waarom zou u 2 uur overeen hectare doen als het in 1 uur kan WELGER opraappersen 12 AFREKENING GEORGANISEERDE DIERZIEKTENBESTRIJDING EN KWALITEITS ONDERZOEK (GEDEELTELIJK) VAN MELK Voor de kosten, verbonden aan de georganiseerde be strijding van runderziekten wordt door de Gezondheids dienst aan de veehouders een jaarlijkse omslag per rund in rekening gebracht. Deze omslag bevat de kosten van identificatie (schetsen) en registratie van het rundvee, tuberculinatie, alsmede die van alle overige activiteiten van de Gezondheidsdienst ter voorkoming en bestrijding van runderziekten. De omslag bedraagt voor het jaar 1971 1,50 per rund. Volledigheidshalve moet hierbij worden opgemerkt dat genoemde omslag slechts een gedeelte der kosten diekt, omreden de overheid aanzienlijke bijdragen voor de dier- ziektenbestrijding aan de Gezondheidsdiensten ter be schikking stelt. a. niet melkleverende veehouders De bovengenoemde omslag wordt aan niet melkleve rende veehouders door de Gezondheidsdienst recht streeks in rekening gebracht. b. wel melkleverende veehouders Met die veehouders, die leverancier zijn aan een zui velfabriek, geschiedt de afrekening door de fabriek middels een inhouding op het melkgeld. Tegelijk met inhouding vindt dan verrekening plaats van de kos ten verbonden aan het vierwekelijks onderzoek van de geleverde melk op penicilline en celgehalte, welk onderzoek door de Gezondheidsdienst wordt verricht in opdracht van het Regionaal Orgaan Zuid West Nederland. De omslag van 1,50 wordt in dit geval met ƒ0,60 per rund verhoogd (de gemiddelde kostprijs van peni cilline en celgehalte onderzoek per aanwezig stuks rundvee). Totaal wordt dus door de fabriek verrekend 2,10 per aanwezig stuks rundvee. Een uitzondering op het hierboven gestelde geldt voor de melkleve rende veehouders woonachtig in Oost Zeeuws-Vlaan- deren. In dit gebied vindt geen verrekening middels LANDBOUWPRIJSINDEXCIJFERS, MAART 1971 (basis: overeenkomstige maand 1962/1964 100) Volgens mededeling van het Centraal Bureau voor de Statistiek 'bedroeg het groepsindexcijfer voor akkerbouw- produkten in maart 1971 106 tegen 150 in maart 1970. Het effect van de hogere prijzen voor graanstro en onge- repeld vlas werd geheel teniet gedaan door de lagere prijzen voor bijna alle andere produkten in deze sector. Het groepsindexcijfer voor veehouderijprodukten liep deze maand terug en wel met 2 punten tot 127. Dit in vergelijking met de overeenkomstige maand van vorig jaar. In deze sector waren de prijzen hoger voor rund vee, vette kalveren, paarden, melk en eieren. Alle andere veehouderijprodukten vertoonden een daling. de fabriek plaats, doch wordt met elke veehouder rechtstreeks door de Gezondheidsdienst afgerekend. Los van bovenstaande omslagverrekening verzorgt de Gezondheidsdienst jaarlijks de inning van de kosten van de voorjaars mond- en klauwzeerenting, waar voor iedere veehouder een nota ontvangt. De najaars enting van 1970 werd, zoals bekend, de veehouder niet in rekening gebracht. GEZONDHEIDSDIENST VOOR DIEREN IN ZEELAND. EXCURSIE VARKENSHOUDERIJ „ST. JANSTEEN" EN „KLOOSTERZANDE" Op woensdag 16 juni a.s. zal door de Varkenshouderij- kernen „St. Jansteen" en ..Kloosterzande" een excursie worden gehouaen naar N.V. Mengvoeder U.T.