cf'» - geluid Jongerenaktiviteiten Na afloop van de tentoonstellingINTERPR0VINC1AALV0ETBALT0ERN001 Goede berichten vanuit Kenia Afdeling Noordweüe op bezoek in Breda Leerlingen van de huishoudschool der ZLM op studiereis naar Londen 15 Onder redaktie van: H. X HARDERWIJK FIJNAART.OP DE ORIËNTATIE! De afdeling houdt op vrijdag 29 juni a.s. een oriëntatierit. Inschrijving voor deze boeiende rit vanaf 17.30 uur in het Wapen van Fijnaart. Start om 18.00 uur vanaf de plaats van inschrijving. Na afloop nog niet naar huis, maar gezellig nababbelen over de rit op het bekende Fijnaartse Midzomer bal! De muziek wordt verzorgd door „De Pianos". SPRANG-CAPELLE OP ZOMERREIS De afdeling komt vrijdag 29 juni a.s. in cafetaria „Bax" te Sprang-Capelle bijeen voor bespreking van de zomerreis. Iedereen wordt om 20.00 uur verwacht. Met jullie suggesties voor de reis zal zoveel mogelijk rekening worden gehouden. Wanneer we dit lezen, dan zit de tentoonstelling er al weer enkele dagen op. Een tentoonstelling, die veel publieke belangstelling vooral de laatste dag! trok en waarop we als PJZ met voldoening kunnen terugzien. Er is in enkele dagen voor de tentoonstelling door de tentoonstellingskom missie van de PJZ enorm veel werk verzet om de presenta tie van de PJZ zo goed mogelijk naar voren te laten komen. Na drie tentoonstellingsdagen kunnen we zeggen, dat we in deze opzet geslaagd zijn. Het publiek toonde veel belang stelling voor onze standruimte, wat vooral bleek uit de grote vraag naar informatie over doel en werk van de PJZ en de deelname aan de drie doe-aktiviteiten. Vooral de technieken glasmozaïek en tingieten waren voor veel bezoekers een uit daging om zelf aan de slag te gaan. We hopen, dat de goede ervaringen, tijdens de tentoonstelling door de bezoeker op gedaan, nog geruime tijd blijven nawerken en dat ze uitein delijk resulteren in de opzet/planning van een dergelijke aktiviteit in het afdelingsprogramma. De tentoonstelling was slechts bedoeld als een summiere kennismaking met enkele van de vele leuke doe-aktiviteiten, die zich bijzonder goed lenen voor een afdelingsavond of kursusje. Uit de reakties vanuit de afdeling in de nu komende tijd zal eerst blijken of onze opzet met de presentatie volledig geslaagd is. We hopen het, want het kan het afdelingspro- programma alleen maar ten goede komen. Bovendien zijn dergelijke technieken vrij goedkoop te realiseren. Dus ook de afdeling, die niet te ruim bij kas zit, kan iets dergelijks plannen. De crèche en zitruimte in het ZLM-paviljoen waren even eens opgezet en bemand door de PJZ. Ook deze twee ruim tes hadden over belangstelling niet te klagen. De aankleding was zo goed mogelijk aangepast aan de funktie van de ruim te. Zo bood de crèche ruimte om keihard in te werken, maar tevens kon men er ongestoord zijn middagdutje doen. Zaterdagmorgen startte om 09.30 uur het interprovinciaal voetbaltoernooi met de wedstrijd GarmerwoldeZeeuws- Vlaanderen. Er werd met veel inzet, maar sportief gestreden. Weersomstandigheden en akkomodatie de service, die ons geboden werd door de voetbalvereniging „Bruse Boys" was in één woord geweldig waren optimaal. Deelnemers, supporters en organisatoren kunnen dan ook terugzien op een geslaagd toernooi. Een toernooi dat voortreffelijk geflo ten werd door een scheidsrechtersteam, bestaande uit de heren Dijkshoorn, Vermeulen, Van Liere en Geelhoed. Precies op de volgens het schema aangegeven tijd, kon de vice-voorzitter van de PJ.Z. de prijsuitreiking doen: De uit slagen waren als volgt: 1. Laren Gelderland 2. Holten - Overijssel 3. West Zeeuws-Vlaanderen - Zeeland-Brabant 4. Peize - Drente 5. Benschop - Utrecht 6. Garmerwolde - Groningen 7. Hoofddorp Noord-Holland 8. Maaslandi - Zuid-Holland TENTOONSTELLINGSBAL Het tentoonstellingsbal 's avonds in „De Prins van Oranje" te Goes werd bezocht door een 4 500 bezoekers. Het ge renommeerde dans- en showorkest „The Jerry Jox Six" uit Hillegom wist met haar repertoire voor jong en oud, van wals tot beat, van Zuid-Amerikaans tot soul, al gauw de