I 3 I s 1 r" STENCILPAPIER per doos van 8 PAK voor f 34.75 DRUKKERIJ VINK J Produktschap voor pluimvee en eieren i a Over reisanulerings- verzekering -io Wij kochten een grote gelegenheidspartij waarvan wij U graag voor Uw zaak, school of vereniging laten profiteren. 80 grams HOUTVRIJ CYCLOSTYLE formaat A4 (21 X 29.7 cm) (4000 vel) excl. btw af drukkerij NASSAUSTRAAT 1, AXEL 25 Uit de prijzen van november en december blijkt, dat er een grote verscheidenheid bestaat in de verbrui- kersprijzen van volledig batterijmeel en volledig slachtkuikenkorrel, aldus voorzitter Mellema van het produktschap voor pluimvee en eieren in de openbare bestuursvergadering van dit schap op woensdag 21 fe bruari in Zeist. Voor de prijsontwikkeling in januari en februari kan nu reeds als indicatie worden gegeven, dat de gemiddelde prijs voor Nederland voor het vol ledige batterijmeel in januari waarschijnlijk zal zijn ca 48,70 per 100 kg en voor februari 49,90 per 100 kg. Voor volledig slachtkuikenkorrelvoer zullen deze prijzen waarschijnlijk ca 56,35 en 58,45 per 100 kg luiden. Daarbij is op te merken dat de prijzen in de verschillende gebieden een nog grotere verscheiden heid te zien zullen geven, aldus de heer Mellema. 'Bij deze situatie speelt de prijs van het vismeel en het soj a-schroot een zeer belangrijke rol en moet in de komende maanden met verdere prijsstijgingen ern stig rekening worden gehouden. Gezien de schaarste aan deze grondstoffen zal waarschijnlijk de devaluatie van de Amerikaanse dollar niet tot belangrijke prijs- dalingen van deze grondstoffen leiden. De algemene verwachting is dat vooralsnog geen verbetering van de situatie, in de eerste helft van 1073 zal optreden en dat de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat deze ont wikkeling zich ook daarna nog enige tijd zal voort zetten. LAGE EXPORTPRIJZEN EIEREN Eind januari lag de exportprijs voor eieren kl. 4 11,50 franko-grens. Begin februari liep de prijs terug tot 10 tot 10,25. Het laat zich niet aanzien dat er zeer spoedig een prijsverbetering zal optreden, mede door het grote aanbod uit Frankrijk. De exportprijzen liggen momenteel ongeveer op het peil van februrai 1970. Aanbod van eieren uit derde landen is er niet of nauwelijks. Het LEI verstrekte de volgende gegevens over de eierprijzen in per kg, af-boerderij, inclusief B.T.W.: december 1,84; januari 1,68 (1,95); 29 jan. 3 febr. 1,66 (1,88); 6—10 febr. 1,60 (1,85). SLACHTPLUIMVEE De export van geslacht gevogelte ontwikkelt zich gunstig de prijzen trokken aan. Van de totale uitvoer van 20.195 ton ging 2725 ton naar derde landen en 1-7.470 ton naar de partner landen in de E.E.G. Van de 18.657 ton die in januari 1972 werd uitgevoerd ging 985 ton naar derde landen en 17.672 ton naar de E.E.G. De exportprijzen voor oude kippen zijn in februari verder aangetrokken. Het LEI verstrekte de volgende gegevens over de prijzen voor de pluimveehouder, af- bedrijf, incl. B.T.W. per kg dec. '72 jan. Z9/-3/2 5-10/2 lichte kippen 0.95 0.97 1.01 1.03 middelzware 1.11 1.15 1.22 1.24 zware kippen 1.34 1.40 1.44 1.46 moederdieren 1.59 1.68 1.74 1.77 De uitvoer van braadkuikens inclusief delen was in januari ca 10 groter dan vorig jaar. Dat was vooral te danken aan het realiseren van enkele exportcon tracten met derde landen. De prijzen hebben zich ver der verbeterd. Eind januari liepen de prijzen voor panklare kui kens franko-bestemming Duitsland uiteen van DM 2,752,95, in de week tot 17 februari waren deze prij zen 2,85—3,10. De eerste Deense noteringen op de Westduitse markt zijn verschenen en liepen uiteen van DM 3,023,13 per kg franko. Voor grillklare kuikens waren de Nederlandse prij zen DM 3,153,35 en de Deense DM 3,263,40. Het LEI verstrekte de volgende gegevens over de prijzen voor slachtkuikens (incl. B.T.W. p/kg levend co es kontraktkuikens, tot 1400 g, inkoopprijzen slachterijen 1.57 1,57 1,60 1.60 1,62 1,63 bijgekocht