gropatax 9 EREGALERIJ 9CzJm Zitdagen 2 AGENDA VOORLICHTINGSAVOND KRING THOLEN EN ST. PHILIPSUYND DER ZLM OVER GRASZAADTEELT Voorlichtingsavond over graszaadaangelegenheden op maandag 19 maart 1973 om 20.00 uur in café „De Tol" te Poortvliet. Inleidingen zullen gehouden worden door de heren Ir. D. Luteijn en L. M. Bax. Aan de orde zullen komen zaken met betrekking tot de graszaadteelt, o.a. EEG-subsidiebeleid, toekomstverwachtingen met afzet- en bundelingsmogelijkheden, teeltvoorwaarden, verzor ging van het gewas, enz. Nadien forum met de voornoem, de inleiders en de heer G. J. de Jager voor de NKTV". Namens het kringbestuur, J. L. VAN GORSEL, sekretaris. Hozubra Stierenshow in Utrecht op vrijdag 13 april 1973 in de moderne rundveehal van de Nieuwe Veemarkt. Aan deze keuringen die om 10.00 uur beginnen, zul len 200 stieren in de leeftijd van 16 jaar, als mede collecties vrouwelijke nakomelingen deelnemen. Inlichtingen: Minrebroederstraat 15, Utrecht, tel. 030—331418. Op 5 maart j.I. was het 25 jaar geleden, dat de heer W. VAN ES in dienst trad op het bedrijf „Polder Steenen Muur" van de familie Van de Vorm te Werkendam. NfcUWE C.A.O. PLUIMVEEHOUDERIJ Binnen het kader van het Landbouwschap is overeen stemming bereikt over de nieuwe cao voor de pluimvee houderij voor het contractjaar 1973/1974, ingaande 1 maart 1973. De lonen zijn met 3 verhoogd. Voorts is de vakan tietoeslag gebracht van 7 op 7,5 met dien verstande dat voor werknemers van 22 jaar en ouder een minimum vakantietoeslag van 1.000,bruto zal gelden, t eneinde geleidelijk een 40-urige werkweek in 1975 te bereiken, werd de arbeidstijd enigermate verkort. Voor jeugdige werknemers beneden de leeftijd van 18 jaar wordt de vakantie dit jaar met één dag uitgebreid. De cao bevat ten slotte wederom een indexeringsclausule. Nadere in lichtingen bij de Gewestelijke Raad. C.A.Ü. LANDBOUWAMBACHTtN 1973/1974 In de sociale commissie landbouwambachten van 'net Landbouwschap is overeenstemming bereikt over de cao 1973/1974 voor deze sector. Na aanpassing met l op grond van de prijsstijging tot half januari, zijn de lonen met ingang van 1 maart verhoogd met 3,2 'i. Een indexeringsclausule voorziet in aanpassing der lonen aan de prijsontwikkeling in juli 1973 en in januari 1974. De vakantietoeslag is van 7,2 op 7,5 gebracht, met een minimum van 1.000,De arbeidstijd is met 46,5 uur teruggebracht tot 2169 uur per jaar. Ten slotte zijn de diverse toeslagen aangepast. WILDSCHADE EN WAT TE DOEN I Het jaar 1972 heeft geleerd dat een groot aantal klachten binnen kwamen over schade door schade lijk wild, waarbij duidelijk naar voren is gekomen dat nog onvoldoende kennis is genomen van de spelre gels. Jacht blijft een samenspel tussen jager en grond- gebrufker. Goede verhoudingen zijn daarbij van essentieel be lang. De jager behoort een onevenredige schade te voorkomen; de grondgebruiker zal hem daarbij moe ten bijstaan door dat nodige te doen wat redelijker wijze van hem kan worden verlangd: vlaggen, plas tic zakken, kanon, aaprotec arbinol etc. De grondgebruiker dient bij te verwachten schade of bij schade allereerst zijn jager te waarschuwen. De jager is aansprakelijk voor aangerichte schade voor zover redelijkerwijze van hem kan worden verwacht dat hij die had dienen te voorkomen. Het afgelopen jaar heeft veel schade aangetoond door houtduiven, o.a. op vlas. In 1972 heeft het Jacht- fonds in deze schade een bijdrage gegeven, echter met de nadrukkelijke voorwaarde dat deze uitkering onverplicht was en slechts éénmalig zou worden ge geven, omdat in dit geval van een onverwachte cala miteit kon worden gesproken. Het Jachtfonds zal pertinent geen 2e uitkering doen! Daarom zijn de jagers gealarmeerd. In de afgelopen winter werden een groot aantal vergaderingen belegd, waarbij afspraken werden gemaakt voor gezamenlijke bestrijding van duiven. In vele gebieden is de duiven- bestrijding al direct begonnen, elders is die aanpak zodra van schade sprake is. Effectieve bestrijding is alleen in samenwerking mogelijk. Jagers en grondgebruikers zullen het samen moeten doen. Als de grondgebruiker .tijdig maatrege len neemt voor afweer en de jagers hun plicht doen, dan zal de schade voor een groot deel te voorkomen 'zijn en een klein percentage zijn van de in het vorig jaar aangerichte schade. Bij meer dan toelaatbare schade en verschil van mening ten aanzien van de verdeling van de kosten kan do tussenkomst van de Wildschadecommissie worden gevraagd. Het is een adviescommissie, met de bedoeling vrede te handhaven tussen jagers en grondgebruiker. Aldus een mededeling van de H.I.D. voor de landinrichting in de provincie Zeeland. BESTEMMINGSPLANNEN 's-Gravenmoer. Vanaf 7 maart ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „Molendijk-Noord" 1971. Zij, die zich tijdig met bezwa- LAND- EN TUINBOUWBLAD ren tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen binnen een maand bezwaren indienen bij G.S. ReimerswaaL Vanaf 7 maart ligt gedurende een maand ter inzage het door G.S. vastgestelde bestemmingsplan „Industrieterrein Burenpolder" te Yerseke. Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, alsmede zij die bezwaren hebben tegen in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen bin"2n een maand be zwaren indienen bij G.S. Terneuzen. Vanaf 8 maart ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „Krekenge- bied" Hoek. Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de ge meenteraad hebben gewend, alsmede een ieder die be zwaren heeft tegen in het ontwerp aangebrachte wijzi gingen, kunnen binnen een maand bezwaren indienen bij G.S. Vanaf 12 maart ligt gedurende een maand ter inzage de ontwerp-herziening van het bestemmingsplan Katspolder. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Officieel orgaan van de Maatschappij tot bevordering van landbouw, tuinbouw en veeteelt in Zeeland en Noord-Brabant Eindredakteur: Ing. J. F. Blanksma, Grote Markt 28. Goes, Postbus 46 (tel. 01100-5010, tel. huis 01185-1422) Technische verzorging Combinatie drukkerij Vink B.V. - Axel en drukkerij Van de Sande B.V. - Terneuzen Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink B.V. Nassaustraat 1, Postbus 16. Axel. Telefoon 01155-2020 Telex 55230. Postcirc 2069912 Geertruidenberg. Vanaf 9 maart ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan Noord. Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeente raad hebben gewend, kunnen binnen een maand bezwa ren indienen bij G.S. Middelburg. Vanaf 9 maart ligt gedurende een maand ter inzage het door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde be stemmingsplan „Wijziging uitbreidingsplan in onderdelen 1959". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de ge meenteraad als tot G.S. hebben gewend, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door G.S., kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. RADIO Dinsdag 20 maart a.s., Hilversum I, 12.3012.40 uur: „Toekomstmogelijkheden van vakantieboerderijen", vraaggesprek met ir. M. BosBoers afd. Sociologie L.H. te Wageningen. Vrijdag 23 maart a.s., Hilversum I, 12.3012.40 uur: „Aandacht voor residuen in veevoeders", vraaggesprek met drs. C. C. J. M. van der Meijs, insp. Veeartsenijkun- dige Dienst. fAOMiNi- rSTAAT IEN ^Adviesbureau ZLM ui11in >i i GOES OOSTBURG: woensdag 21 maart in café „De Windt". TERNEUZEN: woensdag 21 maart in hotel „Des Pays Bas". ZIERIKZEE: donderdag 22 maart in hotel „Huis van Nassau". MIDDELBURG: donderdag 22 maart in hotel „De Eendracht". KORTGENE: donderdag 22 maart in hotel „De Korenbeurs". IN HET LANDBOUWHUIS dinsdagmorgen 20 maart van 9.0012.00 uur, volgens afspraak. dinsdagmiddag 20 maart van 13.3017.00 uur. TREEDT TOE TOT DE „VRIENDEN VAN FLEVOHOF" „Flevohof" de permanente Nederlandse Landbouw- manifestatie die dit jaar haar derde seizoen ingaat wil trachten de belangstelling van direkt geïnteresseerden uit de land- en tuinbouwsector nog meer dan voorheen het geval was bij het gebeuren op de Flevohof te betrek ken. In zekere zin is Flevohof „hun" zaak. Zij hebben er op de eerste plaats belang bij, dat de Nederlandse land en tuinbouw, met alles wat daarbij komt aan be- en ver werking, toelevering, afzet, begeleiding etc. zich zo goed mogelijk naar buiten presenteert. Flevohof brengt daartoe een doorlopend toegangsbe wijs tegen een sterk gereduceerde prijs van 10,voor volwassenen en 5,voor kinderen in omloop. Als „Vrienden van Flevohof" ontvangt men daarvoor een op naam gesteld toegangsbewijs voorzien van een pasfoto, dat gedurende een jaar permanent toegang tot de mani festatie geeft. Om dergelijke toegangsbewijzen, ook voor gezinsleden te ontvangen, kan men zich wenden tot het secretariaat van Flevohof - Postbus 40 - Dronten. Dit zal na ontvangst van. het desbetreffende verzoek nadere gegevens over de betaling verstrekken alhoewel wij verwachten dat vanuit Zeeland-Noord-Brabant, gezien de afstand naar Flevohof, de belangstelling om regelmatig deze manifestatie te be zoeken niet zo groot zal zijn geven wij gaarne de moge lijkheid om als „Vrienden van Flevohof" toe te treden hier door! BI. Middenschouwen. Vanaf 7 maart ligt gedurende een maand ter inzage het door G.S. goed gekeurde bestem- minsgplan „Natuurgebieden". Zij, die zich tijdig met be zwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. Veghel. Vanaf 12 maart ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan Komplan. Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen binnen een maand bezwaren indienen bij G.S. Roosendaal en Nispen. Vanaf 12 maart liggen gedu rende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmings- plan „Nispen" en het ontwerp-besluit tot intrekking van gedeelten van het goedgekeurde uitbreidingsplan in on derdelen Nispen. Gedurende deze termijn kunnen schrif telijke bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Gilze-Rijen. Vanaf 5 maart ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan Landelijk Gebied 1972. Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de ge meenteraad hebben gewend, alsmede een ieder die be zwaren heeft tegen in het ontwerp aangebrachte wijzi gingen, kunnen binnen een maand bezwaren indienen bij G.S.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1973 | | pagina 2