gropatax Onderhandelingen aankoop leidingenstraat afgebroken Zitdagen 2 (Vervolg van pagina 1) miiiimuiiiiiiifliiijijii GOES OOSTBURG: woensdag 22 sept, in café „De Windt". ZIERIKZEE: donderdag 23 sept, in hotel „Huis van Nassau". MIDDELBURG: donderdag 23 sept, in hotel „De Eendracht". ST. MAARTENSDIJK: donderdag 23 sept, in café P. J. van Houdt. SEROOSKERKE: vrijdag 24 sept, in café „Huysse" van 9.00 tot 1.00 uur. BERGEN OP ZOOM PIJNAART: vrijdag 24 sept, in hotel „De Graan, beurs" van 11.30—-13.00 uur. B IN HET LANDBOUWHUIS TE GOES dinsdagmorgen 21 september 1971 van 9.00— 12.00 uur volgens afspraak. dinsdagmiddag 21 september 1971 van 13.30 17.00 uur. 1 ken dat de huisvrouwen in de gemeenschap jaarlijks 20 miljard gulden teveel moeten betalen doordat zij niet kunnen inkopen op de wereldmarkt. Hoe die we reldmarkt er uit zou zien indien de E.E.G. haar land- bouwproduktie staakte, vertelde hij niet, maar zijn aan val ging er in als koek. De landbouw is er nog onvol doende in geslaagd om de feiten omtrent zijn produk- tie voldoende bekend te maken. Wanneer men ver telt, dat het exportoverschot (en let hier op het woord overschot) van land- en tuinbouw in 1970 zo'n 3,5 mil jard gulden bedroeg in Nederland en dat de industrie een exporttekort van meer dan 3,2 miljard had kijkt men de spreker ongelovig aan. Niettemin is dit een feit. De totale bijdrage van het agrarische zakenleven aan onze binnenlandse produktie bedraagt meer dan 13 miljard gulden per jaar. Dat onze onmisbare uitvoer van land- en tuinbouwprodukten voor een groot deel berust op het landbouwbeleid in de E.E.G., vergeet men eveneens gemakshalve. DOELMATIGHEID AFGEZIEN van de bedrijfsgrootte (die elk jaar verder toeneemt) zijn de natuurlijke produktie- omstandigheden voor de meeste landbouwprodukten in de E.E.G. goed. Dat wil zeggen, dat granen, aard appelen. suikerbieten, de meeste tuinbouwprodukten en die van de dierlijke veredeling goedkoop voortge bracht kunnen worden, tenzij er externe produktieom- REUNIE M.L.S. DORDRECHT 1896—1971 De Middelbare Landbouwschool voorheen Rijksland- bouw winterschool van het K.N.L.C. te Dordrecht be staat dit jaar 75 jaar: reden voor het vieren van dit jubi leum met een reünie. Deze vindt plaats op zaterdag 18 december 1971 in „Kunstmin" te Dordrecht, 's Middags vindt een receptie plaats en wordt o.a. op school nog eens les gegeven door leerkrachten en oud-leerkrachten, 's Avonds is er in „Kunstmin" een feest met cabaret en de gelegenheid om verder herinneringen op te halen. De voorbereidingen zijn in volle gang. Oud-leerlingen wor den verzocht om deze datum te noteren en hun adres door te geven aan de school: M.L.S. van het K.N.L.C., Oranjelaan 264 te Dordrecht. Tel.: 0185034974. Zij ont vangen dan nader bericht BESTEMMINGSPLANNEN Nistelrode. Vanaf 7 september ligt een maand ter in zage het bestemmingsplan „Vorstenbosch 1969". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen binnen een maand bezwaren indienen bij G.S. Nieuw-Vossemeer. Vanaf 8 september liggen een maand ter inzage de ontwerp-bestemmingsplannen „Boerengors" en „A.M. Jongpark". Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de gemeente raad. Axel. Vanaf 10 september ligt een maand ter inzage het bestemmingsplan „Zuid-Oost". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, en zij die bezwaren hebben tegen een in het ontwerp aange brachte wijziging, kunnen binnen een maand bezwaren indienen bij G.S. Almkerk. Vanaf 10 september liggen een maand ter inzage de door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde bestem mingsplannen „Kern Almkerk" en „Nieuwendijk-Noord". Zij. die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeente raad als tot G.S. hebben gewend en een ieder die bezwa ren heeft tegen de gedeeltelijke onthouding van goed keuring door G.S. kunnen binnen een maand beroep in stellen bij de Kroon. Zlm LAND- EN TUINBOUWBLAD Officieel orgaan van de