gropatax Zitdagen GOES ZIERIKZEE: donderdag 15 juli in hotel „Huis van Nassau". MIDDELBURG: donderdag 15 juli in hotel „De Eendracht". THOLEN: zaterdag 17 juli in hotel „Hof van Hol land". De zitdag Oostburg van 14 juli komt te verval len. BERGEN OP ZOOM NIEUWENDIJK: donderdag 22 juli in café „De Pelikaan", van 11.0012.00 uur. 0 GOES: In het Landbouwhuis: dinsdag 13 juli 1971 van 9.0012.00 uur vol gens afspraak. dinsdag 13 juli 1971 van 13.3017.00 uur. AFD. A.S.V. VOORLICHTING TUINBOUW I.v.m. vakantie is de heer A. van Oosten tot woensdag 21 juli a.s. afwezig en houdt dinsdags middags te Goes geen zitdagen. HOZUBRA FOKVEEDAG De Centrale Fokveedag voor het HoZUBra-gebied wordt gehouden op 27 september 197J te Etten (N.Br.). Voor deze Fokveedag komen in aanmerking dieren welke zijn ingeschreven in het N.R.S. Er wordt ge keurd in de volgende rubrieken: melkvaarzen, drach tige droogstaande dieren, melkgevende dieren, pro- duktie rubriek, preferente stammoeders, eigengefokte volbloeden en bedrijfsgroep. In verband met de voor selectie moetc-n de opgaven uiterlijk op 15 juli a.s. zijn ingezonden dan wel opgegeven worden bij: Stich ting voor de Rundveeverbetering in Zeeland, West singel 58, Goes, tel. 011006440 bij de heer J. Stroo of ir. M. C. Verboon. VAKATURES LEERKRACHTEN LAGERE AGRARISCHE SCHOLEN Aan onderstaande lagere agrarische scholen bestaan voor het schooljaar 19711972 de vol gende vacatures: Middelburg leraar bloementeelt 10 lestijden per week Scherpenisse leraar groenteteelt 6 lestijden per week Kapelle leraar groenteteelt 2 «lestijden per week Schoondijke leraar groenteteelt 4 lestijden per week Hulst leraar fruitteelt 2 lestijden per week Sollicitaties te richten aan de ZLM afd. Onderwijs Grote Markt 28 Goes DRS. J. DE VEER ADJ.-DIRECTEUR L.E.I. De minister van landbouw en visserij, ir. P. J. Lardi- nois, heeft op voordracht van 'het Bestuur Drs. J. de Veer benoemd tot adjunct-directeur van het Landbouw- Economisch Instituut. De heer J. de Veer trad in 1955 in dienst van het L.E.I. als wetenschappelijke medewerker. In 1960 werd hij plaatsvervangend hoofd van de afdeling Bedrijfsecono misch Onderzoek Landbouw, van welke afdeling hij per 1 januari 1971 hoofd werd. In de ontwikkeling van het bedrijfseconomisch onderzoek in Nederland heeft hij een groot aandeel gehad. De publikaties, die van zijn hand zijn verschenen, hebben ook in het buitenland erkenning gevonden. AANTAL ARBEIDSKRACHTEN IN DE LAND- EN TUINBOUW Volgens de uitkomsten van de in het kader van de Landbouwtelling mei 1970 gehouden telling „Arbeids krachten voor land- en tuinbouwwerkzaamheden" van het C.B.S. bedroeg op 184.613 land»- en tuinbouwbedrij ven het totaal aantal regelmatig werkzame arbeidskrach ten 340.229 waarvan 252.712 mannen en 87.517 vrouwen. Hiervan werkten 193.056 mannen (77 en 3.463 vrou wen (4 45 uur en meer per week; 37.418 mannen (15 en 39.103 vrouwen (45 22y2 uur tot 45 uur per week; 13.578 mannen (5 en 29.842 vrouwen (34 15 uur tot 221/2 uur per week en minder dan 15 uur per week werkten 8.660 mannen (3 en 15.109 vrouwen (17 Het totaal regelmatig werkzame gezinsarbeids krachten bedroeg 303.498 waarvan 217.095 mannen en 86.403 vrouwen resp. 86 van het totaal aantal mannen en 99 van het totaal aantal vrouwen. De 303.498 ge zinsarbeidskrachten bestaan uit 182.510 bedrijfshoofden, 75.351 medewerkende echtgenoten, 36.261 medewerkende kinderen en 9.376 overige gezinsarbeidskracV.ten. Het totaal aantal arbeidskrachten omgerekend in ar beidsjaareenheden (1 aje 2.250 uur) bedroeg 290.012 waarvan 276.043 regelmatig werkzaam en 13.969 niet regelmatig werkzaam. BESTEMMINGSPLANNEN WETSONTWERP SPAARBEKKENPROJECT BRABANTSE BIESBOSCH De bijzondere Commissie uit de Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het wetsontwerp „Verklaring