gropatax Zitdagen 2 LANDBOUW IN STROOMVERSNELLING Enige tijd geleden werd door de Provinciale Raad voor de Bedrijfsontwikkeling in de Landbouw in Zee land een structuurnota uitgegeven. Deze studie die tracht een blik in de naaste toekomst van onze Zeeuw se landbouw te geven is het bestuderen en bediscus siëren ten volle waard. Het zou jammer zijn dat ook dit werkstuk evenals zoveel andere rapporten en werkstukken in de bekende lade verdwenen. Wij wen sen dan ook gaarne dat deze nota onder de aandacht van de leden wordt gebracht. Wellicht kan dit het best geschieden door deze winter in groepsverband of in discussiegroepen de visie die in dit rapport wordt behandeld eens onder en met elkaar bespre ken. Naar onze mening ligt hier voor de afdelingen van zowel de ZLM als de P.J.G. een taak. U kunt genoemde nota's bestellen bij het secretariaat van de ZLM, Grote Markt 28, Goes, tel. 0110CW-5010. Als discussieleiders kunnen zowel de voorlichters van de ZLM als van de R.LV.D. vragen. J. M. DEMONSTRATIE INKUILEN SNIJMAIS Indden u interesse hebt voor snijmais, dan is er nu ge legenheid om de oogst ervan te bezichtigen. Op woensdag 6 oktober 1971 wordt er een perceel snijmais bij de heer R. Poppe, Koninginnestraat 20 te Nieuw-Namen geoogst met een tweerijige Gehl-300 kooihakselaar. 'Deze machine heeft een tweerijigmaisvoorzetstuk en is geschikt voor rijenafstanden van 70—100 cm. Er wordt gewerkt met een trekker van 90 pk ofwel ruim 80 pk aftakvermogen. Donderdag 7 oktober a.s. begint de machine bij de heer P. van Driel, Spanjaardweg 9 te Biervliet. Hier worden een tweetal percelen geoogst in de Braakmanpolder. Als u in de loop van de volgende week tel.nr. 011005335 belt, dian vertelt het bandopnameapparaat u, waar ge werkt wordt met de maishakselaar in Zeeuws-Vlaande- ren. Aldus de bedrijfsvoorlichter Rundveehouderij J. NT. J. van Aerts, van CA.R. Goes. REÜNIE M.L.S. DORDRECHT (1896—1971) Op 16 december van dit jaar bestaat de Middelbare Landbouwschool van het Koninklijk Nederlands Land- bouw-Comité (vroeger Rijkslandbouwwinterschool) te Dordrecht 75 jaar. Uiteraard ligt het in de bedoeling dit feit op feestelijke wijze te herdenken en wel op zaterdag 18 december. Reeds in het begin van dit jaar is een werk- commissie gevormd uit de verschillende groeperingen die bij de school betrokken zijn. Deze commissie is er intus sen in geslaagd een aantrekkelijk feestprogramma samen te stellen. 's Middags heeft in Kunstzin een jubileumreceptie plaats, waar vele autoriteiten, oud-leraren en oud-leer lingen worden verwacht. Daarna hebben de feestgangers volop gelegenheid het nabijgelegen schoolgebouw te be- Loeken. Daar worden diverse zaken met betrekking tot 1 et verleden, heden en toekomst van de school tentoon gesteld. Bovendien zullen enkele leraren en oud-leraren op hun eigen wijze nog eens een les geven aan oud-leer lingen. Als overbrugging naar het avondprogramma volgt er een gezellig samenzijn in Kunstzin, waar volop gelegen heid zal bestaan vroegere vrienden van de Dordtse land bouwschool te ontmoeten. In de grote schouwburgzaal treedt in de avonduren op het cabaretgezelschap van Frans van Dusschoten, waarvan o.a. deel uitmaken Ria Valk en de imitator André van Duin. Het feest wordt tenslotte afgerond met een gezellig samenzijn. De organisatoren rekenen op veel belangstelling daar dit feest vooral het karakter zal krijgen van een reünie. Een reünie kan echter eerst dan geslaagd worden genoemd als vele oud-leerlingen aan wezig zijn. Om iedereen te kunnen bereiken is het noodzakelijk dat degenen die na het bezoeken van de school van adres zijn veranderd, zo spoedig mogelijk hun nieuwe adres schriftelijk (Oranjelaan 264, Dordrecht) of telefonisch (01850—34974) aan de school opgeven. LAND- EN TUINBOUWBLAD Officieel orgaan van de MaatschapDij tot bevordering van landbouw, tuinbouw en veeteelt in Zeeland en Noord-Brabant Eindredakteur: J. F. Blanksma Ing., Grote Markt 28, Goes, Postbus 46 (tel. 01100 - 5010, tel. huis 01185 - 1422) Technische