MaatschapDij tot bevordering van landbouw, tuinbouw en veeteelt in Zeeland en Noord-Brabant Eindredakteur: J. F. Blanksma Ing., Grote Markt 28, Goes, Postbus 46 (tel. 01100 - 5010, tel. huis 01185 - 1422) Technische verzorging Combinatie drukkerij Vink N.V. - Axel en drukkerij Van de Sande N.V. - Terneuzen Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink N.V., Nassaustraat 1 Postbus 16, Axel, Telefoon 01155-2020, Postgiro 2069912 standigheden in het spel zijn, zoals grondprijzen, be lastingen, sociale lasten, lonen en algemeen prijspeil. Dat deze de produktie in de E.E.G. duur maken is niet de schuld van land- en tuinbouw. Sterker nog: ze han gen samen met gevoerde beleid in sociaal en econo misch opzicht. Het is al vaker naar voren gebracht, dat zelfs in de Verenigde Staten 100 kg graan, van- welke soort ook, niet goedkoper kunnen worden ge produceerd. Dat men ze van ginds goedkoper kan aan bieden dan wij dat kunnen is iets anders. De landbouw behoeft voor zijn rechtvaardiging echt niet terug te grijpen op buiten-economische faktoren zoals de land schapsverzorging, de zuurstofproduktie of de sociale stabiliteit en veiligheid. De vraag is alleen, in hoeverre de landbouw er in slaagt deze, min of meer fundamen tele waarheden algemeen bekend en aanvaard te ma ken. Men moet vrezen, dat land- en tuinbouw daar nog onvoldoende in geslaagd zijn en dat mede daarop de onwil berust om een redelijk prijsbeleid te voeren. Vanwege de noodzakelijke technieken en moderne hulpmiddelen staan land- en tuinbouw voortdurend aan allerlei aanvallen bloot. Het is niet zo moeilijk die aan vallen af te slaan, maar ze zouden veel minder effekt hebben wanneer het goed tot de bevolking was doorgedrongen, dat ondanks de vraagstukken van de bedrijfsgrootte, enz. onze land- en tuinbouw in het algemeen toch zeer modern en doelmatig genoemd mag worden! VAKATURES GRONDKAMER ZEELAND—NOORD-BRABANT In de Nederlandse Staatscourant van 2 september j.l. zijn een tweetal bekendmakingen opgenomen be treffende vakatures bij de Grondkamers voor Zee land en Noord-Brabant. In de Grondkamer voor Noord-Brabant te 's Her togenbosch is te vervullen de vakature van lid. De te benoemen sollicitant dient te behoren tot de groep der verpachters. Het betreft de vervulling van de vakatuie C. den Engelsen Rzn te Klundert die in ver band met zijn leeftijd deze lunktie neerlegt. Sollicitan ten voor genoemde vakature wordt verzocht een tot Hare Majesteit de Koningin gericht rekest, binnen dertig dagen na het verschijnen van deze Staatscou rant aan het College van Gedeputeerde Staten van de provincie Noord-Brabant te 's-Hertogenbosch, in te zenden. In de Grondkamer voor Zeeland te Goes is evcn- e,ens te vervullen de vakature van lid. De te benoe men sollicitant dient te behoren tot de groep der pachters, en betreft de vervulling van de vakature ontstaan door 'het overlijden van de heer P. Ton te Oost- en West-Souburg. Deze had v.n. tot taak de Grondkamer te adviseren voor de verzoekschriften betreffende Walcheren. Sollicitanten voor genoemde vakatuie wordt verzocht een tot Hare Majesteit de Koningin gericht rekest, binnen dertig dagen na het verschijnen van deze Staatscourant, aan het College van Gedeputeerde Staten van de provincie Zeeland te Middelburg, in te zenden. RUNDVEE- EN LEGHENNENSTAPEL KLEINER EN VARKENSSTAPEL RUIM 9 GROTER DAN OP 1 JULI 1970 De totale melkveestapel (melkgevende- en droogstaand drachtige koeien) bedroeg op 1 juli 1971 1.887 duizend stuks tegen 1.902 duizend stuks op 1 juli 1970 1 Het gedekte jongvee was op 1 juli 1971 iets groter in aantal dan vorig jaar (517 resp. 510 resp. 510 duizend) stuks). De rubriek „Ander rundvee bestemd voor de fok kerij", welke vnl. betrekking heeft op vrouwelijk jong vee, dat t.z.t. zal gaan deelnemen aan de melkproduktie was 86.000 stuks kleiner dan vorig jaar 7 Ook de mest veestapel bleef op 1 juli 1971 achter bij die op 1 juli 1970 (629 resp. 