^Ooor de <~Ürouw TEGEN FORSE CONTRIBUTIE VERHOGING Noord-Brabant Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen Uitslag handwerkwedstrijd 1971/72 Noord-Brabant komt nog 24 vrouwen tekort 19 Redactiecommissie Bond van Plattelandsvrouwen Voor Zeeland: D. KugelSwart, Poortvliet Voor Brabant: A. J. M. RoosenschoonStolk, Halsteren QOK dit voorjaar kwamen vele Zeeuwse Plattelandsvrouwen in Goes bijeen om in de vertrouwde om- w geving van ,,de Prins" haar ledenvergadering te houden. Het programma bevatte zeer uiteenlopende zaken: het huishoudelijk gedeelte met de wat droge verslagen werd opgevrolijkt door de luim van de Thoolse cabaretgroep, de ernst van het „hete hangijzer", de kontri- butieverhoging werd wat verzacht door het vrolijke en toch zo menselijke familiespel, dat door de toneelclub „Heer Hendrik" werd opgevoerd. In haar openingswoord wees de presidente, mevrouw M. S. EversPauw erop, dat in deze tijd het oor deel van de Plattelandsvrouwen gevraagd wordt voor tal van maatschappelijke problemen; uit het grote aan tal deelneemsters aan de N.V.N. cursussen over de toekomst in onze provincie blijkt wel, dat onze leden ge ïnteresseerd zijn in deze vraagstukken. „Maar we worden wel een moe van alle diskussies en willen iets doen". Daartoe hebben wij de moge lijkheid door b.v. ieder op onze eigen plaats mee te werken aan het behoud van ons milieu. Het stencil van de milieuwerkgroep van de Bond is daarvoor een uitstekende handleiding, aan te vragen bij mevr. D. J. Molde Jager, Wolphaartsdijk, tel. 01198395. Presidente betreurde het te moeten constateren, dat steeds minder leden bestuursfuncties ambiëren, ter wijl er wel altijd kritiek wordt uitgeoefend. Lid zijn van een organisatie geeft rechten, maar ook plichten". Weest U mild in Uw kritiek, het is ondoenlijk het steeds iedereen naar de zin te maken in een vereniging met zo veel verschillende interessen, al doen wij als bestuur daar nog zozeer ons best toe", eindigde zij. Uit het jaarverslag van de secretaresse bleek, dat het ledental met 72 was toegenomen. De kascommis- sie meldde een flink batig saldo" maar dat komt, omdat wij een paar meevallers hebben gehad". De Zeeuwse Plattelandsvrouwen spraken zich uit tegen de forse kontributieverhoging ineens, maar wilden wel een jaarlijkse trendmatige verhoging aanvaarden. De winter competitie had dit jaar tot onderwerp: „doe eens iets met schelpen" en „knipsels". Er waren ver schillende inzendingen van werkstukjes met schelpen, aan het knippen had zich slechts één plattelandsvrouw gewaagd. Tussen al deze ernstige zaken door was de cabaretgroep „Tholen" eerst opgetreden met het koor „De Vrouwen van de gedempte Haven", die in stemmig zwart gekleed een jolige potpourri zongen. Later brach ten zij twee sketches, waarin de jeugd van vroeger en nu werd uitgebeeld. Toén braaf aan de chocolade melk, nü aan de drugsHet zal je kind maar wezen" zong het koor der moedersl Alle lof ook voor de toneelgroep uit 's Heer Hendrikskinderen, die het blijspel „Vogel vliegt de wereld in", geschreven door P. Dearsly, opvoerde. In deze familie met vier opgroeiende kinderen, die allen hun eigen weg willen gaan, zullen velen van ons iets van zichzelf herkend hebben. Aan het eind van deze plezierige dag gingen de plattelandsdames voldaan weer terug naar eigen hof en erf. Totaal aantal inzendingen 41, waarvan 28 