gropatax 9U Zitdagen LEDENVERGADERING LANDBOUW RISICO, AFDELING ZEELAND/BRABANT 15e algemene ledenvergadering van de Onderlinge Waarborg Mij „Landbouw Risico" afd. Zeeland/Brabant te houden op woensdag 7 juni 1972 om 10.00 uur in hotel „De Draak" te Bergen op Zoom. 7. 8. 1. 2. 3. 4. 5. 6. Agenda: Opening. Notulen van de 14e algemene ledenvergadering, ge houden op 8 juni 1971. Ingekomen stukken. Mededelingen, inzake de structuurwijzigingen bij Landbouw Risico. Jaarverslag over 1971. Het landelijk jaarverslag met balans- en exploitatie rekeningen over 1971 ligt ter inzage op de kantoren te Goes en Zevenbergen. Ter vergadering zullen de jaarstukken uitvoerig worden toegelicht Algemene ledenvergadering te Amsterdam. De agenda voor de landelijke algemene ledenverga dering te Amsterdam welke op 27 juni 1972 gehou den zal worden, zal nader worden toegelicht. 9. 10. 11. Aanwijzing afgevaardigden. Voor de te houden algemene ledenvergadering te Amsterdam kan de afd. Zeeland/Brabant 4 afge vaardigden aanwijzen. Verkiezing bestuursleden. Volgens rooster zijn aan de beurt van aftreden de heren Mr. J. F. G. Schlingemann te Goes, E. L. de Koeyer te Brouwershaven en J- W. v. d. Vorm te Werkendam. De heer Schlingemann is inmiddels door het Dage lijks Bestuur van de ZLM herbenoemd. De heren De Koeyer en Van de Vorm dienen door de algemene vergadering te worden herbenoemd. Commissie van scheidslieden. Overeenkomstig art 25 van de statuten moeten de leden van de commissie van scheidslieden jaarlijks worden aangewezen. Voor de afd. Zeeland/Brabant hebben in genoemde commissie zitting, de heren A. M. Geluk te Noordgouwe, W. Koster te Axel en A. J. van Nieuwenhuyzen te De Heen. Voorkomende zaken. Sluiting. C J. v. d. WERFF, voorzitter. J. DE LANGE, sekretaris. OPLEIDINGEN INSTRUCTEUR MACHINAAL MELKEN EN MELKWINNINGSADVISEUR ^LS gevolg van de maatregelen voor de betaling naar kwaliteit van de geleverde boerderijmelk, wordt in ons land de behoefte aan goed opgeleide melkwinnings- adviseurs in toenemende mate gevoeld. De ontwikkelingen, welke zich op het gebied van de melkwinning hebben voorgedaan en die zich nog steeds voordoen, hebben ertoe geleid dat het Landbouwschap zijn opleidingen voor instrukteur- en adviseur machinaal melken, en de Koninklijke Nederlandse Zuivelbond, die voor melkwinningsadviseur, hebben ingebracht bij de Landelijke Stichting Beroepsopleiding Levensmiddelen industrie. Onder auspiciën van deze Stichting is een Commissie van Deskundigen geformeerd, dde er borg voor staat dat de opleiding is en blijft aangepast aan de modernste inzichten op het gebied van machinaal melken en een hygiënische melkwinning. Deze opleiding beslaat in totaal twee jaar en wordt bij voldoende aanmelding op centrale plaatsen in den lande gehouden. Er zijn twee gedeelten n.l.: A-gedeelte - le jaar voor Instrukteur Machinaal Melken Toelatingseis: bij voorkeur middelbare Landbouwschool of tenminste diploma van het lager beroepsonderwijs of gelijkwaardige opleiding. Het bezit van het diploma machinaal melken P1A3 is vereist. Dit diploma dient vóór 1 april van het examenjaar behaald te zijn. Naast de theoretische opleiding van 16 lesdagen (sep tember/april) is in dit eerste jaar een grote plaats inge ruimd voor de praktijkopleiding. De kandidaten dienen twee maal één week praktijklessen te volgen aan de praktijkschool voor het Weidebedrijf te Oenkerk (Fr.). Na het slagen voor het praktijkgedeelte en het monde linge examen wordt het diploma instrukteur machinaal melken uitgereikt. Lesgeld theoretische opleiding: 29, voor het gehele jaar. Kosten opleiding Oenkerk: (inclu sief verblijf internaat) 50,per week. B-gedeelte - 2e jaar voor Melkwinningsadviseur Duur: 28 lesdagen (september/mei). Lesgeld: