Zitdagen 9CzJm LAND- EN TUINBOUWBLAD 2 WINTERPROGAMMA CURSUSSEN PRAKTIJKSCHOOL SCHOONDIJKE Ook deze winter biedt de Praktijkschool in Schoon- dijke weer een uitgebreide sortering van cursussen voor belangstellenden. Dit winterprogramma is opgesteld in nauwe samenwerking met de Commissie voor technische voorlichting aan land- en tuinarbeiders. De deelname be hoeft echter niet tot werknemers beperkt te blijven, iedere belangstellende is welkom! Hieronder volgt nadere informatie. Mocht U nog meer willen weten, schroom dan niet ons om inlichtingen te vragen. Het winterpro gramma ziet er als volgt ujt: Booglassen voor de landbouw: 6 t/m 17 dec. 1971, 3 t/m 14 jan. 1971, 31 jan. t/m 11 febr. 1972 voor begin ners; 17 t/m 28 jan. 1972 voor gevorderden (getuig schrift beginners vereist); en voorts: 10 t/m 14 jan. 1972: Maaidorsen afstelling, gebruik, klein en groot onderhoud. 17 t/m 21 jan. 1972: Aardappelen en bietenrooimachine afstelling, gebruik, klein en groot onderhoud. 24 t/m 28 jan. 1972: Basiswerktuigen: a. akkerbouw ploegen, zaai- en/of pootmachines, aanaardwerktuigen/rijenfrees, kunstmeststrooiers, pree. zaaimachines/rijendunner, spuitmachines, trek ker- en wagenverlichting; b. weidebouw/gemengd bedrijf hooibouwmachi- nes, cirkelmaaier/maaimachine, kunstmeststrooier/ stalmeststrooier, hooipers/opraapwagen, elec. weide- afrastering, trekker- en wagenverlichting, vacuum- mestzuigers eventueel onderwerpen uit a. AGENDA LEDENVERGADERING Z.O.N. EINDHOVEN De algemene ledenvergadering van de Coöp. Land- bouwvereniging „Zuid Oost Nederland" zal worden ge houden op dinsdag 23 nov. a.s. in zaal Cintha te Eind hoven. Vanaf 9.30 uur wordt er koffie geserveerd) waar na de vergadering om half elf aanvangt. Graag wordt op een grote opkomst van leden en belangstellenden ge rekend. EUROPESE HANDELSVOORWAARDEN HOOI, STRO EN RUWVOEDERS Ingaande 15 oktober j.l. zijn de Europese Handelsvoor- waarden voor de handiel in Stro, Fourages en Aanver wante produkten in werking getreden. De desbetreffende drietalige brochure, in het Nederlands, Duits en Frans, is in Nederland verkrijgbaar bij de Landelijke Federatie van Handelaren in Hooi, Stro en Ruwvoeders in Neder land), Scheveningseweg 52, Den Haag. De kosten van deze brochure zijn ƒ8, De leergangen beginnen op maandagochtend en eindi gen op vrijdagmiddag. In het modern ingerichte logeer- gebouw kunt U gehuisvest worden. De totale kosten in clusief huisvesting bedragen: voor de lascursussen 134,per persoon, de andere cursussen 62,per persoon. Voor werknemers kan subsidie van les- en logeergelden verkregen worden. Desgewenst kunnen de leergangen afgesloten worden met een examen. Bij gunstige uitslag ontvangen de deel nemers: voor de lascursus: een door het Nederlands Instituut voor Lastechniek erkend getuigschrift; de overigen: een getuigschrift. Uit praktische overwegingen wordt wijziging in het programma zowel van onderwerpen als werktuigen voor behouden. Los van het bovenstaande programma bestaat altijd de mogelijkheid om in een cursus van één of meerdere dagen één bepaald onderwerp te behandelen; voorwaarde is dat U zich in groepjes van 4 personen aanmeldt. De kosten hiervan bedragen 12,50 per persoon per dag waarbij U dan 's middags een warme maaltijd wordt aangeboden. Aanmelding voor 20 deceber 1971 bij de Landbouw- praktijkschool „Prins Willem" te Schoondijke, Pr. Bea- trixstraat 66, tel. 01173551 (b.g.g. 01173342) onder opgave van het onderwerp dat U volgen wilt en in welke week. DE DIRECTEUR. RUILVERKAVELING KIELDRECHT De Plaatselijke Commissie ruilverkaveling „Kieldrecht" deelt mede dat van 1 november 1971 tot en met 19 november 1971 in het ruilverkavelingskantoor in Terhole op werkdagen 's morgens van 9.0012.00 uur en 's midh dags van 13.30—16.30 uur voor ieder kosteloos ter inage zullen liggen: a. de lijst van rechthebbenden of een gewaarmerkt af schrift daarvan. Deze lijst is in haar geheel of in uit treksel tegen betaling der kosten verkrijgbaar. De kosten bedragen ƒ6.