3' ^uid (§eluid SPORTDAG 1972 Jongerenaktiviteiten Een pracht idee voor een afdelingsavond Bruiloft Onder redaktie van: H. A. HARDERWIJK QP zaterdag 10 juni a.s. vindt de jaarlijkse PJZ- sportdag plaats op het Red Band Sportkom- plex te Roosendaal. Men is momenteel in diverse kringen en afdelingen naarstig aan het trainen om het spelpeil zo hoog mogelijk op te voeren. De akkomo- datie van het sportkomplex zal in ieder geval verbe teringen van rekords niet in de weg staan. De sportkommissie, bestaande uit de heren Iz. Haartsen, P. Timmers en de sekretaris, zal de zaken weer zo goed mogelijk proberen te organiseren. De kommissie wordt hierin bijgestaan door officials van de afdelingen Tholen en Steenbergen. Dit systeem van werken heeft al een aantal jaren bewezen, dat het goed funktioneert. We twijfelen er niet aan of het zal dit jaar weer snel en vlot gaan. Er is één vraag teken. Tholen heeft zich in het verleden ook al eens ingelaten met de organisatie van een sportdag en toenregende (noem het maar spoelen! het de gehele dag. We zijn echter niet bijgelovig, dus rekenen we op gunstige weersomstandigheden. We zouden het liever anders doen, maar het is on vermijdelijk. Ook op deze dag zullen we ons dienen te houden aan een aantal onderlinge afspraken. Ze zijn echter beperkt en ze moeten de sfeer en de spor tiviteit op de dag ten goede komen. In al deze zaken beslist de sportkommissie. 'klachten (bij teams door de aanvoerder) worden ingediend bij de sportkommissie. als officiële aanvangstij<fen gelden alleen die tij den, die vermeld staan op het officiële scorings- bord of die door het wedstrijdsekretariaat via de geluidsinstallatie bekend worden gemaakt. elftallen dienen 5 minuten voor aanvang van de te spelen wedstrijd gereed te zijn. laat een elftal verstek gaan, of kan zij de wed strijd 5 minuten na officiële aanvangstijd niet be ginnen, dan verliest zij de wedstrijd met 30. op de sportdag zelf mogen geen spelers/speel sters geleend/geruild worden van/met andere af delingen/kringen. Blijkt voor/tijdens/ na de wed strijd een overtreding tegen deze regel, dan ver liest het team, dat de overtreding begaat, de des betreffende wedstrijd. bij een gelijk aantal wedstrijdpunten beslist het doelgemiddelde. de voetbalteams zijn verplicht een eigen grens rechter aan te wijzen. Volley: er wordt per wedstrijd 2 sets van ieder 10 punten gespeeld. na iedere wedstrijd volgt er een pauze van 5 mi nuten. In deze pauze worden de teams opgeroepen die dan moeten spelen. Concept-programma: 's morgens voetbal- en volleybaltoernooi, 's middags 100 m dames en heren kogelstoten dames en heren 400 m dames 1500 m heren verspringen dames en heren hoogspringen dames en heren estafette touwtrekken dames en heren finale voetbal heren damesvoetbal, incl. een bloedserieuze scheidsrechter. 's avonds een sfeervol sportbal in bar bodega ,,Het Wit Roosken" te Roosendaal. Met muziek in de geest van de Algemene Vergadering der PJGN te Etten-Leur. Op het terrein zijn hoogstwaarschijnlijk belegde broodjes verkrijgbaar (uiteraard tegen betaling.). In NOORD-BEVELAND EN GOES Op zondag 4 juni a.s. is er een grote vistocht ge organiseerd voor de leden van Noord-Beveland en Goes. Het vertrek voor deze tocht vindt plaats van af café „Juliana" te Colijnsplaat omi 08.20 uur. Het schip dat ons naar de rijke visgronden zal brengen is voorzien van een ruime en gezellige kantine. Eten en drinken is volop aan boord. Hengels kunt u even eens aan boord huren. Voor het aas zorgt ieder zelf. Voor niet-hengelaars, zowel dames als heren, is de tocht eveneens bijzonder interessant. Opgave bij: C. H. v. d. Maas (01109-217) of L. Wabeke (01192-302). UITWISSELING 'De afdeling Maasland (Zuid-Holland) zou