gropatax 9Czlm excursie naar Sorrento (Italië) IZlm LAND- EN TUINBOUWBLAD Zitdagen De „grote" ZLM-excursie wordt in september van dit jaar gemaakt naar SORRENTO in Italië. De reis wordt gemaakt per DC-9 van de KLM van maandag 18 tot en met maandag 25 september a.s. en is reeds eerder aan een grote groep oud deelnemers bekend gemaakt. In het programma zijn naast een aantal bezoe ken aan agrarische objecten, tochten opgenomen naar het eiland Capri, de Vesuvius, Pompei als mede naar de stad Napels. De kosten voor deze reis naar een om zijn na tuurschoon wereldvermaard gebied bedragen 640,per persoon (voor echtparen) en 655, voor alleenreizenden. Wij kunnen voor deze reis nog 6 personen in schrijven tot uiterlijk maandag 24 juni a.s. Dege nen, die belangstelling voor deze prachtige reis hebben, dienen zich onmiddellijk, doch uiterlijk 24 juni, telefonisch in verbinding te stellen met het ZLM-Secretariaat, Landbouwhuis te Goes (tel. 01100—5010). Teneinde misverstanden bij de volgorde der aan meldingen te voorkomen worden ook de belang stellenden uit Noord-Brabant verzocht zich recht streeks tot Goes te wenden. Officieel orgaan van de MaatschapDij tot bevordering van landbouw, tuinbouw en veeteelt in Zeeland en Noord-Brabant Eindredactie: Secretariaat ZLM, (tel. 01100 - 5010; na kantoortijd: 01100 - 7634) Technische verzorging Combinatie drukkerij Vink N.V. - Axel en drukkerij Van de Sande N.V. - Terneuzen Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink N.V., Nassaustraat 1, Postbus 16, Axel, Telefoon 01155-2020, Postgiro 2069912 DE KOMENDE FOKVEEDAGEN In de komende dagen worden weer de regionale keu ringen in Zeeland gehouden. De rij wordt geopend door de Zeeuwse Dag van het Paard op zaterdag 24 juni 1972 te Kamperland. Van de kant van de inzenders 'bestaat er veel belangstelling voor deze dag. Het is waarschijnlijk dat er bijna tweemaal zoveel paarden komen als vorig jaar. Tot dusver zijn aangegeven 130 Warmbloedpaar- dien, 60 Trekpaarden, 14 Haf lingers, 46 Fjorden, 48 New Forests, 44 Shetlanders. Verder zullen er Welsh pony's, Arabieren en Friese paarden komen. De fokveedag te Tholen zal weer in het teken staan van de TThoolse dagen. Ook hier is van de kant van de inzenders een toenemende belangstelling ten opzichte van vorig jaar te constateren. De fokveedag voor Schouwen-Duiveland gaat dankzij de inspanning van fokkers en organisatoren ook weer door. Twee dagen later is dan de Bevelandse fokveedag, waar tevens die provinciale geitenkeuring gehouden zal worden. Er zal ook een varkensbeoordelingswedstrijd zijn. De runderen zullen zonder de gegevens in de cata logus gekeurd worden; een nieuwe variatie op de gë- woonlijke wijze van keuren. De belangstelling van inzenderszijde voor de veekeu ring op de Walcherse dagen is zeer goed. Voor Walche ren zal het de 20e fokveedag zijn. Vergeleken met vorig jaar is het aantal aangegeven runderen sterk toegenomen. De fokveedag voor Zeeuws-Vlaanderen te Oostburg is later, n.l. 20 september 1972. Nadere gegevens zijn verwerkt in onderstaande tabel: Consulentschappen voor de Akkerbouw en de Rundvee houderij Goes/Zevenbergen. WAARSCHUWINGSDIENST LUISBESTRIJDING Op de langste dag (21 juni) kwam' in het graan nog slechts sporadisch een luis voor. In de bieten neemt op een nog steeds klein aantal planten de zwarte bonenluis wat in aantal toe. DE EUROPESE LANDBOUWPRIJZEN Ieder jaar voor 1 augustus dienen volgens de EEG- spelregels de nieuwe gemeenschappelijke landbouwprij zen voor het volgend jaar te worden vastgesteld. Daar eal echter dit jaar niets van komen. Zowel de Europese Commissie als het Europees Parlement is van oordeel dat men moeilijk met zijn zessen (de huidige EEG) al prijzen kan gaan afspreken die in het komende seizoen zullen gelden voor tien lidstaten. Immers op 1 januari wordt als alles goed gaat de gemeenschap uitgebreid met Groot-Brittannië, Ierland, Noorwegen en Denemarken. De Commissie in Brussel zal dan ook dit jaar naar alle waar schijnlijkheid! niet voor 1 augustus met exacte prijsvoor stellen komen; zij zal zich beperken tot het vastleggen van haar overwegingen inzake de prijzen in een simpel rapport. RECTIFICATIE SUBSIDIE GRASZAADTEELT In het nummer van vorige week werden de voorstellen van de Europese Commissie betreffende subsidie voor de teelt van graszaad opgenomen. Door een niet correcte vertaling werd vermeld dat_ voor schapengras een subsidie van 65,16 per 100 kg zou gelden. In de originele tekst staat echter: festuca ovina. Deze groep valt uiteen in 2 speciës, namelijk het genoemde fijnlbladige schapengras en het hardzwenkgras. Dit laat ste, dat in Zeeland vrij veel wordt geteeld, valt dus ook onder de voorgestelde subsidie van 65,16 per 100 kg. Datum: 30-6-'72 6-7-'72 8-7-'72 14-7-'72 Plaats: Scher- penisse Zierikzee Goes Oostkapelle rundvee 116 dieren 79 dieren 85 dieren 185 dieren 13 inz. 12 inz. 10 inz. 21 inz. paarden 28 dieren 13 nrs. 13 nrs. 15 inz. 4 inz. 7 inz. schapen 135 nrs. 53 nrs. 37 nrs. 70 nrs. 10 inz. 8 inz. 5 inz. 7 inz. geiten 68 nrs. 22 inz. mestvee 68 dieren 8 inz. De