56 CEBECO, Steenwijk. Oud en nieuw bij de John Deere trekkers! Hier het type 3120. metalen schijf. <Door middel van een gepatenteerde afstrijkvinger worden er bij 'kluwenvorming overtollige zaden afgestreken, zodat in elk gaatje slechts één zaadje overblijft. Het bijzondere van dit zaaiprincipe is dat kan worden gezaaid met niet gecalibreerd zaad en dat, gebruik makend van schijven met andere gaatjes, allerlei soor ten zaden kunnen worden gezaaid zonder grote ombouwprocedures. Als bietenzaaimachine kan de PN II worden geleverd als 6- en 8-rijige machine (rijenafstand 50 cm), ditzelfde geldt ook voor boontjes (rijenafstand min. 35 cm). Als maiszaaimaohine is de PN II leverbaar als 4- en 6-rijige machine met kunstmestbakken (rijenafstand min. 45 cm) voor de overbemesting met fosfaat. Door middel van het toerental van de aftakas is de onderdruk regelbaar voor bieten in mindere mate nodig dan voor mais. Ten einde het zaad op ideale wijze op de gewenste diepte in de grond te brengen is bij de constructie zeer veel aandacht besteed aan de vorm van het zaaikouter, de instelling van de steunrollen en de drukrollen. Het verstellen van de gewenste rijenafstand is uiterst eenvoudig, doordat alle elementen zijn gemonteerd op een H-vor- mige kokerprofiel-balk. De trekkerbestuurder kan vanaf zijn zit- plats de markeurs omgooien. Deze zeer ingenieus ontwikkelde en prachtig afgewerkte machine kost als 4-rijige maiszaaimachine uitgevoerd met kunstmestbakken ƒ6.151,— excl. B.T.W. De pneumatische kunstmeststrooier DP9 is eer. machine voor mon tage aan de 3-punts hefinrichting met een effectieve werkbreedte van 9 meter. De kunstmest in korrelvorm wordt vanuit de voorraad- bak (inhoud 800 1) door 2 grote nokkenraderen toegevoerd naar de linker resp. rechter zijde van de bak, van waar ze door middel van een windstroom wordt gevoerd naar de 6 naast elkaar gemonteerde PVC buizen. Deze buizen, verschillend van lengte, hebben hun uitloop verdeeld over de 9 m strooibreedte, waardoor een uiterst regelmatige verdeling is gewaarborgd. De hoeveelheidsinstelling bij 6 km/uur (van 105 1 tot 1570 1) geschiedt door middel van het ver wisselen van tandwielen. De windstroom wordt geleverd door een ventilator, waarbij de hoeveelheid wind, afhankelijk van de soort meststof, regelbaar is. De prijs van deze machine bedraagt ƒ4.193,— excl. B.T.W. 33 N.V. NEDERLANDSCHE FORD AUTOMOBIEL FABRIEK, Amsterdam. De Ford landbouwtrekker 2000 die evenals de grotere modellen in verschillende uitvoeringen verkrijgbaar zijn. Ford landbouwtrekkers 2000, 3000, 4000 en 5000 in diverse uit voeringen met o.a. Select - O - Speed en vierwielaandrijving. Ford 2000 en 3000 boomgaardtrekkers, smal en extra smal. Ford County vierwielaangedreven trekkers. Ford hydraulische voorladers en de Leeford grondschaaf. Ford veiligiheidscabines en landbouw acces soires. 34 GOUDLAND PLOEGENFABRIEK B. ZWEEGERS N.V., Echt (L.). Goudland kantel- en wentelploegen standard. Kantel en wentel- ploegen super vitesse. Rondgaande- en stoppelploegen. Triltand- cultivatoren, schij veneggen en snelmaaiers. 