met een prijs beloond werden. Dinteloord Oost-Brabant: Steenbergen Woudrichem/ Oudendijk Mevr. idem mevr. mevr. mevr. mevr. mevr. idem mevr. mevr. idem idem mevr. idem idem imevr. mevr. idem idem idem mevr. mevr. idem L. Geluk—de Rijke L. v. NieuwenhuyzenKorteweg Van BovenBraam Verburgv. d. Velden Vlamings A. KortewegBoonaars Bos B. HarshagenVisser T. v. d. BrekelSmulders J. RoosenschoonStolk Meeusen E. v. NeuwenhuyzenBreure N. v. d. Pluymv. Boven mevr. D. Ruisv. Stolken mevr. AchterbergEmmerzech mevr. Ottevanger mevr. Verwoerd Zevenbergen mevr. M. KrijgerNelemans eervolle vermelding wandlapje eervolle vermelding kussen eervolle vermelding boekomslag eervolle vermelding kussen eervolle vermelding kussen 3e prijs kussen 3e prijs wandlap eervolle venmelding kleed le prijs wandlap le prijs dekservet 3e prijs kussen eervolle venmelding kussen 2e prijs wandlap 2e prijs dekservet eervolle venmelding kussen 3e prijs kussen 2e prijs kleedje 3e prijs kleedje eervolle vermelding kussen eervolle venmelding dekservet 2e prijs jurkje 2e prijs dekservet 3e prijs kleedje le prijs wandlap 2e prijs kussen le prijs pop eervolle vermelding wandlap 2e prijs wandlap TOEN /le balans van het ledental in het gewest Noord-Brabant van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen werd opgemaakt in de Provin ciale Voorjaarsvergadering van 18 april j.l. bleek het dat de afdelingen gezamenlijk nog 24 leden tekort komen om het duizendtal vol te maken. Toch is er wel hard gewerkt aan de ledenwerving, want Sprang- Capelle had b.v. 21 nieuwe inschrijvingen en Willem stad 19. Die 24 (en liefst nog heel wat meer) moeten in het lopende jaar worden gewonnen! De afdeling Lage Zwaluwe fungeerde dit jaar als gastvrouw ter gelegenheid van haar 35-jarig bestaan. Het was een mooie gelegenheid om kennis te maken met dit gebied, dat tot nu toe zuiver agrarisch was, rruaar in snel tempo van karakter gaat veranderen. Dit bleek o.a. uit de begroetingsrede van de burge meester, die geen gemakkelijke taak heeft aan dit bijna 1000 jaar oude woongebied. „KNIPSELS MAKEN" De wedstrijd „Knipsels maken" werd uitgeschreven omdat leden van vele afdelingen deze vaardigheid be oefend hebben o.l.v. mevr. Marsman. Jammer dat er zo weinig inzendingen waren. De knipsels van mevr. Jansen-Wigmont uit Zuidzande werden bekroond met een prijs. Ze waren heel mooi van opzet en kleur. Voor de wedstrijd „Doe eens wat met schelpen" waren meer werkstukken ingezonden. Een prijs werd toegekend aan mevr. v. d. Plasse-Verschuren uit Yerseke, een eervolle vermelding aan mevr. Schier uit Waarde. Ook de inzending van mevr. Flipse-Roel- se uit Westkapelle, buiten mededinging, trok veel be langstelling. De 12 mozaïeken van het dierenriem op tegels van spaanplaat waren heel fraai. De natuur lijke kleuren van de schelpen opgefrist door blanke lak, laten zich goed verwerken tot allerlei beelden. Een groot mozaïek voorstellende 3 vissen in aqua rium was misschien wel het beste. Het zeewier van mosselschelpjes, de vissen van nonnetjes en zaagjes. Alle schelpen waren afkomstig van het Westkappelse strand. Mevr. Flipse die de uitslag van de wedstrijd bekend maakte, hoopte dat door deze kleine tentoonstelling velen enthousiast zullen worden voor het knutselen met schelpen, zodat later nogmaals een wedstrijd uit geschreven kan worden. Tegenwoordig worden vele