gropatax EREGALERIJ 9Czlm 2 AGENDA KRING THOLEN/ST. PHILIPSLAND DER ZLM Voorlichtingsavond over graszaadaangelegenheden op maandag 19 maart om 20.00 uur in café De Tol te Poort vliet. Inleidingen zullen worden gehouden door de heren Ir. D. Luteijn en L. M. Bax. Afd. Nieuwerkerk der ZLM. Algemene vergadering op maandag 12 maart 1973 om 19.30 uur in „Ons Dorps huis. Spreker Ir. D. Luteijn over „Actuele landbouw zaken". Afd. Kloosterzande der ZLM. Diskussieavond over „Land bouw en milieu" op maandag 12 maart a.s. om 19.30 uur in hotel „Van Leuven". Inleider de heer R. Krij ger van de R.L.V.D. te Goes. Afd. Kerkwerve/Scharendijke der ZLM. Algemene ver gadering op dinsdag 13 maart 1973 om 19.30 uur in Molen De Lelie te Eikerzee. Spreker de heer M. A. de Hond over Ontwikkeling in de mestveehouderij. Hozubra Stierenshow in Utrecht op vrijdag 13 april 1973 in de moderne rundveehal van de Nieuwe Veemarkt. Aan deze keuringen die om 10.00 uur beginnen, zul len 200 stieren in de leeftijd van 16 jaar, als mede collecties vrouwelijke nakomelingen deelnemen. Inlichtingen: Minrebroederstraat 15, Utrecht, tel. 030—331418. L. J. NELEMANS, ZEVENBERGEN, RIDDER IN DE ORDE VAN ORANJE-NASSAU Aan de heer L. J. Nelemans te Zevenbergen werd op 5 maart j.ï. door burgemeester Reijnders de Ko ninklijke onderscheiding van Ridder in de Orde van Oranje-N assem uitgereikt. Op die dag mocht de heer Nelemans tevens zijn 70ste verjaardag vieren, zodat dit voor de jubilaris met zijn familie een dubbele feestdag werd. De heer Nelemans heeft zich op velerlei terrein verdienstelijk gemaakt. Gedurende 20 jaar was hij voorzitter van de Onderlinge Verzekerings Mij tegen hagelschade en na de fusie van de drie onderlingen 3 jaar voorzitter van de Onderlinge Zuidelijke Hagel- verzekering. Hij was gedurende 26 jaar lid van de Pachtkamer van het Kantongerecht Zevenbergen, be stuurslid van de Coöp. Raiffeisenbank, gedurende 30 jaar scriba van de gereformeerde kerk, 16 jaar voor-, zitter van het plaatselijke Groene Kruis. Ook op wa- terschapsgebied heeft de heer Nelemans zijn sporen verdiend. In 1933 werd hij bestuurslid van de Teren- en Oost en West Meerenpolder, vanaf 1958 maakte hij deel uit van het toen tot s'tand gekomen waterschap >rDe Striene". Voorts was hij hoofdingeland van het Heem raadschap Mark en Dintel. Al met al een respectabele staat van dienst waaruit blijkt, dat de heer Nelemans op velerlei terrein voor de gemeenschap zijn beste krachten heeft gegeven. Gaarne wensen wij hem ook vanaf deze plaats met zdjn vrouw en kinderen van harte geluk met de toekenning van deze mooie onderscheiding. BESTEMMINGSPLANNEN Valkenisse. Vanaf 28 februari ligt gedurende een maand ter inzage de ontwerp-bestemmingsplannen „eerste her ziening bestemmingsplan „Bebouwde Kom Biggekerke" en „eerste herziening bestemmingsplan „Koudekerke West II". Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Aarle-Rixtel. Vanaf 1 maart ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „klein-am- bachtelijke bedrijven Laarweg/Molenstraat" (Torenak kers). Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeente raad hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen binnen een maand bezwaren indienen bij G.S. Tholen. Vanaf 2 maart ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „West" (Scher- penisse). Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeen teraad hebben gewend alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de in het ontwerp aangebrachte wijziging, kunnen gedurende deze termijn bezwaren indienen bij G.S. Vanaf 2 maart ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „herziening Dalempol der" (Tholen). Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen binnen een maand bezwaren indienen bij G.S. Oostburg. Vanaf 5 maart ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „Tragelwijk 1972". Gedurende deze termijn kunnen zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bij G.S. bezwaren indienen. LAND- EN TUINBOUWBLAD Officieel orgaan van de Maatschappij tot bevorderin^an landbouw, tuinbouw en veeteelt in Zeeland en Noord-Brabant Eindredakteur: Ing. J. F. Blanksma, Grote Markt 28, Goes, Postbus 46 (tel. 01100-5010, tel. huis 01185- 1422) Technische verzorging Combinatie drukkerij Vink B.V. - Axel en drukkerij Van de Sande B.V. - Terneuzen Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink B.V., Nassaustraat 1, Postbus 16, Axel, Telefoon 01155-2020 Telex 55230, Postgiro 2069912 Hoeven. Vanaf 7 maart ligt gedurende een maand ter inzage herziening-bestemmingsplan „Julianastraat-Zuid". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, alsmede zij die bezwaren hebben tegen in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen binnen een maand bezwaren indienen bij G.S. Oisterwijk. Vanaf 5 maart ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp van het bestemmingsplan „Klomp ven II". Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke be zwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Vanaf 27 februari liggen gedurende een maand ter inzage de vast gestelde bestemmingsplannen ,,'t Seuverick" en „Indus- trieterrein Kerkhoven 1972". Gedurende deze termijn kunnen zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeente raad hebben gewend, bij G.S. bezwaren indienen. Ten aanzien van het bestemmingsplan ,,'t Seuverick" kunnen ook zij die bezwaren hebben tegen in het ontwerp aan gebrachte wijzigingen, bij G.S. bezwaren indienen. Vanaf 27 februari ligt gedurende een maand ter inzage het door G,S. gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan Zuid II 1970. Gedurende deze termijn kunnen zij die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door G.S., bij de Kroon beroep instellen. Klundert Vanaf 28 februari liggen gedurende een maand ter inzage de door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplannen „Moerdijk 1971", „Moye Keene 1971" en „Noordhoek '71". Zij, die bezwaren hebben tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door G.S., kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. Deurne. Vanaf 1 maart ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „Schutsboom- de Romein". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de ge meenteraad hebben gewend, alsmede zij diie bezwaren hebben tegen in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen binnen een maand bezwaren indienen bij G.S. Veldhoven. Vanaf 7 maart ligt gedurende een maand ter inzage het door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde be stemmingsplan Centrum. Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen in het ont werp aangebrachte wijzigingen alsmede een ieder die be zwaren heeft tegen de gedeeltelijke onthouding van goed keuring door G.S., kunnen binnen een inaand beroep in stellen bij de Kroon. Wissenkerke. Vanaf 5 maart ligt gedurende een maand ter inzage het door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde be stemmingsplan Buitengebied. Zij, die zich tijdig met be zwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door G.S. en een ieder die bezwaren heeft tegen in het ontwerp aan gebrachte wijzigingen, kunnen gedurende deze termijn beroep instellen bij de Kroon. Oss. Vanaf 21 februari liggen gedurende een maand ter inzage de ontwerp-bestemmingsplannen „Ruwaard I"; „Vondellaan-Noord" en „Van Hogendorplaan-West". Ge durende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren wor den ingediend bij de gemeenteraad. Waspik. Vanaf 26 februari ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan 't Vaartje. Ge durende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren wor den ingediend bij de gemeenteraad. RADIO Dinsdag 13 maart a.s., Hilversum I, 12.3012.40 uur: „Het Landbouw-Economisch Bericht", drs. J. H. Post van het L.E.I. Vrijdag 