delta 20 juni 1973 9CZim dag 21. 22, 23 juni 1973 noord-beveland Ontwerpbesluit rentesubsidies varkenshouderij 3 In het kader van de ZLM-land- en tuinbouwtentoonstel ling op 21, 22 en 23 juni a.s. zal op WOENSDAG 20 JUNI te Goes voor alle leden en begunstigers met hun gezins leden een speciale ZLM-dag plaatsvinden. Het programma voor deze dag luidt: 14.00 uur Buitengewone Algemene Vergadering in „De Prins van Oranje" te Goes met als centraal thema: HET GEZINSBEDRIJF IN DE LAND BOUW. Opening door de algemeien-voorzitter der ZLM, de heer J. B. Becu. Inleiding door Prof. F. W. J. Kriellaars, voor zitter der N.C.B. over: De toekomst van het gezinsbedrijf in Nederland. Inleiding door Mr. K. Milthers, Deens land- bouwattaché over: Het Deense gezinsbedrijf in de E.E.G. van negen. 17.30 uur Gezamenlijke koffiemaaltijd in hotel „De Ko renbeurs" te Goes. 19.30 uur Concert door „De Philharmonie" van Antwer pen o.l.v. de heer Ed. Flipse in de Grote Kerk te Goes. Op het programma staan: Symphonie in d van César Franck De Moldau van Fr. Smetana Finlandia van Jean Sibelius Piet Hein-Rhapsodie van Peter van Anrooij. Graag nodigt het Bestuur alle leden en begunstigers met echtgenotes of overige gezinsleden uit één of meerdere programma-onderdelen bij te wonen. In verband met de diverse reserveringen verzoeken wij u zich vóór 2 JUNI op te geven door onderstaande invul- strook toe te zendien aan het ZLM-secretariaat, Grote Markt 28 te Goes. De toegangsbewijzen voor koffiemaaltijd en concert zul len u dan tijdig worden toegezonden. Het Bestuur heeft ge meend met name de entreeprijzen voor het concert zeer laag te moeten houden. Ondergetekende, Naam: Adres: Woonplaats: lid/begunstiger der ZLM, verzoekt te reserveren: plaatsen voor de Buitengewone Algemene Vergade ring. plaatsen a f 9,p.p. voor de gezamenlijke koffie maaltijd. plaatsen a 5»p.p. voor het Concert van het Ant werps Philharmonisch Orkest. Door mij is het totale entreebedrag ad f heden overgemaakt op giro 172503 t.n.v. ZLM, Grote Markt 28 te Goes, onder vermelding ZLM-dag. Handtekening Minister van landbouw heeft het ontwerpbe sluit inzake de toepassing van rentesubsidies voor var- kenshouderijbedrijven met ontwikkelingsmogelijkheden aan de Europese Commissie te Brussel na voor advies voorgelegd. Dit „Toepassingsbesluit varkenshouderijbe- drijven met ontwikkelingsmogelijkheden" heeft het be stuur van het O. S.-fonds opgesteld op basis van het „Kaderbesluit landbouwbedrijven met ontwikkelingsmo gelijkheden". x De voorstellen omvatten dat in de varkenshouderij rentesubsidies kunnen worden verstrekt op leningen voor de ter uitvoering van een goedgekeurd ontwikkelingsplan verrichte investeringen t.w.: a. in bouwwerken (geen onderhoudswerken), in bedrijfs. wegen en erfverharding en in utiliteitsvoorzieningen; b. in milieuhygiënische voorzieningen; c. in werktuigen. De rentesubsidie bedraagt 4 Het subsidiepercentage bedraagt echter 1 voorzover de onder a genoemde inves teringen betrekking hebben op, hetzij samenhangen met, uitbreiding van het aantal varkensplaatsen. De voornaamste voorwaarden waaronder de rentesub sidie wordt verleend, luiden: de looptijd voor de leningen voor investeringen onder a en b 'bedraagt maximaal 15 jaren, terwijl de looptijd voor de leningen voor investeringen onder c op maxi maal 6 jaar is gesteld; het totaal van de subsidiabele leningen per bedrijf mag niet lager zijn dan f 20.000,terwijl geeni rente subsidie wordt verleend over een leningenbedrag hoger dan 160.000 rekeneenheden (ca. 580.000, J^IEGENEN die van mening zijn dat in de naaste of verre toekomst belangrijke