gropatax 9Czlm ALGEMENE VERGADERING Zitdagen 2 Het Hoofdbestuur van de Maatschappij tot bevordering van landbouw, tuinbouw en veeteelt in Zeeland en Noord-Brabant heeft de eer U hierbij uit te nodigen tot het bijwonen van de op maandag 21 juni 1971 te 14.00 uur in Schouwburg „Luxor", Lieve Vrouwestraat 25, Bergen op Zoom. AGENDA 1. Openingsrede door de algemeen voorzitter 2. Notulen van de algemene vergadering van 7 december 1970 3. Mededelingen en Ingekomen stukken 4. Rekening en verantwoording van de Maatschappij tot bevordering van landbouw, tuinbouw en veeteelt in Zeeland en Noord-Brabant over het jaar 1970. Verslag van de Financiële commissie over het nazien van de rekening en verantwoording over het jaar 1970 van de Maatschappij tot bevordering van landbouw, tuinbouw en veeteelt in Zeeland en Noord-Bra bant. 5. Benoeming van leden van het hoofdbestuur Ingevolge artikel 18 van de statuten door de Tuinbouwcommissie ter benoeming tot lid van het hoofd bestuur voorgedragen de heer M. Goud, Baarland, zulks in de vacature van de heer J. Stoutjesdijk. Door de veehouderijcommissie worden ter benoeming tot leden van het Hoofdbestuur voorgedragen de heren C. de Visser, Meliskerke en M. den Dekker, Hoedekenskerke, zulks in de vacatures van de heren Js. Vos en J. M. C. Ooms. 6. Mededeling van de benoeming door het hoofdbestuur van leden tot lid van verdienste. 7. Rondvraag PAUZE 8. Inleiding door de hoogedelgestrenge heer Ir. W. van Soest, direkteur akkerbouw tuinbouw van het Minis terie van Landbouw en Visserij over het onderwerp: „Sterke en zwakke punten van akkerbouw" en „Tuin bouw ten zuiden van de grote rivieren" 9. Gedachtenwisseling Namens het Hoofdbestuur 10. Sluiting van de ZLM J. PRINS, voorzitter. A. KORTEWEG, secretaris. UlllillilUllilllliljUJilJ GOES HULST: maandag 7 juni in „Het Bonte Hert". WESTKAPELLE: maandag 7 juni in „Kasteel v. Batavia", van 9.1512.30 uur. OOSTBURG: woensdag 9 juni in café „De Windt". ZIERIKZEE: donderdag 10 juni in hotel „Huis van Nassau". KORTGENE: donderdag 10 juni in hotel „De Korenbeurs". MIDDELBURG: donderdag 10 juni in hotel „De Eendracht". ST. PHILIPSLAND: vrijdag 11 juni in hotel „De Druiventros". S GOES: In het Landbouwhuis: maandag 7 juni 1971 van 9.0012.00 uur vol gens afspraak. dinsdag 8 juni 1971 van 9.0012.00 uur vol gens afspraak. dinsdag 8 juni 1971 van 13.3017.00 uur. GEDEELTELIJKE OPHEFFING VETERINAIRE CONTROLES In het kader van opheffing van alle formaliteiten aan de binnengrenzen van de Benelux worden per 1 juli 1971 de bestaande veterinaire controles van een groot aantal dieren en dierlijke produkten opgeheven. Hiervan zijn voorlopig uitgezonderd o.a. levende varkens, vis- en diermeel, beenderen en papagaaiachtigen. Ten aanzien van het intra-verkeer van runderen blijft het E.E.G.- gezondheidscertificaat vereist. Een en ander blijkt uit 19 door de minister van landbouw en visserij vastgestelde beschikkingen, die in de Nederlandse Staatscourant van 1 juni 1971 zijn gepubliceerd. Onder de nieuwe situatie zullen bedoelde controles voor wat betreft het handelsverkeer met andere landen dan België en Luxemburg in het algemeen aan de Bene- lux-buitengrens plaatsvinden. De nieuwe situatie betekent niet, dat ingeval van het uitbreken van een besmettelijke dierziekte in een der Benelux-landen, de andere lidstaten zich niet tegen „invoer" van de ziekte zouden kunnen beschermen. Eventueel te nemen maatregelen zullen niet anders dan na vooroverleg met de