ik zeg maar zo... met opslag <mi ventilatie- problemen moet u naar Tolsma Techniek TOLSMA TECHNIEK SUIKER UNIE WIE NIET ADVERTEERT WORDT VERGETEN Luxan Maneb-Tin sp.p. een grondprincipe Te koop: Fa. Joh. Gunst Te koop: W. HUIBREGTSE Aardappel- VCrZlBKCrS IlBuuBIl gezondeaardappelswel. we niet nodig, De aardappelziekte is de grote vijand van dit belangrijke volksvoedsel. De moderne aardappelteler weet dat aantastingen regelmatig voorkomen: terwille van een goed gewas en een interessante opbrengst spuit hij daarom met zijn eigen merk Luxan Maneb-Tin sp.p. Hij kan dan rekenen op een veilige formulering die uitstekend te verspuiten is en een goede bescherming geeft aan blad en knol. Graag sturen wij u op aanvraag technisch bericht no. 8. Inlichtingen bij uw coöperatie of b.v. Luxan, Postbus 9, Eist (GId.). leder in zijn vak, zeggen we altijd maar. Tolsma Techniek is al jarenlang lucht behandelingsadviseur. Ze hebben zich bekwaamd in de problematiek rond de opslag, de droging, de koeling en de ventilering van bijv. aardappelen. Maar dat kunnen voor hetzelfde geld uien zijn. Of bieten. Of knollen. Of bollen. Ze hebben daarvoor een ronduit uniek systeem ter beschikking. Dat enerzijds bestaat uit vrijstaande, vrijdragende, demontabele Tolnop keerwanden met net zo veel schepluiken als u wilt. En anderzijds uit het Tolsma driehoek ventilatiesysteem, bestaande uit samen- klapbare, driehoekige luchtkokers met bijpassende ventilatoren in alle denkbare kapaciteiten. De praktijk bewijst keer op keer dat akkerbouwprodukten bijzonder veel baat hebben bij dit systeem. Evenals bij het ondergrondse bewaarsysteem, waarvoor Tolsma ventilatoren met vierkant voorfront levert van 1 tot 15 P.K. En niet alleen hiervoor maar voor alle voorkomende ventilatieproblemen. Voor u wellicht voldoende reden om eens kontakt met Tolsma op te nemen. Bel even of stuur een lege envelop met uw naam en adres aan antwoordnummer 18 in Emmeloord. Havenstraat 18 Emmeloord Tel. (05270) 4755* Voor u kalkmeststoffen bestelt zorgvuldig de kosten bekij ken! Schuimaarde is altijd het goedkoopst. De prijs? Rekent u doorgaans maar op minder dan 10 cent per kilo gram zuurbindende waarde, op het land gestrooid. Advies over leveringsmogelijkheden en inlichtingen over prijzen: Coöp. Ver. Suiker Unie U.A., Rotterdam, postbus 1550. tel. 010-149733 of bij de fabrieken Dinteloord, Groningen, Put- tershoek, Roosendaal. Sas van Gent. Zevenbergen. X 9 Zaad teelt 1974. Telers gevraagd voor diverse soorten sluitkool en winterbloemkoolzaad. Joz. Boone, Violenstraat 8, Goes, tel. 01100-7627 Te koop: Ramen prima teakhout inl. P. Kloosterstraat Annaland Z. 01665-441 ilas), kwaliteit. Rijnberg, 2, St Telefoon 1 gebruikte Jansen en Heuning opschepmachine Capaciteit 30 ton per uur i.p.st. 1 Miedema voorlosband met wagenzeil compleet 1 Camfus schudhor Ringbaan West 2 GOES Tel. 01100-5351 b.g.g. 4141 2 Clayson maaidorsers type M 140, snijbreedte 14 ft. eventueel met dubbele graszaadopraper of superba opraper Rookstraat 14 Westkapelle Tel. 01187-347

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1973 | | pagina 16