De koudbloeds op de streekfokdag te Oostkapelle Het rundvee op de Thoolse dagen 13 Jaqueline K 63820, geb. 1966. Kampioene bij de trekpaarden. Eig.: A. Gideonse, St. Laurens DAT de Walchenaars toch altijd nog een paarden- minnend volkje zijn, dat kwam ook nu weer overtuigend uit de bus en hiermede ook het feit, dat alle streekfokdagen de koudbloeds toch weer op hun repertoire hadden en dit ondanks de Centrale Premie keuring te Kamperland. Al met al dus een teveel aan keuringen vooral nu er ook weer een Nationale in Den Bosch is. Waar op Walcheren en in Zuid-Beveland toch nog een behoorlijk aantal paarden ter keuring versche nen, was een meer regionale inzending en keuring nog alleszins verantwoord. Verder komen de beste merries, die nu in Kamper land waren ook op de Najaarskeuring te Goes en waarom zou daar dan de premiekeuring niet en pas- santkunnen plaatsviden. Goes ligt centraler, en ko men meer directe belangstellenden en het tijdstip is veel gunstiger. Nu werd een Zeeuws kampioenschap gecreëerd, terwijl we dat reeds hadden! Een deelname te Kamperland met enkele vierspan nen en enige aangespannen ummers kunnen even veel succes behalen dan nu werd bereikt. Een Cen trale Premiekeuring zou enkel passen in die jaren dat de ZLM een tentoonstelling organiseerd, alhoe wel daar de koudbloeds zelden behoorlijk aan hun trekken kwamen. Heel deze zaak zal volgens ons eens grondig on der de loupe moeten worden genomen, meer bërei- ken op minder keuringen met minder kosten, want het financiële aspect zal zeker een heftig woordje mee spreken, vooral omdat men hier en daar al niet meer van een ,,kas" kan spreken. VRAGEN we nu aandacht Voor de paarden in Oost kapelle. Nu er eens extra werk van was gemaakt, bleken behoorlijke klasjes alsnog te realiseren. Ook wegens de financiële consequenties spreekt 't „dicht bij-huis" de fokkers toch zeker aan. En evengoed ble ken verschillende goede 'beste paarden niet te zijn ingeschreven. De veulens waren beter dan vorig jaar, iets wat meetelt! Hengstveulens jong: 1. Gamin van Annie door Ga min van SChoonebeek, v. J. van Sluijs te Zoutelande. Iets steil, maar verder 'grof en geblokt. Idem oudere: 1. Fernand v. Meliskerke door Flic. v. J. Bogaard te Meliskerke. Veulen met macht, zwaar en breed uit beste moeder. Merrieveulens jong: 1 en tevens beste veulen Nera v. opkensburg door Gamin, v. Adr. Gideonse te Sint Laurens. Gebroekt type en een sterke rug uit kam pioene Rosalie. Idem oudere: 1. Nora door Flic van L. Verhage-Rij- nierse te 'Koudekerke. Wat gerekt, maar verder goed, uit heel verdienstelijk fokkende moeder. IB Martha door Flic, van C. Stroo te Middelburg. Grof en goed gelijnd, felle moeder. Éénjarige kl. maat: IA en tevens jeugdkampioene Paula v. Popkensburg door Maurits v. Geurte, v. Gi deonse vnd. Typisch, wat flauw in de bovenlijn, rechts vóór niet secuur en grof genoeg. 1B Elvina v. d. Linge, weer een Maurits, van Gebr. De Buck te Oostkapelle, potveulen, alzo nog groen, maar met toekomst. Idem grote maat: 1. Anne Marie door Martin v. 't Lieseind, v. J. M. Maris te Grijpskerke. Diep en cor rect, maalr wat weinig ras. 2-jarigen kl. maat: 1. Bianca v. Molenperk door Flic, van Gebr. Abrahamse te Serooskerke. Wat rond en te rijp. Idem grote maat: 1. Sonja v. Aardenhof door Frits van Selissen van Gebrs. De Buck en Gijs de Werd te Alphen. Met formaat, felle schenkels, type en een prima afstamming, dus toekomst. 