Zeeuwse dag van het paard 1972 I. HAMMING, J. J. ZONDERLAND, CA.R. - Goes. De Ruiterplaat bij Kamperland was op zaterdag 24 juni (het is ahveer even geleden maar eerst heden bereikte ons dit ver slag. Red.) voor de derde keer, de provinciale ontmoetingsplaats van paardenfokkers, -houders en -liefhebbers. De Ruiterplaat bleek voor dit evenement bijzonder goed te voldoen, alhoewel een aantal bezoekers moeite had om het terrein te vinden. On danks het dreigende wolkendek bleef het, in tegenstelling tot vorig jaar, de gehele dag droog. De publieke belangstelling was met name gedurende het middagprogramma zeer groot. De dag trok veel bezoekers van buiten de provincie, ja zelfs uit Duits land en België. 's Ochtends werden door verschillende afdelingen van stamboeken premie- en stam boekkeuringen georganiseerd. In totaal werden 9 rassen gekeurd te weten: Het Neder landse Trekpaard, Warmbloedpaard, Friese paard, Haflinger, Fjordenpaard, Arabisch paard, New Forest pony, Welsh pony, Shetlandpony. Het aantal, voor de keuring, aangevoerde paarden en ponies bedroeg ongeveer 400, hetgeen bijna 2 x zoveel is als in 1971. De inzending warmbloedpaarden was met 140 de grootste. Er werd! in 7 ringen gekeurd, waardoor de keuringen een vlot verloop hadden. HET WARMBLOEDPAARD De verenigingen tot bevordering van de Warmbloedfokkerij in Zeeland organiseer den een officiële premiekeuring. De deelname aan deze premdekeuring is de laatste jaren enorm toegenomen. De basis van de Wlarmbloedfokkerij in Zeeland is belangrijk verbreed, waardoor het mogelijk is het niveau van de fokkerij op een hoger plan te brengen. Gebruik van hengsten met uitstekende fokprestaties is daarvoor vereist. De kwaliteit van de aangevoerde paarden varieerde vrij sterk. Vooral de 2- jarige merries maakten een matige indruk. Van de veulens werden enkele premie- waardig bevonden. De 1-jarige merries vormden een goede rubriek. In de veelzijdigheidsklasse werden 2 eerste en 2 tweede premies toegekend. Marjet van L. J. Vermaas, St. Maartensdijk en Merida van C. Koens, 's-Heer Arendskerke, beide Interpol-dochters, kregen een le premie. In de tuigpaardenklasse werd 1 tweede premie toegekend. Drie rijpaarden kregen een eerste premie te weten: Monique-Utopia van L. Mast, Poortvliet, Melody van W. J. Vos, Gapinge en Mirabel van J. P. van Dalen, Poortvliet. Vier merries kregen een 2e en drie een 3e premie. De 1-jarige hengsten waren van behoorlijk gehalte, drie 2e en twee 3e premies. ,Qre 2-jarigen vertoonden over het geheel te weinig klasse, één tweede en vijf 3e premies. De rubriek 3-jarige merries vertoonde vrij veel variatie, met een aantal goede paarden aan de kop. In de veelzijdigheidsklasse kreeg Kolite van die heer Auperlé, Kapelle een le premie. Voorts werden twee 2e en twee 3e premies toegekend. In de rijpaardklasse kregen Kallolavita van N. J. H. v. d. Kerkhove, Koewacht; Karlien van C. v. d. Peyl, Axel en Kamool van J. P. van Dalen, Poortvliet een le premie. Eén merrie kreeg een 2e premie en zes een 3e premie. De merries van 4 t/rni 7 jaar zijn in 4 klassen gekeurd. De rij paarden met veulen vormden een knappe rubriek. Jqlanda van mevr. J. BolDaane, Yerseke kreeg een le premie en het predicaat ster. Twee merries kwamen in aanmer king voor een tweede premie. De rijpaarden