gropatax 9L, Zitdagen TSMSMMBm Vooekhoud I bureau j GOES HULST: maandag 5 juli in „Het Bonte Hert". WESTKAPELLE: maandag 5 juli in „Kasteel van Batavia" van 9.15 uur tot 12.30 uur. KOUDEKERKE: woensdag 7 juli in hotel „Wal cheren" van 9.00 tot 1.00 uur. OOSTBURG: woensdag 7 juli in café „De Windt". ZIERIKZEE: donderdag 8 juli in hotel „Huis van Nassau". KORTGENE: donderdag 8 juli in hotel „De Koren beurs". MIDDELBURG: donderdag 8 juli in hotel „De Een dracht". ST. PHILIPSLAND: vrijdag 9 juli in hotel „De Druiventros". a In de periode t/m 9 juli worden door het Gro- patax geen zitdagen gehouden. AFD. A.S.V. VOORLICHTING TUINBOUW I.v.m. vakantie is de heer A. van Oosten tot woensdag 21 juli a.s. afwezig en houdt dinsdags middags te Goes geen zitdagen. BESTRIJDT DE WILDE HAVER Zoals bekend zijn in die gebieden waar de verordening tot bestrijding van de wilde haver van kracht is, de land bouwers verplicht om de wilde haverplanten die op het bedrijf voorkomen te verwijderen en te vernietigen (liefst verbranden) vóórdat deze planten het zaad hebben kun nen laten vallen. Aangezien dit onkruid over langere ter- mi; n kiemt is het gewenst om de percelen ook in de maanden juli en augustus nog enkele malen te contro leren. Er kunnen zich zeer bijzondere gevallen voor doen, waarbij het aantal wilde haverplanten zo groot is. dat aan opschonen praktisch niet meer valt te den ken. Voor deze percelen kan ontheffing worden aange vraagd bij de desbetreffende Gewestelijke Raad van het Landbouwschap. Indien ontheffing wordt verleend zal daarbij de voorwaarde worden gesteld, dat op die per celen In het volgende voorjaar een doelmatige (zonodig chemische) bestrijding zal moeten worden toegepast. De verordening bestrijding wilde haver geldt globaal voor de gehele provincie Zeeland en het westen en noord- vesten van de provincie Noord-Brabant, alsmede het land van Heusden en Altena. Een nauwkeurige gebieds- omschrijving kan worden verkregen bij de betreffende Gewestelijke Raad van het Landbouwschap. BEMONSTERING VOOR SCHONINGSANALYSE De Direkteur van de Stichting Keuringsdienst Delta- Nederland van de N.A.K. deelt aan de telers van gras zaden of andere groenvoedergewassen en de contrac terende firma's mede dat de bemonstering voor scho- ■ningsanalyse als volgt is geregeld. Deze zal worden uit gevoerd door de controleurs en hulpcontroleurs van de Keuringsdienst Delta-Nederland, die in het bezit zijn van de op de partijen betrekking hebbende bescheiden, zo als analyseformulieren, geleidebiljetten voor het vervoer en labels voor de bevestiging aan de zakken of kisten. Indien het graszaad wordt vervoerd naar een opslag plaats of drogerij waar het pas na drogen wordt bemon sterd, dient vooraf de controleur te worden gewaar schuwd, daar bij ieder transport in alle gevallen de labels met de opdruk van ras, generatie en partijnum mer moeten worden aangebracht. Ook voor de bemon stering zelf of deze nu op het telersbedrijf, dan wel op een centrale plaats moet worden uitgevoerd, dient hierover overleg te worden gepleegd met de betreffen de controleur of hulpcontroleur. De opslag van het product dient zodanig te zijn dat de bemonstering snel en doelmatig kan worden uitge voerd. Alle zaken moeten goed bereikbaar zijn en bij losse opslag of in kisten mag de laagdikte niet groter zijn dan 60 cm. Daar uiteraard veel graszaad in enkele dagen wordt gedorsen en de controleurs hiermee druk bezet zijn is het gewenst tijdig afspraken te maken en wordt op medewerking gerekend. Hieronder volgen de namen van de controleurs en hulpcontroleurs waarbij zoveel mogelijk hun werkge bied is aangegeven (de laatste aangeduid met Het zal van de werkzaamheden alsmede van de werkwijze van de controleurs afhangen in hoeverre deze hun werk zelf regelen). regelen.) Met deze publicatie wordt volstaan