programma's van de veekeuringen zullen afgewis seld worden met demonstraties van paarden en pony's. Het is voor die veehouders belangrijk om de keuringen in hun eigen gebied en in de andere gebieden te volgen en zo op de hoogte te blijven van de ontwikkelingen op Het is verheugend dat de inzenders ook dit jaar weer, het gebied van de vee verbetering, zich veel inspanningen willen getroosten. Moge het aan tal bezoekers nog sterker toenemen dan het aantal in zendingen. C.A.R. - Goes, I. HAMMING, specialist veefokkerij. BESTEMMINGSPLANNEN Middenschouwen. Vanaf ,21 juni liggen gedurende een maand ter inzage het ontwerp-structuurplan „Kuststrook Scharendijke" en het ontwerp-bestem- mingsplan „Natuurgebieden". Gedurende deze ter mijn kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Asten. Vanaf 12 juni liggen gedurende een maand ter inzage: 1. het door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan „Buitengebied 1970 Natuurterrei nen"; 2. het vastgestelde bestemmingsplan „Asten 1971"; 3. een ontwerp-herziening van het bestem mingsplan „Asten". Gedurende deze termijn kunnen zij die .bezwaren hebben tegen de gedeeltelijke ont houding van goedkeuring door G.S. aan no.l beroep instellen bij de Kroon. Zij, die bezwaren hebben te gen de wijziging aangebracht in het ontwerp van no. 2, kunnen gedurende deze termijn bezwaren indienen bij G.S. Tegen de ontwerp-herziening „Asten" kun nen gedurende deze termijn bezwaren worden inge diend bij de gemeenteraad. Middelburg. Vanaf 12 juni ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan Kou- steensedijk en omgeving. Gedurende deze termijn RADIO Dinsdag 27 juni a.s., Hilversum II, 12.3012.40 uur: „Hoofdpunten van de rede van de minister van landbouw en visserij, ir. P. J. Lardinois, op 21 juni te Vlissingen voor het congres van de Nederlandse Bonden van Var kens- en Veehandelaren. „Actualiteiten van het proef station voor de bloemisterij te Aalsmeer". Vrijdag 30 juni a.s., Hilversum II, 12.3012.40 uur: „Bouwen en Bomen", een vraaggesprek met ir. M. G. Wagenaar Hummelinck van het Staatsbosbeheer. ttiiiiimuiiiiiiiiiiiiiiu GOES WISSENKERKE: woensdag 28 juni in hotel „De Kroon". OOSTBURG: woensdag 28 juni in café „De Windt". MIDDELBURG: donderdag 29 juni in hotel „De Eendracht". ZIERIKZEE: donderdag 29 juni in hotel „Huis van Nassau". BERGEN OP ZOOM DINTELOORD: woensdag 28 juni in hotel „De Beurs", van 12.0013.00 uur. FIJNAART: vrijdag 30 juni in hotel „De Graan- beurs", van 11.3013.00 uur. S IN HET LANDBOUWHUIS dinsdagmorgen 27 juni 1972 van 9.0012.00 uur volgens afspraak. dinsdagmiddag 27 juni 1972 van 13.3017.00 uur. AANPASSING LOON In verband met de stijging van het prijsindexcijfer voor de gezinsconsumptie zal het loon in een aantal agrari sche sectoren op grond van de desbetreffende indexe ringsbepalingen in de cao's op die eerste zaterdag van juli worden aangepast. In de land- en tuinbouw, de pluimveehouderij, de bloemkwekerij en het griend- en rietbedrijf zullen de tijd lonen en vakantiebonwaarden op deze datum met 3l/2 worden verhoogd. Voor de sector landbouwambaohten bedraagt de ver hoging 3 kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Prinsenbeek. Vanaf 19 juni ligt gedurende een maand ter inzage het door G.S. gedeeltelijk goedge keurde bestemmingsplan Kapelakkers/Molenstraat. Zij, die zich tijdig met 'bezwaren zowel tot de ge meenteraad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren hebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen en een ieder die bezwaren heeft tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeu ring door GjS., kunnen binnen een maand beroep in stellen bij de Kroon. Rijswijk NB. Vanaf 12 juni ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „De Geer". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen binnen een maand bezwaren in dienen bij G.S. Bergen op Zoom. Vanaf 13 juni ligt gedurende een maand ter inzage het bestemmingsplan „Snellius- straat". Gedurende deze termijn kunnen zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben ge wend,- alsmede zij die bewaren tebben tegen de in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, bezwaren in dienen bij G.S. Waspik. Vanaf 17 juni ligt gedurende een maand ter inzage het bestemmingsplan „Waspik-Boven". Ge durende deze termijn kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bij G.S. bezwaren indienen. Vught. Vanaf 16 juni ligt gedurende een maand ter inzage een ontwerp van een plan tot partiële wijzi ging van het bestemmingsplan „Buitengebied 1970". Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke bezwa ren worden ingediend bij de gemeenteraad. Eetheh. Vanaf 19 juni ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Meeuwen". Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke bezwa ren worden ingediend bij de gemeenteraad. Waalwijk. Vanaf 16 juni ligt gedurende een maand ter inzage het bestemmingsplan „Zanddonk". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen binnen een maand bezwaren indie nen'bij G.S.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1972 | | pagina 2