op korte termijn een weekenduitwisseling willen met een FJZ-afdeling. Het is een gemengde afdeling. Het aantal personen dat aan de uitwisseling mee zal doen wordt geschat op ongeveer 20 tot 30. Zij willen wel eerst op bezoek bij een PJZ-afdeling, maar het om gekeerde de PJZ-afdeling eerst op bezoek bij Maasland is evengoed mogelijk. Bij interesse; kon- takt opnemen (zo spoedig mogelijk) met: mej. Ba- rendrecht, West Gaag 102 te Maasland (01899-4854); alleen 's-avonds. BUITENLANDERS Van 1420 september a.s. verblijven er 6 platte landsjongeren in 'Nederland (5 jongens en 1 meisje). De leeftijden liggen tussen '2325 jaar. Het is de bedoeling dat deze 6 jongeren het weekend van 15— 17 september a.s. op een boerderij doorbrengen (liefst bij leden van de plattelandsjongerenorganisaties). Welke afdeling (liefst in het midden van het land) kan voor gastadressen zorgen? U kunt kontakt op nemen met het PJZ-sekretariaat. AGRARISCH WOORDENBOEKJE De Stichting Uitwisseling verzorgt de uitgave van een agrarisch woordenboekje in zes talen (Neder lands, Deens, Duits, Engels, Frans en Italiaans). In dit woordenboekje vindt u alle termen die ook maar iets met de landbouw te maken hebben. Het handige boekje i(in zakformaat) kost slechts ƒ5. U kunt het bestellen bij Stichting Uitwisseling, Eeuwige laan 1 Bergen (N.H.) of bij de PJGN (070-512541). Een han dige en onmisbare gids voor een ieder, die een stage volgt of gaat volgen in het buitenland, i de kantine zijn bovendien allerlei dranken verkrijg baar plus een scala van andere etenswaar. slinger geen flesjes, papier, etensresten, enz. rond. Werp ze in de daarvoor bestemde bakken. Stuk geworpen flesjes zijn bovendien levensgevaarlijk voor de atleten (in de eerste plaats) en het pu bliek. Doe net als in 1971. D.w.z. een schoon veld, schone kantine en schone kleedkamers. Voor de individuele nummers kan mben zich op geven op de sportdag zelf (wedstrijdsekretariaat). Het inschrijfgeld bedraagt per onderdeel ƒ1,Voor het eerste onderdeel betaal je ƒ1,50 (hierbij is inbegre pen een gratis entree voor het sportbal). Entree sportbal: 2,50, niet leden 3,50. Hieronder een verslag van een Thoolse bruiloft. Niets ongewoons, zul je zeggen. Toch wel! De bruiloft is n.l. als volgt tot stand gekomen. Groepjes leden van de afdeling Tho len kregen verschillende opdrach ten. Al deze stukjes van de legpuz zel maakten één grote huwelijks happening met een echte ambtenaar van de burgelijke stand, in een echt stadhuis, met echte wederzijdse ouders, enz. Enfin, lees het verslag hieronder. Het kan iets zijn voor jullie afdeling. Maar dan misschien in een andere spelsituatie. Voorbereiding: Hedenmiddag heeft zich het huwe lijk voltrokken tussen het piepjonge bruidspaar mej. Kittv Stoutjesdijk en de heer Kees Kooyman. De tot standkoming van de cérémonie geschiedde als volgt: Er waren om en nabij 29 bloedjes die zenuwachtig heen en weer dribbelden, niet goed raad wetend met de te vervullen opdrachten. Er moest namelijk een bruiloft op touw worden gezet 'Na een stief kwartiertje kwam er een bruid en brui degom uit de bus. Het kritieke punt in deze kwestie was namelijk een bruid en bruidegom te vinden, waar van de ouders ook konden komen. Nadat er enkele kandidaten op kwamen draven, die op het tijdstip van de plechtigheid echter geen beschikbare ouders bleken te hebben, kwam er dan toch een ideaal bruidspaar voor de dag. IJlings werden er een schattige bruids japon en een geweldig jaquet voor de dag getoverd. Het gemeentehuis te Scherpenisse werd gekraakt en mevrouw Deurloo ambtenaresse van de burgelijke stand uitgenodigd om het huwelijk te voltrekken. Deze verukkulukku gebeurtenis kon echter niet on bekend wordën gelaten en