Een Hollandse boer betaalt niet onnodig meer voor kwaliteit. Hij gebruikt een Vicon "Moderato" schudeg. bon Axelse Jaarmarkt 400 jaar Stierenkeuring Noord-Brabant (^cnn) 'n keiharde werker 17 J. J. ZONDERLAND, C.A R. - Goes. houders en andere belangstellenden naar de markt gekomen. De handel was iets minder vlot dan ver wacht was. Toch werden over het algemeen hoge prij zen betaald, met name voor de betere kwaliteitsdie- ren. Het aangevoerde vee was overwegend van het FH-ras. Er was een gering aantal roodbonte-, Belgi sche blauwe-, FR x Charolais- en Charolais dieren. De kwaliteit van de dieren was goed. De top was breder dan vorig jaar. Verschillende dieren vertoonden beste kwaliteit. Enkele van de gekeurde dieren waren nog niet rijp en kunnen, wanneer ze verder afgemest worden, nog belangrijk in kwaliteit verbeteren. OVERZICHT VAN DE KAMPIOENEN Kampioen Eigenaar os J. de Feijter Groede stier C. Boënne Graauw vaars slagerij Bertou Oostburg dikbil A. P. van Esbroek Sluiskil koe slagerij Plasschaert Axel fokvee R. Picavet Hulst De vaars van slagerij Bertou, een kruisling, werd uitgeroepen tot algemeen kampioen. De vaars was best bespierd en slachtrijp. Het centrum van Axel maakte deze dag tot een sfeervolle gebeurtenis. Kampioen stier van C. Boënne, Graauw VOOR de 25ste keer na de oorlog werd te Axel de jaarmarkt georganiseerd. Deze veemarkt is de enig overgebleven marktplaats van vee in Zeeland, en bestaat 400 jaar. De organisatie van deze' markt dag was in handen van een comité bestaande uit ver tegenwoordigers van de landbouworganisaties, de bonden van slagers en van veehandelaren. Aan de jaarmarkt was tevens een keuring verbonden. Deel name hieraan was redelijk, alhoewel voor enkele ru brieken het aantal deelnemers zeer gering was. Er werden 409 dieren aangevoerd in de categoriën graskalveren, vetvee, paarden, varkens en schapen. De aanvoer was ongeveer 80 stuks groter dan het jaar tevoren. OVERZICHT VAN DE AANVOER OVER DE LAATSTE DRIE JAREN TrJS 1970 1971 1972 Graskalveren 110 135 138 Vetvee 324 172 238 Paarden 7 11 18 Schapen varkens 6 4 11 4 Totaal 441 328 409 |VE belangstelling voor de Axelse jaarmarkt was goed. Trof men 's ochtends overwegend vee handelaren aan, waaronder velen van buiten de pro vincie, rond de middag waren een groot aantal vee- De Centrale stierenkeuringen voor Noord-Brabant worden gehouden voor: M.R.Y.-stieren, op 5 april 1973 te 's-Hertogen- bosch, weer in de combinatie met Limburg. F.H.-stieren, op 13 april 1973 weer in Ho-Z-U- Bra-verband, waarvan de keuring in de vee markthallen te Utrecht zal worden gehouden. Jonge stieren, geboren tussen 1 mei '71 en 1 juni '72 Cbij F.H. tot 15 juni '72) moeten tevoren worden gekeurd. Aangifte voor deze voorkeuring moet plaats hebben vóór maandag 19 februari 1973. Deze stieren worden dan aan huis gekeurd, tenzij men in de fok- vereniging een locale keuring organiseert. 'Er wordt op aangedrongen uitsluitend stieren met een zeer goede afstamming (goed verervende vader goede moeder) en met een voor deze keuringen aanvaardbaar exterieur aan te melden. Overleg daar over met de controleur/voorlichter van de fokvereni- ging is wenselijk, via welke men bij voorkeur ook de aangifte dient te laten lopen. Deze aangifte moet plaats hebben aan het kantoor van de Stichting voor de Rundveeverbetering in Noord-Brabant, Willem H- straat 72, Tilburg. Tel. 013-^24832. Voor de jonge stieren wordt de voor keuring aan huis rond 1 maart gehouden. De eigenaar krijgt te voren bericht. Een uittreksel uit het Register voor Jongvee van fokvereniging of Stamboek dient bij de voorkeuring te worden getoond en eventueel over gedragen. x Oudere stieren, geboren vóór 1 mei '71 kunnen rechtstreeks bij voornoemd kantoor worden aange meld door het bovenvermelde uittreksel in te zenden met de mededeling dat deze stier aan de centrale keuring zal deelnemen. Deze stieren worden niet 'be oordeeld maar zonder meer in de catalogus opgeno men. Deze aangifte moet binnen zijn op maandag 26 februari 1973. Aldus een mededeling van de Stichting voor de Rundveeverbetering in Noord-Brabant. - - «V o En dat voor f 1.000,- tot f 1.500,- min der dan hij elders voor een aangedreven egge moet neertellen! Technisch geziende Vicon Moderato schudeg maakt in voor- èn najaar de grond zaai- en pootklaar voor bieten, aardappelen, zomer- en wintergranen en wordt ook met succes gebruikt voor het uitschudden van stoppels. De Moderato is 'n universele machine die dankzij een geleidelijke aanpak de bodem niet forceert. Dus als u het resul taat van grondbewerking wat meer dan „oppervlakkig" bekijkt, kiest u de Vicon Moderato. Dat dit de meest verantwoor de keus is, hebben uitgebreide proeven op b.v. aardappel- en bietenland overtui gend aangetoond. Prijs 2-balks Moderato 3 m, met diep- terol f 4.259,-; 2-balks Moderato 4,30 m met diepte rol f 4.924,-; 4-balks Moderato 3 m met diepterol f 4.732,-. Alle prijzen incl. BTW. U hebt ook oog voor kwaliteit? Vraag dan nadere informatie met de bon. r- I Stuurt u mij s.v.p. nadere informatie I over de Vicon Moderato schudeg. I Naam Adres j Woonplaats I Akkerbouw Gemengd bedrijf I Loonwerker Student I (hokje dat voor u geldt s.v.p. zwart maken) II Vicon Verkoop Nederland B.V. Nieuw Vennep, telefoon 02526-3041

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1973 | | pagina 17