3 werktuigen HOEGEN DIJKHOLvoor een zekere uugst...! F vraagt documentatie Voor het beter bewerken van uw grond en bet vergroten van uw t capaciteit - VAN RUMRT N.V. Uitbreiding C. Meijer N.V. in Flevoland RUMPTSTAD JDn hogedrukpersen ra H. J. HOEGEN DIJKHOF •Kees Meijer uit Kruiningen is in de aardappelwereld een begrip. Niet alleen in Zeeland, doch ook elders in binaen- en buitenland. Wat door de heer Meijer in een tijdsbestek van 50 jaar werd gepresteerd dwingt veel respect af. Als boerenarbeider ging hij in 1920 in de aardappelhandel. In dat jaar bedroeg zijn omzet 20.000,Nu is het bedrijf zodanig uitgebouwd dat er per jaar ruim 1000 maal zoveel aan geldswaarde wordt verhandeld, namelijk voor ƒ22 miljoen. Bij deze uitbouw heeft hij nu al geruime tijd de steua van zijn zoon H. Meijer, die zijn vader in vele functies is opgevolgd en thans leider is van het bedrijf. De zaak is veelomvattend. Er wordt handel ge dreven met niet minder dan 36 landen, dus men heeft bijna overal in de wereld connecties. Er wordt veel uitgevoerd, doch ook de import is niet gering. Het buitenland speelt een grote rol, doch ook het binnen land neemt zeer veel af. Grote hoeveelheden vinden hun weg in kleinverpakking van 2Va en 5 kg. Het be drijf is zeer arbeidsintensief, zodat men meer dan 100 man personeel in dienst heeft en de jaarlijkse loonsom globaal 2 miljoen bedraagt. De aardappelen worden deels rechtstreeks van de boer gekocht of op contract geteeld, doch tevens ver bouwt C.M.K. zelf jaarlijks 400 ha aardappelen op ge huurd land. Daardoor kaa men zelf beslissen over de teelt van riskante rassen en over de rooidata. Van de oppervlakte „eigen teelt" is 230 ha ici O. Flevoland. NIEUW GEBOUWENCOMPLEX Het bedrijf blijft groeien; een teken van gezond heid. Op 9 juni zal in de nieuwe polder Oostelijk Flevo land te Swifterbant een nieuw gebouwencomplex worden geopend. De officiële opening zal worden ver richt door de heer A. G. Lindenbergh van de Rijks dienst voor de IJsselmeerpolders, terwijl tevens o.a. het woord zal worden gevoerd door ir. J. W. Wellen, directeur-generaal van het Ministerie van Landbouw en Visserij. Met de ingebruikneming van het gebouw te Swif terbant zal het aantal vestigingen van dit bedrijf op drie komen. Het moederbedrijf bevindt zich in Kruiningen, ter- ^wijl op Schouwen en Duiveland een vestiging is in "Zierikzee en Oosterland. De vestiging Zierikzee zal per 1 juli a.s. worden overgebracht naar Oosterland, waartoe aldaer een nieuwe loods in aanbouw is. De reden van de vestiging van het nieuwe bedrijf in Swifterbant is, dat de werkzaamheden nu zo dicht mogelijk bij het produktiegebied kunnen geschieden, terwijl voor de opslag van de gerooide aardappelen een zo kort mogelijke afstand gereden hoeft te wor den. Ook zullen in dit bedrijf de wetenschappelijke werkzaamheden worden verricht voor de vermeerde ring van nieuwe rassen. Door de ingebruikneming van dit nieuwe bedrijfs- complex is de totale bewaarcapaciteit van C.M.K. ge komen op ruim 33.000 ton aardappelen. De afmetin gen van het gebouw in Swifterbant zijn: lengte 115 m, breedte 103 m en gemiddelde hoogte 6V2 m. Het terrein is 2.35 ha groot. De investeringen be dragen ruim ƒ4 miljoen. Inderdaad indrukwekkende cijfers. KLEINVERPAKKING In het nieuwe complex zijn 14 aardappelcellen van elk 300 ton en twee van 150 ton. Verder is er een extra opslag van 8600 ton in het gebouw zodat de totale •bewaarcapaciteit te Swifterbant op ruim 13.000 ton gesteld kan worden. Door middel van een verwarmingssysteem dat men naar eigen inzichten heeft laten uitvoeren, kunnen de opgeslagen aardappelen op temperatuur worden ge bracht indien dit nodig wordt geacht. De volautoma tische lijn voor rassen en kleinverpakking is ca. 100 m lang. De capaciteit bedraagt ongeveer 100 ton per dag. Voor het personeel is er een moderne cantine, die tevens een fraai uitzicht biedt over de nieuwe polder. Van de 117 personeelsleden van CMK werken er 37 te Swifterbant. Al met al betekent de opening weer een belangrijke gebeurtenis voor dit dynamische bedrijf in de agrari sche sector. is er de degelijk geconstrueerde uitgevoerd met 5,6 of 7 scharen voor het bewerken van lichte grond met 5,6,7, 8 of 10 scharen voor de zware grondsoorten; voorzien van strogeleiders Uw perceel kanten kunt u met een 6- of 7-schaar Rumptstad stoppelploeg in één werkgang volledig afploegen. Inlichtingen en levering via uw smid/handelaar. Wij fabriceren tevens: 1-schaar kantelploegen, 2-, 3- en 4-schaar wentelploegen, 2- tot 8-schaar rondgaande ploegen, wielploegen voor rupstrekkers. U WEET HET: MET RUMPTSTAD MEER MOGELIJKHEDEN! Voor uitvoerige informatie kunt u zich ook rechtstreeks wenden tot: Stad aan 't Haringvliet Telefoon 01871 - 202* BIETENROOIERS Grootste rooicapaciteit per man per dag grootste seizoencapaciteit veel blad verwerkingsmogelijkheden zonder pa den rooien het gewas in dunnere kop pen door dubbele rijenpoetser, enz. Gegroefde balen (houden het touw beter vast) met een lengte van 50-115 cm drievoudig be schermde naalden kleine draai- hoek door "superflow"-toevoer- systeem ongestoorde toevoer naar perskamer, enz., enz. AARDAPPELROOIERS Leverbaar als zakkenrooier, wagen- rooier en bunkerrooier verschillen de kettingsnelheden diabolo toe- voerrol hydraulische regeling van de schaardiepte enz. Handel Mij. N.V- lndostrieterrein '«-HEER ARENDSKERKE Tel 01106 -1592 (T\s INFORMATIEBON ^^^uur mij per omgaande foldermateriaal over de INaam T.a.v I Adres Plaats Telefoon voor studiedoeleinden Ingesloten envelop zonder pos aan H. J. Hoegen Dijkhol Andwoordnr. 95, Doetinchem. IR

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1971 | | pagina 13