gropatax 9Czlm Zitdagen 2 OPLEIDINGEN MELKWINNING Op centrale plaatsen gaan bij voldoende aanmel ding dit najaar weer kursussen van start voor in structeur machinaal melken, melk winningsadviseur en voor chauffeur Rijdende Melk Ontvangst (R.M.O.). Deze opleidingen vinden plaats onder auspiciën van de Landelijke Stichting Beroepsopleiding Levensmid delenindustrie, die een begeleidingscommissie van deskundigen heeft inges.eld. Daardoor blijven oplei dingen aangepast aan de modernste inzichten op het gebied van machinaal melken, hygiënische melkwin- riing, bemonstering en het vervoer daarvan. A-gedeelte le jaar voor Instrukteur Machinaal Melken Toelatingseis: bij voorkeur middelbare landbouw school of tenminste diploma van het lager beroepson derwijs of gelijkwaardig. Het bezit van het diploma machinaal melken PI A3 is vereis, en het dient vóór 1 april van het examenjaar behaald te zijn. Naast de theoretische opleiding van 16 lesdagen (september/ april) is in dit eerste jaar een grote plaats ingeruimd voor de praktijkopleiding. De kandidaten dienen twee maal één week praktijklessen te volgen aan de prak tijkschool voor het Weidebedrijf te Oenkerk (Fr.). Na het slagen voor het praktijkgedeelte en het mon delinge examen wordt het diploma Instrukteur Ma chinaal Melken uitgereikt. Lesgeld theoretische oplei ding: 29,voor het gehele jaar (excl. boekengeld). Kosten opleiding Oenkerk: (incl. verblijf internaat) ƒ65,per week. B-gedeelte 2e jaar voor Melkwinningsadviseur Duur: 28 lesdagen (september/mei). Lesgeld: 50, voor het gehele jaar (excl. boekengeld). Toelatings eisen: bezit van diploma's instrukteur machinaal mel ken (deel A) en middelbare landbouwschool of ge lijkwaardige opleiding. De kandidaat moet in het tweede jaar een stage doorlopen bij de voorlichting van de kwaliteitsverbetering van de melk. Na het slagen voor het practisch, schriftelijk en mondeling examen verwerft de kandidaat het diploma melkwin ningsadviseur. Chauffeur Rijdende Melkontvangst (R.M.O.) De leerstof wordt tegen de achtergronden van de reële arbeidssituatie waarin de chauffeur verkeert behandeld. Daarnaast enige theoretische achtergrond kennis. Belangrijker dan theoretische kennis is de juist toe gepaste handelwijze van monsternemen en gewichts vaststelling door de chauffeur-R.M.O. Afwijkingen dienen door hem tijdig gesignaleerd te worden. Prak- iisch-theoretische opleiding in 3 bijeenkomsten van 3 lesuren. Inlichtingen en aanmeldingen vóór 1 september a.s. aan: de Landelijke Stichting Beroepsopleiding Levensmid delenindustrie, Kruizemuntstraat 28 te Apeldoorn, tel. 05760—14265. VERENIGING BEDRIJFSVERZORGINGSDIENST „DE BEVELANDEN" 16 APRIL VAN START Het is het bestuur van de vereniging gelukt met ingang van 16 april 1973 een bedrijfsverzorger aan te stellen,, namelijk de heer P. J. van Dijke, Grachtstraat 2, Kapelle. De heer Van Dijke is 22 jaar en gehuwd. Vóór zijn mili taire diensttijd was hij werkzaam op het bedirijf van zijn vader in Overijssel. Dit bedrijf was een zuiver weidebe drijf met een groot aantal stuks vee. Ook op het gebied van de akkerbouw heeft de heer Van Dijke enige erva ring. Wij wensen de heer Van Dijke een prettige werkkring bij de vereniging in de Bevelanden. Het ledental bedraagt momenteel 45. Diegenen die toetreden tot de vereniging vóór 1 januari 1974 dienen geen entreegeld' te betalen. De contributie is voor het jaar 1973 vastgesteld op 50, per lid. Het uurloon dat men voor de bedrijfsverzorger moet betalen bedraagt voor het jaar 1973: voor werkdagen 10,per uur incl. soc. lasten voor zaterdagen 12,per uur incl. soc. lasten voor zon- en feestdagen 15,per uur incl. soc. lasten BESTEMMINGSPLANNEN Hilvarenbeek. Vanaf 9 april ligt gedurende een maand ter inzage het door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde be stemmingsplan „Doelakkers". Zij, die zich tijdig met be zwaren tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door G.S., kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. Terneuzen. Vanaf 5 april liggen gedurende een maand' ter inzage de door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde be stemmingsplannen Industrieterrein Driewegen-Mr. F. J. Haarmanweg; Hof Zeldenrust en Serlippenspolder. Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad LAND- EN TUINBOUWBLAD Officieel orgaan van de Maatschappij tot bevordering van landbouw, tuinbouw en veeteelt in Zeeland en Noord-Brabant Eindredakteur: Ing. J. F. Blanksma, Grote Markt 28, Goes, Postbus 46 (tel. 01100 - 5010, tel. huis 01185- 1422) Technische verzorging. Combinatie drukkerij Vink B.V. - Axel en drukkerij Van de Sande B.V. - Terneuzen Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink B.V., Nassaustraat 1, Postbus 16, Axel, Telefoon 01155-2020 Telex 55230, Postgiro 2069912 Wij vertrouwen er op dat nog velen op Zuid- en Noord- Beveland zich aan zullen melden als lid, niet omdat het mode is, maar omdat het nodig is. Wat de 4 leden fruittelers betreft, tracht het bestuur een losse hulpkracht aan te trekken, die zolang er niet meer fruittelers lid zijn geworden, enkel bij ziekte, onge val en bedrijfsdrukte te hulp kan worden geroepen. Wij hopen dat het zal gelukken spoedig nog een dertigtal fruittelers bereid te vinden lid te worden van de vereni ging zodat dan een volledige fruitteeltkracht aangetrok ken kan warden. Opgave als lid kan geschieden bij de voorzitter D. Hannewijk, Dorpsstraat 159, Heinkenszand, tel. 01106 1589 of bij de secretaris W. op 't Hof, Steenweg 2, Kapel le, 01102—1687. Hebt U uzelf of uw buurman at proberen te overtuigen om toe te treden als lid? Neen? Doe het dan nu, want ook voor uw gezin is het belangrijk verzekerd te zijn van hulp bij ziekte of ongeval of anderzijds. J. MARKUSSE. als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die bezwa. ren heeft tegen de gedeeltelijke onthouding van goed keuring door G.S., kunnen binnen een maand beroep in stellen bij de Kroon. Goes. Vanaf 4 april ligt gedurende een maand ter in zage het door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde bestem mingsplan „Buitengebied voormalige gemeente Wemel- dinge." Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de ge meenteraad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die-bezwaren heeft tegen de gedeeltelijke onthou ding van goedkeuring door G.S. en een ieder die bezwa ren heeft tegen in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. Axel. Vanaf 5 april ligt gedurende een maand ter in zage het door G.S. goedgekeurde bestemmingsplan West. Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeente raad als tot G.S. hebben gewend, kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. Aarle-Rixtel. Vanaf 9 april ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „De Koppel I". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen binnen een maand beroep instel len bij de Kroon. Hulst. Vanaf 10 april liggen gedurende een maand ter inzage de bestemmingsplannen „Landelijke Bebouwings concentraties" en „Buitengebied". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen in de ontwerpen aan gebrachte wijzigingen, kunnen binnen een maand bezwa ren indienen bij G.S. Veldhoven. Vanaf 10 april ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Afronding d'Ekker Noord". Gedurende deze termijn kunnen schrif telijke bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Rosmalen. Vanaf 10 april ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Kom Rosmalen, 4e wijziging". Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Woensdrecht. Vanaf 10 april liggen gedurende een maand ter inzage de ontwerpen voor wijziging van de bestemmingsplannen Oost I en Oost II. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. RADIO Dinsdag 17 april a.s., Hilversum I, 12.3012.40 uur: „Fiscale problemen rond de bedrijfsbeëindiging in het boeren- en tuindersbedrijf", een vraaggesprek met mr. M. v. d. Heyde van het ministerie van landbouw en drs. B. Veltman, E.S.V. Vrijdag 20 april a.s., Hilversum I, 12.3012.40 uur: „De ruilverkaveling Linde-Zuid", m.m.v. de C.D. provin cie Friesland. GOES OOSTBURG: woensdag 18 april in café „De Windt". TERNEUZEN: woensdag 18 april in hotel „Des Pays Bas". ZIERIKZEE: donderdag 19 april in hotel „Huis van Nassau". MIDDELBURG: donderdag 19 april in hotel „De Eendracht". KORTGENE: donderdag 19 april in hotel „De Korenbeurs". y IN HET LANDBOUWHUIS dinsdagmorgen 17 april van 9.0012.00 uur, volgens afspraak. dinsdagmiddag 17 april van 13.30—17.00 uur. DR. G. HEIDA, SECR. H.A. SOCIALE ZAKEN VERLAAT HET LANDBOUWSCHAP Dr. G. Heida, secretaris H.A. Sociale Zaken, zal met ingang van 1 juni a.s. het Landbouwschap verlaten. De heer Heida is benoemd tot kantonrechter te Winschoten. BEROEPSVERANDERINGSMOGELIJKHEDEN IN LEVENSMIDDELENINDUSTRIE De landelijke Stichting Beroepsopleiding levensmidde lenindustrie vestigt in een circulaire de aandacht op mogelijkheden die de her-, bij- en omscholingsregeling van de overheid biedit om in de levensmiddelenindustrie een funktie te verkrijgen. Er zijn voor zowel 1626- jarigen als ouderen in dan wel buiten het kader van het leerlingstelsel opleidingsmogelijkheden waarbij studeren, werken en verdienen samen gaan, de zgn. bedrijfsscho- lingsmaatregelen en de studiekostenregeling. Voor nadere inlichtingen en prospectus kan men zich wenden tot de Landelijke Stichting Beroepsopleiding Levensmiddelenindustrie, Kruizemuntstraat 28 te Apel doorn, tel (05760)-14265. FiXCNRSIE VARKENSHOUDERS Op donderdag 3 mei a.s. zal voor de op Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland en Schouwen-Duiveland woon achtige varkenshouders een excursie worden georgani seerd. Het programma is als volgt: 7.00 uur vertrek Middelburg. 7.30 uur vertrek Goes. 8.45 uur koffiepauze in Breda. 10.30 uur bezoek aan het Varkensproefbedrijf „Zuid- Nederland" te Sterksel. Het proefbedrijf houdt zich bezig met de problemen van fokkers en mesters. Er worden daarom zowel fok- als mestvarkens ge houden. Er is ruimte voor 100 zeugen die ofwel iri individuele ligboxen of in groepsverband worden gehouden. Voor 40 zeugen met biggen is er plaats in nogal sterk verschillende hokken. De mestvar kens zijn ook over verschillende afdelingen ver deeld. 12.00 uur nabespreking. 12.30 uur gezamenlijke koffiemaaltijd. 14.00 uur bezoek aan de Praktijkschool voor de Varkens- en de Pluimveehouderij te (Horst. Het doel van deze school is alle specialistische op leidingen te geven in de dierveredelingssector. Voor het geven van dit praktijkonderwijs wordt gebruik gemaakt van een eigen studiegebouw, van tot de school behorende bedrijven en van gastbedrijven. 18 00 uur gezamenlijke warme maaltijd in Breda. 21.00 uur aankomst Middelburg. De kosten van die bus zullen ca. f 13,per persoon bedragen. De kosten van de maaltijden zijn in totaal ca. 15,per persoon. Deelname aan deze maaltijden is verplicht. Opgave voor deelname is mogelijk bij) de bedrijf»- voorlichter van het Consulentschap voor de Var kens- en de Pluimveehouderij, de heer C. W. M. Backx, Jacob Valckestraat 10, Heinkenszand (tel. 011061630). De opgave moet vóór 25 april a.s. binnen zijn.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1973 | | pagina 2