— per artikel, vermeerderd met 0,60 per op het artikel vermeld perceel. b. het proces-verbaal van classificatie of een gewaar merkt afschrift daarvan, een register van de uitkom sten der schatting en een kaart, waarop de klasse- grenzen staan aangegeven. Binnen veertien dagen na de laatste dag waarop boven vermelde stukken ter inzage hebben gelegen, dus uiterlijk 3 december 1971, kan iedere belanghebbende zijn bezwa ren tegen de toekenning en omschrijving van rechten op die lijst van rechthebbenden en tegen de schattingen schriftelijk bij de Plaatselijke Commissie indienen bij de secretaris van de Plaatselijke Commissie, de heer E. G. Borm te Hulst, Tivoliweg 12. Na verloop van bovengenoemde termijn kunnen slechts zij als rechthebbenden worden erkend die voorkomen op de lijst van rechthebbenden of die tegen de daarop voor komende toekenning of omschrijving van rechten bezwa ren hebben ingediend en hun bezwaar krijgen toegewe zen, of hun rechtverkrijgenden. Het is dus van groot belang na te gaan of alle rechten juist omschreven staan en wel in het bijzonder of alle erfdienstbaarheden zijn opgenomen. GOES HULST: maandag 1 november in „Het Bonte Hert". WESTKAPELLE: maandag 1 november in „Kasteel van Batavia'', van 9.151230 uur. OOSTBURG: woensdag 3 november in café „De Windt". KOUDEKERKE: woensdag 3 november in hotel „Walcheren", van 9.001.00 uur. ZIERUCZEE: donderdag 4 november in hotel „Huis van Nassau". MIDDELBURG: donderdag 4 november in hotel „De Eendracht". THOLEN: zaterdag 6 november in hotel „Hof van Holland". B IN HET LANDBOUWHUIS TE GOES dinsdagmorgen 2 november 1971 van 9.00 12.00 uur volgens afspraak. dinsdagmiddag 2 november 1971 van 13.30 17.00 uur. UITLOTING OBLIGATIELENING ZEEUWSE LANDBOUW MAATSCHAPPIJ 5'/2 LENING BOEKHOUDBUREAU 1958 Van deze obligatielening zijn de navolgende nummers uitgeloot. Serie A. Obligaties van 100,Nummers 010 - 031 - 035 - 036 - 037. Serie B. Obligaties van 500,—% Nummers: 019 - 032 - 041 - 044 - 069 - 084 - 097 - 098 - 112 - 199 - 211 - 220 - 287 - 290 - 306 - 316 en 350. Deze obligaties zijn op 2 januari 1972 k pari aflosbaar en zijn van deze datum af betaalbaar ten kantore van de Coöp. Raiffeisenbank „Goes" te Goes. De stukken moe ten voorzien zijn van alle daarbij behorende nog niet verschenen coupons. Attentie. Van de stukken welke vorig jaar uitgeloot zijn en van 2 januari van dit jaar af betaalbaar waren, zijn 3 stukken nog niet aangeboden. Dit zijn de nummers Serie B. 119, 154 en 221. Kijk direkt even na of één van deze stukken in uw bezit is en biedt deze dan onmiddel lijk ter uitbetaling aan bij de bank. BESTEMMINGSPLANNEN Westkapelle. Vanaf 20 oktober liggen gedurende een maand ter inzage de gewijzigde bebouwingsvoorschriften behorende bij het bestemmingsplan „Kerkeweg I". Ge durende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren wor den ingediend bij de gemeenteraad. Dinteloord en Prinsenland. Vanaf 22 oktober ligt ge durende een maand ter inzage de vastgestelde eerste her ziening van het bestemmingsplan Kom I. Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend Officieel orgaan van de MaatschapDij tot bevordering van landbouw, tuinbouw en veeteelt in Zeeland en Noord-Brabant Eindredakteur: J. F. Blanksma Ing., Grote Markt 28, Goes, Postbus 46 (tel. 01100 - 5010, tel. huis 01185 - 1422) Technische verzorging Combinatie drukkerij Vink N.V. - Axel en drukkerij Van de Sande N.V. - Terneuzen Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink N.V., Nassaustraat 1, Postbus 16, Axel, Telefoon 01155-2020, Postgiro 2069912 en zij die bezwaren hebben tegen in het ontwerp aange brachte wijzigingen, kunnen binnen een maand bezwaren indienen bij G.S. Wijk en Aalburg. Vanaf 25 oktober liggen gedurende een maand ter inzage de door G.S. gedeeltelijk goedkeur de bestemmingsplannen „Wijkse- en Kolkenwaard" en „Wilhelminastraatje". