STflU TRIMASTAN TRIZIMAN UDNDEUNGENPLAAT Donkere wolken en regendruppels (maneb/tin) (maneb/zineb) N.V. 18 IIET bestuur van het Landbouwschap heeft op 3 mei j.l. zijn tiende zittingsperiode ingeluid. De zes landbouworganisaties die in het Landbouwschap sa menwerken benoemen elke twee jaar hun afgevaar digden in het bestuur van het schap. Uit de clo-krin- gen komen '15 bestuursleden, terwijl de drie werkne mersbonden elk vier leden aanwijzen. Aan het h'oofd van het 27-koppen tellend bestuur staat de heer ir. C. S. Knottnerus die met algemene stemtmen herko zen is tot voorzitter van het Landbouwschap. De landbouwvoorman uit het Brabantse Zevenbergen hanteert zijn voorzittershamer op drie verschillende organisatietafels: het KNLC, het Landbouwschap en het OOPA (de overkoepelende landbouworganisatie in de EEj). Wij dachten een combinatie die onge twijfeld voordelen heeft. Wat het Landbouwschap be treft weet de heer Knottnerus zich gesterkt door twee plaatsvervangende voorzitters: de heren C. G. Mertens en S. van der Ploeg. Aldus de „Nieuwsbrief" van het Landbouwschap, waarin nog eens in het kort een overzicht wordt gegeven van de aktuele zaken die momenteel aan de orde zijn. IN de bestuursvergadering van 3 mei j.l. stak de her- kozen voorzitter op niet mis te verstane wijze van wal. Zijn traditioneel openingswoord stond ditmaal niet op papier. Het waren om zijn eigen woorden te, gebruiken ontboezemingen die betrekking hadden op milieu-, structuur- en ontwikkelingsvraagstukken. De heer Knottnerus ziet duistere wolken boven land- en tuinbouw hangen. „Wij zullen er allemaal wel enige regendruppels van meekrijgen en dan be staat de neiging om elkaar boos aan te kijken", zo meende hij. De kranten staan tegenwoordig vol van milieuzaken en ruilverkavelingen; men kan het mak kelijker hierover eens worden bij zonneschijn dan bij regen. De heer Knottnerus voorziet voor de eerstko mende jaren moeilijke en zware opgaven van wereld wijde omvang. De hulp aan de derde wereld komt alleen met „schone voorstellen" (zoals deze zelfs in Santiago tijdens de UNCTAD Ill-conferentie geuit zijn) niet van de grond. Ongetwijfeld kan de land bouw in de westerse wereld een passende bijdrage verlenen in het kader van de ontwikkelingshulp. Sommige berekeningen over produktie-inkrimping in onze landen ten behoeve van de arme landen lopen volgens de Landbouwschapsvoorzitter van fantasie over. Hij doelde op cijfers die door de FAO (de We reldvoedselorganisatie) prijsgegeven zijn. Het intact laten van een landbouwpolitiek in de Westerse lan den kan ook een deugdelijke vormj van hulpverle ning zijn. Dat beleid is immers al marktordenend. De heer Knottnerus houdt het bij een oude wens van de Nederlandse landbouw: wereldgoederenovereenkom- sten die geen vrijblijvend karakter hebben en die al of niet met Amerika en/of Japan tot stand moeten komen. Een universele hooibouwmachi- ne houdt in, dat U alle veldbewer- kingen van het moment van maaien totdat U hot gaat persen of oprapen, met dezelfde machine moet kunnen verrichten. Welnu, de STOLL U28 machine kan schudden intensief voor: vastgeregende perselen maar ook luchtig voor hooi dat haast klaar is; kan harken: grote gelijkmatige zwaden voor de pers, maar ook .kleine nachtzwaden; kan verspreiden: intensief om vastgeregende zwaden uit elkaar te halen maar ook luchtig. Afijn, als U interesse heeft voor een echte'universele hooibouw- machine, vraag dan eens inlich tingen, over de 11 verschillende functies waarop deze machine in een handomdraai kan worden ingesteld. N0EGM DUKHOf levert een echte universele hooHmuwmacliiiie INFORMATIEBON Stuur mij per omgaande foldermateriaal over de Naam T.a.v Adres Plaats Telefoon voor studiedoeleinden In gesloten envelop zonder postzegel verzender aan H J. Hoeqen Dijkhof Handelmij NV Antwoordnr 95. Doetmchem. H. J. HOEGEN DIJKHOF HAND ELM IJ N.V. unl Industrieterrein Js Heer Arendskerke Telefoon 01106-1592 -1502 70ALS wij reeds in ons vorig nummer meldden, heeft het bestuur van het Landbouwschap uitvoe rig gesproken over het EEG-structuurbeleid. In een nota zijn de Brusselse richtlijnen op een rijtje gezet en voorzien van commentaar. De benadering, die door het bestuur onderschreven werd, was tevens de baga ge voor het maandelijks gesprek met minister Lardi- nois. Men kan over de richtlijnen uiteraard heel lang filosoferen, maar onze boeren en tuinders zijn gebaat bij duidelijkheid en zekerheid. Het Landbouwschap heeft voor die twee laatsten bij de bewindsman een lans gebroken. Aan de minister is gevraagd om zo snel mogelijk te starten met de rentesteun en dan in alle sectoren (dus ook in de tuinbouw). Als de rentesubsidies ge leidelijk ingevoerd worden, lopen bepaalde sectoren de kans dat zij door budgettaire redenen in de mist verdwijnen en geen of weinig rentesteun krijgen. Een overbelast uitvoeringsapparaat behoeft evenmin een argument te zijn om de rentesteun in etappes of sec- torgewijze in te voeren. Als men de steun over de volle breedte van het agrarisch bedrijfsleven toepast, wordt het apparaat (dat zijn voornamelijk de voor lichtingsdiensten) gelijkelijk belast. Vanzelfsprekend wordt onverkort vastgehouden aan de voorwaarde dat rentesteun niet mag leiden tot produktie-explo- sies. Zoals wij al eerder schreven, zal het O. en S.- fonds op 19 mei a.s. vergaderen over de toepassing van de steunmaatregelen. Voer die datum zal het Landbouwschap met de ambtenaren van de minister overleg plegen over de interpretatie van de Brussel se richtlijnen. Beschermt het aardappelgewas tegen Phytophthora Voorkomt het voortijdig afsterven van het loof, wat resulteert in een maximale opbrengst is een ideaal middel voor uien Bestrijdt diverse bladziekten Verhoogt kwaliteit en opbrengst >2 ROTTERDAM vertegenwoordiging voor nederland: VERDUGT N.V. TIEL

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1972 | | pagina 18