gropatax 26zlm LAND- EN TUINBOUWBLAD Zitdagen ft 2 ALGEMENE VERGADERING K.N.L.C. De jaarlijkse algemene vergadering van het K.N.L.C. wordt gehouden 00 divsdan 14 november 1972 in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, Mariaplaats 27 te Utrecht. De openbare middagvergadering begint 's middags om 14.00 uur. Op deze vergade ring zal Ir. S. Herweijer, direkteur-generaal van de Landinrichting en Visserijen svreken over de landelijke gebieden in de toekomst. „DEMONSTRATIE FLEXINET" VOOR SCHAPENHOUDERS Voor de beweiding van grasland met schapen moet de afrastering aan hoge eisen voldoen. Vooral wanneer naast schapenweiden gewassen geteeld worden, welke met chemische middelen bespoten worden, is het niet verantwoord om het risico te lopen dat de schapen uit breken. Als meest veilige afrastering geldt dan ook vlechtwerk met een hoogte van 80100 cm. Deze vorm van afraste ring is vrij duur, terwijl verplaatsing veel tijd vraagt. De laatste tijd neemt de belangstelling voor schapen houderij op kunstweide toe. Daarbij moet de afrastering om de paar jaar verplaatst worden, hetgeen vaak als een groot bezwaar gezien wordt. Veel schapenhouders zoeken dan ook naar eenvoudiger vormen van afrastering welke toch voldoende zekerheid bieden. Sindt enige tijd wordt door de firma A. PeetersKes- sels N.V. uit Maasbree een nieuw type afrastering voor schapen op de markt gebracht, genaamd „Flexinet". Flexinet is samengesteld uit 7 horizontale draden, welke uitgezonderd de onderste, geleidend zijn en ver ticale draden welke niet geleidend zijn. De geleidende draden zijn opgebouwd uit Polythene en roestvrij stalen draadjes. Het Flexinet wordt m.b.v. plastic stokken met een stalen pen geplaatst. De firma Peeters zal op donder dag 26 oktober a.s. 's middags om twee uur op het be drijf van Gebr. Goethals, A 83, Westdorpe een demon stratie met het Flexinet verzorgen. Voor deze demonstratie nodigen wij U uit. J. J. ZONDERLAND, C.A.R. - Goes. IN NEDERLAND GEEN FRUITBOMEN MEER ROOIEN Minister ir P. J. Lardinois van landbouw heeft dins dag in Luxemburg geweigerd om althans wat Neder land betreft mee te werken aan een verandering van de EEG-rooiregeling voor appel- en pereboomgaarden. Uit landschappelijk oogpunt moeten de boomgaarden die er nu nog in Zuid-Limburg, de Betuwe, de Achterhoek, de IJsselstreek en Zuid-Utrecht zijn, blijven, zo verklaar de de bewindsman. De Europese Commissie had de EEG-ministers voor gesteld de premie voor het rooien van appel-, pere- en perzikboomgaarden te verhogen van bijna 3000 tot ruim 3200 per hectare. Bovendien wildie de Commissie dat dit bedrag voortaan geheel voor rekening van het Europese Landbouwfonds zou komen en niet voor de helft zoals tot nu toe de afspraak was. De raad is met dat voorstel niet akkoord gegaan. Wel werden de ministers het erover eens dat fruittelers zich nog tot 1 januari van het komende jaar kunnen melden om tegen de oude voorwaarden hun boomgaarden te rooien, maar dat rooien moet dan wel gebeuren vóór 1 april van het volgend jaar. Nederland is hier overigens van uitgezonderd. In Ne derland, zo zei minister Lardinois, „zijn we echt ver ge noeg gegaan. Zeker voor zogeheten hoogstammige bomen kan ik geen nieuwe regeling meer aanvaarden". NEDERLAND WENST ONBELEMMERDE AARDAPPELEXPORT In de vergadering van de minister van landbouw van de E1EG van 2 en 3 oktober heeft de Franse dele gatie haar zorgen geuit over de ontwikkeling van de consumptieprijzen voor aardappelen. Minister Chirac heeft de Commissie verzocht na te gaan welke maat regelen zouden kunnen worden getroffen om al te grote prijsstijgingen het hoofd te bieden. Hij dacht