Pyramin toedienen om dreigende onkruidepidemie te voorkomen Weerzo'n uitgedokterd BASF produkt! 16 Toenemend aanbod nieuwe aardappelen Op de Italiaanse aardappelmarkt wordt het aanbod van nieuwe aardappelen uit alle teeltgebieden gro ter. De kwaliteit van de oogst is zeer goed en de op brengst zeer bevredigend. Er wordt voornamelijk naar West-Duitsland geëxporteerd, maar toch ook wel naar Oostenrijk, Zwitserland en Engeland. De noteringen liepen de vorige week uiteen tussen de 42 en 52 ct per kg f.o.z. De Engelse aardappeloogst Vernomen wordt dat de opgeslagen aardappelen in maart de gebruikelijke verschijnselen van achteruit gang in kwaliteit aan het eind van het seizoen te zien geven. Door het mooie weer is in maart op de lichte gronden snelle voortgang gemaakt met het poten van vroege rassen. Op de zwaardere gronden was de bovenlaag droog maar de ondergrond koud en nat, waardoor de aarde ging kluiten. In de voor naamste teeltgebieden voor de vroege aardappelen waren de omstandigheden de voriige maand goed; het poten was bijna voltooid in Pembrokeshire en Corn wall. Nog vóór het eind van de maand zat zeventig procent van de vroege oogst in de grond. Weinig verandering op Franse aardappelmarkt In de afgelopen week is de stemming op de Fran se aardappelmarkt lusteloos geweest en hebben de prijzen weinig verandering ondergaan. Er was op merkelijk minder vraag voor export. Na de paasda gen is de vraag uit het binnenland slechts zeer wei nig toegenomen. De prijzen waren in Fr. frc/100 kg: Nord/Pas de Calais Bintje 40 mm 12,0012,50, 60 mm 14,0015,00gebied van Parijs, losse aardappe len, af boerderij 9,0010,00, af handel 14,0015,00; (Bretagne Bintje 19,00, voor export naar Spanje 25,00 en voor export naar Duitsland 14,0015,00, in beide gevallen prijzen voor Bintje 40 mm. INDEXCIJFERS LANDBOUWPRODUKTEN Het CBS heeft de indexcijfers van de groothandels- prijzen over januari gepubliceerd. Het algemeen in dexcijfer bleef gehandhaafd op het niveau van de cember 1971, namelijk 180 (basis 1948 100). <De indexcijfers voor de landbouwprodukten en de grond- en hulpstoffen ondergingen in deze periode eveneens geen wijziging. Dat voor de afgewerkte produkten liep met 1 punt op. Bij de landbouwpro dukten vertoonden de marktprijzen van granen, rundvee en varkens een stijging. Ten gevolge van de sterk gestegen wereldmarktprijzen liepen de invoer prijzen van ruwe rietsuiker op. Deze prijsverhogin gen werden gecompenseerd door een daling van de marktprijzen van aardappelen; de invoerprijzen van kopra en van de prijzen van melk-af-producent. In de sector van de grond- en hulpstoffen werden prijsstijgingen waargenomen van o.m. ruwe wol, wol len garens, huiden en leder en water voor grootver bruikers, en; verband houdend met de accijnsverho ging, van benzine. Hiertegenover stond een verlaging van de invoerprijzen van gezaagd naaldhout, ruwe aardolie, houtslijp en sulfietcellulose en steenkolen. Wat de afgewerkte produkten betreft werden geraf fineerde vetten en oliën, margarine, vlees en vlees waren goedkoper. Diagnose: onkruid in bieten. Beste recept: Pyramin. Pyramin werkt zowel voor ^ls na opkomst van uw bieten. Want dit effectieve BASF-produkt wordt voor opkomst door de wortels van het onkruid opgenomen en na opkomst werkt het eveneens door blad opname. Ook dit BASF-produkt is weten schappelijk samengesteld na reeksen van proefnemingen. U kunt zich met vol vertrouwen tot BASF wenden. Pyraminna zaai4-5 kg/ha spuiten. Combineer met 3-5 kg/ha IPC op zwaardere en humusrijke gronden. Deze combinatie is minder droogtegevoelig en geeft een betere bestrijding van grassen, muur en veelknopigen. Na opkomst: Pyramin in com binatie met Betanal. Plaatselijk bestaan goede ervaringen met de combinatie Pyramin/Citowett, te verspuiten in de ochtend- of avonduren. BASF heeft nog veel méér produkten die de belagers van uw oogst onder de duim houdengewasbeschermers in akkerbouw, tuinbouw, bollenteelt, fruitteelt, groenteteelt. Advies Vraag rustig inlichtingen BASF Nederland N.V.,Afdeling Landbouw, Kadestraat 1, Postbus 1019, Arnhem, Tel.: 085-45 06 91.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1972 | | pagina 16