40 KUIKEN N.V., Emmeloord (N.O.P.). BM-Volvo trekkers typen 430, 650, 800, 810, 814, met veiligheids cabines twee- en vierwielaangedreven, maaidorsers typen S 900 en S 950. Kuiken A 500 6-rijige zelfrijdende bietenrooiers met diesel motor, bladpoetser en scalpeerder. Franquet bietenladers. Asea land- en tuinbouw heftrucks. 01 'SHELL NEDERLAND VERKOOPMAATSCHAPPIJ N.V., Rotterdam. Shell-producten voor land- en tuinbouw. Voorlichting over efficiënt onderhoud van trekkers en werktuigen. Weiger opraappers type AP 61; Same trekker Aurora; Same trekker type Drago DT; Same trekker type Minitauro 55; Same trekker type Centauro 65; Same trekker type Leone 75; JF maishakselaar type MF; Cramer bunkerpootmachine type SH 3001; Cebeco aard- appelopscheptransporteur; Stegsted zaaimachine met kunstmest strooier; Cebeco kipwagen, draagvermogen 6 ton, staal; Slors kunst - Cebeco Steenwijk brengt de nieuwe Weiger opraappers type AP61. meststrooier. Verder o.m. A.B.Z. veldspuiten, Amac aardappelrooi- machines, stortbakken, wagenlossers. Allround electronische bollen- telmachines. Arbos maaidorser, Arobel rugspuiten. Aros maaibalken. Badalini rijenfrezen. B.A.V. kipwagens. Bernard motoren. Cebeco 'blazers, eindverdelers, frezen, grondontsmettingsapparaat, kipwa gens, transporteurs, rugspuiten, regeninstallaties, taludmaaiers, Co- op kunstmeststrooiers. Cramer cultivatoren, aanaarders, blazers, pootmachines, schoffelmachines. Diadem tuimelwalseggen, kunst meststrooiers. Eberhardt cultivatoren, ploegen, schijveneggen. Ebra precisiezaaimachines. Emi ventilatoren. Frisia mestafvoersystemen. Goldoni tuinbouwtrekkers. Gudenaas kooimaaiers. Hauptner vee- scheerappai aten Hektor melkmachines. Hèofstee transporteur, boxenvullers. I.M.T. trekkers. JF vibreeregge, cilindermaaiers, land- bouwwagens, stalmeststrooiers, maaidorsers, maaikneuzers, snel- hooiers, zwadmaaiers. Kleine bietenrooimachines, precisiezaaimachi- nis. Kongskilde cultivatoren. Koning bloembollenpootmachines en- rooiers, bloembollenkoppers. Langeo bloembollenwerktuigen, aard appelsorteerders. Lien voorladers. Moro mengmestwagens, meng- mestpompen. New-Draulic snoeiapparatuur. N.M. injectie-appara- tuur .Novaball pakkenlader. Perfect cirkelmaaiers. Priva oogstdro- gers. Rumptstad ploegen, cultivatoren, rijenfrezen. Same trekkers, Schukken maaibalken. Secura veiligheidscabines. Siegperle gierpom- pen. Spragelse rolbeaéftis. Stegsted zaaimachines, bietenrooiers. Top- Fit veiiigheidscabrnes, trekkerj assen. Vicon schudegge, kunstmest strooiers, hooibouwwerktuigen, precisiezaaimachines. Victoria trom- melschudders. Weiger landbouw wagens, stalmeststrooiers, opraap- wagens, persen, schotelmaaiers. Wolsely veescheerapparaten. 57 TIMMERMAN VERBEEK N.V., Steenwijk. Nieuw zijn de Hesston veldhakselaar 4000, zelfrijdend; Hesston zwadmaaier 300 M met vijzelinvoer voor erwten. Verder o.m. Dalla Bona hydraulische landbouwkranen. David Brown terkkers. Gehl. veldhakselaar. Hesston veldhakselaar. 