3-jarigen: 1. Cynthia v. d. Goede Polder door Di- nant en geheel in diens 'goede type, niet te fel en ach ter wat getrokken, van Bram Dekker te Serooskerke. 4jarigen kl. m.: 1. Jozina door Baron v. Axel, van Gebrs De Buck vnd. Typisch kl. maat, mooie hals; goed in de benen, goedgaand, zeer interessant. Idem gr. an.: Christina v. d. Schanse door Favorie, v. Gideonse. Mooie verschijning altijd. 5- tot 10-jarigen kl. m.: IA Paula v. Vluchtenburg door Leon v. Roza, v. Gebrs Ovaa te Souburg. Grof, dik en goedsoortig, met bemerking vóór. Idem m.m.: IA Mimosa v. Victorine door Favori, v. Maris vnd., zwaar en fel; hals genoeg ten nie correct. Idem gr. m.: Regina de la Bonne Mai son door Mar lon v. Braamhof, van De Buck en De Werd, vnd. Flink aan de maat, maar best in conditie en met kwa liteit. Oudere kl. m.: IA Sonja v. Meliskerke door Union, v. Boogaard vnd. Nog altijd een der zeer goede. Idem gr. maat: IA Simone v. Tervaten door Simon v. d. Verwe, v. Simon de Visser te Ritthem. In prima conditie (niet Simon maar zijn paard). Gangen wat op retour. Getoond werden verder de ere-kampioenen Rosalie en Jacqueline, beide v. Gideonse vnd. Toch wel een prestatie gezien ook zijn verdere successen beste veu len, jeugdkampioenschap enz. Hulde! Zonder nu di rect ruime gangen te laten zien ging Jacqqueline toch wel op zijn best met flinke knieactie. Pr acht verschij ning alleszins! Bij de merries met afst. gemakkelijk 1. Rosalie; 2. Jennie v Goede Polder (Dekker) en 3. Annie (V. Sluijs). Hengsten idem: IA Gamin v. Schoonebeek met deels nog jonge veulens; IB Flic met een uniform stel goede veulens. Voor het kampioenschap kwamen 7 paarden terug. Daaruit werden er 3 geselecteerd, n.l. Simone, Jozina en Mimosa, waarvan Simone het haalde in concur rentie met Jozina, die nu wat tegenviel in formaat en breedte, maar ze is ook nog maar 4 jaar en zij zoogde een veulen! Een mooi nummer en zeer attractief is altijd nog de viertallen en ze zijn dan ook altijd de „clou" op zo'n dag, Doordat enkele paarden wat rebellie ver toonden werd tenslotte een mooi zevental bruin- schimmels geschouwd, wat zeer veel applaus ver kreeg, evenals de zwartschimmels, w.o. Regina en Jacqueline als verdienstelijke hoekstenen. Alles met 'een duidelijk commentaar voorzien van „speaker" de heer Iz. de Buck van Serooskerke. Uw PAERDENVRIEND! IJET is alweer enige tijd geleden, dat in het kader 1 van de Thoolse dagen op 30 juni op de Pluimpot te Scherpenisse weer de jaarlijkse Thoolse fokveedag werd gehouden. Alhoewel wij reeds in een vorig nummer een algemeen verslag opnamen, in deze bij drage nog bijzonderheden over het rundvee, een en ander op verzoek van de Regelingscommissie. 'Er werd door 13 inzenders met 116 dieren inge schreven. De publieke belangstelling was matig; mo gelijk dat de hooitijd en vroeg aardappelseizoen hier debet aan waren. Des te meer bewondering voor de inzenders, die in 't algemeen het vee er keurig voor hadden staan. De leiders in Tholen willen hun leden ook op deze dag in alle opzichten gepaste voorlichting geven, wat o.a. tot uiting komt in de formidabele prestatie om uit de 116 ingeschreven dieren niet min der dan 5 groepen afstammelingen van K.I.