P. J. Zuid - Geluid SPORTDAG 1971 KORTE WENKEN 18 Onder redaktie van: H. A. HARDERWIJK Negen voetbal- en 16 volleybalteams vulden het morgenprogramma van de P.J.Z.-sportdag op zaterdag 5 juni j.l. De prima accomodatie van het Red Band Sportcomplex en de ideale weersomstandighe den zorgden voor optimale sportprestaties. De voetbalwedstrijden uitstekend geleid door cle heren Neefs en Landa verliepen bij zonder sportief. Toch werd er fel en met veel in zet gestreden, maar dit alle6 binnen de grenzen van het sportieve. Schouwen-Duiveland plaatste zich na ver lenging en 3 series strafschoppen tegen Tholen evenals de afdeling Oost Zeeuws-Vlaanderen voor de finale. Schouwen-Duiveland scoorde in de beginfase van de wedstrijd een doelpunt en ondanks enorme druk van Oost Zeeuws-Vlaanderen wist zij deze voorsprong te behouden. Het middagprogramma werd volledig gevuld door de individuele nummers. Veel belangstel ling van de leden voor deelname aan één of meerdere individuele nummers. De 1500 meter heren boekte een record n.l. 15 deelnemers. De diverse sportonderdelen verliepen vlot en geheel volgens tijdschema, dankzij de efficiënte werkwijze van de officials, allen leden van Oost en West Zeeuws-Vlaanderen. De sportdag werd geheel volgens traditie besloten met een cupwedstrijd tussen een damesteam van Oost Zeeuws-Vlaanderen en een team, samengesteld uit de rest van hel P.J.Z.-gebied. Ook hier een enorme inzet en een surplus aan raffinement en techniek. Slechts één incident ontsierde dit bijzonder sportief treffen. Aan de vrouwelijkheid van één der Oost Zeeuws-Vlaamse „speelsters" werd sterk getwijfeld. De noodzakelijke rondingen ga ven geen aanleiding tot twijfels, aangezien deze in voldoende mate aanwezig waren. De twijfel ontstond veel meer door de speelwijze van de betreffende „speelster". De sportcommissie hielp de zichtbaar nerveu ze scheidsrechter door de desbetreffende „dame" aan een nauwkeurig onderzoek te onder^ werpen. Het onderzoek wees uit, dat men te doen had met iemand van het mannelijke ge slacht. Het team van Oost Zeeuws-Vlaanderen door dit voorval uit haar ritme gehaald ver loor de wedstrijd met 10. Tijdens het sportbal in „Het Gildenhuis" te Roosendaal, reikte de heer Ph. van den Hoek de prijzen uit. De avond werd besloten met een geanimeerd bal met muzikale medewerking van de „Gold Stars". De uitslagen van de diverse sportonderdelen waren als volgt: Voetbal: 1. Schouwen-Duiveland 2. Oost Zeeuws-Vlaanderen 3. Tholen Volley dames: 1. Fijnaart 2. Tholen 3. West Zeeuws-Vlaanderen Volley heren: 1Fijnaart 2. Zevenbergen 3. Óóst Zeeuws-Vlaenderen Estafette gemengd: 1. West Zeeuws-Vlaanderen 2. Tholen 3. Oost Zeeuws-Vlaanderen Touwtrekken dames: 1. Oost Zeeuws-Vlaanderen 2. West Zeeuws-Vlaanderen 3. Tholen 100 m heren: 1. T. Zuurland 2. J. van Doorn 3. J. Barmen 't Loo 100 m dames: 1. mej. B. de Lint 2. mej. J. Oosters 3. mej. A. van Gastel Kogelstoten dames: 1. T. Coomans (8.77 m) 2. J. Oosters (8.62 m) 3. J. van Hoeve (8.28 m) Verspringen dames: 1. mej. S. van Hoeve (4.02 m) 2. mej. M. van Strien (3.75 m) 3. mej. C. Brooymans (3.63 m) Hoogspringen dames: 1. mej. C. Brooymans (1.30 m) 2. mej. T. Geluk (1.25 m) 3. mej. J. van Hoeve (1.20 m) 400 m dames: 1. mej. S. van Hoeve 2. mej. A. Korstanje 3. mej. A. van Gastel Kogelstoten heren: 1. J. Dieleman (10.03 m) 2. P. J. van Cadzand (9.92 m) 3. J. Dieleman (9.86 m) Verspringen heren: 1. T. Zuurland (5.24 m) 2. J. Dieleman (4.96 m) 3. J. van Nieuwenhuizen (4.92 m) Hoogspringen heren: 1. R. Geuze (1.55 m) 2. R. den Engelse (1.45 m) 3. R. Schouwenaar (1.30 m) 1500 m heren: 1. J. Haak 2. J. Jonker 3. J. Verstraaten Touwtrekken heren: 1. West-Brabant 2. Oost Zeeuws-Vlaanderen 3. West Zeeuws-Vlaanderen OOST ZEEUWS-VLAANDEREN Oost Zeeuws-Vlaanderen won op de P.J.Z.-sportdag 1971 wederom een aantal medailles. Voor dit edelmetaal heeft het bestuur momenteel een vaste en waar dige bestemming gevonden n.l. een nieuwe en fraai uitgevoerde prijzenkast. Men vraagt zich alleen nog af waar al die prijzen ooit door de oude afdelin gen Axel en Hoek op P.J.Z.- en P.J.G.Z.-sportwedstrijden in het verleden ge wonnen zijn gebleven. Liggen ze bij een oud-voorzitter in de kast, stoffig en wellicht enigszins aan geslagen? Nam de secretaris ze mee: Liggen er nog ergens bekers vergeten in een hoekje? Het bestuur van Oost Zeeuws-Vlaanderen wil al dit eremetaal de plaets geven die het toekomt, n.l. een plaatsje in een fraaie prijzenkast. Hun verzoek is dan ook: alle prijzen in het heden of verleden ooit gewonnen op P.J.Z.