tegen dagprijzen: geelvlezig 1,63 1,65 1,73 1,73 1,78 1,92 witvlezig 1,65 1,66 1.74 1,75 1,79 1,93 N.B. de dagprijzen komen op andere wijze tot stand dan de contractprijzen. Verstoring van de markt door aanbiedingen uit Denemarken heeft nog niet plaats gevonden behoudens de aanbieding van halzen en rug gen tegen 46 ct per kg in buikverpakking af-slachterij. De Nederlandse prijzen lopen uiteen van DM 1,35 1,45 franko in consumentenverpakking. v. d. W. ÏJIT de vele pagina's advertenties in dag- en week- bladen blijkt wel dat voor velen de tijd is aan gebroken om het vakantiereisje in de zomer te be spreken. Om een goed plaatsje „in de zon" te be machtigen moet je er tegenwoordig wel op tijd bij zijn! Maar daar willen we het nu niet over hebben. Bij de boeking echter wordt in vele gevallen een verzekering afgesloten voor het geval dat de vakan tie onverhoopt niet door zou kunnen gaan. Daarom heeft het Konsumenten Kontakt gemeend naar al die konsumenten die een dergelijke annuleringsverzeke ring willen afslui.ien een algemene waarschuwing te moeten laten uitgaan, opdat men zich terdege reali seert dat die verzekering in een aantal gevallen weg gegooid geld zal zijn. Er is namelijk gebleken dat de verwachtingen die de konsument in het algemeen van deze verzekering heeft, niet met de werkelijkheid overeenkomen. Het begrip „annuleringsverzekering" suggereer!] namelijk dat hij zijn reisgeld terugkrijgt als de vakantie plot seling niet door kan gaan ten gevolge van omstandig heden waar hij zelf niets aan kan doen. Dat is ech ter lang niet altijd het geval. En daar helaas vaak de voorwaarden niet goed worden gelezen, en de bank of het reisbureau uiü zichzelf ook niet alles vertelt, kan men nog wel eens voor een teleurstelling komen te staan. IjjE verzekering dekt namelijk in het algemeen het geval dat degene die de verzekering afsluit over lijdt, plotseling ernstig ziek wordt of een ernstig on geval krijgt. Hetzelfde geldt als dit zijn naaste mede- reizende familieleden, of niet-medereizende familie leden overkomt. En voorts is het geval dat het eigen dom van de reiziger door brand of natuurkracht worcjt beschadigd gedekt, evenals het geval dat deze onvrijwillig werkloos wordt. Deze dekking wordt al thans aangeboden door de Europese Goederen- en reisbagageverzekering N.V., die men bij de meeste banken en reisbureaus aantreft. De A.N.W.B. voegt daar onder meer nog het uitvallen van de auto aan toe. .MAAR wat gebeurt .er bijvoorbeeld - als men met 1" een vriend of vriendin op vakantie gaat? Dege ne die ziek wordt krijgt zijn geld wel terug, maar de ander niet. 'Of twee echtparen huren samen een flatje in Spanje. Het ene echtpaar valt uit en krijgt de kosten wel vergoed. Het andere echtpaar echter niet, het zal vermoedelijk zelfs meer voor de flat moeten betalen omdat die nu nog maar door twee per sonen wordt gehuurd. Ook kan het gebeuren dat er plotseling een ernsti ge ziekte blijkt te heersen in de streek waar men naar toe zou gaan (zoals de pokkenepidemie in Joegosla vië van het vorig jaar). Niet iedereen zal dat risico willen nemen, maar de verzekering komt u bij annu lering nie'4 tegemoet. Want een dreigende ziekte is nog geen ziekte. Ook kan er gevaar voor oorlog dreigen in de plaats van bestemming. Of in de plaats waar men zou gaan wintersporten is een duidelijk gevaar voor lawines gesignaleerd. Het Konsumenten Kontakt is van mening dat de annuleringsverzekering zoals hij er nu uitziet niet veel voorstelt. Het' zou door het Konsumenten Kon takt dan ook zeer op prijs worden gesteld indien men in de verzekeringswereld eens zou willen over wegen deze verzekeringen uit te breiden met geval len van het soort als hierboven zijn aangeduid. In het Konsumenten Kontakt werken samen de Ned. Ver. van Huisvrouwen, de Ned. Gezinsraad, Co-op en de gezamenlijke Vakcentrales. L

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1973 | | pagina 25