fel gropatax EREGALERIJ 9Czlm Gunstig 1972 voor Onderlinge Zuidelijke Hagelverzekering Zitdagen 2 IN MEMORIAM WILLEM DE BUCK Op woend.g 8 maart 1972 is in de ouderdom van bijna 82 jaar overleden de heer W. de Buck te Meliskerke. Een zeer markante persoonlijk heid is hiermee uit de Walcherse s?menleving heengegaan. Niet alleen op Walcheren maar in heel de provincie en daarbuiten, was de heer De Buck bekend om zijn persoon en aktivitei- ten, die hij op zo velerlei terrein gedurende een lange reeks van jaren wist te ontplooien. Zijn rijke gaven op velerlei terrein van hoofd en hart maakten hem geschikt, succesvol zitting te heb ben in de bestuurscolleges op zeer gevarieerd niveau. Hij was, zo schetst ir. M. A. Geuze de heer De Buck, een bij uitstek levende en werkende vanuit een kleine gemeenschap, iemand die zich voor al het voorkomende op het maat schappelijk vlak interesseerde. Hij sprak en dis- kussieerde over de boerderij, de ekonomie, het dorp, de streek, de provincie doch ook later evengoed de EEG de kerk, de school, de so ciale verhoudingen, de politiek, noem maar op. Het zat allemaal in zijn levendige geest en hij wist het vrijwel altijd uitstekend onder woor den te brengen. Hij bezat immers de gave des woords en ik herinner mij met respekt wat hij zeide en de wijze waarop hij zijn eigen verga deringen leidde. Of hij nu in aktie was voor de tribune op de Nationale in Den Bosch, of hij verslag deed in de ZLM-vergadering van het besprokene bij de Gezondheidsdienst voor Die ren of dat hij opkwam voor een oogappel als de landbouwschool „De Vliedberg" in Middelburg, hij deed het steeds met volle inzet, een sterke wil, en een grote overgave. Een Koninklijke onderscheiding heeft dit alles bevestigd. Hoewel hij de laatste jaren niet meer actief aan het werk kon deelnemen, leefde hij nog steeds volledig met de gemeenschap mee op een wijze die alleen zijn bijna niet te blussen geest kracht kon opbrengen. Wij mogen de overledene dankbaar zijn voor zijn trouwe arbeid. Moge die trouw in Genade zijn aangenomen en moge het geloof in die Ge nade zijn echtgenote en familie tot goede troost zijn. Hij ruste in vrede. Aagtekerke S. DE VISSER. Op 1 maart j.t was het 48 jaar geleden dat de heer 1>. P. WOLSE te Kort gene in dienst trad t>p het bedrijf van de familie Van Oeve- ren te Kortgene. Onze hartelijke gelukwensen! C.A.O. LANDBOUWWERKTUIGEN EXPLOITERENDE ONDERNEMINGEN 1972/1973 In de Sociale Commissie Landbouwambachten van het Landbouwschap is overeenstemming bereikt over de cao 1972/1973 voor de landbouwwerktuigen exploiterende ondernemingen, ingaande 1 maart 1972. De uurlonen zijn, na aanpassing met 1 op grond van de indexe ringsclausule in het oude contract, verhoogd met 15 cent. Per 1 juli 1972, 1 januari 1973 en aan het einde van het contractjaar zullen de lonen worden aangepast bij de prijsontwikkeling in de voorafgaande periode. De vakantie is met één dag uitgebreid tot 18 dagen (jeugdigen 21 dagen) en de vakantietoeslag is verhoogd van 6,8 tot 7,2 Voorts zijn de toeslagen aangepast aan de loonontwikkeling. Nadere inlichtingen bij de B.O.VAL. LAND- EN TUINBOUWBLAD Officieel orgaan van de Maatschappij tot bevordering van landbouw, tuinbouw en veeteelt In Zeeland en Noord-Brabant Eindredakteur: J. F. Blanksma Ing., Grote Markt 28, Goes, Postbus 46 (tel. 01100 - 5010, tel. huis 01185 - 1422) Technische verzorging Combinatie drukkerij Vink N.V. - Axel en drukkerij Van de Sande N.V. - Terneuzen Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink