gropatax Zitdagen 14 ENQUÊTE GEBRUIK GOEDGEKEURD ZAAIZAAD EN POOTGOED Voor het verkrijgen van gezonde gewassen met hoge opbrengsten is het van groot belang uit te gaan van goed zaaizaad en pootgoed. Daarnaast is bij granen ook de hoeveelheid zaaizaad, naast de hoeveelheid N, een factor van grote betekenis. Teneinde omtrent deze punten over meer cijfermateriaal te kunnen beschikken, wordt hier over een enquête gehouden. Aangezien het een steekproef betreft, is aan 1 op elke 5 boeren één enquêteformulier toegezonden. De uitkom sten zullen na verwerking worden samengevat en in de landbouwbladen worden gepubliceerd. Aldus een mede deling van ir. L. Th. J. M. de Wit, consulent CAR., Goes. AVONDEXCURSIE STUDIECLUB HULST EN KLOOSTERZANDE De besturen van de studieclub Hulst en Kloosterzande nodigen de leden en belangstellenden uit voor het be zichtigen van een chemische onkruidbestrijdingsproef in wintertarwe. De excursie zal gehouden worden op vrijdag 27 april a.s. De proef is gelegen op het bedrijf van de heer Alb. Kerckhaert, Louisastraat 1 te Nieuw Namen. Op deze proef zijn diverse middelen vorig najaar en daarnaast enkele middelen dit voorjaar gebruikt. De resultaten zijn momenteel erg demonstratief en de moeite waard om er kennis van te nemen. Om te voorkomen dat de groep te groot wordt verzoeken wij de leden beleefd in clubverband op onderstaande uren te willen komen. Studieclub Hulst: U wordt om '8.00 uur op het bedrijf verwacht. Studieclub Kloosterzande: Samenkomst om 18.30 uur aan hotel Van Leuven te Kloosterzande. Vandaar vertrek via Kruispolder naar bovengenoemde proef. U kunt ook rechtstreeks naar het proefveld rijden, waar U om 19.00 uur verwacht wordt. Tevens verzoekt het bestuur van de studieclub Hulst de leden welke hun contributie nog niet betaald hebben dit alsnog doch zo spoedig mogelijk te willen doen. BESTEMMINGSPLANNEN LAND- EN TUINBOUWBLAD Officieel orgaan van de Maatschappij tot bevordering van landbouw, tuinbouw en veeteelt in Zeeland en Noord-Brabant Eindredakteur: Ing. J. F. Blanksma, Grote Markt 28, Goes, Postbus 46 (tel. 01100-5010, tel. huis 01185- 1422) Technische verzorging Combinatie drukkerij Vink B.V. - Axel en drukkerij Van de Sande B.V. - Terneuzen Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink B.V., Nassaustraat 1, Postbus 16, Axel, Telefoon 01155-2020 Telex 55230, Postgiro 2069912 LANUbUUW I hLLING Mbl 1973 De Gewestelijk Direkteur van de Stichting tot Uitvoe ring van Landbouwmaatregelen voor de provincie Zee land, tevens Voedselcommissaris, deelt mede, dat in het tijdvak van 24 april t/m 15 juni 1973 weer de gebruike lijke Landbouwtelling, ingevolge artikel 24 van de Landi- bouwwet, zal worden gehouden. De telling strekt zich uit over de bedrijven van per sonen, die in de landbouw geheel of gedeeltelijk hun be staan vinden, voor zover de bedrijfsomvang op het mo ment van de telling tenminste 10 standaardbedrijfseen- heden (s.b.e.) bedraagt. Het doel van de telling is een volledig en zo nauwkeurig mogelijk inzicht te verkrijgen in de structuur van de Nederlandse landbouw. Aan, iedere bekende telplichtige zal een oproep worden gezonden om op een zitdag te verschijnen. Indien geen oproep wordt ontvangen, maar wel een opgave dient te worden verstrekt ingevolge bovenge noemde voorwaarde, waarbij wij speciaal denken aan de na de meitelling van 1972 nieuw gestichte agrarische be drijven, is men verplicht zich als telplichtige te melden vóór 15 juni a.s. bij de Dtistriktsbureauhouder van zijn dis- trikt, te weten: voof Schouwen-Duiveland: Lange Nobelstraat 35, Zierikzee. voor Tholen en Sint Philipsland: Oostvest 1, St. Maartensdijk, voor Zuid-Beveland: Landbouwcentrum, Westsingel 58, Goes, voor Noord-Beveland en Walcheren: Stationsstraat 15, Middelburg, voor Oost Zeeuws-Vlaanderen: Pr. Hendrikstraat 32, Axel. voor West Zeeuws-Vlaanderen: Volderstraat 23, Oostburg. Alle telplichtigen worden verzocht, zo mogelijk, om op de aangegeven datum en uur op de zitdag te verschijnen en evenals vorige jaren hun volle medewerking aan deze telling te geven. Daar de inventarisatie-gegevens voor diverse regelin gen bindend zijn, wordt verzocht de bedrijfsgegevens zo nauwkeurig mogelijk te verstrekken, aangezien bij on juiste opgave, dit financiële schade kan opleveren. GOES OOSTBURG: woensdag 25 april in café „De Windt". ST. MAARTENSDIJK: donderdag 26 april in café P. J. v. Houdt. MIDDELBURG: donderdag 26 april in hotel „De Eendracht". ZIERIKZEE: donderdag 26 april in hotel „Huis van Nassau". BERGEN OP ZOOM DINTELOORD: woensdag 25 april in hotel „De Beurs", van 12.0013.00 uur. FIJNAART: vrijdag 27 april in hotel „De Graan- beurs", van 11.3013,00 uur. a IN HET LANDBOUWHUIS dinsdagmorgen 24 april van 9.0012.00 uur, volgens afspraak. dinsdagmiddag 24 april van 13.3017.00 uur. KOMMISSIE ADVISERING KONTRAKTEN VEREDELINGSSECTOR Steeds meer wordt de agrarische produktie kontrak- tueel geregeld. Vooral in de veredelingslandbouw, met name in de varkens- en pluimveehouderij en de kalver- mesterij heeft de kontraktproduktie zich in sterke mate ontwikkeld. Bij een inventarisatie van de in de praktijk lopende contracten moet worden vastgesteld dat er een zeer grote verscheidenheid bestaat en dat dte kontrakten vaak eenzijdig zijn opgesteld van de kant van de aanbie der. Dit is de reden dat de besturen van de Bond van Var kenshouders van de N.C.B. en de Kring Brabant van de Nederlandse Organisatie van Pluimveehouders (N.O.P.) het initiatief hebben genomen om een Kommissie Advi sering Kontrakten in het leven te roepen. Naast vertegen woordigers van deze twee organisaties zijn in de kom missie deskundigen opgenomen van het konsulentschap voor de Varkens- en Pluimveehouderij in Noord-Brabant en Zeeland en van de E.S.V.