hierbij aan schorsing van het invoerrecht op con sumptie-aardappelen bij invoer uit derde landen en aan het onderwerpen van de aardappelexport uit de gemeenschap aan bepaalde beperkingen. Minister Lardinois heeft in antwoord op dat betoog verklaard dat na de twee slechte aardappeljaren 1976/1971 en 1971/1972 Nederland onder géén voorwaarde bereid is op dit moment aan de export van consumptie-aard appelen naar derde landen beperkingen op te leggen. Desgevraagd heeft de Commissie toegezegd de ont wikkeling van de aardappelsituatie in de gemeen schap te onderzoeken. BESTEMMINGSPLANNEN Eindhoven. Vanaf 4 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp van het bestemmingsplan II Cen trum Gestel II. Gedurende deze termijn kunnen schrifte lijke bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Westkapelle. Vanaf 5 oktober ligt gedurende een maand ter inzage de door G.S. goedgekeurde le herzie ning van die voorschriften van het bestemmingsplan „Kerkeweg I". Zij die tijdig bezwaren hebben ingebracht, kunnen beroep instellen bij de Kroon. Valkenswaard. Vanaf 9 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „Agnetendal l 1000". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen binnen een maand bezwaren indie nen bij G.S. Middenschouwen. Vanaf 9 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Kam peerterrein Krijn Karelsweg". Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Terneuzen. Vanaf 9 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het bestemmingsplan „Hoek". Zij, die zich, tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, alsmede een ieder diie bezwaren heeft tegen in het ont werp aangebrachte wijzigingen, kunnen binnen een maand bezwaren indienen bij G.S. Borsele. Vanaf 5 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Hoedekenskerke- Noord". Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke be zwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Budei. Vanaf 9 oktober ligt gedurende een maandi ter inzage het ontwerp van een partiële wijziging van de bebouwingsvoorschriften behorende bij het „Plan in Hoofdzaken der gemeente Budel". Gedurende deze ter mijn kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Eethen. Vanaf 9 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „De Bulk" te Gen- deren. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke be zwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Middelburg. Vanaf 6 oktober ligt gedurende een maand ter. inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Prin- senhove". Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Sint Philipsland Vanaf 9 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het door G.S. goedgekeurde bestem mingsplan „Kampeerterrein Krammersweg". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. Vlissingen. Vanaf 9 oktober ligt gedurende een maand ter inzage het bestemmingsplan „Baskensburg". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen binnen een maandi bezwaren indienen bij G.S. Geldrop. Vanaf 28 september ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „Oranjeveld 1971". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeente raad hebben gewend, kunnen binnen een maand bezwa ren indienen bij G.S. RADIO Dinsdag 17 oktober a.s., Hilversum I, 12.3012.40 uur: Serie Kennismaking met agrariërs in het buitenland: „Recreatie en Voorlichting op het boerenbedrijf in Oos tenrijk", m.m.v. ir. A. J. Boogaardt, landbouwattaché te Wenen. Vrijdag 20 oktober a.s., Hilversum I, 12.3012.40 uur. „Bossen en stediebouw", een vraaggesprek met ir. M. G. Wagenaar Hummelinck van het Staatsbosbeheer. Officieel orgaan van de Maatschappij