BM-VOLVO trekkers modern - zuinig - veelzijdig VAN GEMEREN N.V. - AAGTEKERKE Landbouwbladreklame grotere omzet Voor het betere gebruikte landbouwwerktuig slaagt U het bette bij HOEGEN DIJKHOF De „HoZuBra" rundveekeuring 1972 en de Zeeuwse inzending HJ. HOEGEN DIJKHOF HANDELMU B.V. 16 Landbouwservicebedrijf - Tel.(0H88) 1597 Filiaal: Louisastraat 3 - SLUISKIL - Tel (01157) 377 C.A.R. Goes I. HAMMING, Specialist rundveefokkerij dieren voor deze keuring nu ruim 600. Er werden 437 dieren individueel gekeurd (vorig jaar 412). Van de rest was ongeveer de helft thuis gebleven. De andere helft stond opgesteld in 'n dochtergroep van een stier, maar deed om één of andere reden niet mee aan de De jaarlijkse fokveedag (van het F.H.-ras) voor de provincies Zuid-Holland, Zeeland, Utrecht en Noor- Brabant vond dit jaar plaats op vrijdag 29 september 1972 te Utrecht. Vroeger vond dit gebeuren plaats in Etten. De nieuwe veemarkthallen in Utrecht bieden een uitstekende accomodatie zowel voor de dieren als voor de verzorgers. De ringen waren rijkelijk voor zien van stro, waardoor een grasmat nauwelijks ge mist werd. Verder geeft stro het voordeel dat alles goed schoon blijft. Door de verhoogde opstelling van het kantoor had de microfonist een goed overzicht. Via een walkie- talkie stonden de ringmeesters rechtstreeks in ver binding met het kantoor. Eerst werden de dieren individueel gekeurd in zes ringen tegelijk. Het was daardoor niet mogelijk om alle keuringen goed te volgen. Het vaak achterwege blyven van een duidelijke uitleg van de jury was een gemis. Hoewel de deelname uit Noord-Brabant gerin ger was dan vorig jaar, was het aantal aangegeven De aangevoerde dieren waren van hoog gehalte individuele keuring. Voor laatstgenoemde keuring worden minimum eisen gesteld aan de melkproduk- tie. Dit jaar stond de keuring in het teken van de af- stammelingengroepen. De groepen van 9 natuurlijk dekkende stieren werden gekeurd in enkele ringen. Afstammelingen van de fokstieren van de K.I.-vereni- gingen werden niet gekeurd, maar gedemonstreerd in één grote ring. Op deze manier werd een indruk ge geven van de fokkerij van 7 stieren van de K.I.-ver eniging Zuid-West Nederland en 6 stieren van de Bond van K.I.-verenigingen in Utrecht. Demonstratiegroe- pen van Z.W. Nederland waren met name van: Blit- saerd Sendy, Pan 92, Frank van Eg mond, Zonnestein 34, Frans 385, Reza en Kolhorner Keimpe 29. Na deze demonstratie werd als slot de kampioens keuring in de grote ring gehouden. Kampioene oudere koeien werd weer de bejaarde Klara 30 (d. Sibbele) van C. G. de Kruif, Woudenberg. Reserve werd: Nel ly 44 (d. Nette 88) van J. J. Verhoef, Poortugaal. Bij de jongere koeien was de hoogste eer voor Grietje 90 van J. Vonk-Noordegraaf, Ouderkerk aan de IJssel, een Blitsaerd Sendy dochter en reserve werd Trijntje 52 (d. Blitsaerd Keimpe) van Gebr. De Groot, Noordeloos. ZEEUWSE RESULTATEN Het totaal ingezonden dieren bedroeg 34 stuks, waarvan 3 dieren alleen in de groep van Frans 385 opgesteld waren en niet individueel gekeurd werden. Er werden 31 dieren gekeurd, afkomstig van 12 in zenders. Vorig jaar waren dit er 30 stuks van 10 in zenders. Er zijn hiermee 12 eerste, 16 tweede en 3 derde prijzen mee behaald. Het meest succesvol was de stal van L. P. Brasser, Vrouwenpolder, met 5 eers te prijzen waarvan één la prijs, gevolgd door de stal van G. Ingels, Biervliet met 3 eerste prijzen (waarvan één la) en een tweede prijs. Vérder waren er vier eerste prijzen voor dieren van G. Blankers, Grijps- kerke; Iz. de Feijter, Zaamslag; J. Kwekkeboom, St. Laurens en S. Simonse, Kerkwerve. De uitslag ver toonde hier en daar een verschil met de uitslagen op de laatste regionale keuringen. Het is verheugend dat Zeeland op het gebied van de rundveefokkerij zo goed mee kan komen. Wat het aantal koeien betreft is het maar een klein gebied. Het is nodig dat de veehouders alle mogelijkheden blijven aangrijpen om het produktieniveau en de kwaliteit van de veestapel te verhogen. Stoll C 45 met aangedreven as, blad op dwarszwad, machine in goede staat, event, met bew. rooielement Stoll C 35 met aangedreven as, blad op dwarszwad, machine geheel nagezien, staat rooiklaar Vicon standaard bietenrooier met bladafvoer, wagenrooier, in zeer goede staat, staat rooiklaar, interessante prijs. Lely 3 pts. kunstmeststrooier Schmotzer BK 400 bietenrooier met éénmansbediening, dwarszwadaflegging voor HD-veldspuit spuitbreedte 12 m., Lebo pomp 66 liter, tankinhoud 450 liter. Met garantie Diverse gebruikte schotelstrooiers o.a. Ysta - Wilmo - Scaldia blad, hydr. elektr. bediening, in zeer goede staat HD-veldspuit, spuitbreedte 15 m. "Tankinhoud 450 liter. - Lebo pomp 90 liter, met garantie Bean veldspuit met 2e tank, hydr. verstelbare spuitboom, spuitbreedte 16 meter, in zeer goede staat. Mc. Cormick 324 trekker met maaiwerkaandrijving 1 stel Labour banden compleet met velg 11x28, passend aan David Brown 850-950 Massey Ferguson met opgebouwde Dubex veldspuit, 20 m. werkbreedte, 120 liter pomp, banden 8x42, hydr. best., in zeer goede staat. Accord pneumatische kunstmeststrooier, strooibreedte 12 m. Slechts gebruikt voor demonstraties. Voordelige prijs Speciale aanbieding in diverse nieuwe tuinbouw trekkers, 2 wielig met event, maaibalk en 2 tegen zeer speciale prijzen Industrieterrein, 's Heer Arendskerke Telefoon 01106-1592-1502 De nieuwe serie ZWEEDSE trekkers zijn degelijk gebouwd en goed uitgerust voor moderne landbouwbedrijven. Kenmerkend voor de trekl^r is het stevig gebouwde chassis met lange wielbasis en grote wielen, waardoor een goed evenwicht bereikt wordt tussen motorvermogen en gewichtsverdeling. Informaties worden u gaarne verstrekt door: Met nog vele andere goede eigen schappen wordt het vermogen van de sterke, doortrekkende motor effectief benut als pure trekkracht. De BM-VOLVO trekkers zijn leverbaar in de typen 430 - 650 - 800 810-814 met motorvermogens van 47 tot 130 pk. Het type 814 is met vierwielaandrijving. Veiligheidsframe en comfortabele cabine zijn bij de 81 Oen 814 standaard-uitvoering en leverbaar bij alle andere typen trekkers.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1972 | | pagina 16