stemming in de zaal tot een hoogtepunt te brengen. Met deze muziek vol afwisseling en tempo hadden we een fijne afsluiting van een 3-tal fijne tentoonstellingsdagen en een goed geslaagd voetbaltoernooi. Dit sukses op al die fronten, dankzij de inzet van een groot aantal pjz-leden en de goede manier waarop ze werkten: in de crèche de zit ruimte de pjz-stand op het voetbaltoernooi op de balavond! OOST ZEEUWS-VLAANDEREN ONTVANGT EEN GROEP AMERIKANEN De afdeling ontvangt van 58 juli een groep jonge Ame rikanen. Er is weer een interessant programma samenge steld. Enkele grepen uit dit programma zijn: bezoek aan Veere en de Deltawerken, bezoek aan de plaatsen Axel, Hulst en Terneuzen, de Kagerplassen. De avonden worden in gepaste vrolijkheid doorgebracht. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN Op zaterdag 30 juni a.s. een groot schuurfeest bij de heer P. Provoost, St. Jansdijk 1, Nieuwvliet, georganiseerd door de PJZ ten behoeve van de rekreant te West Zeeuws-Vlaan- deren. Het feest begint om 20.00 uur. Entree: 3,00. Elke 50ste bezoeker gratis entree. De muziek wordt verzorgd door „Romanco Disco". DE PJZ CONTRA VERONICA Op 14 juli a.s. voetbalt het elftal van West Zeeuws-Vlaan- deren tegen het team van Radio Veronica, waarbij diverse bekende Deejees. De wedstrijd begint om 11.00 uur op het sportveld te Nieuwvliet. De aftrap wordt gedaan door Nico Reynders, oud-speler van Ajax en F.C. Brugge. De leiding berust bij scheidsrechter Risseeuw. De opbrengst van de wedstrijd is tenbate van het Rode Kruis. KPJ-PJZ PLOEGWEDSTRIJDEN Afhankelijk van de weersomstandigheden zijn de data voor de ploegwedstrijden 7, 14 of 21 juli. Deze zal worden gehouden bij Jac. Scheele, Dijk van de Catharina te Zaam- slag. Opgeven bij J. Murre, Zaamslag, tel. 011531548 en bi) G. Janse, Terhole, tel. 011402829. (Slot) Terug in Hola. Je weet hoe het gaat: nog een tijd vele verhalen vertellen van hoe het was en dan weer het gewone daag- lijkse. In onze ogen terug in de rommel. En in zijn ogen? En daar zijn we, waar ik Rodgers geweldig om bewonder, terug van Luilekkerland in het land van de ma gere jaren en geen klacht over zijn lippen. Geen ontevreden geklets. Nee, integen deel. Hij was zo blij als een kind weer thuis te zijn. Hij had het allemaal gezien, 't was mooi en interessant geweest, maar Oost west, Thuis best. Nou, je hoort wel anders van jongens uit die landen. Zou je in Nederland willen wonen? Nee, zegt hij, ofschoon wanneer hij werk zou hebben, ook een stenen huisje zou hebben, ook een autootje voor zijn deur, ook een TV'tje. Maar niks, hij is gewoon blij thuis te zijn. Hij is dus alleen maar beter en geeste lijk rijker geworden van zijn verblijf in Nederland. We hebben hem met ons allen niet voorgoed verpest. Het was voor de Plattelands jong eren een daverend sukses. Ontwikkelingshulp van de bovenste plank. Heel wat beter dan geld te geven aan onafhankelijkheidsbewegingen in Angola, die laat me niet lachen zich alleen maar bezig zouden houden met me dische hulp. Inmiddels heb ik het voor elkaar gekre gen dat hij in een beter huis is gaan wonen. Het kostte wel enige moeite, want on danks het feit dat het huis was beloofd, werd het ter elfder ure aan een ander ge geven. Die had de sleutels al. Maar ik ben onmiddellijk naar de manager gestapt en heb hem gevraagd wat zijn beloften eigen lijk te betekenen hadden. Goed, we heb ben de sleutels van die andere man afge pakt, en aan Rodgers gegeven. Hij woont nu tussen al de anderen die een leidingge vende positie hebben. Voor Hola een villa. Ook aan zijn salaris hebben we wat ge daan. Dit moet in Nairobi worden uitge maakt, maar we hebben hem wat kunnen helpen, en op korte termijn zal hij nog meer krijgen. Hij verdient het; dat staat vast. Hij is de oude Rodgers gebleven, die het werk goed onder de knie heeft en nooit te lui is om op welk uur van de dag ook iets aan te pakken. En hij is een man waar je van op aan kan. Met de meesten moet je altijd voorzichtig zijn en alles nalopen, bij hem is dat gelukkig niet nodig. Natuur