01 VELDKONING N.V., Roermond. Wisent aardappelrooiers, Bogballe achterladers, hef masten, kunst meststrooiers, Rasspe bundelmachine, Facofrau cirkelschudder, Fau- cheux frontladers, Boger grondboren, Sehultensia hooikanonnen Veldini kranen en slotenreinigers. Veldkoning landrollen en vacuum- mengmesttanks. Legrand zeflossende wagens en stalmeststrooiers, Rasspe maai apparaten, Hagedorn maishakselaars, Effectiv melkma chines. Honda, Bernard en Kubota motoren. Brenig ondergronders, Sgorbati opraappersen, zelfrijdende maïsoogstmachine. Hagedorn op raap wagens. Huard ploegen en frezen. Si ver o pottenpers, Weidner schudeg, Pöttinger snelhooiers, Mentor snelmaaiers en stalmeststrooi ers. Mentor en Ispa trommelschudders. Renault (L.T.) trekkers. 04 LIGTERMOET CHEMIE N.V., Rotterdam. Beschermingsmiddelen voor landbouw, tuinbouw en sierteelt. 00 KON. HANDELMIJ. BOEKE HUIDEKOPER, Haarlem. Nieuw zijn de Moreau zelfrijdende bietenrooier, 6 rijig; Moreau ont- bladermachine; Bénac maiszaaimachine, 6 rijig; Telam elektronische bietendunmachine; Struik rijenfrees; Struik stijvetandkultivator; Hankmo messenegge; Gruse aardappelpoter, type Speciaal, 6 rijig, met voorraadbunker; Kverneland wentelploeg; P.Z. maïshakselaa}*, 2- rijig; Hercules opschepapparaat (60 ton); Hercules stortbak (10 ton); McCormick International 440 Pers; McCormick International trek kers, type 824, 946 (4 wheeldrive) en 1046 (4 wheeldrive)Milo silo vork. Verder International Mc Cormick trekkers 323, 353, 423, 453, 523, 624, 724, 824, 946 en 1046. Mc. Cormick International hogedruk- pers type no. 440. Kverneland schij venegge, ploegen rondgaand, wen tel en boven-over, wegschaaf. Stokland en Sulky zaaimachines. Benac en Stanhay precisiezaaimachines. Horstine Farmery rijenstrooier. Amazone schudegge. Struik rijenfrees. Gruse 4-rijig speciaal, 2-rijig lormaal en 6-rijig speciaal met bunker. Flemstofte cultivator type ?"-39 voorzien van verkruimelaar. Flemstofte Triodan cultivator. Struik sijverandcultivator. Hercules stortbak, zeefketting, transpor - ;eur, boxenvuller, type super, sorteerder, kipwagen, opschepapparaat. P.Z. Strela harkschudder. P.Z. Vibrax kunstmeststrooier. P.Z. snel- hooier, maishakselaar, cirkelmaaier CM-135, CM-165, CM-4. Kver neland hooikanon model super. Mil Master voorlader. Loginotti hy draulische lader. Aurelis maishakselaar. Gustin trommelschudder. Cavero mestverspreider type TN-250, TN-450 en TN-550. Moreau bietenkopper, bietenrooier, bietenlader en bietenontbladermachine. Zelfrijdende Moreau 6-rijige bietenrooier. Carlo Pesci hydraulische lader. Rustica bietenrooier. Romas aardappelrooimachine C 28 EM, 2-rijige aardappelrooier type C-32. Savary Sebille elektronische bie- tendunner. Kverneland Uni bietenvork. Kverneland silovork. 07 BASF NEDERLAND N.V., Arnhem. Gewasbeschermingsmiddelen in land- en tuinbouw. Meststoffen. 00 H. ENGLEBERT N.V., Voerschoten. Niéuw zijn de serie Mc Cormick International trekker type 824, 946, 1046; Mc Cormick International persen typen 422, 430 en 440. Verder Mc. Cormick International trekkers 323, 353, 423, 453, 523, 624, 724, Mc. Cormick International trekkercabines en trekker-maaigarnitu- ren, hooi- en stropersen, harkschudders, zwadmaaiers, maaidorsers, maïszaaimachines, balenperstouw. AVR aardappelrooiers, loswagens. Stoll voorladers. Steketee balen laders. 00 N.V. AAGRUNOL, Groningen. 4 expositie units waarop produkten en folders resp. te zien en te verkrijgen zijn.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1972 | | pagina 5