en er wor den geen nadere circulaire's meer aan de telers verzon den. WEST NOORD-BRABANT Kruisland, Bergen op Zoom, tot Belgische grens en grens Grote Rivierengebied: P. Goos, Etten, tel. 01608 2435. Kruisland en omgeving, Steenbergen: C. de Rooy, Etten-Leur, tel. 016083340. De Heen, Nieuw-Vossemeer, Halsteren: A. H. v. Da len, Barendrecht, tel. 018062346. Fijnaart, Willemstad, Dinteloord: H. J. Tijl, Nieuwe Tonge, tel. 01875418. Breda, Geertruidenberg, Zevenbergen, Oudenbosch en omgeving, Oud-Gastel: A. C. Lauwerijsen, Leur, tel. 016082474; P. Thijssen, Etten-Leur, tel. 01608—-4417; RUILVERKAVELING „ZONZEEL" Het in voorbereiding zijnde blok van ruilverkaveling „Zonzeel" omvat ongeveer 8700 hectaren en wordt glo baal begrensd in het westen door de Roode Vaart, in het zuiden door de Mark en het Markkanaal, in het oos ten door het Wilhelminakanaal en in het noorden door het ruilverkavelingsblok „Amerkant" en het Hollandsch Diep. De voorbereiding is thans zo ver gevorderd dat het plan van wegen en het waterbeheersingsplan vrijwel vaststaan. De in samenwerking tussen de Voorberei dingscommissie en de deskundigen opgestelde concept plannen werden aan de rijks- en provinciale diensten, aan waterschappen en gemeenten toegezonden en naar aanleiding van de ontvangen reacties werden de plan nen nader uitgewerkt. Thans zal op basis van deze plan nen een begroting van kosten gemaakt worden voor deze onderdelen. Over een aantal onderwerpen zoals het landschaps plan en de kavelinrichting is het overleg nog gaande, maar naar verwachting zal dit binnenkort afgesloten kunnen worden. Hierna kan het bij de plannen behoren de rapport worden voltooid en vastgesteld en kan een en ander bij de Centrale Commissie worden ingediend. Wanneer het plan door Gedeputeerde Staten in stem ming kan worden gebracht is in dit stadium moeilijk te voorspellen, dit zal zeker niet vóór eind 1972 verwacht mogen worden. A. J. M. de Schutter, Dinteloord, tel. 016703571; A. C. Buys, Oudenbosch, tel. 016523290. Technische leiding: L. C. Bakker (Hoofd Controleur), Barendrecht, tel. 018062094. ZEELAND West Zeeuws-Vlaanderen en O. Z.-Vlaanderen tot aan het kanaal, Breskens, tel. 011721353. Terneuzen, Zaamslag, Axel (Noord): W. van Cadsand, Axel, tel. 01155—1604. Koewacht (tot kanaal), Axel (Zuid), Hulst, Hontenisse: R. D. van Damme, Hulst, tel. 011402418. Noord-Beveland en Walcheren: J. Verburg, Colijns- plaat, tel. 01199—301. West Zuid-Beveland en Walcheren (Zuid): J. J. Goet- heer, Wolfaartsdijk, tel. 01198282 en A. de Regt, Ka- pelle-Biezelinge, tel. 011021301. Zak van Zuid-Beveland en Oost Zuid-Beveland: A. M. Kaboord, 's- H. H. Kinderen, tel. 011006748 en A. Hamelink, Kapelle, tel. 011021692. Schouwen-Duiveland: P. Flikweert, Nieuwerkerk, tel. 01114—1248. St. Philipsland: A. W. Beurkens, St. Philipsland, tel. 01677—303. Tholen: C. J. Poot, St. Maartensdijk, tel. 01666526. Walcheren-Noord: J. Balkenende, Kamperland, tel. 01107—367. West Z.-Vlaanderen: P. de Hullu, Zuidzande, tel. 01170—2516. Oost Z.-Vlaanderen: J. P. Maas, Lamswaarde, tel. 01142277 en W. Dekker, St. Jansteen (Post Hulst), tel. 01140—2019. Technische leiding in Zeeland: B. op 't Hof (Hoofd controle jr), Goes, tel. 011005114. BESTEMMINGSPLANNEN Tilburg. Vanaf 23 juni liggen een maand ter inzage de ontwerpen van plannen strekkende tot wijziging van de bestemmingplannen a. „Armhoefse Akkers"; b. „Wan delbos II"; c. „Oerle"; en d. „Soey". Gedurende genoem de termijn 'van een maand kunnen tegen de onder a. en b. genoemde bestemmingsplannen bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Zij, die zich tijdig met be zwaren tegen de onder c. en d. genoemde bestemmings plannen tot de gemeenteraad hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de in de ontwerpen aangebrachte wijzigingen, kunnen binnen een