lijk heeft hij zo nu en dan nog advies no dig. Maar dat gaat dan zonder poes-pas, gewoon in een gesprek van „Wat denk je er van, als we het eens zus of zo zouden doen". Nu ligt er voor hem een grote toekomst te wachten. Binnen afzienbare tijd gaat men beginnen aan een nieuw schema, dat uiteindelijk twee honderd vijftig dui zend gemeet zal bedragen. Als het niet misloopt zal hij wellicht in de toekomst het toezicht krijgen op de grondbewer king daarvan. Een zeer verantwoordelijke taak. En vergeet niet mede mogelijk ge maakt door U allen. Het was geen weg gegooid geld, integendeel het was de bes te investering die TJ had kunnen doen in een ontwikkelingsland. Een investering die vele vruchten af zal werpen in de eer ste plaats voor Rodgers en zijn familie, en in de tweede plaats voor het welzijn van de mensen in dit gebied van Kenia MARINUS VAN WEZEL. Het jaarlijkse reisje van de Plattelands vrouwen afd. Noordwelle e.o. ging dit jaar naar Breda, waar werd deelgenomen aan een door de V.V.V. van Breda georganiseerde „T ou wslagerstocht" Om 10 uur werd vanuit Renesse vertrok ken naar Breda, waar zich een hostess van V.V.V. Breda bij het gezelschap voegde. Ver volgens werd naar Dorst gereden waar in het restaurant „Surae" een koffietafel werd gebruikt. Na de maaltijd werd koers gezet naar Made waar een bezoek werd gebracht aan de molenaar en touwslager. De molenaar vertelde wat van de 103 jaar oude molen die nog steeds in bedrijf is. In de tuin ston den oude gereedschappen opgesteld, waar mee touw werd gemaakt. Ook hierover wer den de dames geïnformeerd. Vervolgens bracht men een bezoek aan de pottenbakkerij in de Paulus-Abdij te Oosterhout. De broe ders lieten zien hoe het pottenbakken in zijn werk gaat en men kon ook de resultaten waaronder schitterende serviezen bekijken. Er was ook gelegenheid iets te kopen, een gelegenheid waarvan door verschillende da mes gebruik werd gemaakt. Terug in Breda werd eerst een kopje kof fie gedronken waarna men doorreed naar boerderij „De Ruytenborgh" in Etten-Leur. In deze in een nieuwe wijk gelegen boerde rij, waarvan de schuur verbouwd is tot een zeer gezellig restaurant werd de dag beslo ten met een bijzonder smakelijke vleesfon due. Na de maaltijd restte nog de thuisreis. Met deze zeer geslaagde reis is het sei zoen afgesloten. In september hoopt men weer van start te gaan met een modeshow in „De Ark" te Renesse. J. BREUNIS—REBEL. De 2e en 3e klas leerlingen van de huis houdschool der ZLM te Kruiningen brachten van 12 t/m 15 juni een bezoek aan Londen. Deze reis vormde de afsluiting van een Engeland project, waaraan in vrijwel alle lessen gedurende 14 dagen aandacht was besteed en was voor de derde klassers te vens een uitstekende voorbereiding op het mondeling examen Engels. Op de reis naar Londen werd de beroemde kathedraal van Canterbury uitvoerig bekeken. Vooral het gotisch gedeelte en de prachtige gebrand schilderde ramen van de kerk oogstten veel bewondering Om te bevorderen dat de leer lingen zoveel mogelijk mondeling contact hadden met Londenaren trokken de leerlin gen in groepjes van 5 6 onder leiding van een leerkracht door Londen. Daarbij werd gebruik gemaakt van openbaar vervoer of eigen bus. Met behulp van plattegrond en van informatie van voorbijgangers de gesprekken daarmee verliepen niet altijd in vlekkeloos Engels, maar men wist zich te redden bereikten de leerlingen de toeris tische hoogtepunten van de wereldstad: het wisselen van de wacht; de Tower met de kroonjuwelen; Nelson hoog boven Trafalgar square; Westminster Abbey; St. Pauls Cathedraal; The Houses of Parliament enz., enz. Bijzonder in de smaak vielen: het was senbeelden museum van Madame Tussaud; het Egyptische gedeelte van het British Museum en buiten Londen Windsor Castle en Hampton Court. De resultaten v?n het Engeland project, en de tijdens de reis samengestelde plakboeken zullen op de voor jaarstentoonstelling, die de naam „Engeland Festival" krijgt te bezichtigen zijn.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1973 | | pagina 15