N.V., Nassaustraat 1, Postbus 16, Axel, Telefoon 01155-2020, Postgiro 2069912 ZOMERVERZILVERING VAKANTIEBONNEN 1972 Voor die te houden zomerverzilvering dienen alle nog in bezit zijnde en/of nog te ontvangen vakantiebonnen/ chèquebonnen van het boekjaar 1971-1972 (kenbaar aan de opdruk „Geldig tot en met 30 april 1972") te worden ingeleverd in de periode van vrijdag 5 tot en met zater dag 13 mei a.s. De uitbetaling van de voor de ingeleverde bonnen ver schuldigde gelden zal plaatsvinden in de periode van vrijdag 16 tot en met zaterdag 24 juni da.v. Het inleveren van bonnen kan uitsluitend geschieden bij een afdelings penningmeester van één der agrarische bonden. ||\E Onderlinge Zuidelijke Hagelverzekering hield op V 7 maart j.'l. te Roosendaal een algemene leden vergadering t'er behandeling van de jaarstukken van het afgelopen jaar en ter vaststelling van het 'beleid voor het a.s. verzekeringsjaar. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, de heer E. L. de Koeijer, o.a. de doeltreffende samenwerking in Hafimij-ver hand in het afgelopen jaar en beklemtoonde daarbij de noodzaak van meer samenwerking van de onderlin ge hagel verzekeringen in den lande. De premies en de gewassenlijst voor het seizoen 1972 werden door de vergadering ongewijzigd vastgesteld, terwijl voorts werd besloten ook bloembollen en gladiolen voortaan rechtstreeks in dekking te nemen. ■De rekening over het jaar 1971 geeft een batig saldo aan van 52.790,13. De jaarstukken werden, ingevolge het advies van het accountantsrapport en de finan ciële commissie goedgekeurd. Besloten werd van het ■batig saldo 25 in het reservefonds te storten en 75 op de deelnemersrekeningen bij te schrijven. Als lid van de financiële commissie werd benoemd de heer J. K. Munters te Oudemolen, terwijl als bestuursleden werden herbenoemd, de heren A. J. Wijtvliet te Dron- ten, H. J. van der Zande te Nieuwerkerk en J. Nieu- wenhuyse te Lewedorp. Als schatters voor het jaar 1972 werden benoemd de heren: R. den Engelse te Oudemolen (coördinerend schatter)K. Dees te Bieze- linge; M. van Dongen te Werkendam; B. C. den Engel se te Esbeek; P. Lampert te Biggekerk'e; K. A. van Langeraad te Kerkwerve; J. K. Munters te Oudemo len; C. Nelemans te Zevenbergen; C. W. Romeijn te Ouwerkerk; A. P. Timmers te Klundert; C. de Visser te Lage Zwaluwe; R. J. Visser te Nieuwerkerk; A. J. Wijtvliet te Dronten en A. Bal te Oosterland. ITIT het jaarverslag over het jaar 1971 valt het vol- U gende te vermelden: Bij 20 deelnemers deed zich hagelschade voor. Belangrijke schadedata waren 23 mei (Groede), 3 juni (Dreischor en Zonnemaire), 22 juli (Kruisland en Nw Vossemeer), 3 augustus (Axel, Hoek, Biervliet, Zaamslag, Kruisland, Wouw en Roo sendaal) en 7 augustus (OostelijkFlevoland). In to taal werd aan schadevergoeding uitgekeerd een be- miiiimuiijiiifiiiiiifji GOES OOSTBURG: woensdag 22 maart in café „De Windt". MIDDELBURG: donderdag 23 maart in hotel „De Eendracht". ZIERIKZEE: donderdag 23 maart in hotel „Huis van Nassau". THOLEN: zaterdag 25 maart in hotel „Hof van Holland". IN HET LANDBOUWHUIS dinsdagmorgen 21 maart 1972 van 9.00—12.00 uur volgens afspraak. dinsdagmiddag 21 maart 1972 van 13.3017.00 uur. drag van 16.016,33, terwijl de taxatiekosten 1.559,25 bedroegen. Ook bij andere onderlinge hagelverkeringen, waarr mee in Hafimij-verband wordt samengewerkt, bleef de schade beperkt van omvang en bedroeg 153.978,55 in totaal (vorig jaar ƒ205.622,83). Hierdoor