gropatax Zitdagen 2 WETSONTWERP FISCALE OUDEDAGSRESERVE ZELFSTANDIGEN INGEDIEND De maximale toevoeging aan de oudedagsreserve hangt af van de winst van het kalenderjaar, voor zover deze mieer bedraagt dan 10/7 x de AOW- uitkering voor ongehuwd en. Voor de berekening van de maximale toevoeging wordt niet in aanmerking genomen: winst die een belastingplichtige geniet zonder dat hij deel neemt aan de feitelijke uitoefe ning van de onderneming; 0 in het buitenland behaalde winst. De percentages die gelden voor de maximale toe voeging voor de jaren 1973, 1S74 en 1975 zullen nog nader bij de wet worden vastgesteld. Voor de jaren 1976 en volgende kan het ten hoog ste aan de oudedagsreserve toe te voegen bedrag berekend worden volgens de volgende tabel. Winst tussen: Max. te reser veren v. d. - vnnstschijven 0 en 10/7 ongehuwden-AOW 10/7 ongehuwden-AOW en 25.000 0 ƒ25.000 en ƒ50.000 15 50.000 en 80.000 7,5 80.000 en hogere bedragen 0 Voorbeeld: Indien 10/7 x de AO W-uitkering voor on- gehuwden wordt gesteld op 7.000, dan kan bij een winst van 40.000 maximaal worden toegevoegd: Winst tussen: percentage: toevoeging: 07.000 0 7.00025.000 15 2.700 25.000—40.000 10 1.500 BESTEMMINGSPLANNEN LAND- EN TUINBOUWBLAD Officieel orgaan van de MaatschapDij tot bevordering van landbouw, tuinoouw en veeteelt in Zeeland en Noord-Brabant Eindredakteur: J. F. Blanksma Ing., Grote Markt 28, Goes, Postbus 46 (tel. 01100 - 5010, tel. huis 01185 - 1422) Technische verzorging Combinatie drukkerij Vink N.V. - Axel en drukkerij Van de Sande N.V. - Terneuzen Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink N.V., Nassaustraat 1, Postbus 16, Axel, Te efoon 01155-2020, Postgiro 2069912 Indien de ondernemer overlijdt, moet de aanwe zige oudedagsreserve in beginsel worden afgere kend naar het bijzondere tarief van 20 tot 40 De gehuwde vrouw kan zelfstandig een oudedags reserve opbouwen wanneer zij winst geniet uit een door haar feitelijk gedreven onderneming. Voor een zelfstandige die in een jaar niet meer dan 15.000 winst heeft, is in de regeling een voor ziening ingebouwd die ertoe leidt dat hij een af trek van 300 geniet zonder dat hier tegenover in de toekomst een belastingheffing staat. Ook deze aftrek geldt alleen voor degene die feitelijk een onderneming uitoefent. Voor oudere ondernemers wordt een overgangs regeling voorgesteld. Ondernemers die op 1 janua ri 1973 60 jaar of ouder zijn, mogen over 1973 en 1974 een extra-bedrag toevoegen, mits zij bij aan vang van het jaar waarover die extra toevoeging plaatsvindt, nog geen 65 jaar zijn. Van de zijde van het ministerie van landbouw en visserij wordt hieraan toegevoegd, dat het in het voornemen ligt, een afzonderlijke stamrechtvrij- stelling in het leven te roepen voor vergoedingen, verkregen op grond van de bedrijfsbeëindigings regelingen van de Stichting O. en S.-fonds voor de landbouw. Dit betekent dat in de toekomst degenen die gebruik maken van deze beëindi gingsregeling, niet de vrijstelling van 10.000 bij bedrijfsbeëindiging verspelen. Totaal 4.200 Jaarlijks kan tenminste ƒ500 worden toegevoegd, ook in verlies jaren. De oudedagsreserve mag nooit hoger zijn dan de boekwaarde van het ondernemingsvermogen. De oudedagsreserve kan dus niet worden belegd in privé-vermogen. In het kalenderjaar waarin de ondernemer 65 jaar wordt, moet de oudedagsreserve worden omgezët in een stamrecht (recht op een lijfrente of ande re periodieke uitkering), dan wel worden afgere kend naar het bijzondere tarief van 20 tot 40 ibij