.reelex multihomes Nieuwe ontwikkelingen in de recreatiesector 15 V een zekere zakelijke binding heeft. Men hoeft dan zelf niet meer op pad om te proberen een plaatsje te bemach tigen en kan bij de koop een keuze maken uit de beschik bare staanplaatsen. Afspraken met eigenaren van kam peerterreinen, die soms ook als dealer van het betreffen de merk optreden, maken dit in toenemende mate moge lijk. Ook aantrekkelijk voor de campinghouder die zich verzekerd weet van de financiële inkomsten van een aantal stacaravansplaatsen. |N de .caravansector is, voor zover ons bekend, geheel nieuwe de zgn. „Freelex Multihome". In feite een ontwikkeling in de 2e woningsector die als een soort „kruising" tussen stacaravan en 2e woning beschouwd kan worden. Multihome werd ontworpen door de beken de vormgever Robbert Das en is een woon-unit, even ruim en transportabel als een niet te grote stacaravan. Het bijzondere van Multihome is echter, naast de aparte vormgeving, dat het een zgn. „schakel-unit" is. Meerdere van dezelfde units kunnen worden samengevoegd tot één groter en bijelkaar passend geheel. Met twee of meer Freelex Multihomes kan uit vele, verschillende combi natie-opstellingen gekozen worden. Het is mogelijk om 3 Freelex Multihomes op 10 x 10 meter grond samen te voegen tot een leuk en comfortabel „buitenhuis"! Men zou klein kunnen beginnen met één unit en ver dere uitbreiding in opeenvolgende stadia verwezenlijken en meegroeien met het gezin en budget! DE Caravan R.A.I., door omstandigheden de twee de in dit jaar, is weer achter de rug. Vele dui zenden bezoekers hebben er weer rondgedwaald en hun keuze gemaakt. Een keuze overigens die steeds moeilijker wordt want het aanbod in zowel de toe als stacaravansector is zo uitgebreid dat een welover wogen koop de nodige informatie en tijd zal kosten. De stacaravans vooral worden steeds meer van tech nische snufjes voorzien en geven in hun, naar ver houding, beperkte ruimte een wooncomfort, waar geen 2e woning voor onderdoet. Een zitkamer, eetkamer, 2 of 3 slaapkamertjes, keuken, toilet- en douche ruimte met geijser, voldoende kasten enz. zijn niets bijzonders meer. Ook aan de vormgeving wordt ge werkt en op die manier getracht de stacaravan zo veel als mogelijk is bij de omgeving aan te passen. 0OK van belang is dat steeds meer caravanleveran ciers niet alleen een caravan verkopen maar de koper ook een plaatsingsmogelijkheid op één der cara vanterreinen aanbieden, waarmede de caravanverkoper Freelex Multihome is gebouwd van dubbelwandig polyester waarvan het dak in sandwich-construc- tie is uitgevoerd en heeft een geïsoleerde houten vloer, die is voorzien van vaste vloerbedekking. Grote duur zaamheid bij weinig onderhoud. De maximale afmetin gen zijn 6.40 x 3 meter, met een stahoogte van 2,40 me ter. Er zijn 3 openingen die als raam, deur of doorgang naar een aangekoppelde Freelex Multihome dienst kun nen doen. Het front heeft een alluminium schuifdeur, met groot raam. Ook op dit front kan, front tegen front, een volgende unit worden aangesloten. Elke Freelex Multi home heeft dus 4 aansluitingsmogelijkheden. Ramen en deuren zijn van geolied, weerbestendig mahonie hecht- hout. Door de schakelmogelijkheden kan men vele kanten uit wat de indeling betreft. Elk Freelex Multihome kan worden geleverd met een houten tussenwand al of niet met deur waardoor 2 gescheiden compartimenten ontstaan. Ook voor de doorgang naar een volgende unit kan een scheidingswand met deur worden bijgeleverd. Tot de standaard-uitrusting behoren stopcontacten en lichtpunten. Freelex Multihome kan worden geleverd met eetbar/keuken, voorzien van: ingebouwd 4-pits butagas- comfoor, roestvrij stalen spoelbakje, warm- en koud waterkraan met keukenkastjes en eventueel met een badkamer. Een Multihome unit is geplaatst op een stevig, twee wielig chassis, dus transportabel als een stacaravan. Daarmee zijn ook de plaatsingsfaciliteiten gelijk aan die van een stacaravan. De wielen kunnen bij plaatsing wor den versteld, waardoor de vloer wordt verlaagd waar door het vaak als hinderlijk ondervonden opstapje wordt voorkomen. De alleenverkoop voor Freelex Multihome is in handen van Rien van den Broeke B.V., Nieuw Loos- drechtsedijk, Nieuw Loosdrecht, tel. 021583401. De basisprijs van één unit komt op 7950,af fabriek. BROODHUIS Het was een pijnlijke geschiedenis voor Maria, de inschrijving van de hele wereld die het van haar moest hebben: een naam onder de hemel, een zin van bestaan, een woord. Tenslotte ligt Bethlehem niet naast de deur van onze gang van zaken Gods zaak, de timmerzaak, het werd zaak om te bidden. STILTE VAN KERSTMIS 't Laatste geluid op straat waarnaar ik luisterde viel stil. De laatste vogelkeel, voor heel de lucht verduisterde viel stil. En in mijn hoofd elke gedachte, in mijn hart ieder verlangen in mijn ziel de twijfel of Gij met mij waart of mij verliet viel stil. Lang zocht ik in de stilte naar de bron van mijn gezangen: lik vond een kind, dat in de kribbe sliep en ieder lied viel stil. ANTON VAN DUINKERKEN. Waarom moet ik naar Bethlehem nu mijn dagen vervuld zijn van grote dingen, van Uw werk in mij? Vraag niet naar de bekende weg, Ga dwars door alles heen geloven dat de keizer mijn knecht is en dat ik brood zal geven in Bethlehem genoeg om eeuwig te leven. JAAP ZIJLSTRA. OVER KRACHTEN DIE NIET MEETBAAR ZIJN ^pOCH aarzelen de onderzoekers, die zich de laatste tijd bezighouden met de invloed van het magne tisme op planten, als hun gevraagd wordt te voorspellen of met behulp van magnetische of andere invloeden, in de toekomst supergraan of superopbrengsten verkregen kunnen worden. Ondanks alle reeds verkregen resultaten blijft er voor de geleerden nog een uitgebreid terrein voor onderzoek over. De groei van de planten, de groei- voorwaarden en de standplaats van de planten zijn res pectievelijk de opgaven voor het onderzoek in de komen de tien jaar. Samenvattend kan men naar de huidige stand van zaken de volgende verschijnselen formuleren: de wortels van vrijwel alle kuituurgewassen richten zich noord-zuid als de groeivoorwaarden dit toelaten; zaaizaad, waarvan het kiemschildje naar het noorden of zuiden wijst, kiemt eerder en groeit sneller dan ander zaad. Zaairijen in de noord-zuid richting geven dikwijls meer opbrengst; zaaizaad dat geruime tijd is blootgesteld aan een magnetisch veld, ondervindt daarbij invloeden die een in de regel nog snellere kieming en snellere groei tengevolge hebben. Urban Pittmann naar wiens weetgierigheid en waar nemingen alle proeven terug te voeren zijn, voorspelt nu reeds dat binnen afzienbare tijd praktisch al het zaaizaad magnetisch zal worden behandeld. „Het is een methode dde de landbouwer zonder hulp van anderen tegen rede lijke kosten zelf kan toepassen". (F. KLEIN)

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1972 | | pagina 35