daarom trok één van onze brave borsten erop uit met een grote bel om alom be kendheid te geven van dit heuglijke feit. Er werd ook op uit getrokken om een rijtuig met koetsier te sj arte- ren, wat na enige moeilijkheden met sukses werd be kroond. Ondertussen werd huize „Sturris" luisterrijk versierd en werd er een huwelijksmaaltijd voorbereid. Nadat de bruidegom al ettelijke malen van ouderlijk paar veranderd was, kwam om 5 uur een willig ouder paar opdraven. Daarna kon de stoet aftaaien naar het mooie gemeentehuis, waar het ontroerende feit plaats vond dat onze twee geliefden elkaar het innige ja woord gaven. Na deze plechtigheid werd het stadhuis verlaten en nam het in de echt verbonden paar plaats in een klaar staand rijtuigje, getrokken door een volbloed Shetlan der, waarop het in vol galop door Scherpenisse ging, gevolgd door auto's die er plankgas achteraan zoef- den. Van zes tot zeven was er geanimeerde receptie, die erg druk bezocht werd en waar flink werd gehesen. Toen de stemming er lekker in kwam marcheerde de hele stoet de feestzaal binnen om bij al die nattigheid ook wat vast voedsel naar binnen te werken. De ceremoniemeester kweet zich voortreffelijk van zijn taak en stelde iedereen op zijn gemak en moedig de de feestende menigte aan om aan te vallen. Onder het bunkeren vonden er ook nog enkele sketsjes plaats, die de feestvreugde nog meer verhoogden. Om de stemming nog meer te verhogen, zong de hele menigte uit volle borst een swingende schlager uit hun jeugdtijd!. Aan het eind van de maaltijd sloot de voorzitter van het organisatie-komitee met een kritische terugblik op het hele gebeuren. eleen de wilde INTERPROVINCIAAL VOETBALTOERNOOI Op 6 mei j.l. vertegenwoordigde de afdeling Schou- wen-Duiveland de PJZ op het interprovinciaal voet baltoernooi te Goör ('Overijssel). Om ongeveer 7 uur 's-morgens vertrok de bus met spelers en supporters in de richting Goor. Bij de Alberts Corner te Reeu- wijk werd een kop koffie gedronken. Rond 11 uur arriveerden we op het sportkomplex in Goor. Een uur later moest ons elftal reeds zijn eerste wedstrijd spelen tegen het elftal van Jong-Gelre, de afdeling Eldik/Ochten. Door enige moeilijkheden van organisatorische aard begon de wedstrijd een half uur te laat. Jammier genoeg bleek het elftal van Eldik/Ochten te sterk voor Schouwen-Duiveland, want we verloren de wedstrijd met 20. Onze enig ste hoop was toen nog gevestigd op een gunstig re sultaat tegen het elftal van Linschoten (Utrecht). Zouden we die wedstrijd weten te winnen, dan bleef de mogelijkheid op het behalen van een 3e of 4e plaats open. De hoop was deze keer echter ook maar van korte duur, want we kwamen niet verder dan een puntenverdeling, n.l. 22. Doelschoppen zouden de beslissing moeten brengen. Ook op dit punt had*- den we Vrouwe Fortuna niet mee. De eerste doelschop belandde n.l. op de deklat, terwijl Linschoten zijn drie doelschoppen op de goede manier tegen het net deden belanden. Linschoten kwam dus in aanmerking voor een klassering op de 3e of 4e plaats. Eerder op de morgen hadden zij ook met 20 verloren van het elftal van Eldik/Ochten. Schouwen-Duiveland moest op dit toernooi genoegen nemen miet een 6e plaats. Titelverdediger Goor werd dit jaar weer kampioen van Nederland! Rond half zes stapten we weer in de bus om de terugreis naar Zeeland aan te vangen. Tussen Lochem en Zutphen werd er wat 'gegeten en gedronken. Rond half elf arriveerden we in Dreischor. Ondanks de matige prestatie van het Schouwse elftal tijdens het interprovinciaal voetbaltoernooi kunnen we terug zien op een bijzonder geslaagde dag met veel plezier en mooi weer. J- DOELEMAN.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1972 | | pagina 17