Zeeuwse Dag van het Paard 1973 cp ZLM-tentoonstelling te Kamperland I. HAMMING J. J. ZONDERLAND C.A.R. - Goes HAFLINGER EN HAFLO-ARABE PAARDEN inzending Haflingers en Haflo-Arabe paarden was maar klein, hetgeen gedeeltelijk te wijten was aan een misverstand bij de verzending van het vraagprogramma. Dit had tevens tot gevolg dat er nogal wat bijschrijvingen waren. De totaalindruk was zeer bevredigend. Diverse ru brieken hadden kopnummers van goed tot zeer goed niveau. Aan de hengstveulens werden geen le premies toegekend. Merrieveulen Jeanien van Woude van J. Groenenboom, Zie- rikzee, kreeg bij de Haflingers een le premie en de Cirine- dochter (v. Goldbey) van J. Braspennings, St. Jansteen bij de Haflo-Arabieren eveneens. De 1-jarige Haflo-Arabische hengst Wilbert van P. de Buck, Kortgene, kreeg een 2e premie. De 2-jarigen werden aangevoerd door Vera van Cortgene van P. de Buck (le premie) "gevolgd door twee premies. Bij de driejarigen werden drie eerste premies toegekend. Eerste werd Fiorina van Batenburg (v. Blue Farthing of Lullworth) van J. van Tiggele, Ellemeet. Czardast Jurstien (v. Heptune) van B. Picavet voerde tenslotte de vijfjarigen aan. De Haflingers werden in de klassen licht en zwaar ge keurd. In de klasse licht vier eerste- en drie tweede premies la en tevens kampioene werd Zita van de Heiweg van W. de Nooijer, Vlissingen, een fraai, typische merrie met goede gangen. Palme van A. Verbist, werd eerst in de zware klas se, gevolgd door twee tweede premies. Jaarling merries: In deze rubriek drie eerste en één tweede premie. Hier de goedsoortige Ramona van Gebr Poley, Kruiningen aan kop. Tweejarige merries: Dit was een zeer goede rubriek. Hier vier eerste en één tweede premie.. Poa van Staatsbos beheer was een sterk typisch koppaard dat een iets mooier hoofd kon hebben. De drie- en vierjarige merries vormden een goede rubrieK. Meerdere paarden waren te goed in conditie. Aan kop liep Neottia van Staatsbosbeheer, een droog en hard paard. In deze rubriek zes eerste en drie tweede pre mies. De vijf. en zesjarige merries waren ruim voldoende van kwaliteit. Hier drie eerste en drie tweede premies. De drie eerste premies werden voorlopig model. De eerste plaats was voor Margje van P. H. Alkemade, Wester- schouwen, een zeer typisch droog paard. De zeven t/m twaalfjarige merries vormden een matige ru briek. Hier maar één tweede en drie derde premies. Modelmerries: Een vrij goede rubriek met twee eerste en twee tweede premies. De la plaats was voor Hofke van J. v. d. Scheer, Vlissingen. Een modern paard, werd tevens stermerrie. Stermerries: Dit was een goede rubriek met drie eerste pre mies. Hier stond la Isolde van P. H. Alkemade, Wester- schouwen, een paard met een modern type. KAMPIOENSCHAP Veulens: Kampioen Salie van Staatsbosbeheer, Goes. Res. kamp. Sjors van P. van Ham, Kattendijke. 1- -1- 2-j.: Kamp. Ramona van Gebr. Poley, Kruiningen. Res. kamp. Poa van Staatsbosbeheer, Goes. 312-j.: Kamp. Margje van P. H. Alkemade, Westerschou- wen. Res. kamp. Neottia van Staatsbosbeheer, Goes. Model- en stermerries: Kamp. Hofke van J. v. d. Scheer, Vlissingen. Res. kamp. Jansje van Staatsbosbeheer, Goes. Bij de keuring van het gaand fjordenpaard onder het zadel werd P. A. Dagevos, Kattendijke, met Karinne eerste en P. Alkemade, Westerschouwen, met Isolde tweede. NEW FOREST PONY'S Voor Zeeland organiseerde de afdeling Zeeland van het merrie kreeg een tweede- en twee een derde premie. Bij de 6 t/m 10-jarige merries konden geen le premies toegekend worden. Twee merries kregen een tweede-, één een derde- en één geen premie. In de rubriek 6 t/m 10-jarigen stermerries werd één kleine maat pony met veulen voorgebracht, welke een eerste pre mie en tevens het dagkampioenschap verwierf. Dit was Lyndhurst Honey van C. v. d. Pfcijl, Axel. Het predikaat beste kleine maats pony was eveneens voor deze pony. Het reser ve-kampioenschap was voor Monica van F. C. van