voortzetting van de onderneming kan de afre kening naar het gewone tarief over 5 jaar' worden verspreid. De ondernemer kan reeds vóór zijn 65ste jaar de oudedagsreserve geheel of gedeeltelijk omzetten in een stamrecht. STOOKOLIE OMZETTEN IN OMSCHAKELINGSPREMIE Door de minister van landbouw en visserij is de uiterste datum waarop aanvragen voor omzetting van het aan groentetelers verleende voorschot op een deel van de stookolieprijs moeten worden ingediend, thans vastgesteld op 31 mei 1972. Dit houdt in dat de groentetelers die van genoemde voorschotregeling gebruik hebben gemaakt, de hen inmiddels toegezon den formulieren vóór 1 juni 1972 moeten hebben in gezonden bij de D.B.H. Het niet tijdig inzenden van deze formulieren zal tot 'gevolg hebben dat het ver leende voorschot zal woraen teruggevorderd. Telers, die, alhoewel de omschakeling op aardgas technisch mogelijk is geweest, maar tot op heden nog niet tot een beslissing zijn gekomen, kunnen alsnog voor de omzetting van het voorschot in een premie in aan merking komen, indien zij de omschakeling van hun verwarmingsinstallaties vóór 1 juli 1972 tot stand brengen. Middenschouwen. Ter gemeentesecretarie te Scharen- dijke ligt ter inzage het besluit van de Raad dat een be stemmingsplan wordt voorbereid voor de gebieden in de kuststrook tussen Scharendijke en Ellemeet en ten zuiden Van Scharendijke, zoals aangegeven op een bij dit besluit behorende gewaarmerkte kaart. i Hoge en Lage Zwaluwe. Vanaf 12 mei ligt gedurende een maand ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan Lage Zwaluwe Oost deel II. Bezwaren binnen deze ter mijn bij G.S. te 's-Hertogenbosch voor diegenen die bij de Raad bezwaren tegen dit plan inbrachten. Lieshout Vanaf 9 mei ligt gedurende een maand ter inzage de le wijziging op de bestemmingsplannen „Kom- plan Lieshout" en „Komplan Mariahout" met bijbehoren de voorschriften en toelichting. Gedurende bovenge noemde termijn kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bij G.S. Noord-Bra bant te 's-Hertogenbosch, bezwaren tegen deze wijzigin gen indienen. Wissenkerke. Vanaf 15 mei ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp bestemmingsplan „Kampeerter rein Molenhoek". Bezwaren bij de gemeenteraad binnen deze termijn. Bergen op Zcom. Vanaf 9 mei ligt gedurende een maand het door G.S. goedgekeurde bestemmingsplan „Rotonde". Beroep, voor diegenen die zich met bezwa ren tot Raad en G.S. hebben gewend, binnen deze termijn bij de Kroon. Terneuzen. Bestemmingsplan Zuidwest I woonkern Zaamslag. Vanaf 8 mei ligt dit door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde plan gedurende een maand ter inzage. Be zwaren tegen e.e.a. binnen deze termijn bij de Kroon. Bestemmingsplan „Hof Zeldenrust" zelfde termijn. Be zwaren indienen bij G.S. Zundert Vanaf 8 mei ligt gedurende een maand het door G.S. met uitzondering van enkele bepalingen goed gekeurde bestemmingsplan „Meirseweg" ter inzage. Bin nen deze termijn bezwaren indienen bij de Kroon, door diegenen die met de uitzonderingen van G.S. niet in stemmen. Deurne. Met ingang van 8 mei 1972 ligt het ontwerp voor het bestemmingsplan „Schommerveld-Strausslaan" gedurende een maand ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren indienen tegen het ontwerp. RADIO Dinsdag 23 mei a.s., Hilversum II, 12.3012.40 uur: Interessante Zeeuwse primeur: koellijn doorgetrokken van boerderij naar consument, een reportage met mede werking van ir. L. Th. J. M. de Wit, C.A.R. Vrijdag 26 mei a.s., Hilversum II, 12.3012.40 uur: „Landbouwzaken op de komende V.N.