maand be zwaren indienen bij G.S. RADIO Dinsdag 6 juli a.s., Hilversum II, 12.3012.40 uur: „Resultaten van een Nederlands onderzoek naar de mi lieuverontreiniging door kwik", een vraaggesprek met ir. R. H. de Vos van het Centraal Instituut voor Voe dingsonderzoek T.N.O. te Zeist. „Aktualiteiten van het proefstation voor de groente- en fruitteelt onder glas" in Naaldwijk. Vrijdag 9 Juli a.s., Hilversum II, 12.3012.40 uur: Serie: „Milieuverontreiniging en Milieubeheer": de funk- tie van het landschap voor de samenleving, m.m.v. ir. B. ten Zeldam Hartelust van de Landbouwhogeschool te Wageningen. BEËINDIGING SLACHTPREMIE- EN OMSCHAKELINGSREGELINGEN De Raad van de Europese Gemeenschappen heeft op 21 juni 1971 een verordening vastgesteld, tot beëindi ging van het verlenen van premies voor het slachten van koeien en premies voor het niet in de handel bren gen van melk en zuivelprodukten. Hierin is bepaald dat de premie-regeling voor het slachten van koeien en het niet in de handel brengen van melk en zuivelproduk ten wordt ingetrokken voor wat betreft de na 30 juni 1971 ingediende aanvragen. Het Ontwikkelings- en Saneringsfonds voor de Land bouw neemt de na 30 juni 1971 ingediende aanvragen dus niet meer in behandeling. St Annaland. Vanaf 25 juni ligt een maand ter inzage de ontwerp-herziening van het bestemmingsplan „achter de molen". Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Arnemuiden. Vanaf 28 juni ligt een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Oranjeplaat". Geduren de deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Steenbergen. Vanaf 28 juni ligt een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Natuurgebieden 1971". Gedurende deze termijn kunnen schriftelijk bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Veldhoven. Vanaf 25 juni ligt een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Meldingsgebieden". Ge durende deze termijn kunnen schriftelijk bezwaren wor den ingediend bij de gemeenteraad. Helmond. Vanaf 25 juni liggen een maand ter inzage de door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde bestemmings plannen „Het Hout I" en „De Bus I". Zij, die zich tij dig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad gis tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeu ring door G.S., kunnen binnen een maand beroep instel len bij de Kroon. Valkenisse. Vanaf 25 juni ligt een maand ter inzage het bestemmingsplan „Bebouwde Kom Zoutelande". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad heb ben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen binnen een maand bezwaren indienen bij G.S. Eindhoven. Vanaf 30 juni ligt een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Woenselse Heide". Ge durende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren wor den ingediend bij de Gemeenteraad. Borsele. Vanaf 28 juni ligt een maand ter inzage het door G.S. gedeeltelijke goedgekeurde bestemmingsplan „Oude Dierikpolderweg". Zij, die zich tijdig met bezwa ren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben ge wend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door G.S. en een ieder die bezwaren heeft tegen in het ontwerp aan gebrachte wijzigingen, kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. m LAND- EN TUINBOUWBLAD Officieel orgaan van de Maatschappij tot bevordering van landbouw, tuinbouw en veeteelt in Zeeland en Noord-Brabant Eindredakteur: J. F. Blanksma Ing., Grote Markt 28, Goes, Postbus 46 (tel 01100 - 5010, tel. huis 01185 - 1422) Technische verzorging Combinatie drukkerij Vink N.V. - Axel en drukkerij Van de Sande N.V. - Terneuzen Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink N.V., Nassaustraat 1, Postbus 16, Axel, Telefoon 01155-2020, Postgiro 2069912

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1971 | | pagina 2