gropatax Zitdagen ft HERHALING RUILVERKAVELINGSWET 1954 RUILVERKAVELING „DE POEL-HEINKENSZAND". Openbare kennisgeving ingevolge artikel 19 lid 2. Opening der pachtregistratie. De Plaatselijke Commissie inzake de ruilverkaveling van het blok genaamd „De Poel-Heinkenszand" maakt het vol gende bekend: Alle pachtovereenkomsten betreffende gronden, gelegen binnen het blok van de ruilverkaveling, moeten bij haar ter registratie wordien ingezonden, door toezending aan het Bu reau Ruilverkaveling, Wagenaarstraat 4, Middelburg. Hieronder vallen óók alle mondelinge pachtovereenkom sten; deze kunnen door middel van een brief worden opge- geven met zo volledig mogelijke vermelding van naam, voornamen, woonplaats en nader adres van pachter en ver pachter, de kadastrale aanduiding van de percelen of per ceelsgedeelten (gemeente, sectie, nummer, grootte), begin- en einddatum van de pachttermijn en de pachtprijs. Geef ook uw telefoonnummer op. Bestaande pachtovereenkomsten moeten ter registratie worden ingezonden binnen dertig dagen na 1 augustus 1973, dus uiterlijk op 31 augustus 1973. Nieuwe pachtovereenkomsten, d.w.z. pachtovereenkom sten, die na 31 augustus 1973 worden aangegaan of verlengd, moeten ter registratie worden ingezonden binnen dertig dagen nadat zij zijn aangegaan óf verlengd. Toelichting. Deze bekendmaking geschiedt ingevolge artikel 19 van de Ruilverkave lings wet 1954, dat luidt als volgt: 1. Op het recht, als bedoeld in het eerste lid van artikel 18 (dit is het recht om bij de toedeling pachtgrond terug te ontvangen), kan de pachter slechts aanspraak maken indien de pachtovereenkomst aan de plaatselijke com missie ter registratie is ingezonden. 2. De inzending ter registratie dient plaats te vinden binnen dertig dagen na een door de plaatselijke commissie te bepalen tijdstip, of, indien de pachtovereenkomst na deze dag is aangegaan, binnen dertig dagen na het aangaan van de overeenkomst, doch uiterlijk tot een door de plaatselijke commissie vast te stellen tijdstip. Deze tijd stippen worden ter openbare kennis gebracht in tenmin ste twee nieuwsbladen en in de gemeenten op de aldaar gebruikelijke wijze. WAARSCHUWING Wanneer een pachtovereenkomst niet tijdig ter registratie wordt ingezonden, heeft de pachter geen aanspraak op het recht op toetreding in pacht als bedoeld in artikel 18. Het is dus voor iedere pachter van het grootste belang zijn pachtovereenkomsten) tijdig te laten registreren! (Ook de verpachter kan dit doen). Attentie. Van wijziging of beëindiging van reeds geregistreerde pachtovereenkomsten dient zo spoedig mogelijk kennis te worden gegeven aan de secretaris, onder vermelding van het registratienummer. Goes, 28 juli 1973. De plaatselijke commissie voornoemd, D. J. DEES, voorzitter. J. P. DE SCHIPPER, secretaris. Adres Wagenaarstraat 4, Middelburg. Tel. 01180—5051. LASCURSUS SCHOONDIJKE Evenals vorige jaren organiseert de Praktijkschool te Schoondijke weer cursussen booglassen voor beginners en voor gevorderden. Cursussen worden gegeven in dagonder wijs en in avondonderwijs. Over de cursussen in dagonder wijs volgen nog nadere publicaties. Voor beide cursussen kunt U zich nu al opgeven. Voor de cursussen in avondonderwijs die in samenwer king met de Technische School te Oostburg worden gege ven gelieve men zich per omgaande aan te melden. De kosten van de avondcursussen bedragen 45,per per soon. Aanmelding telefonisch of schriftelijk aan: Praktijkschool >„Prins Willem" te Schoondijke, tel. 01173551. LAND- EN TUINBOUWBLAD Officieel orgaan van de Maatschappij tot bevordering van landbouw, tuinbouw en veeteelt in Zeeland en Noord-Brabant Eindredaktie: Secretariaat ZLM, Grote Markt 28, Goes, Postbus 46 (Tel. 01100 - 5010) Technische verzorging Combinatie drukkerij Vink B.V. - Axel en drukkerij Van de Sande B.V. - Terneuzen Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink B.V., Nassaustraat 1, Postbus 16, Axel, Telefoon 01155-2020 Telex 55230, Postgiro 2069912 j. M. GLOTZBACH MEI PENSIOEN De heer J. M. Glotzbach zal op 31 augustus wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn functie van directeur van het Produktschap voor Aardappelen