tot bevordering van landbouw, tuinbouw en veeteelt in Zeeland en Noord-Brabant Eindredakteur: J. F. Blanksma Ing., Grote Markt 28, Goes, Postbus 46 (tel. 01100 - 5010, tel. huis 01185 - 1422) Technische verzorging Combinatie drukkerij Vink N.V. - Axel en drukkerij Van de Sande N.V. - Terneuzen Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink N.V., Nassaustraat 1, Postbus 16, Axel Telefoon 01155 - 2020, Postgiro 2069912 GOES WISSENKERKE: woensdag 18 okt. in hotel „De Kroon". TERNEUZEN: woensdag 18 okt. in hotel „Des Pays Bas". OOSTBURG: woensdag 18 okt. in café „De Windt". ZIERIKZEE: donderdag 19 okt. in hotel „Huis van Nassau". MIDDELBURG: donderdag 19 okt. in hotel „De Eendracht". IN HET LANDBOUWHUIS: dinsdagmorgen 17 oktober 1972 van 9.00 12.00 uur, volgens afspraak dinsdagmiddag 17 oktober 1972 van 13.30 17.00 uur. B.T.W. LANDBOUWWERKTUIGEN MET 11 OMLAAG Er heerst in landbouwkringen nogal wat verwarring over een aantal wijzigingen in de B.T.W.-tarieven. Wij willen dan ook nogmaals onder uw aandacht brengen dat tegelijk met de voorstellen van het ge wone B.T.W.-tarief te verhogen van 14 tot 16% en het verlaagde tarief van 5 tot 5 ook een voorstel is ingediend om de landbouwwerktuigen over te bren gen naar het verlaagde tarief. Als deze voorstellen worden aangenomen zal met ingang van 1 januari 1973 over de landbouwwerktui gen dus 5 B.T.W. moeten worden betaald. Tot op heden worden de werktuigen nog belast met 14% B.T.W. Ook indien de verhoging van het verlaagde tarief niet door het parlement zou worden goedgekeurd, dan nog mag verwacht worden dat met ingang van 1 januari 1973 over landbouwwerktuigen slechts het verlaagde tarief zal word enberekend. De minister van financiën heeft namelijk in zijn memorie van toelichting duide lijk gesteld dat ook bij de huidige verhouding van bei de B.T.W.-tarieven het overbrengen van bepaalde goe deren (landbouwwerktuigen) naar set verlaagde tarief noodzakelijk is. Dit om het evenwicht in de landbouw- regeling te herstellen. Onder landbouwwerktuigen worden verstaan „werk tuigen die naar hun aard bestemd zijn om als roerend goed te worden gebruikt bij de uitoefening van de landbouw, de veeteelt, de tuinbouw en de bosbouw, met uitzondering van handgereedschap. Onder land bouwwerktuigen vallen dus tractoren, combines, ploe gen enz. maar geen vaste installaties als koeltanks en beregeningsinstallaties en ook niet handgereed schappen als spade, reik e.d. LUTEIJN. DE AGRARISCHE PRIJZEN IN DE E.E.G. Naar de mening van de Westduitse minister van landbouw, J. Ertl, kan de agrarische politiek in de grotere EEG niet ongewijzigd worden voortgezet. Hij formuleerde dit standpunt op de algemene vergade ring van de Europese landbouwfederatie (CEA) in Berlijn. De minister zei dat prijsverlagingen voor hem als middel om te komen tot een beperking van het aan bod en ter versnelling van structuurwijzigingen uit gesloten zijn. Integendeel is een prijspolitiek noodza kelijk ter aanvulling van de structuur- en sociale po litiek, ook in de toekomst. Deze prijspolitiek voor agrarische produkten zal zich moeten richten naar de algemene inkomens- en kostenontwikkeling. Enige dagen daarvoor had minister Ertl zich in een bijeenkomst van de universiteit van Munchen sceptisch uitgelaten over de mogelijkheid in de ver grote gemeenschap tot prijsverhogingen, waarbij hij er op wees, dat de drie nieuwe lidstaten in de ovèr- gangstijd hun agrarische prijzen moeten aanpassen aan het huidige prijsniveau in de gemeenschap, het geen in feite zal neerkomen op prijsverhogingen in die landen.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1972 | | pagina 2