-stieren met daarnaast nog 2 groepen van natuurlijke dekking samen te stellen. Deze groepen zijn dus voor iedere belanghebbende alleszins een reisje naar Scherpenis se waard. De kopplaats werd toegewezen aan de col lectie van Jetje's Hille B 281301. Vastgebouwde, ty pische, gerekte en meest goed geuierde dieren. Met miniem verschil op lb Creiltje's Kedmpe 3, 132485 S. Zijn dochters zijn best ontwikkeld, typisch en mals en onze verwachtingen zijn wat deze betreft niet on gunstig. lc voor Creiltje's Keimpe 2, 128746 S met individueel ook vlot goede dieren, die nog iets minder groepten dit keer. Alle 3 collecties van stieren van K.I. Wouw. Met 2e prijzen 2 collecties van Ivan 53904 GP. van K.I. Utrecht en alle dieren van A. Duijnhou- wer te Scherpenisse. Uniforme groepen waarvan de melkgevende met goede tot beste uiers. De Ivandoch- ters zijn echter wat klein en deels ook wat kort in de voorhand. Van natuurlijke dekking van J. J. v. d. Slikke, Poortvliet, Hilbrand 10943 op la met 'best ontwik kelde typische melkrijpe dochters en lb Geesje's Adema 3, 150430 S met jongere typische dieren. |>ÏJ de fokgroepen met 5 koeden ook la voor J. J. v. d. Slikke met zijn best ontwikkelde malse ty pische melkrijpe voldoend solide koeien. Op lb D. M. Giljam, Poortvliet, met een uniforme collectie van 5 Jetje's Hille dochters. Met 5 jonge dieren kreeg A. Duijnhouwer een 2e prijs. Bedrijfsgroepen 3-tallen: la Gebr. Noom, St Maar tensdijk. Goed mals gtroepje. lb A. Duijzer, Poort vliet, goed passend. 2e pr. voor M. C. Wielaard, Sta- venisse en G. A. de Hond, Tholen. Fokgroepen 3 stuks: 2 collecties van J. M. Klippel, Stavenisse, waarvan op 'lb de jeugd individueel goed tot zeer 'goed, iets minder uniform en aan de kop een drietal goed passende zeer goede koeien, waarmee in de middag onbetwist het kampioenschap bij de groe pen werd behaald. Fokgroepen van 3 stuks jongvee: la A. Duijzer; goed passend groepje, lb. Zware vaarzen van Gebr. Noom; één wat kort en dik. lc W. J. Hage, Poortvliet. Uniform', nog iet weinig behangen. Nog een 3e pr. volgde. Met koeien met 2 afstammelingen la Wijntje van D. M. Giljam; goede vererving, lb Renske 9 van J. J. v. d. Slikke; ook goed. Met meeir dan 2 afstammelingen: le pr. Adriana 8 van A. Duijnhouwer; goede fokkoe. 2e pr. voor Marie 10 van Gebr. Noom en Nelly v. d. Witte Hoeve van M. C. Wielaard. Koe met de beste uier werd wederom Clara 700557 K.S. (V. Dr Lente's Verwachting) van G. A. de Hond, Maartje 47 Kampioene produktie 4,6 2-113791 KSe eig. J. M. Klippel, Stavenisse 6529 4,25 379 3.63 nadat 5 a 6 dieren voor stevige concurrentie hadden 'gezorgd. Kampioen bij de stieren werd Richard 41 van J. J. v. d. Slikke (B.S.K.X. 469). Best ontwik keld, type goed, benen wat steil. Daar 2 stieren van v. d. Jagt een 2e pr. behaalden werd res. kamp. het kalf Renske's Adema, ook van v. d. Slikke. DIJ de vaarzen gingen de titels naar resp. Heleentje 2 van Gebir. Noom en Dientje van J. A. Dorst, Stavenisse. Twee vlot goede dochters van resp. Creil tje's Keimpe 2 en C.K. 3. Jeugdkampioene werd ook een Creiltje's Keimpe 2-dochter, n.l. Maartje 54 van J. M. Klippel. Vlot goed type, uierdam wat hol. Res.-kampioene Anneke (V. Jetjes Hille) van D. M. Giljam. Rondom goed en 's morgens in de omgekeerde volgorde geplaatst. Beste derde en ernstige concurrente o.i. An ja. ^~k>k door Jetje's Hille en ook van D. M. Giljam. Gerekt en rondom goed. (Zie verder pag. 15)

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1972 | | pagina 13