neerleggen. Gelijktijdig zal hij aftreden als voorzitter van de Pootgoed-Contact-Commissie en als voorzitter van de onderscheidene Stichtingen op het gebied van de exportbevordering, de Stichting Agrarische Propaganda, de Stichting voor Pootaardappelpropaganda in het Bui tenland en de Propagandastichting Consumptie-aard appelen. De heer Glotzbach was sinds 1941 directeur van het toenmalige Bedrijfschap voor Aardappelen, dat in 1956 is omgezet in het huidige Produktschap. Tevens was hij directeur van het toenmalige Bedrijfschap voor Zaaizaad en Pootgoed. Ook in de internationale aardappelwereld werd op zijn grote deskundigheid veelvuldig een beroep gedaan. Zo was hij o..m. voorzitter van twee groeperin gen van deskundigen voor de standaardisatie van poot- aardappelen en van consumptie-aardappelen. Nationaal, zowel als internationaal is de heer Glotz bach één der meest prominente figuren op het terrein van het aardappelcnderzoek (hij was o.m. voorzitter van de Nederlandse Aardappel Associatie), de produktie en de afzet van zowel pootgoed als consumptie-aardappe len. Het voorzitterschap van het Instituut voor de Be waring en Verwerking van Landbouwprodukten (IBVL.) te Wageningen zal hij voorlopig nog blijven bekleden. VERPLICHTE DAGEN VERENIGING VOOR BOEREN EN TUINDERSHULP IK ZEEUWS-VLAANDEREN Oost Zeeuws-Vlaanderen: voorlopig vervallen de verplich te woensdagen. 3 en 4 september: G. Schillemans, Graauw; 6 en 7 sept.: G. Staal, Graauw. Bedrijfsverzorger C. J. Steyaert, Hulsterweg 149, Terhole, tel. 011402181. West Zeeuws-Vlaanderen: 3, 4 en 5 sept.: J. de Hullu, IJzendijke; 6, 7 en 10 sept.: O. Hermans, IJzendijke, post Waterlandkerkje. Bedrijfsverzorger P. P. Visser, Oranjepol der 24, Biervliet, tel. 01152293. Nadere inlichtingen: J. J. M. Kips, tel. 01143278 of 330. DEMONSTRATIE VASTE TANDCULTIVATOREN Aardappelopslag komt vooral de laatste jaren erg veel veel voor. Na het rooien blijven veel aardappelen op het land achter. Om de kans op bevriezen van deze aardappelen zo groot mogelijk te maken, moeten de aardappelen bovenop of bovenin de grond blijven. Gebleken is dat dit het beste bereikt wordt door inplaats van te ploegen het land met vaste tandcultivatoren tot op zaaivoordiepte los te1 maken. Bij de bewerking van het stoppelland1 kan de stoppelploeg ook vervangen worden door vaste tandcultivatoren uitgerust met ganzevoeten, die over de volle breedte de grond bewer ken. Wanneer beide bewerkingen door hetzelfde type cul tivator kan worden uitgevoerd betekent dit een besparing op de werktuigkosten. Om de beidie bewerkingen aan de praktijk te kunnen laten zien, wordt er een erkende demon stratie georganiseerd door het Consulentschap voor de Ak kerbouw en de Rundveehouderij te Zevenbergen in nauwe samenwerking .met het Consulentschap voor Landbouw werktuigen en Arbeid te Wageningen en de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Biesbosch Altena. De demonstratie vindt BESTEMMINGSPLANNEN Bergeyk. Vanaf 21 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan Sportpark-Hof. Gedu rende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Steenbergen. Vanaf 27 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde bestem mingsplan „Natuurgebieden" 1971. Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door G.S. kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. Domburg. Vanaf 24 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde bestem mingsplan „Prinseweg". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, als mede een ieder die bezwaren heeft tegen in het ontwerp aangebrachte wijzigingen en een ieder die bezwaren heeft tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door G.S., kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. Eersel. Vanaf 23 augustus ligt gedurende een maand ter RADIO Dinsdag 4 september a.s., Hilversum I, 12.3012.40 uur: „Beroepsverandering droeg slechts in zeer beperkte mate bij tot de struktuurverbetering van de landbouw", een vraaggesprek met drs. J. J. Kloprogge van het Landbouw- Economisch Instituut. Vrijdag 7 september a.s., Hilversum I, 12.3012.40 uur: „Nieuw perspektief voor de afzet van appelen en peren", met medewerking van