belastingverlagingen kunnen worden verwacht, omdat wij in Nederland een hogere belastingheffing kennen dan in onze buurlan den zullen wel een teleurstelling moeten ondergaan. Hoewel er tegenwoordig en naar wij menen in toe nemende mate een belastingvlucht naar het buiten land is waar te nemen, zal hieruit niet de verwachting mogen worden getrokken dat de belastingen in ons land zullen worden verlaagd. Wij moeten constateren dat ook het buitenland, onze buren, de belastingen steeds weer omhoog schroeven. Onze zuiderburen moeten zich, volgens de Belgische minister van Finan ciën daartoe klaar maken voor 1974; belastingverho ging is onontkoombaar en dan nog zal het „halswerk" blijven om de staatsbegroting rond te krijgen. De oos terbuurman, Duitsland, pakt het naar zijn aard gron diger aan. Men kent daar sedert februari een extra toeslag van 10 heffing over de verschuldigde inkom stenbelasting; voor hogere inkomens n.l. voor onge- huwden aanvangend bij een inkomen van DM. 100.000 en voor gehuwden bij DM 200.000. Maar deze heffings- grens wordt nu verlaagd en toegepast voor de inko mens van DM 24.000 voor alleenstaanden en DM 48.000 voor gehuwden. A LS wij het overbrengen op Nederlandse tarieven zou dat in ons land betekenen verhoging van de tarieven met 10 dus oplopende tot 78 maximaal. Maar ook voor de lagere inkomens zou dit gevolgen hebben. Bij een belastbaar inkomen van f 10.624 zou het 27/2 in plaats van 25 worden; bij f25.232 zou het dan van 49 4,9 tot 53,9 stijgen. Dit bij wijze van voorbeeld dus, niet omdat wij hier een dergelijke maatregel direkt verwachten. Wel omdat wij ervan overtuigd zijn dat er op belastinggebied weer iets zal gaan gebeuren! De omzetbelasting verhogen werkt kostprijsverho- gend en het algemene tarief van 16 omhoog bren gen gaat dus in tegen de algemeen verwachte strijd tegen de steeds voortdurende prijsverhogingen. tiet algemeen tarief zo laten en de complicaties gro ter maken door het invoeren van weeldetarieven voor zogenaamde luxe goederen, zet onvoldoende zoden aan de dijk. De basis zal zo breed mogelijk moeten zijn om meer „binnen" te halen. Belastingverhogingsvoor- stellen op het terrein van de inkomsten- en winsten sfeer lijke dus het meest voor de hand liggend! F dit laatste evenwel nog effect zal sorteren be- twijfelen wij. Er komt overal een eind aan. Het kritische punt is wat dat betreft naar onze mening bereikt! Niet ieder is in de gelegenheid naar het bui tenland te ^-vluchten, maar ook indirect, via een om weg dus, kan dit gebeuren. Zo hoorden wij nog pas van een onderneming die tot voor kort rechtstreeks uit het buitenland naar Nederland een produkt importeerde voor f 2,per stuk. Nu komt ditzelfde produkt via een Zwitserse dochteronderneming ons land binnen en kost dan f2,50 per stuk. De winst in Nederland is met f 0,50 per stuk verminderd, terwijl deze via de Zwitserse dochteronderneming toch binnen de onderneming blijft. Alleen de Nederlandse staat lijdt dus het ver lies omdat zij over deze f OJiO minder vennootschaps belasting kan heffen. Deze belasting is ongeveer 50 en het kost dus de Nederlandse staat f 0£5 per inge voerd exemplaar. Zo gaat het aUt men teveel wil hebben! Wij hoorden dat kortgeleden in een gesprek over de belastingheffing nogal kernachtig zeggen. Aldus: „Wie van beide einden van de worst wil eten en ook nog van het midden, is gauw klaar". Het lijkt er wel op dat met de waarheid die aan deze uitdrukking ten grondslag ligt onvoldoende reke ning wordt gehouden. Ook op het gebied van de be lastingheffing. PAAUWE.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1973 | | pagina 3