ƒ49, voor het gehele jaar. Voor toelating tot dit tweede jaar is het bezit van de diploma's instrukteur machinaal mel ken (deel A) en middelbare landbouwschool vereist of een naar het oordeel van de centrale examenommissie gelijkwaardige opleiding. De kandidaat moet in het twee de jaar stage doorlopen: van een maand monsterneming op de boerderij en bij de voorlichting van de kwaliteits verbetering van de melk. Bij de theoretische opleiding wordt ojn. ingegaan op de verschillende facetten rond de melkwinning, de vee houderij, de bouw en werking van de melkmachine installaties, de eonomische en sociale aspekten van het machinale melken, als mede de gezondheidsleer. Na het slagen voor het praktisch-, schriftelijk- en mon- deilng examen verwerft de kandidaat het waardevolle diploma voor melkwinningsadviseur. Voor inlichtingen en aanmelding wende men zich tot de Landelijke Stich ting Beroepsopleiding Levensmiddelenindustrie, Kerk- laan 22 te Apeldoorn. Tel. (05760)-14265. De aanmeldings termijn sluit op 21 augustus 1972. miiiiiiumiiKiijiuiK GOES WISSENKERKE: woensdag 31 mei in hotel „De Kroon". OOSTBURG: woensdag 31 mei in café „De Windt". ZIERIKZEE: woensdag 31 mei in hotel „Huis van Nassau". MIDDELBURG: donderdag 1 juni in hotel „De Eendracht". H IN HET LANDB OUWHUIS dinsdagmorgen 30 mei 1972 van 9.0012.00 uur volgens afspraak. dinsdagmiddag 30 mei 1972 van 13.30—17.00 uur. ZEEUWSE PROV. RAAD BEDRIJFSONTWIKKELING VERGADERDE VIER SAMENWERKINGSVORMEN AKKERBOUWVEDRIJVEN GOEDGEKEURD f In de op 12 mei j.l. gehouden vergadering van de Provinciale Raad voor de Bedrijfsontwikkeling in de Landbouw in Zeeland bracht de commissie uit de Raad gunstig advies uit over vier samenwerkingsvor men met investeringsibij dragen tussen twee akker bouwbedrijven waarvan drie in vennootschapsver band en een in maatschapsverband. Tevens bracht de commissie gunstig advies uit over vier aanvragen voor de bijdrageregeling voor de bouw van experi mentele, relatief goedkope rundveestallen. Een aan vrage voor samenwerkingsvorm en een aanvrage voor bijdrageregeling voor de bouw van experimen tele, relatief goedkope rundveestallen komen te ver vallen. Borgstellingsfondsaan gelegenheden In de commissie voor borgstellingsfondsaangelegen- heden werden 2 landbouw- en 1 tuinbouwaanvrage behandeld, waarvan 1 landbouw- en 1 tuinbouwaan vrage werden afgewezen. Na gunstig advies van de commissie werd door het Fondsbestuur een land- bouwaanvrage ad 145.000,afgewezen. De betekenis van de voorstellen van de Commissie Van Soest voor de Landbouw Door de heer mr M. van der Heijde, belastingdes kundige van het Ministerie van Landbouw en Visse rij, werd een toelichting op de aanbevelingen van de Commissie Van Soest gegeven. Deze commissie, aldus inleider, heeft geconcludeerd dat zelfstandigen op het gebied van de oudedagsvoorziening ten opzichte van loontrekkenden duidelijk in het nadeel verkeren. Dit heeft geresulteerd de zelfstandige toe te staan in zijn onderneming een pensioenreserve op te bouwen, het- LANDBOUWPRIJSINDEXCIJFERS FEBRUARI 1972 (Basis: overeenkomstige maand 1962/1964 100) Volgens mededeling van het Centraal Bureau voor de Statistiek bedroeg het groepsindexcijfer voor de prijzen van akkerbouwprodukten in februari 1972 104 tegen 120 in februari 1971. De prijzen voor gerst en haver waren hoger terwijl alle andere produkten in deze sector, t.o.v. de overeenkom stige maand in 1971, lager in prijs waren. Het groepsindexcijfer voor veebouderijprodukten liep, in vergelijking met de overeenkomstige maand van vorig jaar, met 19 punten op tot 141. Hiervan waren de prijzen voor nuchtere kalveren en oude hennen lager, die voor slachtkuikens en eendeëieren gelijk, terwijl alle andere produkten in de veehouderijsector