P.J.Zuid - Geluid PRAKTIKANTENEXCURSIE 1971 Jongerenaktiviteiten EEN KAMER HUREN! 18 Onder redaktie van: H. A. HARDERWIJK (~)OK dit jaar organiseert de Plattelands Jongeren Zuid een excursie voor praktikanten van hogere en mid- delbare landbouwscholen en vakscholen voor meisjes, die deze zomer hun praktijktijd op een Zeeuws of West-Brabants bedrijf doorbrengen. De excursie is tevens bedoeld voor buitenlandse stagiaires, die mo menteel in deze streek verblijven. Interessante aspecten van of ontwikkelingen in de landbouw vormen de hoofdmoot van deze excursie. Men maakt niet alleen kennis met een prachtig stukje Zeeland, maar men kan bovenal zijn theoretische kennis aan de praktijk toetsen. Het programma, dat de deelnemers vrijdag 16 juli a.s. aangeboden krijgen, ziet er als volgt uit: 10.00 uur: Vertrek per touringcar vanaf het N.S.-station te Goes. 10.30 uur: Ontvangst op het stadhuis te Yerseke. Er wordt iets verteld over: afsluiting Oosterschelde; samenvoeging gemeenten; omschakeling naar andere bedrijfstakken; Reimerswaal en haar positie in de toekomst. 11.30 uur: Bezoek aan het kreeftenpark. 12.15 uur: Koffiemaaltijd in hotel ,,De Oesterbeurs" te Yerseke. 13.30 uur: Bezoek aan de champignonkwekerij van de heer C. Poldervaart. 15.00 uur. Bezoek aan de ..NOBECO" te Kortgene. Op dit bedrijf zullen we vooral aandacht schenken aan de droging en opslag van landbouwprodukten. Bovendien krijgt men hier een bijzonder goede in druk van een vèr doorgevoerde mechanisatie. 1630 uur: 17.45 uur. Aankomst N.S.-station te Goes. Einde excursie. De kosten van deelname bedragen f 8,inclusief de lunch. Hebt U een praktikant of buitenlandse sta giaire op Uw bedrijf of weet U in Uw clirekte omgeving een dergelijk persoon, dan graag kontakt opne- nen met het P.J.Z.-sekretariaat, Grote Markt 28, Goes (011005010). Nadere gegevens het programma worden per omgaande toegezonden. UITWISSELING HE afdelingen Langbroek en Linsehoten, aange- sloten bij de Plattelands Jongeren Gemeenschap Utrecht, willen in de periode augustus/september 1971 een weekenduitwisseling met respectievelijk een P.J.Z.-afdeling uit Noord-Brabant en een P.J.Z.-af- deling uit Zeeland. Samenstelling van het programma kan in onderling overleg worden geregeld. De afdeling Langbroek is een grote afdeling met zowel dames- als herenleden. De afdeling Linsehoten is een kleine afdeling, even- eens van gemengde samenstelling. De afdeling, die geïnteresseerd is in één van de bovenstaande uitwis selingen, dier.t dit zo spoedig mogelijk aan het P.J.Z.- sekretariaat bekend te maken. HOOFDBESTUURSVERGADERING DER P.J.Z. II weet het De H.B.-vergaderingen zijn open- baar. De eerstvolgende H.B.-vergadering, die je bij zou kunnen wonfen, vindt plaats op donderdag 15 juli a.s. in hotel „De Draak", Grote Markt 3.7, Bergen op Zoom. Aanvang: 19.30 uur. Ter sprake komt o.a.: Alg. vergadering op 27-8-'71 praktikantenexcursies EN-krant. We hebben helaas geen balzaal tot onze beschik king. Mocht' je plannen hebben, bel ons even met hoeveel personen je komt. Hartelijk dank- voor de moeite. SPRANG-CAPELLE JVE afdelingszomerreis brengt ons dit jaar naar België. Einddoel van de reis is Antwerpen. Wil je deelnemen, dan je opgave vóó 12 juli a.s. aan: J. Mayers, Julianalaan 15, Sprang-Capelle (04167-3413). Ook donateurs en niet-leden kunnen zich voor deel name aan de reis opgeven. We vragen verder nog. gastadressen voor onder brenging van de jongeren uit Harmeien. De afdeling Harmeien komt eind augustus bij ons op bezoek. Op gave als gastgezin bij: J. Mayers, liefst met vermel ding van voorkeur voor jongen of meisje. Het is vakantietijd. Vergeet niet een aantal leuke plaatjes te schieten. Laat je amateurwerk eens be oordelen door mensen, die het uit hoofde van hun beroep kunnen weten. Stuur