zonder veulen waren van gezonde kwa liteit, twee 2e premies. De veelzijdigheids merries vertoondlen een aflopende kwaliteit. Eén le premie en het predicaat ster voor Jolida van L. Mast, twee 2e en twee 3e premies. De veelzijdigheddsklasse zonder veulen was zeer matig. Drie merries kregen een 3e premie. De vier 7-jarige ruins waren van behoorlijk gehalte met wat gewone bewegingen; Twee 2e en één 3e premie. De 4 t/m 7-jarige stermerries vormden een goede klasse. In de veelzijdigheidsklasse met veulen werd een le premie toegekend aan Gienia van G. S. M. Geleynse, Haam stede en Iseree van W. J. Vos, Gapinge. Eén merrie kreeg een 2e en één een 3e premie. Bij de rijpaarden met veulen kregen Jantien-Utopia van C. v. d. Peyl en Istrid van R. A. Th. G. de Badts, Hulst een le premie. In de rijpaardklasse zonder veulen kreeg Jufeera van J. P. van Dalen een le premie. Aan 2 merries werd een 2e en aan één een 3e premie toegekend. De merries van 8 jaar en ouder vertoonden goede kwaliteit. In de veelzijdigheids- klasse kwamen Dolorose van N. J. H. v. d. Kerkhove, Koewacht en Korina van J. ten Kate, St. Maartensdijk in aanmerking voor een le premie en het predicaat ster. Twee merries kregen een 2e en één een 3e premie. In de rijpaardklasse werden twee le en drie 2e premies toegekend. Flica van E. H. Bol, Yerseke en Marcella van F. C. van Twist, St. Maartensdijk kregen een le premie en het predicaat ster. De 8-jarige- en oudere stermerries waren van gewoon gehalte. Er werden drie tweede premies toegekend. De kroonmerries Zerina, rijpaardtype en Guna en Halla van C. v. d. Peyl en Ginosa van Th. Cambier, Breskens, alle veelzijdigheidstype, kregen een le premie. Eén kroonmerrie kreeg een 2e premie. Kallolavita van N. J. H v. d. Kerkhove werd aange wezen als het beste Zeeuwse fokproduct. De prijs voor het best getoiletteerde paard ging naar C. v. d. Peyl met Karien. Monique-Utopia van L. Mast, Poortvliet werd uit geroepen tot jeugdkampioene en JantienrUtopia van C. v. d. Peyl tot algemeen kam pioene. Beide merries hebben Due. de Normandië als vader en zijn gefokt door H. Fikse, Hattum. PREMIEKEURING VAN HET ZEEUWSE TREKPAARD De officiële uitslagen en een korte bespreking werdten reeds door ons in vorige nummers opgenomen. In verband met de verwerking van de vele copy over andere fokdagen moet de redactie hiermede volstaan. DE SHETLANDPONIES De afdeling Zeeland van het Nederlands Shetlandpony stamboek organiseerde een provinciale keuring. Hieraan was tevens een premiekeuring vanwege het Stamboek verbonden. Het aantal inzendingen is ten opzichte van voorgaande jaren sterk toegenomen. Met name de 16 veulens vormden een grote rubnek. De kwaliteit van de hengstveulens was matig, de merrieveulens vormden een onregelmatige klasse met gewone kopnummers. <Zi® verder pagina GROTE DEELNAME AAN DE KEURINGEN Het bestgaande rijpaard te Kamperland Zerina 1480 geb. april 1966, vosschimmel Eig.: H. van Sabben, Middelburg Span trekpaarden voor de boerenwagen Kampioene bij de Fjorden Joyce J 207, geb. 1965 Eig.: Staatsbosbeheer, Goes Beste ingezonden Friese paard Wietsche Lientje 5562 Model Eig.: Mevr. B. Deinema- Markerink te Capelle a/d Ussel Span Friese paarden voor de koets

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1972 | | pagina 10