drs. G. Hogewoning van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen in Den Haag. iiiiininmninilfïïinn GOES HULST: maandag 3 sept. in „The Clipper". WESTKAPELLE: maandag 3 sept. in „Kasteel v. Ba tavia", van 9.1512.30 uur. MIDDELBURG: donderdag 6 sept. in hotel „De Een dracht". ZIERIKZEE: donderdag 6 sept. in hotel „Huis van Nassau". KORTGENE: donderdag 6 sept. in hotel „De Koren beurs". De zitdag KOUDEKERKE wordt verschoven van 5 sept. naar 12 sept. De zitdag OOSTBURG van 5 sept. vervalt. IN HET LANDBOUWHUIS dinsdagmiddag 4 september van 13.3017.00 uur. dinsdagmiddag 11 september van 13.3017.00 uur. plaats op 11 september a.s. 's middags om 13.00 uur. Het demonstratieperceel is gelegen aan de Grote Waardweg bij de Gebr. Pruissen en W. de Keyzer te Werkendam (Bies bosch). Als U deze belangrijke demonstratie wilt bezoeken, moet U tijdig aanwezig zijn om alle werktuigen aan het werk te kunnen zien. NATIONALE PLOEGWEDSTRIJDEN EN DEMONSTRATIE !N OOST-FLEVOLAND Evenals voorgaande jaren zal ook dit jaar een grote ploeg- raanïfestatie plaatsvinden in Oostelijk Flevoland. Een groot aantal ploegers uit heel Nederland zal op de eerste dag, woensdag 17 oktober a.s., tegen elkaar uitkomen in de voor- selektiewedstrijden. Deze beginnen 's middags om half één. Op donderdag 12 oktober om 10.00 uur begint het nationale kampioenschap. De winnaar zal worden uitgezonden naar de wereldploegwedstrijden 1974. Na afloop van de wedstrijden zal er donderdag 's middags om twee uur een grote demonstratie worden gehouden van prestatieploegen met trekkers. Vele trekkermerken zullen deelnemen aan deze demonstratie, waarbij het gaat om de prestaties van trekker en ploeg samen wat betreft de kwa liteit van het werk en de kapaciteit in verhouding tot de aanschafprijs. Deze demonstratie zal voor het eerst een be langrijk wedstrijdelement krijgen. Beide evenementen worden gehouden in Oostelijk Flevoland op enkele kilometers af stand van Harderwijk (kavels W 26, W 27, W 46 en W 47). inzage het door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde bestemmings plan „Molenakkers 1972". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, als mede een ieder die bezwaren heeft tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door G.S., kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. Hontenisse. Vanaf 27 augustus liggen gedurende een maand ter inzage de gewijzigd vastgestelde bestemmings plannen „Landelijke bebouwingsconcentraties", „Klooster. zande-Noord" en „Buitengebied". Zij, die zich tijdig met be zwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen in de ontwerpen vastgestelde wijzigingen, kunnen binnen een maand bezwaren indienen bij G.S. Terneuzen. Vanaf 24 augustus ligt gedurende een maand ter inzage de ontwerpherziening van het bestemmingsplan „Zuidpolder". Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Duiveland. Vanaf 27 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Nieuwerkerk-II". Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren wor den ingediend bij de gemeenteraad. Kapelle. Vanaf 24 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Stormezandpolder". Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren wor den ingediend bij de gemeenteraad. Tholen. Vanaf 24 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp van het bestemmingsplan „Sportcom plex Zoekweg". Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Zierikzee. Vanaf 24 augustus ligt gedurende een maand ter inzage het besluit tot vaststelling van een wijziging van de voorschriften van het bestemmingsplan „Groeneweegje". Gedurende deze termijn kunnen zij, die zich tijdig met be zwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bij G.S. bezwa ren indienen. Sas van Gent. Vanaf 27 augustus ligt gedurende een maand ter inzage de vastgestelde bestemmingsplannen „Buitenge bied" en „Landelijke bebouwingsconcentraties". Gedurende deze termijn kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, alsmede zij die bezwaren hebben tegen in de ontwerpen aangebrachte wijzigingen, binnen een maand bezwaren indienen bij G.S. 9

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1973 | | pagina 2