materialen voor creatieve doeleinden gebruikt. Het verdient dan ook aandacht om schelpen die niets kos ten en op onze stranden voor het oprapen liggen, daarvoor te gebruiken. Het zou dan wel eens een spe cifiek Zeeuwse hobby kunnen worden, geïntrodu ceerd door de Bond van Plattelandsvrouwen. VROUWEN WERKTEN SAMEN BIJ STEENBERGERS ZEVENDE EEUWFEEST De gehele bevolking van Steenbergen en omgeving heeft er voor gezorgd dat het 700-jarig bestaan van de stad op klinkende wijze kon worden gevierd. Daarbij hebben ook de vrouwenverenigingen zich niet onbe tuigd gelaten, waartoe reeds geruime tijd van te voren het onderling kontakt was opgenomen. De afdeling van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen en de katholieke zusterorganisaties hadden verschillende gezamenlijke besprekingen gehad en bij hun eigen bij eenkomsten leden van de andere verenigingen uitge nodigd, terwijl in commissievergaderingen de plannen en de mogelijkheden werden besproken. Daarbij kwam vrij wat onvermoed talent aan de dag, waarvan een dankbaar gebruik is gemaakt bij de inrichting van stands en kraampjes en bij de aankleding van ver schillende historische gebeurtenissen. In een gezamenlijk kraampje werden tijdens de feesten alle inlichtingen over de verschillende orga nisaties verstrekt, terwijl op een ander punt hulp werd verleend bij de verkoop van het lijvige gedenkboek, dat ter gelegenheid van het grote feest is verschenen. Ook de mïlieukraam trok veel aandacht. Voor de bejaarden kon iets bijzonders worden ge daan. Voor hen was een speciale bonte middag geor ganiseerd en de vrouwen hielpen bij de ontvangst, de verzorging en de begeleiding. Ook bij het kinderpro gramma, zoals bij de barbecue, de poppékast hebben onze dames zich niet onbetuigd gelaten. Voor het Wagenspel konden kurken worden geleend van de Thoolse plattelandsvrouwen. Zo heeft het 7e eeuwfeest ertoe bijgedragen dat de verschillende vrouwenverenigingen beter met elkan der in kontakt kwamen, iets waarop waarschijnlijk in de toekomst graag zal worden teruggegrepen. Wxj groeien naar elkander toe! In de ochtenduren werd de huishoudelijke agenda afgewerkt, waarbij mevr. A. Leys-van de Merbel ge kozen werd in het hoofdbestuur in de vacature van mevr. Winkelman-Mulder, die niet herkiesbaar was. Als plaatsvervangster kwam mevr. Hendriks-Konings in de plaats van mevr. Maris-de Lint, die eveneens aan de beurt van aftreden was. In het nrovim^^ be stuur wordt mevr. De Lint-Korteweg opgevolgd door mevr. Hoogstade-den Broeder. Met bijna algemene stemmen ging men akkoord met het plan de contributie te verhogen tot J 22:— per jaar en vervolgens aan te passen bij de ontwik keling van de prijzen. Het aftredende hoofdbestuurslid mevr Winkelman hield een pleidooi voor warme steun aan het Welthy- Fisherprojekt, dat beoogt bij te dragen tot verbete ring van het onderwijsniveau in de ontwikkelingsge bieden. De Bond heeft dit prrojekt zijn aktieve steun toegezegd. Na de middag werd een rondvaart gemaakt door de Biesbos, welk natuurgebied zoals men weet sterk gaat veranderen onder invloed van het De.Kaplan. De heer Kempenaar van de Ned. Heide Mij had 's morgens al een uitvoerige toelichting gegeven op hetgeen er te zien zou zijn. Het was koud en winderig weer, maar de tocht was niettemin boeiend.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1972 | | pagina 19