van het algemeen nut van onteigening van percelen, erfdienst baarheden en andere zakelijke rechten voor de uitvoe ring van het Spaarbekkenproject Brabantse Biesbosch door de N.V. Waterwinningbedrijf Brabantse Biesbosch, ten behoeve van de levering van drink- en industriewater in het voorzieningsgebied van de Drinkwaterleiding der gemeente Rotterdam en in de provincie Noord-Brabant" is voornemens een openbare hoorzitting te houden op woensdag 18 augustus 1971 des ochtends. De hoorzitting zal plaatsvinden in café-restaurant „De Brabantse Bies bosch", Biesbosch 85 te Werkendam (N.-B.). De besturen van organisaties, instellingen, gemeenten en provincies die tijdens de hoorzitting hun mening wil len geven, kunnen zich tot uiterlijk vrijdag 6 augustus 1971 aanmelden bij de griffier van de Commissie, drs. A. J. B. Hubert, p/a Binnenhof IA, te 's-Gravenhage. De aanmelding dient bij voorkeur vergezeld te gaan van een samenvatting van het te houden betoog, in veertigvoud. Zlm LAND- EN TUINBOUWBLAD Officieel orgaan van de Maatschappij "tot bevordering van landbouw, tuinbouw en veeteelt in Zeeland en Noord-Brabant Eindredakteur: J. F. Blanksma Ing., Grote Markt 28, Goes, Postbus 46 (tel. 01100 - 5010, tel. huis 01185 - 1422) Technische verzorging Combinatie drukkerij Vink N.V. - Axel en drukkerij Van de Sande N.V. - Terneuzen Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink N.V., Nassaustraat 1, Postbus 16, Axel, Telefoon 01155-2020, Postgiro 2069912 BINNENKORT EEN LANDBOUW-C.A.O. VOOR GEHELE LAND Binnen het kader van het Landbouwschap is dezer dagen in principe overeenstemming bereikt over de af sluiting van één cao voor de landbouw (akker- en weide- bouw en veehouderij) voor het gehele land. Deze beslissing kan na een periode van 25 jaar, waar in de landbouw slechts gewestelijke cao's in 1970/ 1971 waren er nog tien contracten als een mijlpaal bij het loonoverleg worden gezien. Ofschoon de uitwerking van de landelijke cao's nog haar beslag moet krijgen (in de sociale commissie land bouw van de hoofdafdeling Sociale Zaken) kan met be trekking tot de inhoud reeds het volgende worden mede gedeeld: De normale arbeidstijd voor de akkerbouw zal ge middeld 42 *4 uur per week bedragen met dien ver stande, dat in enkele gebieden 80 uur per jaar extra zal worden gewerkt door degenen, die arbeiden met zware landbouwmachines. Voor de veehouderij zal een jaarmaximum gelden van 2490 uur. Schema's voor de arbeidstijd op maandag tot en met vrijdag, alsmede voor de weekends zullen nog woorden opgesteld. Het uurloon voor de vakarbeider A zal per 1 septem ber worden vastgesteld op 4,72. Van de bestaande toeslagen blijven gehandhaafd de diplomatoeslagen, de kwaliteitstoeslag voor melk en de premies voor aardappelselecties alsmede voor losse arbeiders de oogsttoeslag per uur. Het niet opnemen van de overi ge toeslagen zal met een bedrag van 8,per week worden gecompenseerd. De leeftijdsgrens van het volwassen-loon zal worden teruggebracht van 23 tot .22 jaar. De vakantie wordt voor alle kategorieën met 1 dag uitgebreid. De vakantietoeslag wordt verhoogd van 6 tot 6,4 van het jaarloon. Ten slotte is overeenstemming bereikt over een in dexeringsclausule, waardoor een reële inkomensver betering van 2,75 op jaarbasis gewaarborgd blijft. Hoogeloon. Het door de raad op 17 augustus 1970 vastgestelde bestemmingsplan „Raepewijer" is door G.S. van Noord-Brabant bij hun besluit van 9 juni 1971 G nr. 28372 goedgekeurd met uitzondering van een gedeelte, op het plan met een blauwe lijn begrensd, ten aanzien waarvan een voorbereidingsbesluit is genomen in ver band met een herziening en behalve artikel 17 onder e van de voorschriften. Met ingang van 1 juli 1970 ligt het plan gedurende een maand ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen aangezien