3 werktuigen van HOEGEN DIJKHOL.vnor een zekere nngst.J G vraagt documentatie WENTELPLOEGEN VAN RUMPT N.V. De trekpaarden op de streekfokdag te Oostkapelle HQ JDd hogedrukpersen H. J. HOEGEN DIJKHGF I I Specialiteit van Rumptstad 14 Ongeveer eenzelfde aantal aangiften als te Goes. Hier in Walcheren is echter meer stille reserve aan wezig. Er moeten nog steeds een 30-tal merriën bijeen te brengen zijn met wat goede wil! Zeker wordt ook hier niet zachtjes aan de paardenstapel geknaagd, zo als daar zijn vooral in 't voorjaar de slacht, verder de nooit aflatende en steeds verder voortschrijdende mechanisatie die al zoveel werk heeft overgenomen dat vroeger voor de paarden was bestemd. We zouden kunnen onderscheiden in hoofdzaak de echte liefhebbers, die er wel waren en de gelegen heidsdito die er wel eens zijn maar meestal niet. Ver geleken met Goes is de doorsnee-kwaliteit iets min der, evenals daar is ook voor Walcheren invoer van goede tot beste merriën ten eerste gewenst want juist de jongere klassen waren dunnetjes bezet. Slechts een enkele 2-, 3- en 4-jarige. 2 jaar kleine maat. Anja v. Vluchtenburg door Di- nant n 'b ange van Gebrs Ovaa te Oost-Souburg, tyl pisch gebouwd, iets getrokken, behoorlijk vlot. 3 jaar grote maat. Christina v. d. Schanse door Fa- vori van Adr. Gideonse te St. Laurens. Goed van ras, mooi hoofd, goed meegekomen, wat toontreder. 4 jaar kleine maat. Mimosa van Victorine, even eens door Favori, niet te correct, wel typisch, diep en kastig, was ze ook wat mank. Alle drie met een eerste prijs. Een mooie klasse 510-jarigen van de kleine maat. Gemakkelijk la. Jacqueline door Dinant van Gideon se, v.n. prima paard rondom en overal te duchten, lb. Paula v. Vluchtenburg door Leon v. Roza van Gebrs. Ovaa, v.n. grof en goed in elkaar, matig vlot. lc. Annie door Baron v. Zevenaar van J. v. Sluijs Wz. te Zoutelande. Schouder wat stijl en niet te breed, maar gaaf en gestopt. Volgden nog twee eerste en twee tweede prijzen. Grote maat. la. Rosalie door Simon v. d. Verwe v. Gideonse v.n. rondom beste merrie, die er weer best voorstond, overbekend en moeder van Jacqueline, lb. Simone v. Tervaten, weer een Simon-dochter van S. de Visser te Ritthem, sterk en gebeend wat minder vlot dan vroeger. Gewis al veel boodschappen gedaan. Beide ruim op A-certi ficaatmerries. Oudere kleine maat. Eerste prijs en met ere Sonja v. Meliskerke door Union, best bewaard, typisch ge heel en jarenlang te laag geklasseerd van Js. Boo gaard te Meliskerke. Stal Mol heeft er twee heel bes te dochters van. Oudere grote maat. la. Carolien d'Orange door Ni co v. Echt van A. v. Soelen te Oost-Souburg, stond er prima voor, zwaar en diep imponerende verschijning, redelijk vlot nog. Bij de jonge merrieveulens op kop Paula v. Pop- kensburg door Maurits v. Geurte v. Gideonse v.n. mooi typisch en gedraaid, onder nog onzeker genoeg, la. bij de oudere Anita door Maurits van Van Sluijs v.n. diep en typisch met volume, lb. Hennie v. Vluch tenburg door Maurits van Gebrs. Ovaa v.n. wel goed- soortig maar wat dun. Hengstveulens. Bij de jongste op kop Clairon v. Poppendamme, v. Jan Maris te Grijpskerke. Weer al een Maurits, zeer typisch en van degoede soort, evenals halfbroer Maurits van Popkensburg v. Gi deonse v.n. Zo in het genre van halfzus Jacqueline, best van stuk, maar van onderen nog lang niet klaar. Uit deze uitslag blijkt wel dat het niet moeilijk was om met deze veulens een mooie collectie samen te stellen voor Maurits van Geurte. Type overwegend dik in orde, onderwerk moeilijker. Merries met afstammelingen. Dit was weer voor Rosalien, terwijl ook Paula v. Vluchtenburg heel goed voor den dag kwam. Beide eerste prijs. Er waren ook nog enige eenjarige merries, maar niet om over naar huis te schrijven, daarvoor is het dan ook een heel moeilijke tijd. Pas in september veranderen ze ten goede. Tweespannen. Fa. S. de Visser te Ritthem won dit door iets meer uniformiteit vóór Gideonse. Beste hengstveulen van Gideonse en beste merrie veulen van Van Sluijs. De jeugdkampioene werd Christina v. d. Schanse. Kampioene. Hiervoor was een heel mooi en klasrijk koppel in de ring n.l. Ro salie met dochter Jacqueline en Carolien d'Orange van Van Soelen. Tenslotte bleven de twee zwart - schimmels over en werd Jacqueline kampioene en Carolien een heel goede reserve. Een mooi en waar dig slot, uitstekend van uitleg voorzien door de heer Iz. de Buck Wz. aan de microfoon, heel duidelijk en met kennis van zaken. PAERDENVRIEND. BIETENROOIERS Grootste rooicapaciteit per man per dag grootste seizoencapaciteit veel blad- verwerkrngsmogelijkheden zonder pa den rooien het gewas in dunnere kop pen door dubbele rijenpoetser, enz. Gegroefde balen (houden het touw beter vast) met een lengte van 50-115 cm drievoudig be schermde naalden kleine draai- hoek door "superflow"-toevoer- systeem ongestoorde toevoer naar perskamer, enz., enz. Ld AARDAPPELROOIERS Leverbaar als zakkenrooier, wagen rooier en bunkerrooier verschillen de kettingsnelheden diabolo toe- voerrol hydraulische regeling van de schaardiepte enz. m— Handel Mij. N.V. Industrieterrein IHDl '■-HEER ARENDSKERKE TeL 01106 - 1592 ■informatiebon /L, WJ per omgaande foldermateriaal over de Naam Adres Plaats I Telefoon voor studiedoeleinden Ingesloten «hvctop «mtJer po'st/c un H J t'otqon Oijkhot II Rumptstad wentelploegen zijn ruim gebouwd en berekend op het zwaar ste werk. Ze zijn speciaal ontworpen voor grote bedrijven en loonwer kers. Leverbaar met drie of vier scharen. TECHNISCHE BIJZONDERHEDEN: een geweldig sterk van kokerbalk vervaardigd frame werkbreedte per schaar verstelbaar van 35-40 cm verstelbare, verlengde risters voor perfekte grondlegging eenzijdig gelagerde schijven van 50 cm diameter ploegdiepte tot 30 cm automatische of hydraulische wenteling van eenvoudige en sterke constructie Deze drie- en vier-scharige Rumpt- stadwentelploegen zijn leverbaar in 6 typen, voor lichte tot de allerzwaar ste grond. RUMPTSTAD Stoppelploegen Kantelploegen Wentelploegen Rondgaande ploegen Leverbaar in vele typen en uitvoeringen. Meer gegevens? Documentatie ligt voor u klaar. Vrijblijvende demonstra tie op uw bedrijf? Een afspraak is zo gemaakt. Neem eens contact op met uw handelaar of rechtstreeks met Stad aan 't Haringvliet Telefoon 01871 - 202*

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1971 | | pagina 14