-milieuconferentie in Stockholm", een vraaggesprek met ir. H. Corver, directeur algemene zaken, milieu en planologie van het ministerie van landbouw en visserij. miiiiijiuimiijfliiijjiif GOES OOSTBURG: woensdag 24 mei in café „De Windt". MIDDELBURG: donderdag 25 mei in hotel „De Eendracht". ZIERIKZEE: donderdag 25 mei in hotel „Huis van Nassau". ST. MAARTENSDIJK: donderdag 25 mei in café P. J. v. Houdt. SEROOSKERKE: vrijdag 26 mei in café „Huysse", van 9.001.00 uur. b IN HET LANDBOUWHUIS NATIONAAL TUINBOUWCONGRES 26 EN 27 SEPTEMBER TE AMSTERDAM De 3 C.L.O.'s, de Nederlandse Tuinbouwraad en de Vereniging van Nederlandse Tuinbouwstudiegroepen organiseren op 26 en 27 september a.s. weer een Natio naal Tuinbouwkongres. Dit kongres zal plaatsvinden in hotel Krasnapolsky te Amsterdam. Evenals in 1970 het geval was, zullen aan dit kongres alle takken van tuinbouw deelnemen. Dit houdt in dat vertegenwoordigd zullen zijn: de Groenteteelt onder glas, de Groenteteelt in de volle grond, de Bloementeelt, de Bloembollenteelt, de Fruitteelt, de Boomkwekerij en de Champignonteelt. Alle op deze terreinen werkzame or ganisaties hebben hun medewerking toegezegd. Het kon gres zal geopend worden door de direkteur-generaal voor de Landbouw en de Voedselvoorziening Ir. J. W. Wellen. Het thema van het kongres zal zijn „Marketing". Voor al de afzetkanalen voor tuinbouwprodukten zullen hier bij aan de orde worden gesteld. Na een algemene inlei ding zal per tak van tuinbouw in sektiebijeenkomsten de problematiek verder worden uitgediept. Het volledige programma van deze studiedagen zal nog volgen. Dan zal ook de mogelijkheid tot opgave voor deelname opengesteld worden. UITVOERING E.E.G.-STRUCTUURRICHTLIJNEN Bij beschikking van de minister van landbouw en vis serij, ir. P. J. Lardinois, zijn met het uitvoeren van de E.E.G.-richtlijn betreffende de modernisering van land bouwbedrijven, belast: De Stichting Ontwikkelings- en Saneringsfonds voor de Landbouw; De Stichting Beheer Landbouwgronden, voorzover het betreft prioritair ter beschikking stellen van gronden, die onder de voorwaarden van deze Richt lijn zijn vrijgekomen; De Stichting Borgstellingsfonds voor de Landbouw, voorzover het betreft de borgstelling voor aangegane leningen en de daarvoor te betalen rente, als het te kort moet worden aangevuld aan zakelijke en per soonlijke zekerheden ten aanzien van bedrijfshoofden van wie de aanvragen zijn aanvaard en de ontwikke lingsplannen zijn goedgekeurd; De Centrale Cultuurtechnische Commissie, voorzover het betreft de modernisering van landbouwbedrijven met ontwikkelingsmogelijkheden in het kader van ruilverkavelingen. Met de uitvoering van de Richtlijn ter bevordering van de bedrijfsbeëindiging in de landbouw en van die aanwen ding van cultuurgrond ter verbetering van de structuur, zijn belast: De Stichting Ontwikkelings- en Saneringsfonds voor de Landbouw; De Stichting Beheer Landbouwgronden, voorzover het betreft het pachten dan wel de aankoop van vrij gemaakte cultuurgrond. De door deze stichtingen vast te stellen algemeen gel dende regelen behoeven, alvorens deze van kracht zijn, de goedkeuring van de minister van landbouw en vis serij. Genoemde Richtlijnen zijn gepubliceerd in het Publi catieblad van de Europese Gemeenschappen van 23 april 1972, verkrijgbaar bij het Staatsdrukkerij- en Uitgeverij bedrijf te Den Haag, dan wel via de boekhandel.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1972 | | pagina 2