hoger in prijs waren. geen in feite een uitstel van de belastingheffing over een deel van de winst betekent. Het wetsontwerp waarin de voorstellen gematigd met variaties zijn op genomen werd op 16 mei j.l. aan de Tweede Kamer aangeboden. Het ligt in het voornemen van de rege ring dat de regeling met ingang van 1 januari 1973 ingaat. Aan de hand van deze inleiding vond een uitvoe rige gedachtenwisseling plaats. Daarbij bleek hoe ge compliceerd de onderhavige materie is. Niettemin slaagde inleider bij de beantwoording van de talrijke vragen er goed in onder meer aan de hand van cijfer voorbeelden een en ander te verduidelijken. BESTEMMINGSPLANNEN LAND- EN TUINBOUWBLAD Officieel orgaan van de MaatschapDij tot bevordering van landbouw, tuinbouw en veeteelt in Zeeland en Noord-Brabant Eindredakteur: J. F. Blanksma Ing., Grote Markt 28, Goes, Postbus 46 (tel. 01100 - 5010, tel. huis 01185 - 1422) Technische verzorging Combinatie drukkerij Vink N.V. - Axel en drukkerij Van de Sande N.V. - Terneuzen Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink N.V., Nassaustraat 1, Postbus 16, Axel, Telefoon 01155-2020, Postgiro 2069912 Tilburg. Vanaf 18 mei ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan „Het Laar I". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de ge meenteraad hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen binnen een maand bezwaren in dienen bij G.S. RADIO Dinsdag 30 mei a.s„ Hilversum II, 12.3012.40 uur: Hoofdpunten uit de toespraak van de minister van land bouw en visserij, ir. P. J. Lardinois bij de opening van de nieuwe aardappelverwerkende fabriek van het Nestlé- concern te Venray. Het landbouwkundig weeroverzicht door de heer M. Scharringa van het K.N.M.I. te De Bilt. Vrijdag 2 juni a.s., Hilversum n, 12.3012.40 uur: „Kunnen zaailingen van bolgewassen sneller tot bloei worden gebracht", m.m.v. dr. ir. E. J. Fortanier van de afdeling tuinbouwplantenteelt van de landbouwhoge school te Wageningen. „Paprika's steeds meer gevraagd in binnen- en buitenland", de heer L. Gijsberts, hoofd van de afdeling marktonderzoek van het Centraal Bureau voor de Tuinbouwveilingen in Nederland. Middelburg. Vanaf 19 mei liggen gedurende een maand ter inzage de ontwerp-bestemmingsplannen Zanddorp en Griffioen II. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Hulst. Vanaf 19 mei ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan Landelijke Be bouwingsconcentraties. Gedurende deze termijn kun nen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Tholen. Vanaf 19 mei ligt gedurende een maand ter inzage het door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde be stemmingsplan Noord I. Zij, die zich tijdig met be zwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. heb ben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door G.S., kunnen binnen een maand beroep instel len bij de Kroon. Axel. Vanaf 19 mei ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Landelijke Be bouwingsconcentraties". Gedurende deze termijn kun nen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Dinteloord en Prinsenland. Vanaf 23 mei ligt ge durende een maand ter inzage het ontwerp van het bestemmingsplan „Europastraat". Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren worden inge diend bij de gemeenteraad. Sint Oedenrode. Vanaf 24 mei ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Buiten gebied". Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Borsele. Vanaf 23 imei ligt gedurende een maand ter inzage het bestemmingsplan ,,'s-Gravenpolder". Gedu rende deze termijn kunnen zij, die zich tijdig met bezwa ren tot de gemeenteraad hebben gewend, bij G.S. bezwa ren indienen.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1972 | | pagina 2