Het is hoog tijd voor de eerste stikstofgift. Met KAS meer gras. TRIHERBIDE IPC UDNDEUNGENPLAAT b» KNOLSELDERIJTEELT NU OP GROEN Er zit een jaar tussen, dat we een artikel schre ven onder de kop „Knolselderijteelt op rood?" Er was daar toen alle reden toe. De telers van dit produkli voelden zich in hevige mate verontrust door een drastische inzakking van de kontraktprijs. Dat was een reden om in gezamenlijk verband als telers een gesprek te hebben en met de handel te gaan praten. Het sorteerde toen in direkte zin, nj. prijs, niet zo bar veel, in indirekte, n.l. begrip wat meer. Dat laat ste heeft, ondanks dat het teeltjaar 1972 kwantum- matig goed was en de prijs eveneens hoogte hield, ertoe geleid dat men de telers weer bij elkaar riep om route 1973 te bespreken. Ook deze vergadering was spontaan en weer werd een kommissie gevormd om met de handel te spreken. Dit vond plaats en sor teerde in weer wat meer begrip, al gaf men ons te kennen, dat aan de kontraktroute inklusief de prijs, zoals aangeboden weinig te veranderen viel. We hebben bij deze onderhandeling te kennen ge geven, dat een bundeling plaats zou vinden van alle knolselderijtelers van Hoekse Waard en West-Bra bant met ruimte voor Flakkee en Zeeland. Zo men wil een producentenvereniging. De handel is dus op de hoogte. Welnu, knolselderijteelt mogelijk op „groen" duidt erop, dat deze bundeling donderdag 14 februari in Willemstad gestalte kreeg. Een groot aantal telers was ter vergadering gekomen om na het beluisteren van de noodzaak tot deze bundelings daad te komen. Ze vormden een bestuur bestaande uit: B. van Dueren den Hollander, voorzitter; H. v. d. Waal, Nunmansdorp, Oostvierakkerweg 2, A. W. Groeneweg, Middelsluisedijk 44, Numansdorp, J. Bur gers, Bloemendaalsezeedijk 39, Zeven bergschehoek en J. Withagen, Goudbloemsedijk 9, Hoeven. De telers gaven dat bestuur opdracht, en niet alleen dat be stuur, neen ook zichzelf, om alle niet-aanwezige te lers aan te sporen zich eveneens aan te sluiten. Deze publikatie bedoelt in wezen hetzelfde. Sluit u aan om het groen licht, dat veilig betekent zo lang mo gelijk te kontinueren. Zodra het bestuur met de on derbouw klaar is, hoort u er meer van. Binnen deze onderbouw behoort de sekretariaa^tsvorming. Ook dit adres wordt zo spoedig mogelijk bekend gemaakt, dit om het „binnenstappen" te vergemakkelijken. Het is nu mede aan u om echt partij te zijn! v. D. d. H. Voorzitter Kring Z.W. N.K.T.V. GEWESTELIJKE RAAD ZEELAND VERGADERDE In de op 14 februari j.l. gehouden vergadering van de Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Land bouwschap besloot de Raad op korte termijn bespre kingen aan te vragen met GjS. van Zeeland en de di recties van Hoechst en Pechiney. Dit naar aanleiding van het door Dr. J. Tesink uitgebrachte rapport inza ke de situatie t.a.v. de veebedrijven in Nieuwdorp en de fluormetingen in het Sloegebied. Reeds thans zijn op enkele bedrijven afwijkingen bij de melkveestapel geconstateerd. Gevreesd moet worden dat, de uitbrei dingen van het aantal smeltovens in aanmerking ne mende, grotere moeilijkheden bij de bedrijfsvoering niet kunnen uitblijven. De Raad nam met instemming kennis van de bereikte resultaten met betrekking tot de vergeodingsregeling TotaI-W.M.Z.-leidingen van de leidingstraat in Zuid-Bevland. Besloten werd be langhebbenden te adviseren tot het aangaan van de overeenkomst voor het vestigen van een zakelijk recht. Bij een zakelijk rechtstrook van 17% m en een werkstrook van 22% m bedraagt de vergoeding van de leidingen voor Total en W.M.Z. voor de eignaar- gebruiker ƒ24,76 per strekkende meter. Bestemmingsplannen. De vergadering toonde zich bereid tot het aanvaarden van bepaalde bestemmin gen voor de vestiging van nieuwe bedrijven rond de woonkernen betreffende de ontwerp-bestemmings- plannen buitengebied Duiveland - Domburg - West- kapelle - Hulst en Sas van Gent. De Raad sprak zich echter uit tegen eventuele belemmeringen die be staande bedrijven in hun ontwikkeling zouden kun nen afremmen. Bij niet aanoassing van hetgeen hier omtrent in het bestemmingsplan wordt vastgelegd, zal de officiële procedure, het indienen van bezwa ren tegen het plan, worden gevolgd. Overigens werd met voldoening kennisgenomen van de beslissing van Gedeputeerde Staten van Zeeland op het ingediende bezwaarschrift tegen het bestemmingsplan West van de Gemeente Bruinisse. Daarbij is op aanvaardbare wijze rekening gehouden met de verlangens van de landbouw. Onroerendgoedbelasting. Met het bestuur van de afdeling Zeeland van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft een eerste contact plaats gehad, in zake de uitwerking van de nieuwe belasting op on roerend goed. Besloten werd het rapport van de lan delijke werkgroep van de Vereniging van Nederland se Gemeenten en de door het Landbouwschap op te stellen adviezen af te wachten en daarna met bepaal de voorstellen te komen. Rijksweg SchoondijkeOostburg. De ingebruik name van de parallelweg ten noorden van de rijks weg SchoondijkeOostburg heeft voor het landbouw- verkeer bepaalde problemen doen ontstaan. Besloten werd hierover contact op te nemen met de H.I.D. van de Rijkswaterstaat. De gewestelijke secretaris werd aangewezen als vertegenwoordiger van de landbouw in de door de Rijkswaterstaat ingestelde werkgroep amovering, in het kader van de plannen voor de aanleg van het Baalhoekkanaal. Er is geen moment waarop u de natuur beter kunt heipen dan wanneer het gras begint met opgroenen. Afhankelijk van temperatuur en regenval is dat eind februari of begin maart. Nu dus. Geef nu KAS. Niet langer wachten, want dan mist u een kostbaar stuk van de groeiperiode. En ook niet te zuinig zijn: 250 kg per ha voor weideland, 400 tot 500 kg voor hooi en voor in te kuilen gras. Want gulle stikstofgiften gever) vroeg in het voorjaar een hoog rendement. Landbouwkundig Bureau der Nederlandse Stikstofmeststoffen Industrie Thorbeckelaan 360 - Den Haag - Tel. (070) 254000 voor de onkruidbestrijding in bieten: wordt vóór de opkomst van de bieten toegepast verbreedt en versterkt de werking van de andere middelen kan op veenkoloniale gronden ook met sukses alléén worden gebruikt is eèn ideale bestrijder van éénjarige grassen, veelknopigen en muur POSTBUS 7120/ROTTERDAM vltfl vertegenwoordiging voor nederland: VERDUGT B.V., TIEL 10

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1973 | | pagina 10