verzorging Combinatie drukkerij Vink N.V. - Axel en drukkerij Van de Sande N.V. - Terneuzen Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink N.V., Nassaustraat 1, Postbus 16, Axel, Telefoon 01155-2020, Postgiro 2069912 IN MEMORIAM P. Th. HILHORST, ING. Op vrijdag 24 september 1971 is na een vrij langdurige en ernstige ziekte overleden de heer P. Th. Hilhorst Ing. Hij bereikte de leeftijd van 42 jaar. De heer Hilhorst trad in dienst van het Land bouwschap op 15 april 1955, aanvankelijk als medewerker van de hoofdafdeling Veehouderij. Daarnaast was hij secretaris van de afdeling Bijenteelt. Later vervulde de heer Hilhorst het secretariaat van de Nederlandse Kontrakttelers Vereniging en werd hij ingeschakeld bij de werkzaamheden van de hoofdafdeling Akker bouw. In dit verband verzorgde hij o.m. het secretariaat van de zogenaamde productencom- missies. De heer Hilhorst heeft gedurende een aantal jaren met grote toewijding het secretariaat van de Nederlandse Kontrakttelers Vereniging ver zorgd en heeft daarbij' zeer veel verdienstelijk werk gedaan in het belang van de kontraktteelt. Zijn werk werd gekenmerkt door grote ijver en een sterk persoonlijke inzet. Het Landbouwschap, maar vooral ook de Nederlandse Kontrakttelers Vereniging, verlie zen veel door het overlijden van de heer Hil horst. Bovenal gaat echter de diepe deelneming uit naar zijn vrouw en kinderen, voor wie deze slag moeilijk zal zijn te verwerken. B. JL HERMANS MET PENSIOEN Op 29 september is, wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd, afscheid genomen van de heer B. J. Hermans, sinds 1953 direkteur van de Stich ting tot Uitvoering van Onpersoonlijke Agrarische Pro paganda en van de in dit instituut samenwerkende Stich ting voor Pootaardiappelpropaganda in het Buitenland en de Propagandastichting Consumptie-aardappelen. Van 1949 tot 1953 was hij direkteur van de Keuringsdienst Noord-Brabant van de N.A.K. Gedurende de achttien jaar, waarin de heer Hermans de leiding over de exportbevorderende stichtingen heeft gehad, zijn verschillende initiatieven tot ontwikkeling gebracht ten gunste van poot- en consumptie-aardappelen en uit aardappelen verwerkte produkten. In deze periode is hij tevens internationaal aardappel expert bij de Union Européenne du Commerce de Gros des Porwmes de Terre, geweest. Tot opvolger van de heer Hermans is als direkteur van de Stichting tot Uitvoering van Onpersoonlijke Agrari sche Propaganda en de beide aardappelexportbevorderen- de stichtingen benoemd de heer W. H. Oliemans uit Rot terdam. MILIEU '71 INTERNATIONALE VAKBEURS VOOR MILIEUBEHEERSINGSTECHNIEKEN Van 14 tot en met 21 oktober 1971 zal gelijktijdig met de Internationale Vakbeurs Machevo een nieuwe vak beurs „Milieu '71" worden gehouden. Deze vakbeurs zal installaties en apparatuur omvatten op het gebied van beheersing van oppervlaktewater, afvalwater, drinkwa ter, luchtvervuiling, afvalverwerking, afvalvernietiging en beteugeling van geluidshinder. Tot op heden maakte de sector milieubeheersingstechnieken een onderdeel van de „Machevo" uit. De Vereniging Machevo is van mening, dat gezien de snelle technische ontwikkelingen op dit gebied, als mede de urgentie van de totale problematiek van de milieubeheersing nu het moment gekomen is dit on derdeel uit de „Machevo" te lichten en daarvan een zelf standige vakbeurs te maken. Eén van de overwegingen is geweest, dat de bezoeker door het samenbrengen van het totale pakket op dit gebied op meer efficiënte wijze kennis zal kunnen nemen van het huidige aanbod op het gebied van milieu beheersingstechnieken. BESTEMMINGSPLANNEN UlllillJIUIIllllJIIJIfJJJi GOES HULST: maandag 4 okt. in „Het Bonte Hert". WESTKAPELLE: maandag 4 okt. in „Kasteel v. Batavia", van 9.15—12.30 uur, OOSTBURG: woensdag 6 okt. in café „De Windt". ZIERIKZEE: donderdag 7 okt. in hotel „Huis van Nassau". MIDDELBURG: donderdag 7 okt. in hotel „De Eendracht". ST. PHILIPSLAND: vrijdag 8 okt. in hotel „De Druiventros". THOLEN: zaterdag 9 okt in hotel „Hof van Hol land". 