noch tijdens de visie termijn van het ontwerp, noch tijdens die van het vast gestelde plan bezwaren, werden ingediend alleen zij die bezwaren hebben tegen onthouding van goedkeuring door G.S. ten aanzien van genoemde onderdelen bij de Kroon beroep instellen. Vlissingen. Vanaf 30 juli ligt gedurende een maand ter inzage: a. het ontwerp van een plan regelende de bestem mingen van gronden gelegen rondom de Zuidbeekseweg (bestemmingsplan Zuidbeekseweg); b. het ontwerp van een plan regelende de bestemmingen van gronden, ge legen ten westen van de Nieuwe Vlissingseweg (bestem mingsplan Westerzicht); c. het ontwerp van een plan regelende de bestemmingen van gronden, gelegen ron dom de Langeleenweg (bestemmingsplan Bossenburgh), met de daarbij behorende toelichtingen en voorschriften. Gedurende de bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen deze ontwerp-plannen indie nen bij de gemeenteraad. Hulst. Gedurende 1 maand ligt sedert 1 juli j.l. ter in zage het ontwerp-bestemmingsplan „Hooghuis" met de daarbij behorende voorschriften en toelichting, regelende de bestemming van-gronden in het gebied, gelegen ten noorden van de Dullaertstraat en ten oosten van de Tivo- liweg en Rijksweg 60. Gedurende bovengenoemde ter mijn kan een ieder schriftelijk bezwaren indienen tegen dit ontwerp-plan bij de gemeenteraad. Door G.S. is goedgekeurd het bestemmingsplan ten noorden van de Lange Nieuwstraat. Goedkeuring is echter onthouden aan enkele gedeelten van de voor schriften. Met ingang van 1 juli 1971 liggen gedurende een maand het goedgekeuringsbesluit en het plan met bijbehorende toelichting ter gemeentesecretarie ter in zage. Beroep tegen het goedkeuringsbesluit kan bij de Kroon gedurende bovengenoemde termijn schriftelijk worden ingesteld door een ieder, die bezwaar heeft tegen de onthouding van goedkeuring aan enkele gedeelten van de voorschriften. Hontenisse. G.S. van Zeeland hebben gedeeltelijk goed gekeurd het vastgestelde bestemmingsplan Terhole. Goed keuring is onthouden aan het met rood omlijnde gedeelte van de plankaart en aan enkele gedeelten van de bij het bestemmingsplan behorende voorschriften. Het besluit van G.S., alsmede het gedeeltelijk goedgekeurde bestem mingsplan, ligt met ingang van 5 juli 1971 gedurende een RADIO Dinsdag 13 juli a.s., Hilversum II, 12.3012.40 uur: „Tumult rond de ruilverkaveling Tubbergen", m.m.v. ir. D. van der Zaken, H.LD. van de C.T.D. Overijssel. Vrijdag 16 juli a.s., Hilversum II, 12.3012.40 uur: Serie: „Milieuverontreiniging en Milieubeheer", een vraaggesprek met Prof. Dr. M. F. Mörzer Bruyns van de afdeling natuurbehoud en natuurbeheer van de Land bouwhogeschool te Wageningen. maand voor een ieder ter inzage op de gemeentesecreta- rie. Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de ge meenteraad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de gedeeltelijke onthou ding van goedkeuring door G.S., kunnen gedurende bovengenoemde termijn in beroep komen bij de Kroon. Veere. Met ingang van 5 juli 1971 ligt gedurende een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Bun galowpark Buiten de Veste II (uitbreiding Bungalowpark Buiten de Veste I in zuidelijke richting). Gedurende voor-i noemde termijn kan een ieder schriftelijk bij de gemeen teraad bezwaren tegen dit ontwerp indienen. Oostburg. De burgemeester van Oostburg maakt be kend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 17 juni 1971 heeft besloten, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor het gebied Cadzand-Bad tussen de Noorddijk, de Scheldestraat, de Boulevard, de Wielingen en de Bungalowwijk. Genoemd besluit en de daarbij be horende tekening liggen vanaf 5 juli 1971 ter gemeente secretarie voor een ieder ter inzage.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1971 | | pagina 2