maximaal 3 foto's naar J. Mayers voor deelname aan de fotowedstrijd van de afdeling Sprang-Capelle. Inzending van de foto's vóór 31 augustus a.s. Doe mee en win misschien een van de waardevolle prijzen. VAKANTIE SEKRETARIAAT De sekretaris-vormingsleider is van 20 juli t/m 1 augustus 1971 met vakantie. De lopende zaken wor den behartigd door mevr. C. RentmeesterArs. VAN DE AFD. VOORLICHTING m HEEFT u ook een zoon of dochter die net het examen van L.H.N.O., M.A.V.O., H.A.V.O. of Atheneum met goed gevolg achter de rug heeft? Velen van hen zul len dan plannen hebben om voor hun verdere studie of voor een werkkring naar een andere plaats of stad te trekken. Dat betekent veelal een kamer gaan huren. Maar waar vindt u iets tegen een redelijke prijs? Er is een Huurwet, maar wat wordt er nu in deze wet gere geld? De Huurwet heeft tot doel, de huurprijzen van ge bouwd onroerend goed en de bescherming van de huur ders te regelen. Zoals gezegd bevat de Huurwet ook bepalingen voor het huren van gedeelten van wonin gen, zoals kamers. de helft van een woning heeft gehuurd, betaalt men de helft van de huurprijs van de gehele woning. Ech ter moet men niet alleen letten op de grootte van die woning en van de gehuurde vertrekken, maar ook acht slaan op ligging, gerieflijkheid, aantrekkelijkheid; kortom op alles wat op de waarde van invloed is! De Huurwet bevat nog andere bepalingen die van in vloed zijn op de huurprijs. Eén ervan is de volgende: Als degene van wie men gehuurd heeft (dus de hoofd huurder of de eigenaar) zelf ook in de woning woont, mag deze 20 leggen op de huurprijs van het ver huurde gedeelte, zoals deze hierboven is weergege ven. Deze 20 worden hem gegeven als vergoeding voor het ongerief dat hij ondervindt, doordiat hij een deel van zijn woning aan derden heeft afgestaan. De huurprijs van een kamer moet in eenzelfde ver houding tot de huurprijs van het gehele onroerende goed staan als het gebruiksgenot van het gedeelte tot het gebruiksgenot van het geheel. Dus indien men Tot nu toe is uitsluitend gesproken over de „kale huur". De huurwet maakt het mogelijk deze kale huur te verhogen met kosten voor z.g. bijkomende voorzieningen: a. Huurprijs vermeerderen met kosten voor water, gas, elektriciteit en eventueel verwarming. b. Voor het gebruik van meubelen en stoffering mag jaarlijks een bedrag worden berekend dat gelijk is aan 20 van de verkoopwaarde op het ogenblik van ingebruikgeving. Let wel van de verkoop»- waarde en niet van de aanschaffingsprijs. c. Voor medegebruik van meubelen en stoffering (van gang, trap, keuken, toilet) mag worden be rekend een evenredig deel van het bedrag dat men voor het gehele gebruik verschuldigd zou zijn. d. Natuurlijk zijn in het bovenstaande nog lang niet alle mogelijke, bijkomende voorzieningen ge noemd. Voor het schoonhouden, bed opmaken, versohaffen van schoon linnengoed, boodschappen aannemen, maaltijden, enz. moet u van te voren zakelijke regelingen treffen. e. Een uitzondering moet voorts worden gemaakt voor woningen, die na 5 mei 1945 zonder over heidssubsidie, dus in de zogenaamde vrije sector, tot stand zijn gekomen. Deze woningen vallen niet onder de huurprijsbeheersing; verhuurder en huur der zijn vrij, een huurprijs overeen te komen wel ke hun goed dunkt. Ook degenen die een deel van een woning hebben gehuurd, vallen onder de wet telijke huurbescherming. Het is niet zo, dat dé verhuurder zonder meer de huur kan beëindigen en de huurder op straat kan zetten. Hebt u meer gegevens nodig over dit onderwerp dan kunt u een brochure aanvragen bij: afd. Voorlichting. Min. van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening of u kunt de voorlichters van de ZLM bellen. W. A. VAN MUYLWIJK.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1971 | | pagina 18