MECHANISATIE- NIEUWS 15 KEUZE JUISTE BAND UITERST BELANGRIJK VIER NIEUWE MAAIDORSERTYPEN NEW HOLLAND - CLAYSON G. W. van Driel Van Dorsten N.V. te Hoofddorp, die de New Holland-Clay- son in Nederland vertegenwoordigt, is verleden jaar met het maaidorser model 1550 op de markt gekomen. Thans, zo meldt ons Van Driel Van Dorsten, is deze serie uitgebreid met de modellen 1520, 1530, 1540 en 1545. Van elk type is een kleurige en mooi uitgevoerde prospektus verschenen waarin vele technische gegevens zijn verwerkt. Voor belangstellenden zijn deze brochures op aanvraag te Hoofddorp - Postbus 1 gratis verkrijgbaar. De New-Holland-Clayson maai dorsers zijn praktisch van ontwerp en betrouwbaar in aktie! Bij de introduktie van deze nieuwe machines zijn de maaidorsers model M 122, M 133, M 135 en M 140-Armada door de fabriek uit de produktie genomen. Na een omzetstijging van 250 in 5 jaar tijds is Vredestein thans een der grootste leveranciers van industriebanden binnen Europa. „Het is hard' nodig dat de industrieband meer bekendheid krijgt. Het rendement van een verscheidenheid aan kleine trans portmiddelen en werktuigen zou er mee gebaat zijn. NIEUWE LELY ROTERRA - TYPE 4,00 METER Een kruiwagen vraagt een andere band dan een land- bouwwagen en een steekwagen weer een andere band dan eén caravan om maar eens enkele toepassingen te noemen. Begrippen als draagvermogen, wegvast- heid, tractie, slijtvastheid en snelheid kunnen bij de industrieband net zo belangrijk zijn als bij de auto band." Aan het woord is de heer E. M. J. Jongen, Product-Manager Industriebanden van Radium rub berfabrieken te Maastricht, behorende tot het Vrede stein concern. De kracht van de industriebanden-leverancier ligt in de specialisatie, aldus de heer Jongen. En Vredestein- Radium heeft de laatste jaren gestreefd naar deze specialisatie. Als vrijwel enige fabriek in Europa be schikt zij over een kompleet assortiment voor alle mogelijke toepassingen. Binnen de E.E.G. is Vrede- stein-Radium thans waarschijnlijk de grootste produ cent van kleine industriebanden en zeker een der belangrijkste binnen Europa. De praktijk wijst uit dat een juist advies over de soort band die gemonteerd dient te worden van groot belang is. Immers, het funktioneren en het rende ment van een vervoermiddel of werktuig is (mede) afhankelijk van de juiste band met het juiste profiel in de juiste maat. Om echter op dit punt service te kunnen verlenen is een grondige kennis van zowel de band als van de verschillende gebruiksomstandig- heden onmisbaar. Toch komt het niet zelden voor dat het kleine konstruktiebedrijven aan deze technische know-how ontbreekt. Dikwijls ook blijkt dat men niet eens weet dat er een hele reeks industriebanden beschikbaar is. De hierbij afgebeelde bandtypen zijn slechts enkele voorbeelden uit het volledige Vrede- stein-Radium assortiment dat de gebruikers ten dienste staat. Alle afnemers en gebruikers die over onvoldoende kennis of informati-: beschikken, raadt hij aan zich vooral deskundig te laten adviseren. Na dere informatie geeft Vredestein-Radium - Postbus 1058, Maastricht, tel. 04400-43333. De enorme vlucht die de Lely Roterra eg in Nederland heeft genomen, heeft zich ook doorgezet in het buitenland. Een logisch gevolg was daarom, dat er speciaal van de zijde van de grote bedrijven belangstelling bleek te bestaan voor een Roterra eg met een werkbreedte van 4,00 meter. C. van der Lely N.V. te Maasland heeft nu naast de 2,50 meter en 3,00 meter Roterra eggen de 4,00 meter Roterra in produktie genomen. De uitvoering van de 4,00 meter Roterra wijkt sterk af van de reeds bekende modellen. Zo is de 4,00 meter Roterra voorzien van een freemconstructie waaraan bijvoorbeeld zaai-elementen aangebouwd kunnen worden. De aanspanning van de trekker vindt plaats met genormaliseerde ophangpennen Cat. II en III. Deze pennen worden gemonteerd in sleufgaten, waardoor de hefarmen zich in hoogte kun nen bewegen en de Roterra zich onafhankelijk van de trekker vlak op de grond kan instellen. Met de kooirol wordt snel en nauwkeurig de diepte-instelling van de Roterra geregeld. Heel eenvoudig kan dit gedaan worden met de spindelverstellingen die zich aan de buitenzijden van de Roterra bevinden. De kooirol heeft een diameter van 30 cm en is voorzien van 8 massieve, spiraalsgewijsverlopende stangen van hoogwaardig staal. De export-uitvoering van de 4,00 meter Roterra is standaard uitgevoerd met een speciale stenenbeveiliging. De stenenbalk van deze beveiliging drukt stenen, keien en dergelijke naar beneden, waardoor schade aan de rotors voorkomen wordt. Hoewel in eerste opzet ontwikkeld voor de export zal er ongetwijfeld ook in Nederland' van de zijde van de grotere bedrijven en de loonbedrijven belangstelling bestaan voor deze Lely Roterra 4,00 meter. Zeker op die bedrij ven waar nu reeds gewerkt wordt met zware trekkers om een optimale capaci teit te behalen. Een graantankinhoud van 2610 liter te verhogen tot 2900 liter heeft de Clayson 1545. New Holland Clayson 1520 met 1800 liter graantank die tot 2000 liter verhoogd kan worden. Type Clayson 1530 met een graantank van 2400 liter uit te breiden tot 2600 liter.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1971 | | pagina 15