0 IN HET LANDBOUWHUIS TE GOES dinsdagmorgen 5 oktober 1971 van 9.00—12.00 uur volgens afspraak. dinsdagmiddag 5 oktober 1971 van 13.3017.00 uur. Z.H.I. 25 JAAR De Stichting voor Nederlandse Zelfstandige Handel en Industrie (Z.H.I.) viert op donderdag 7 oktober a.s. haar 25-jarig bestaan. Op de jubileumbijeenkomst die tevens een „werkvergadering" zal zijn en in de „Flevohof" in Oostelijk Flevoland zal worden gehouden zal de minister van landbouw ir. Lardinois het woord voeren. Aanvang 14.00 uur. GRONDKAMER VOOR ZEELAND NAAR ZIERIKZEE Alhoewel er destijds in de kringen van de Zeeuwse landbouw bezwaren tegen bestonden werden in septem ber 1969 de secretariaten van de Grondkamers voor Zee land en Zuid-Holland samengevoegd en in Den Haag ge vestigd. De toenmalige voorzitter van de Grondkamer voor Zeeland zwichtte destijds onder meer voor het argument dat het in het voornemen lag bij deze secreta riaatsconcentratie ook het secretariaat van de Grond kamer voor Utrecht te betrekken. In dat geval kon er begrip voor opgebracht worden dat het secretariaat voor alle daarbij betrokken partijen zo centraal mogelijk ge legen diende te zijn en was de keus van Den Haag aan vaardbaar. Nu echter het secretariaat van de Grondkamer voor Utrecht bij dat van Noord-Holland is gevoegd heeft de Grondkamer voor Zeeland zich in een brief van 17 sep tember tot de Minister van Landbouw gewend met het verzoek het secretariaat weer terug naar Zeeland te plaatsen. Dit met dien verstande dat voorgesteld wordt als vestigingsplaats Zierikzee te kiezen. Opgemerkt wordt dat de destijds tot standgekomen samenvoeging van de secretariaten der Grondkamers voor Zeeland en Zuid-Holland kan blijven bestaan. Zierikzee als vesti gingsplaats niet al te ver van het Zuid-Hollands gebied gelegen, is ook voor de Grondkamer voor Zuid-Holland acceptabel. Wel wordt van die zijde een kantoorkamer in Zuid-Holland gevraagd, zoals nu voor Zeeland in Goes ter beschikking staat. Goes. Vanaf 22 september ligt een maand ter inzage het door G.S. goedgekeurde bestemmingsplan „Valcke- slot I - herziening 1970". Zij, dlie zich tijdig met bezwa ren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben ge wend, alsmede een ieder die bezwaren heeft ingediend tegen wijzigingen welke in het ontwerp zijn aangebracht, kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. RADIO Dinsdag 5 oktober a.s., Hilversum II, 12.3012.40 uur. „Het nieuwe varkensproefbedrijf in Sterksel", m.m.v. het consulentschap varkens- en pluimveehouderij te Tilburg. Vrijdag 8 oktober a.s., Hilversum II, 12.3012.40 uur: Serie: „Milieuverontreiniging en Milieubeheer": Het pro bleem van de vervuiling door de bioindustrie, de heer S. Algra van de Contaktcommissie voor natuur- en land schapsbescherming. Arnemuiden. Vanaf 27 september ligt een maandi ter inzage het bestemmingsplan „Oranjeplaat". Gedurende deze termijn kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bij G.S. bezwaren indienen. Middelburg. Vanaf 24 september ligt een maand ter inzage het ontwerp van de le herziening van het bestem mingsplan „Magistraatwijk". Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Rijswijk N.-B.). Vanaf 22 september ligt een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Rijswijk-Dorp IV". Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Veghel. Vanaf 27 september ligt een maand ter inzage de ontwerp herziening van het bestemmingsplan Indus trieterrein „Dorshout". Schriftelijke bezwaren kunnen gedurende genoemde termijn worden ingediend bij de ge meenteraad. Vanaf 27 september ligt eveneens ter inzage het ge wijzigde bestemmingsplan „Kom Eerde". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend en een ieder die bezwaren heeft tegen de aangebrachte wijzigingen, kunnen binnen een maand bezwaren indienen bij G.S. Bergeijk. Vanaf 27 september ligt een maand ter in zage het ontwerp-bestemmingsplan „Hóek-West". Gedu rende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1971 | | pagina 2