Calixin toedienen als meeldauw uw gerst en tarwe heeft geïnfecteerd BASF vink axel boekhandel Tijdens de gezamenlijke koffiemaaltijd werden door de landbouwconsulent te Eindhoven, ir. P. Koks, enkele aspekten van de landbouw in Oost- en Midden-Brabant belicht. In dit gebied hebben zich vanuit het oorspronkelijk gemengde bedrijf na de tweede wereldoorlog grote veranderingen voltrokken. Het van oudsher kleine, gemengde zandbedrijf werd in de vijftiger jaren gekenmerkt door een sterke af vloeiing van arbeidskrachten, waarna gedurende de zestiger jaren de bedrijven zich gingen specialiseren op één of twee produktietakken. Op dit moment heb ben bijna alle bedrijven zich volledig gericht op de melkveehouderij en/of de veredelingssector. De vele uitgevoerde of nog in uitvoering zijnde ruilverkave lingsprojecten in dit gebied bieden daarbij de moge lijkheid tot een moderne bedrijfsvoering. Weerzo'n uitgedokterd BASF produkt! De kinderen van het licht markt 12 tel. 01155 2020 ZOMERVERGADERING LEDENRAAD ZLM TE EERSEL Onder ontwikkelingsbedrijven verstaat de Brussel se kaderregeling echter bedrijven die voor rentesub sidie in aanmerking komen. Bedrijven dus met een goedgekeurd ontwikkelingsplan. Zijn geen geschikte ontwikkelingsbedrijven aanwezig, dan wordt de grond aan de S.B.L. toebedeeld. Eerst na ontheffing van de zijde der S.B.L. kan de grond, ter beoordeling van de Provinciale Advies Commissie (P.A.C.) ook aan ande re bedrijven worden toegewezen. Aangezien slechts bij toedeling aan ontwikkelingsbedrijven in de zin der Brusselse kaderregeling, dan wel aan de S.B.L., een belangrijk deel der saneringskosten in Brussel gede clareerd kunnen worden, is de kans dat toedeling van grond aan andere bedrijven dan die mét een goedge keurd ontwikkelingsplan, zal plaatsvinden twijfelach tig. De vergadering was van mening dat levensvatbare bedrijven zonder goedgekeurd ontwikkelingsplan de zelfde aanspraak op de vrijkomende grond moeten kunnen doen gelden als ontwikkelingsbedrijven. Im mers het betreft hier vaak bedrijven die niet meer voor rentesubsidie in aanmerking komen omdat de noodzakelijke investeringen reeds gepleegd zijn. Besloten werd dat mede aan de hand van praktijk voorbeelden 't Bestuur zonodig zal aandringen op een gelijkgerichte behandeling van alle levensvatbare be drijven, voor wat de toedeling van deze gronden be treft. EXCURSIE In de middaguren werd met 2 bussen een excursie door het gebied van de Kring Oost- en Midden-Bra bant gemaakt. Daarbij werden bezoeken gebracht aan de bedrijven van de heren C. van Steenbergen en G. van Veldhuizen, beiden te Heeze, en het bedrijf van de heer H. Verhoeven, Fressevenweg 7 te Bergeijk. Met name de ontwikkelingen in de veehouderij en veredelingssector in dit gebied kunnen met recht stormachtig worden genoemd, zoals ook op de be zochte bedrijven gekonstateerd kon worden. De excursie werd beëindigd met een uitstekend diner in restaurant „De Beyaard" te Postel (België). Voorzitter Van Veldhuizen en zijn kringbestuur komt alle lof toe voor de zeer geslaagde dag die zij het ZLM-gezelschap hebben geboden! MILIEUVERONTREINIGING EN LANDBOUW Bij beschikking van de minister van landbouw, mr. T. Brouwer, is een „curatorium Landbouwemissie" inge steld. Onder leiding van dit curatorium zal een inventa riserende studie worden gemaakt van de omvang van de milieuverontreiniging uit de landbouw, in relatie tot de verontreiniging door sectoren buiten die landbouw. In deze studie zal ook aandacht worden geschonken aan regionale verschillen en aan de gevolgen van de veront reiniging uit en ten nadele van de landbouw. Dit cura torium van zes onafhankelijke deskundigen van verschil lende takken van wetenschap staat onder voorzitterschap van prof. dr. D. J. Künen, buitengewoon hoogleraar in de milieubiologie aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Meeldauw is een schimmelziekte die een ernstige infectie in uw gerst en tarwe kan veroorzaken. Hiertegen is gelukkig een medicijn ontwikkeld: Calixin. Spuit bij de eerste meeldauw- aantasting. Reeds aanwezige infectie wordt in gerst bestreden en in tarwe gedurende enkele weken afgeremd. Het middel geeft bovendien een neven werking op andere schimmels. Calixin kan vermengd met groeistoffen worden verspoten. Calixin geeft een goede bescherming en zorgt voor een hogere opbrengst. Ook Calixin komt uit de hogeschool der gewasbeschermers. Van BASF - één van de grootsten op het gebied van gewasbescherming. Dat betekent een grote zekerheid voor u. BASF heeft méér produkten die de belagers van uw oogst onder de duim houdengewasbeschermers in akker bouw, tuinbouw, bollenteelt, fruitteelt en groenteteelt. Advies? Vraag ge rust inlichtingen! BASF Nederland B.V., Afdeling Landbouw, Kadestraat 1, Postbus 1019, Arnhem, Tel.: 085-450691. Op 25 mei j.l. overleed onze oud-voorzitter en erelid op 74 jarige leeftijd de heer J.KOOLE DZN. Zijn warme belangstelling voor de ZLM is voor ons een blijvende herinnering Namens de ZLM afd. St. Laurens A.Dingemanse voorziter P.Dekker secretaris Het eerste deel van de grote vier delige romancyclus 'Het koninkrijk van de vrede'.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1973 | | pagina 8