NU 'N GfilB AN1I-SPRHIIMIBIIEI VOOR UIEN KAN U S1RAK5 fittiU VAN MS KOMEN. AAHYDRAZ AAGRUNOL ERF EN AKKER Vooral als de uien lang bewaard moeten worden is het nodig op de juiste wijze en op tijd (maleïnehydrazide) toe te passen. Dit middel verlengt de bewaarperiode met 1 a 2 maanden en voorkomt zelfs spruiten na aflevering. Het beste effekt kunt u verwachten bij een toepassing als het vroegst gestreken loof nog helemaal groen is, in een dosering van 6% liter per ha. AAHYDRAZ is verkrijgbaar bij uw leverancier of bij AAGRUNOL. AAGRUNOL BV GRONINGEN TEL 050 134041 Van de week hebben we de zeebagage weggebracht naar Mombasa. Een grote kist van twee kubieke me ter. Maar het heeft heel wat moeite gekost eer het zo ver was. De dag van te voren* hadden we de kist met een man of tien op de vrachtwagen geladen. De vol gende morgen vroeg zouden we om vijf uur vertrek ken. Er scheen geen vuiltje aan de lucht. De weg was pas weer geopend, na de sluiting vanwege de zware regens. Ergens lag er misschien toch nog wel een ad dertje onder het gras. Iemand had me gewaarschuwd dat er in Hola een belangrijk man was die me in moeilijkheden wilde brengen met mijn bagage. Maar we dachten er verder niet meer over na. Morgens om vijf uur kwam de vrachtwagen chauffeur vertellen dat hij gereed was om te vertrek ken. Ga maar, zeiden we, als er onderweg moeilijk heden zijn, zien we je wel. Omstreeks half zes ver trokken ook wij. Het was nog donker. De landrover was in goede konditie en met een flinke vaart draai den we de weg naar MalindiMombasa op. Vlak bij het vliegveld stond een landrover verscholen in het bos. We hielden even in, maar toen we zagen dat het de wagen van het ministerie van wildlife and touris me was, reden we door. Onderweg moesten we nog twee keer stoppen. De eerste keer brak een ventila- torriem en een poosje daarna kregen we nog een lek ke band. Toen we in Malindi aankwamen, zagen we de vrachtwagen nergens. We tankten benzine en re den een paar keer door het plaatsje om te kijken of de vrachtwagen er soms nog was. Er was niets te zien. Hij is vast al door naar Mombasa, veronderstel den we. De grote weg naar Mombasa met zijn asfalt is een peuleschilletje vergeleken met de weg van Hola naar Malindi, vol met kuilen en diepe sporen. We hadden een afspraak met de chauffeur bij een po litiebureau in Mombasa. Toen we daar aankwamen was hij er niet. Goed, het was etenstijd, dus hij zou later wel komen. Het begon te regenen. Na de lunch gingen we terug naar het politiebureau. Nog geen vrachtwagen. We wer den nijdig en begonnen allerlei verwensingen te rich ten naar het hoofd van die chauffeur. Tegen vier uur in de middag werden we het beu en reden we terug naar Malindi om daar te kijken en te informeren bij het politiebueau of ze misschien wisten waar de vrachtwagen was. Het was half zes toen we in Malin di aankwamen. Ik vroeg de dienstdoende agenten achter de balie of ze soms naar Hola konden telegra feren en uitvinden wat er was gebeurd. Ze keken me een beetje meewarig aan, spottend. Die vrachtwagen is okee, alleen is hij nog in Hola. What the heil are you telling me? zei ik hoogstverbaasd. Waarom is het nog in Hola? vroeg ik. Tegelijkertijd schoot me de informatie te binnen, die iemand me in Hola had gegeven. Kijk uit, want ze proberen je in moeilijk heden te brengen. Nogmaals vroeg ik waarom de vrachtwagen er nog niet was. Dat zul je wel horen, zeiden ze. Maar tussen haakjes: ben jij Van Wezel in landrover KNM 556. Ja, dat ben ik. Zo, zeiden ze, dan hebben we opdracht je-te arresteren en je land rover in beslag te nemen. Het was alsof ik het in Keulen hoorde donderden. En dat is ver weg als je in Malindi bent. Maar waarom, probeerde ik nog maals. We zullen het je straks vertellen. Kom mee. Ja maar, protesteerde ik, laat ik even tegen mijn vrouw zeggen wat er aan de hand is. Corry en de kinderen waren nog bij de landrover. Nee, nee, mee komen onmiddellijk. Gelukkig kreeg ik de kans om Corry uit de verte toe te schreeuwen wat er aan de hand was. Even later kwam de commissaris. Geluk kig was hij een redelijk mens. Bedaard luisterde hij naar ons verhaal. Hij bekeek het telegram uit Hola nog eens, waarin zwart op wit stond dat ze mij moes ten arresteren. Corry was bijna in paniek en de kin deren huilden. Hij wist zelf niet waaarom het arres tatiebevel was uitgegeven. Even later kwamen ze het hem vertellen. We werden verdacht van ivoorsmok kel. Toen we dat wisten, begrepen we dat er niets aan de hand was. Niets dat ons in moeilijkheden zou kunnen brengen. Na wat praten mocht ik in het hotel tegenover het politiebureau gaan slapen. De vracht wagen zou nu onder politie-escorte uit Hola naar Ma lindi vertrekken. Ons was intussen alles duidelijk geworden. Iemand in Hola, iemand die zich altijd voordeed als een vriend, had dit gedaan. Een wolf in schaapskleren. We mochten het hotel niet verlaten en de landrover moest op het politiebureau blijven. Gelukkig keerden de zaken ten gunste van ons die avond en die verde re nacht. Aan de bar in het hotel ontmoetten we een oude vriend, die veel invloed heeft bij de politie. Ge lukkig is Malindi ook het centrum van alle politie activiteiten in het Tana River district. We ontmoetten later op de avond het hoofd van de poltie in de dis tricten Tana River, Lamu, Malindi en Kilifi. We dron ken een biertje. We vertelden hem de hele zaak. Ook gaven we hem de naam van de man die er op uit was om ons in discrediet te brengen. Het was niet de eerste keer, zei hij. Ze kenden hem ook in Malindi. Goed, morgenochtend, pak de hele kist maar uit, zei den we. Dan zal het wel uitkomen wie er gelijk heeft. We dronken nog een biertje in het huis van de hoofdcommissaris en enkele uren later na meer dan dertig uur wakker te zijn geweest zaten we in zijn' kantoor. Gereed om nu de kist open te gaan ma ken. Maar hij stond op en gaf ons een hand en zei: Ga maar, neem de vrachtwagen en je landrover. Ze hebben jullie nu al genoeg gepest. We waren weer vrij. Later in Mombasa heeft de douane de inhoud van de kist geinspecteerd en alles in orde bevonden. Maar 't was me een reisje wel. Met een ding zijn we gelukkig, we weten precies wie ons deze poets heeft gebakken. Een gewaarschuwd mens telt voor twee SCHRLJFKOUTER

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1973 | | pagina 18