veterinaire diensten van de part- nerlanden worden genomen. PREMIEKEURINGEN Door de Stichting voor de Rundveeverbetering in Zee land zijn voor de plaatselijke premiekeuringen van rund vee in 1971 de volgende data vastgesteld. OOST ZEEUWS-VLAANDEREN Donderdag 10 juni: Zaamslag 10.00 uur Kloosterzande 14.00 uur WEST ZEEUWS-VLAANDEREN: Donderdag 17 juni: Maandag 5 juli: Biervliet 14.00 uur Heille 14.00 uur Maandag 28 juni: Eede 14.00 uur Inzending van manlijk en vrouwelijk fokvee staat voor alle veehouders open. Neemt U hierover contact op met de plaatselijke commissies. UITNODIGING tot het bijwonen van de algemene vergadering van de Vereniging voor Ziekenhuisverpleging „Zuid en Noord" te Goes op maandagavond 7 juni 1971 te 8.30 uur in „De Prins van Oranje", Nieuwstraat te Goes. Agenda: 1. Opening door de voorzitter. 2. Vaststelling van de notulen van de Buitengewone Algemene Vergadering van 30 november 1970. 3. Benoeming van een commissie voor de notulen. 4. a. Jaarverslag van de secretaris. b. Toelichting door de direkteur op de financiële resultaten (zie bijlage) over het boekjaar 1970 en verslag van de kontrole-commissie. c. Voorstel van het bestuur de rekening over 1970 goed te keuren en het bestuur décharge te ver lenen voor het gevoerde beheer. d. Voorstel van het bestuur het voordelig saldo aan de reserve toe te voegen. 5. Bestuursverkiezing: a. Aftredend en terstond herkiesbaar zijn de heren: L. Anderson te Goes, B. J. Korstanje te Yerseke, C. J. v. d. Werff te Rilland en J. Kikkert te Vlis- singen. b. Voorzien moet worden in de vakatures: le. M. van Halst, wegens het bereikt hebben van de 70-jarige leeftijd. 2e. W. Kamermans, wegens overlijden. 6. Verkiezing van de leden voor de ledenraad: a. Aftredend en terstond herkiesbaar zijn de dames mevr. M. Renesvan Geer te Tholen en mej. S. M. Meijers te Goes en de heren F. Edzers te Kloe- tinge, A. Dommisse te Krabbendijke, J. J. de Looff te Kortgene, A. Dingemanse te Zoutelande en M. Boogerd te Zaamslag. b. Aftredend en stelt zich niet herkiesbaar is de heer M. K. Romeijn te Ouwerkerk, zodat in deze vaka- ture voorzien moet worden. c. Eventueel moet voorzien worden in vakatures die ontstaan. 7. Het bestuur vraagt machtiging zo spoedig mogelijk over te kunnen gaan tot het invoeren van facultatieve eigen risico's, waardoor het mogelijk is een reduktie op de premies te verlenen bij de kostprijs 3e en 2e klas inklusief de poliklinische verzekering. 8. Rondvraag. 9. Sluiting. N.B. a. Amendementen op bovengenoemde voorstellen alsmede vragen voor de rondvraag s.v.p. zo mogelijk voor 3 juni a.s. te zenden aan het kan toor: 's Heer Efsdorpweg 12 te Goes (tel. 01100 -7603-8271 - Toestel 3). b. Het financiële verslag over 1970 ligt voor de leden op het kantoor ter inzage vanaf heden tot aan de datum van de Algemene Vergadering. Namens het bestuur, M. REIJNHOUDT, voorzitter. M. VAN HALST, secretaris. RADIO Dinsdag 8 juni a.s., Hilversum II, 12.3012.40 uur: „De ontwikkeling van het inkomen op het veehouderij bedrijf", prof. dr. A. Maris, direkteur van het Landbouw- Economisch Instituut. „Aktualiteiten van het proefsta tion voor de groente- en fruitteelt onder glas in Naald wijk. Vrijdag II juni a.s., Hilversum II, 12.3012.40 uur: „Milieuhygiëne als studierichting op de Landbouwhoge school in Wageningen", m.m.v. de Landbouwhogeschool te Wageningen. Serie: „Ontwikkelingen van de Land bouw in Twenthe", m.m.v. ir. G. Brilman, consulent voor de rundveehouderij en