behoefde geen beroep op de herverzekeraars te worden gedaan, waarbij ook dit jaar de layer van 312 herverze kerd was. De totale schade werd ook d'it jaar weer met de Hafimij-leden met een omslag verrekend op basis van het verzekerd kapitaal. Het aantal deelnemers aan de O.Z.H. bedro'eg per 1 januari j.l. 435. Het verzekerd kapitaal bedroeg 37.977.068,00, terwijl een oppervlakte van 12.477 ha bij de onderlinge verzekerd was. Rest nog te vermelden, dat nieuwe deelnemers zich kunnen melden bij de ZLM-kantoren resp. te Zeven bergen (tel. 01680-—3730), Landbouwhuis, Stationslaan 4 en te Goes (011005010), Landbouwhuis, Grote Markt 28, alsmede bij de districtsvertegenwoordigers van de verzekeringen der ZLM. K. B13Tr~MM!NGSPLANNEN Bergeijk. Vanaf 7 maart ligt gedurende een maand ter inzage het bestemmingsplan Natuur- en bosgebied. Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen binnen een maand bezwaren indienen bij G.S. Nlstelrode. Vanaf 8 maart ligt gedurende een maand ter inzage het door G.S. goedgekeurde bestemmingsplan „Vorstenbosch 1969 le wijziging". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot die gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. Geldrop. Vanaf 9 maart ligt gedurende een maand ter inzage het door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde bestem mingsplan „Grote Bos 1970". Zij, die zich tijdig met be- RADIO Dinsdag 21 maart a.s., Hilversum n, 12.3012.40 uur: Belastingfaciliteiten bij overdracht van het bedrijf door ouders aan kinderen, een vraaggesprek met mr. M. van der Heijde van het ministerie van landbouw en drs. B. Veltman, E.S.V.-er C.B.T.B. Vrijdag 24 maart a.s., Hilversum II, 12.3012.40 uur: „De emancipatie van het platteland II", een vraagge sprek met prof. dr. G. A. Kooy van de Landbouwhoge school te Wageningen. zwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door G.S., kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. Nieuw-Ginneken. Vanaf 14 maart ligt gedurende een maand ter inzage het bestemmingsplan „De Roosberg 1970. Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeente raad hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen binnen een maand bezwaren indienen bij G.S. Tilburg. Vanaf 9 maart ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Het Laar I". Ge durende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Axel. Vanaf 10 maart ligt gedurende een maand ter inzage het bestemmingsplan „Nieuwendijk". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben ge wend, alsmede een ieder die bezwaren hebben tegen in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen binnen een maand bezwaren indienen bij G.S. Woudrichem. Vanaf 13 maart liggen gedurende een maand ter inzage de bestemmingsplannen „De Oude Baan", „Groenendijk", „Oudendijk", „Postweide". Gedu rende deze termijn kunnen zij die zich tijdig met bezwa ren tot de gemeenteraad hebben gewend, bij G.S. be zwaren indienen. Reimerswaal. Vanaf 13 maart ligt gedurende een maand ter inzage het bestemmingsplan „Boomdijk" te Hansweert. Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de ge meenteraad hebben gewend, kunnen binnen een maand bezwaren indienen bij G.S. Geertruidenberg. Vanaf 13 maart ligt gedurende een maand ter inzage de vastgestelde herziening van het be stemmingsplan „West". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen binnen een maand bezwaren indie nen bij G.S.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1972 | | pagina 2