-ers van de landbouworgani saties. Hoeven. Vanaf 11 april ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Buitenwegen". Ge durende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren wor den ingediend bij de gemeenteraad. Terneuzen. Vanaf 12 april ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „Zaamslag". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen binnen een maand bezwaren in dienen bij G.S. Bladel en Netersel. Vanaf 12 april ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „Na tuurgebieden". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen binnen een maand bezwaren indienen bij G.S. Duiveland. Vanaf 12 april ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp van de le herziening van het be stemmingsplan Oostweg. Schriftelijke bezwaren kunnen worden ingediend bij de gemeenteraad. 's-Gravenmoer. Vanaf 12 april ligt gedurende een maand ter inzage de door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde le herziening van het bestemmingsplan „Kerkwijk". Zij, die zich tijdig met 'bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die be zwaren heeft tegen de onthouding van goedkeuring door G.S., kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. Raamsdonk. Vanaf 12 april ligt gedurende een maand ter inzage het door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde be stemmingsplan „Nieuwe Polder II, Beethovenlaan 1971". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeente raad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door G.S., kunnen binnen een maand be roep instellen bij de Kroon. Middelburg. Vanaf 16 april ligt gedurende een maand ter inzage het door G.S. goedgekeurde bestemmingsplan Prinsenhove. Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. RADIO Dinsdag 24 april a.s., Hilversum I, 12.3012.40 uur: „De problematiek van grote veehouderijbedrijven", hoofd punten uit een studie van het I.L.R. te Wageningen. Vrijdag 27 april a.s., Hilversum I, 12.3012.40 uur „Problemen in de bloeitijd en de bestrijding van nacht vorst", met medewerking van het Tuinbouwconsulent- schap te Tiel. DOELSTELLING Primair beijvert de Kommissie Advisering Kontrakten zich voor betere kontrakten in de varkens- en pluimvee houderij-sector. Zij tracht dit doel te bereiken door: 1. Het streven naar een duidelijke omschrijving van de inhoud van het kontrakt. 2. Het beoordelen en analyseren van de juridische en ekonomische konsekwenties van het kontrakt. 3. Het verstrekken van individuele adviezen aan de boe ren. 4. Het propageren van een zakelijke handelwijze van de boer bij het afsluiten van een kontrakt. WERKWIJZE De kommissie werkt als volgt. De leden van de kom missie bestuderen bij toerbeurt een bepaald kontrakt. Hierbij wordt een juridische en ekonomische analyse van het kontrakt gemaakt en worden zonodig wijzigingsvoor stellen opgesteld. Na bespreking hiervan in de kommissie worden zo mogelijk en zo-nodig de bevindingen ter ken nis gebracht aan soortgelijke kommissies in andere pro vincies. Vervolgens worden de bevindingen van de kom missie ter bespreking voorgelegd aan de betreffende kon- traktaanbieder met als doel dat de gewenste wijzigingen in het kontrakt zullen worden aangebracht. Individueel kan de boer een hem aangeboden kontrakt ter beoorde ling voorleggen aan de Kommissie Advisering Kontrak ten. Leden van de ZLM, die behoefte hebben aan advi sering in dezen, kunnen zich hiervoor wenden tot de Economisch Sociale Voorlichting van de ZLM - Land- bouwhuis Goes. WILDE DUIVENSCHADE BESTRIJDING Zoals valt te constateren zijn de jachtgerechtig- den in de provincie Zeeland dit voorjaar intensief bezig de wilde duiven te bejagen en te verjagen. Regelmatig wordt er gemeenschappelijk door hen opgetreden. De H.I.D. voor de Landinrichting in de provincie Zeeland wil er evenwel op attenderen dat ook de grondgebruiker hierbij zijn verplichtin gen moet onderkennen en daadwerkelijke hulp kan verlenen. Voor hen die geen vergunning, ex art 53, heb ben, kan hulp worden verleend door melding te maken van waargenomen aantallen wilde duiven en hun roestplaatsen aan de voorzitter of secreta ris van de jagersvereniging. Voor al diegenen die in de provincie een vergun ning, ex art. 53 hebben, wordt echter verwacht dat zij daadwerkelijke steun aan deze bestrijding ver lenen door met hun geweer beschikbaar te staan op hun terrein. Mededeling hiervan aan de jachtgerechtigde of eventueel de jagers vereniging is raadzaam. De duiven dienen verjaagd te worden, op de vleugels te blijven om geen kans te zien rustplaat sen te vinden. Grondgebruikers het is in uw belang!

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1973 | | pagina 14