de akkerbouw voor de provincie Overijssel. VEEBEOORDELINGSWEDSTRIJD Op de „Agrarische Dagen Walcheren" die op 9 en 10 juli te Oostkapel le zullen worden gehouden, zal weer een veebeoordelingswedstrijd georganiseerd worden door de Veeteeltstudieclub Walcheren. Iedereen, jong en oud, mag deelnemen, opgaven bij de heer P. J. Rooze, Leliëndaalseweg 5 te Sint Laurens, tel. 011803938. Als voorbereiding op deze wedstrijd worden 2 avondexcur sies met vee beoordeling gehouden o.l.v. de heer Van Sluis, t.w. op 18 juni op het bedrijf van de heer A. Lan- gebeeke, Snouck Hurgronjeweg 4 te Gapinge, en op 25 juni op het bedrijf van de heer W. Verhage, Braam- weg 12 te Koudekerke. Aanvang 7.30 uur precies. BESTEMMINGSPLANNEN Hulst. Vanaf 20 mei ligt een maand ter inzage het be sluit van de gemeenteraad tot voorlopige goedkeuring van een plan tot onteigening van een aantal percelen grond gelegen in het bestemmingsplan Noord-Oost Sint Jansteen. Belanghebbenden kunnen tot uiterlijk veertien dagen na genoemde termijn bezwaren schriftelijk bij de gemeenteraad indienen. Oosterhout. Vanaf 24 mei ligt een maand ter inzage het door G.S., behoudens een deel der voorschriften, goedgekeurde bestemmingsplan „Omlegging wegverbin ding BredaTilburg, onder Dorst". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door G.S., kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. Poortvliet. Vanaf 24 mef ligt een maand ter inzage het door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan „West". Gedurende deze termijn kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot GS. hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door G.S., binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. Helmond. Vanaf 20 mei ligt een maand ter inzage het ontwerp van het bestemmingsplan „6e herziening Bin- deren". Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke be zwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Middenschouwen. Vanaf 3 juni liggen een maand ter inzage de door de gemeenteraad vastgestelde wijziging van de voorschriften van het bestemmingsplan „Kerk- werve-West", het vastgestelde bestemmingsplan „Scha- rendijke 1970" en het vastgestelde bestemmingsplan „Zomerhuizenterrein Ellemeet". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen gedurende genoemde termijn bezwaren indienen bij G.S. St. Maartensdijk. Vanaf 24 mei liggen een maand ter inzage de door G.S. goedgekeurde voorschriften van de bestemmingsplannen „West" en „Kom". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. Giessen. Vanaf 24 mei ligt een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „De Rietdijk". Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren worden inge diend bij de gemeenteraad. Axel. Vanaf 24 mei ligt een maand ter inzage het ont werp-bestemmingsplan „Zuid-Oost". Gedurende deze ter mijn kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. (Zie verder pa*. 4.) LAND- EN TUINBOUWBLAD Officieel orgaan van de Maatschappij tot bevordering van landbouw, tuinbouw en veeteelt in Zeeland en Noord-Brabant Wnd. eindredakteur: A van Oosten Grote Markt 28, Goes, Postbus 46 (tel 01100 - 5010, tel huis 01100 - 7034) Technische verzorging Combinatie drukkerij Vink N.V. - Axel en drukkerij Van de Sande N.V. - Terneuzen Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink N V Nassaustraat 1, Postbus 1b'. Axel, Telefoon 01155 2020, Postgiro 2069912

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1971 | | pagina 2