650 duizend stuks). Ervan uitgaande dat de melkveestapel in de naaste toekomst op peil ge houden zal worden, kan uit deze uitkomsten worden ge concludeerd dat het aanbod van slachtvee in de tweede helft van dit jaar van beperkte omvang zal zijn. In vergelijking met juli 1970 is de totale varkensstapel toegenomen met ruim 9 De indeling van de varkens in de diverse categorieën wijst uit dat deze toeneming vnl. is veroorzaakt door het aantal mestdieren, welke in de tweede helft van 1971 zullen worden aangeboden voor de slacht. De totale leghennenstapel bedroeg op 1 juli 17,4 mil joen stuks tegen 19,9 miljoen stuks op 1 juli 1970 13 Aldus de uitkomsten steekproef Landbouw- produktie per 1 juli 1971 van het C.B.S. RADIO Dinsdag 21 september a.s., Hilversum II, 12.3012.40 uur „De betekenis van de kwaliteit voor de afzet van groenten en fruit in binnen- en buitenland', de heer N. A. Laarman van het Centraal Bureau voor de Tuinbouw veilingen in Nederland. „Het landbouwkundig weerover- zicht over de afgelopen zomer", de heer M. Scharringa van het K.N.M.I. in de Bilt. Vrijdag 24 september a.s., Hilversum n, 12.3012.40 uur Indrukken van „Ornithophilia-Varuva, de Vakbeurs voor de veredelingslandbouw (22 t/m 25 september a.s. in de Jaarbeurs in Utrecht). HERFSTENTING JONGVEE 1971 Gezondheidsdienst voor Dieren in Noord-Brabaat Boxtel Op grond van de vervoersbeschikking runderen 1968, laatstelijk gewijzigd bij ministeriële beschikking van 25 januari 1971, wordt een tegen mond- en klauw zeer geënt rundveebeslqg na 15 december 1971 alleen nog als zodanig aangemerkt, indien in een dergelijk rundveebeslag de herfst jong vee-enting tegen mond- en klauwzeer heeft plaatsgevonden. De periode, waar in bedoelde enting moet plaatsvinden, is voor 1971 vastgesteld van 1 september t/m 15 december. Onder bedoelde enting vallen de op of na 1 oktober 1970 geboren runderen, voorzover deze op het tijdstip, waarop de herfstenting plaatsvindt, 4 maanden of ouder zijn. Die runderen, welke op het tijdstip van enting nog geen 4 maanden oud zijn, doch zulks vóór 15 december 1971 wel worden, behoeven dus niet geënt te worden. Met andere woorden: er behoeft slechts 1 X een enting op de bedrijven plaats te vinden. TER verduidelijking onderstaand voorbeeld. Op be- drijf A zijn 4 runderen, geboren op 15 maert 1971 en 2 runderen, geboren op 10 augustus 1971. Op 30 okto ber 1971 vindt de enting plaats. De eerstgenoemde 4 runderen moeten geënt worden. Deze zijn namelijk op dat moment ouder dan 4 maanden. De 2 runderen, geboren op 10 augustus 1971, komen niet voor enting in aanmerking, omdat deze runderen nog geen 4 maanden oud zijn. Zou de enting op 15 december plaatsvinden, dan moeten alle 6 ruaderen worden geënt, omdat dan ook de 'laatste 2 runderen ouder dan 4 maanden zijn. Voorts kan nog opgemerkt worden dat: a. entingen van runderen, jonger dan 4 maanden, niet erkend worden. b. de verantwoording voor het tijdig enten van de daarvoor in aanmerking komende runderen hij de veehouder berust. c. de kosten van de herfstjongvee-enting 1971 mits tijdig uitgevoerd door de Gezondheidsdienst met de dierenartsen worden verrekend. WERZAAMHEDEN STICHTING HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING GAAT GEWOON DOOR In de pers zijn de laatste dagen verontrustende berich ten verschenen over de intrekking van de rijksbijdrage voor de Nationale Federatie voor Huishoudelijke en Ge zinsvoorlichting. Daar een en ander aanleiding tot ver warring kan geven lijkt het ons juist er op te wijzen dat de Stichting voor Huishoudelijke Voorlichting ten Platte land© subsidie ontvangt van de ministeries van Onderwijs en Wetenschappen en Landbouw en Visserij en van de zijde van deze ministeries geen mededeling is ontvangen over stopzetting van subsidies. De huishoudelijke voor lichting kan dus op de gebruikelijke wijze worden voort gezet!

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1971 | | pagina 2