90 hectare poten in 6 dagen zonder kiembeschadiging. BOEKE MIDDELBURG Onderlinge Brandwaarborg Maatschappij voor Zeeland Zeeuwsche Brandwaarborg-Maatschappij van 1824 Bijkantoor GOES Landbouwhuis ZIERIKZEE De Gruse volautomatische aardappelpootmachine, type Speciaal, is geheel in de Ne derlandse praktijk ontwikkeld en heeft daardoor de laatste jaren steeds weer bewezen een machine te zijn met 'n uit zonderlijk hoge dagkapaciteit, waar de hoogste kwaliteits eisen aan gesteld kunnen worden. Met deze Gruse volautoma tische aardappelpootmachine kan men'n zeer hoge kapaciteit behalen, omdat elk element twee rijen poterbakjes op de rubberen pootband heeft. Bij gebruik van voorgekiemde aardappelen kan met de halve bandsnelheid dezelfde kapa citeit verkregen worden als met een opvoerpootband met een enkele rij poterbakjes. Door deze lage bandsnelheid is kiembeschadiging uitgesloten. De rustige, relatief langzaam draaiende, loop van de opvoer pootband is gunstig voor de vulling van de poterbakjes. Dit houdt in, dat het werken met een korrektor bij de Gruse niet noodzakelijk is, zodat de tractorbestuurder geheel al leen aardappelen kan poten. De pootafstand is in 10 standen verstelbaar, n.l. van 16 cm tot en met 50 cm. De Gruse volautomatische aardappelpootmachine is in een 2,3,4 en 6 rijige uitvoering leverbaar. koninklijke handelmaatschappij v/h boeke huidekoper n.v., spaarndamseweg 180, haarlem, postbus 564, telefoon 023-25 81 1 Uw Brandverzekering in samenwerking met m

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1972 | | pagina 20