16 maart a.s., Hilversum I, 12.3012.40 uur: „Problematiek rond de dierlijke veredeling", mjn.v. Wa- geningse onderzoekers. GOES OOSTBURG: woensdag 14 maart in café „De Windt". ZIERIKZEE: donderdag 15 maart in hotel „Huis van Nassau". MIDDELBURG: donderdag 15 maart in hotel „De Eendracht". THOLEN: zaterdag 17 maart in hotel „Hof van Holland". BERGEN OP ZOOM NIEUWENDIJK: donderdag 15 maart in café „De Pelikaan", van 11.0012.00 uur. IN HET LANDBOUWHUIS dinsdagmorgen 13 maart van 9.0012.00 uur, volgens afspraak. dinsdagmiddag 13 maart van 13.3017.00 uur LUCHTKARTERING RUILVERKAVELINGEN „DE POEL-HEINKENSZAND" EN „KAPELLE-WEMELDINGE" Binnenkort worden luchtfoto's gemaakt in de ruilver kavelingen De Poel-Heinkenszand en Kapelle-Wemeldin- ge. Het betreft het gebied gelegen tussen de lijn Goes— 's-Gravenpolder en het kanaal door Zuid-Beveland. Het juiste tijdstip hangt onder andere af van de weersom standigheden, doch gedacht wordt dat omstreeks 1 april 1973 een en ander gaat gebeuren. De luchtfoto's worden gebruikt voor het maken van een verzameling kaarten, die een nauwkeurig en volledig beeld geven van de hui dige perceelsindeling, voor het berekenen van de toe deling en voor het vervaardigen van de nieuwe kaarten voor het Kadaster. Om goede kaarten te kunnen maken is het noodzakelijk dat een aantal herkenningspunten in het terrein duidelijk zichtbaar op de foto's komen. Daarom worden deze pun ten aangegeven met witte plaatjes hardboard getimmerd op houten piketten, of door witte betontegels en soms door geschilderde cirkels op de weg. Al deze signalen worden zoveel mogelijk aangebracht op plaatsen waar ze weinig hinder veroorzaken. Omdat ze echter vanuit de lucht goed zichtbaar moeten zijn is de plaats niet altijd even prettig te kiezen. U zult begrijpen dat het be langrijk is dat de uitgelegde witte signalen op het mo ment van de fotovlucht op de juiste plaats liggen. Signa len die ontbreken of verstoord zijn kunnen slechts tegen hoge kosten en met veel moeite worden hersteld. De Plaatselijke Commissie verzoeken daarom alle be trokkenen met klem er op toe te zien dat de witte sig nalen niet worden beschadigd, verplaatst of verwijderd. Zodra de fotovlucht is geslaagd zullen de signalen, voor zover niet meer van belang, worden weggehaald. HOGER AGRARISCH BEROEPSONDERWIJS EN LANDBOUWHOGESCHOOL De studiecommissie coördinatie wetenschappelijk land bouwonderwijs- hoger beroepsonderwijs (de commissie van der Schans) vindt dat er voor het wetenschappelijk landbouwonderwijs (landbouwhogeschool) en voor het agrarisch hoger beroepsonderwijs (hogere landbouwscho len, tuinbouwscholen en landbouwtechnologische scholen) analoge toelatingsregels moeten worden opgesteld. Zij wil ook een zodanige afstemming van de studieprogram ma's van wetenschappelijk landbouwonderwijs en hogef agrarisch beroepsonderwijs dat toereikende mogelijk heden voor wederzijdse overgang van studenten worden geschapen. Voorts een zodanige integratie van de scho len voor agrarisch hoger beroepsonderwijs, dat tussen deze scholen en de landbouwhogeschool een samenwer kingsverband kan worden verkregen. De commissie-van der Schans heeft deze opvattingen neergelegd in een in terimrapport. De financiële consequenties van hetgeen de commissie voorstelt moeten nog nader worden bezien. AFSCHEID DIRECTEUR IR. D. J. MALTHA PUDOC - WAGENINGEN Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd heeft ir. D. J. Maltha, direkteur van het Centrum voor Landbouwpublikaties en Landbouwdocumentatie (Pudoc) in Wageningen op 1 maart j.l. afscheid genomen van medewerkers en relaties van het instituut. Ir. Maltha, die tevens als docent verbonden is aan de Landbouw hogeschool, zal voorlopig zijn cursussen voortzetten. Hij zal worden opgevolgd door de huidige adjunct-direkteur, mr. A. Rutgers.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1973 | | pagina 2