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend* alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de gedeelte lijke onthouding van goedkeuring door G.S., kunnen bin nen een maand beroep instellen bij de Kroon. Borsele. Vanaf 25 oktober liggen gedurende een maand ter inzage de door G.S. goedgekeurde bestemmingsplan nen „Bebouwde Kom Nisse" en „Ovezande Hoofdstraat". RADIO/TV Dinsdag 2 november a.s„ Hilversum II, 123012.40 uur: „Perspectiek voor de bereiding van boerenkaas", m.m.v. het C.R. Gouda. Vrijdag 5 november ajs„ Hilversum II, 123012.40 uur: „Wij bezoeken een interessant boerenbedrijf in Twenthe", m.m.v. het C.R-A. Hengelo (O.). TV ZONDAG 31 OKTOBER NEDERLAND II 2135 tot 2235 uur N.O.S.-documentaire over de Euro pese landbouw „Wie zijn in Europa de boeren van mor gen?" Onderwerp van de documentaire is de zich bijna geluidloos voltrekkende evolutie in de agrarische wereld van Europa. Eigenlijk is het geen evolutie meer te noe men, maar meer een zich in steeds sneller tempo voort zettende revolutie. Zowel binnen de EEG als daarbuiten is de boer in de stroomversnelling van de industrialisatie en de daarmee veranderende consumptiemarkt meege trokken en hoewel van oorsprong door zijn wonen en werken, door zijn afhankelijkheid van de natuur behou dend en behoedzaam ingesteld, is hij nu een der eersten die door de schaalvergroting in de samenleving wordt Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeente raad als tot G.S. hebben gewend, kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. Middenschouwen. Vanaf 1 november ligt een maand ter inzage het door G.S. goedgekeurde bestemmingsplan „Kerkwerve-West". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot die gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. Vanaf l november ligt eveneens ter inzage het door G.S. goedgekeurde bestemmingsplan „Scharendijke 1970". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die be zwaren heeft tegen in het ontwerp aangebrachte wijzigin gen, kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. getroffen. In 1960 waren er nog 15 miljoen boeren in de EEG. Nu zijn het er 10 miljoen en de verwachting is dat het aantal in 1980 gehalveerd zal zijn. De vlucht van het platteland naar de stad is niet nieuw in de geschiedenis, maar zij verloopt nu sneller dan ooit. Eerst vertrokken de landarbeiders, daarna de kleine boe ren; maar wat is een kleine boer in het Europa van mor gen? De agrarische bevolking verkeert ten aanzien van de ontwikkeling in de EEG in een ongewisser situatie dan welke bevolkingsgroep ook. De boer als „boer" ver dwijnt, wordt „captain of industry", of hij wil of niet. Maar nog altijd levert deze boer of hoe men hem ook noemen wil, een groot aandeel in ons voedselpakket. De documentaire is niet alleen interessant voor agra riërs omdat zij erin kunnen zien wat de samenhang is van vele agrarische verschijnselen binnen Europa, maar ook voor niet-agrariërs die eruit kunnen leren waarom er straks misschien geen kip, varken of koe meer buiten loopt. Deze documentaire werd vervaardigd door Joe Murray, agrarisch specialist van de Ierse televisie, in opdracht van de Europese werkgroep voor agrarische televisie-pogramma's. In vele Westeuropese landen, ook in Nederland, werden opnamen gemaakt

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1971 | | pagina 2