- of P.J.G.Z.-sportdagen vrijdagavond 11 juni a.s. meenemen naar „De Heinekenbar" te Axel. Geef gehoor aan de oproep van het bestuur en kijk thuis of er niet ergens een vergeten bekertje of medaille ligt. EN-KRANT Alle EN-lezers hebben ongetwijfeld het enquêteformuliertje ontdekt in het zesde EN-nummer. Zij hebben tevens kunnen lezen, waarom de redactie de gevraagde gegevens wilde. Nu, een week na haar verschijnen, stromen de eerste reacties van de lezers binnen, waarvan velen vergezeld door een uitvoerige vermelding van kritische opmerkingen en eventuele suggesties t.a.v opmaak, inhoud, enz. Wij zijn bijzonder blij met deze uitgebreide informatie over de wensen en verlangens van de lezer, omdat dit feitenmateriaal van belang kan zijn, bij een eventuele voortzetting van „EN". De redactie van „EN" zou het bijzonder prettig vinden, wanneer zoveel mogelijk EN-lezers hun formuliertje instuurden, al dan niet vergezeld van wat uitvoeriger informatie, inzake inhoud, opmaak enz. Heb je kritiek, spui die gerust. Een papiertje is en blijft een onpersoonlijke zaak, maar het is nu eenmaal onmogelijk om alle EN-lezers in een persoonlijk gesprek naer hun mening te vragen. Onze excuses voor deze werkwijze, maar we doen het met de beste bedoelingen n.l, de mening van het lid verwerken in al ons handelen op provinciaal niveau. Ben jij van mening, dat „En" rustig kan verdwijnen, deel dit dan mee aan de redactie. Ook een NEE kan een positieve bijdrage zijn!! Wanneer het enigszins mogelijk is wel graag het NEE motiveren. Juist deze motieven kunnen bijzonder leerzaam zijn voor de redactie. Stuur het enquêteformuliertje gerust in. We zijn nog niet met vakantie!! GROEPSUITWISSELING MET ENGELAND Een plattelandsjongerengroep uit Engeland heeft belangstelling voor een uit wisseling met een groep uit Nederland. Het betreft hier een groep van 15 tot 20 personen. De leeftijden variëren van 17 tot 25 jaar. De Engelse jongeren willen graag voor een weekend naar Nederland komen. Als mogelijkheden geven zij op het weekend van 2527 juni of het weekend van 1618 juli a.s. De Nederlandse groep wordt daarna voor een verblijf in Engeland uitgenodigd. Wanneer een afdeling interesse heeft, kan zij kontakt opnemen met de P.J.G.N., Prins Mauritsplein 23, Den Haag (070512541) of met het P.J.Z.-sekretariaat. „BEDRIJFSBLINDHEID" ontstaat door steeds bezig te zijn in en met het eigen bedrijf zonder nieuwe ideeën van buiten het bedrijf. U kunt deze blindheid voorkomen of opheffen door u aan te sluiten bij een excursie naar andere bedrijven of objekten. Er is veel nieuws te zien of te horen en bij terugkomst op uw eigen bedrijf ziet U dat weer eens met andere ogen. GRAS EN ONKRUID kunnen tegen de electrische afrasteringsdraad groeien en voeren dan de stroom af naar de aarde. De stroomstoot verzwakt hierdoor, met de kans dat het vee uit de weide breekt. Maai daarom deze stroomafvoerders weg en houdt de schrik in de draad. HET KAN ZIJN DAT HET U ontgaan is om een vroege bestrijding van bladluizen in tuinbonen uit te voeren om daarmee topvergeling, gepaard gaande met bladrol te beperken. Deze bladrol veroorzaakt in ver schillende jaren een flinke oogstdepressie. Wacht dus niet langermaar voer een bespuiting uit met de be kende luisbestrijdingsmiddelen. Denk bij conserven- tuinbonen aan de veiligheidstermijn. DE BEDRIJFSOVERNAME door de jonge boer en het overgeven van het bedrijf door de „gezeten" boer is een belangrijke stap in het leven van beiden. Nog te weinig wordt gebruik gemaakt van de mogelijk heden U te laten voorlichten door deskundigen op het terrein van de bedrijfsovername, de financiering en de rentabïliteitsverwachtingen van het over te nemen bedrijf. WITLOFWORTELEN ZIJN geen suikerbieten. Zij mogen niet te groot worden of vertakt groeien. Het aantal wortels voor een goede opbrengst en kwaliteit is op vele praktijkpercelen te laag. Per ha zijn 200.000 planten nodig. Let er bij het dunnen op dat u niet te veel planten wegslaat waardoor de stand nog weer te dun wordt. HET IS NIET TE ZEGGEN of dit jaar het verschijn sel van „toprol" in aardappelen weer zal optreden, of dit algemeen zal zijn of pleksgewijs of misschien zelfs van voorbijgaande aard. is geweest. Om toprol te voor komen wordt U aangeraden vóór eind juni een be spuiting uit te voeren met 2 kg of liter parathion per ha. U kunt dat combineren met een bespuiting tegen de aardappelziekte.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1971 | | pagina 18