Twist. De aan de keuring deelnemende pony's konden tevens Algemeen kampioen bij de Shetlanders Fiola van Vredenhof van J. W. Wisse, Kamperland. Fjordenpaarden: Hofke, kampioen ster- en modelmerriën. Eig. J. v. d. Scheer, Vlissingen. DE FJORDENPAARDEN Ook dit jaar hield de vereniging „Het Nederlandse Fjor denpaarden Stamboek" weer een veulenstamboek en een stamboekkeuring t.g.v. „De Zeeuwse Dag van het Paard". Opmerkelijk was de perfecte organisatie van dit stamboek. New Forest Ponystamboek een regionale keuring. De deel name was ongeveer even groot als vorig jaar. De kwaliteit van de veulens was onregelmatig. Bij de hengstveulens werden één eerste-, één tweede- en twee derde premies toegekend. Het hengstveulen van F. C. van Twist, St. Maartensdijk, werd aan de kop geplaatst, een goed veu- meedoen in de rubriek bestgaande fokmerrie. Vlashorst Bonny van A. M. Hovijn, Vlissingen, werd als eerste ge plaatst. DE SHETLAND PONY'S Het kleinste ponyras was minder goed vertegenwoordigd Het 16 span Zeeuwse Trekpaarden gaf een indrukwekkende show. Croockety Teasel vain mevr. Butler, Haamstede, kampioene bij de Dartmoor pony's. In Kamperland verzorgde men via een eigen luidspreker het oproepen en het geven van de uitslag. Voor het merken van de veulens waren alle benodigdheden aanwezig. De financiële afwikkeling werd vlot geregeld. Doordat het stam. boek een goed systeem heeft, waarbij fraude voorkomen wordt, zijn er goede exportmogelijkheden voor de fjorden- paarden. Hengstveulens: In tegenstelling tot vorig jaar was dit een goede rubriek. Er werden vier eerste en vier tweede premies gegeven, la premie voor Sjors van P. van Ham, Kattendijke. Een deftig en typisch veulen die iets har der in de benen kon zijn. Merrieveulens: De merrieveulens vormden een goede ru briek. Hier vier eerste en één tweede premie. Salie van Staatsbosbeheer, Goes, was een goedsoortig kopveulen met harde benen. len met mooi hoofd en niet te sterke achterbenen. De mer rieveulens vormden een vrij aardige klasse met twee twee de- en twee derde premies. De rubriek „entermerries" was een vrij goede klasse met twee typische pony's aan de kop. Twee eerste-, twee tweede en één derde premie. De eerste plaats was voor Duke's Forest Black Pearl van C. A. v. d. Ree, Den Bosch. Deze merrie behaalde tevens het reserve-jeugdkampioenschap. De twenter merries maakten een beste indruk ,twee eer ste- en twee tweede premies. De Dreefs Virgina werd eerste en tevens jeugdkampioene. Eig. K. J. Steur. De driejarige merries vormden een matige rubriek met een goeHe pony aan de kop, t.w. Klevershoek Sandrina van W. J. Hulsker, Renesse. Er werden één tweede en drie derde premies toe gekend. De vier- en vijf-jarige merries varieerden sterk van kwaliteit. Er waren enkele zeer matige pony's. Eén merrie kreeg een le premie, namelijk Monica van F. C. van Twist, een leuke tvnische nonv. die eisenliik wat te klein is. Eén dan vorig jaar. Enkele fokkers die andere jaren wel inzonden waren nu niet aanwezig. Bij één waren veterinaire omstan digheden de oorzaak. De hengstveulens waren matig van kwaliteit, de merrieveulens wisselend met een aardig veulen aan de kop. Isodora van Kortgene van J. L. v. d. Maas, Kort gene, kreeg een veulenpremie. De 1-jarige merries vormden een goede rubriek met goed soortige Shetland pony's. De drie le prijswinnaars kregen een enterpremie van het Stamboek. Henny van Boumans- lust van L. J. Vermaas, St. Maartensdijk, Hiska van de Mei poort van L. Boudeling, Anna Jacobapolder en Herminium van Biesterveld van Staatsbosbeheer. De rubriek 2-jarige merries maakte een goede indruk met drie twenterpremies. Glycy-Rhisa van Biesterveld van Staatsbosbeheer, Greetje van Boumanslust van L. J. Ver maas en Greetje van Biesterveld van S.B.B. De twee drie jarigen verschilden veel, een le- en 3e prijs. Nummer één, (Zie verder pag. 12)

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1973 | | pagina 8