-Delfia te Maarssen. Bezocht zullen wordien de mengvoederfabriek te Maarssen en het proefbedrijf „Groot Kantwijk" te Vreeland. Behalve leden van genoemde varkenshouderij- kernen kunnen ook andere belangstellende varkenshou ders uit Zeeuws-Vlaanderen aan deze excursie deel nemen. Ook de dames zijn van harte welkom. De deelnemers ontvangen t.z.t. een volledig program ma. Opgave voor deelname aan deze excursie is moge lijk bij die heer C. W. M. Backx, Van Schengestraat 16, Heinkenszand, alwaar ook nadere inlichtingen zijn te verkrijgen. De opgave, liefst schriftelijk, moet uiterlijk 7 juni a.s. binnen zijn. Werkgevers- en Sociale Zaken REGISTRATIE JAARCONTRACTEN Met ingang van het jaar 1971 is als gevolg van automatisering der administratie wijziging gebracht in het systeem van registratie van de vaste jaarcon- trakten. Tot nu toe werd jaarlijks in de periode januari t/m mei afhankelijk van het contractjaar volgens de C.A.O. aan de leden van de Bedrijfsvereniging voor het Agrarisch Bedrijf een kaart toegezonden, waarop vermeld stonden de over het verstreken con tractjaar als vast geregistreerde werknemers. Op deze kaart diende de verlenging van de con tracten te worden aangegeven, waarna deze kaart met eventueel nieuwe aangegane contracten, aan het regionaal kantoor van het A.S.F. moest worden te ruggezonden. Met ingang van het jaar 1971 is de registratie der jaarcontracten niet meer gebaseerd op voortzetting van de registratiegegevens over het voorgaande jaar doch op een jaarlijkse eenmalige momentopname en wel van de situatie per eind van het jaar; voor het eerst dus per eind 1970. Van de werkgevers, die aan het eind van het ka lenderjaar personeel in dienst hebben, dat als vast wordt aangemerkt hetzij omdat een jaarcontract is geregistreerd, hetzij dat het dienstverband op grond van de functie, bijv. boekhouder, bedrijfsleider, dienstbode etc. als vast wordt aangemerkt worden de gegevens hiervan automatisch vastgelegd. Jaarlijks in de periode september/oktober voor het eerst m 1971 wordt aan de leden een kaart toegezonden, waarop deze als vast aangemerkte werknemers zijn vermeld, onderscheiden in diegenen, waarvoor krachtens de C.A.O. wel en diegenen waar voor geen jaarcontract is vereist. Op deze kaart dient de werkgever de begin- en einddatum van het in 1971 aangevangen jaarcontract te vermelden. Tevens moeten in de periode 1 januari tot de da tum van ontvangst der kaart nieuw afgesloten jaar contracten met de kaart aan het regionale kantoor worden toegezonden. Samenvattend kan gesteld worden, dat de door de werkgevers te verrichten handelingen geen essen tiële wijzigingen ten opzichte van de vóór 1971 ge bruikelijke hebben ondergaan. Van belang voor hen is voornamelijk te weten, dat de registratiegegevens niet meer in de eerste doch pas in de tweede helft van het jaar worden gevraagd. VEEWET DRINGEND AAN HERZIENING TOE „Niet alleen de Vleeskeuringswet, ook de Veewet 1920 moet zo spoedig mogelijk worden herzien", aldus de minister van landbouw en visserij, ir. P. J. Lardinois, tijdens de herdenkingsbijeenkomst op 14 mei j.l. in de Stadsschouwburg te Utrecht bij gelegenheid van het 100- jarig bestaan van het Veeartsenijkundig Staatstoezicht. De bewindsman kwam tot deze uitspraak o.m. op grond Van het feit, dat volgens de huidige wettelijke regeling grote veredelingsbedrijven die door een zoge naamde veewetziekte worden getroffen, de overheid schadeclaims kunnen aanbieden, die soms het miljoen gulden per bedrijf te boven gaan. Hij bepleitte dan ook regeling van een constante veterinaire begeleiding van boven een bepaalde omvang gelegen veredelingsbedrij ven. Zonder een dergelijke begeleiding acht hij vergroting van de bedrijfsomvang van deze gespecialiseerde bedrij ven zoals in nabije toekomst kan worden verwacht niet meer verantwoord. Dat ene uur kan het verschil zijn tussen regen en zonneschijn en in juist dat ene uur openbaart zich de enorme capaciteit van de Weiger hogedrukpers type AP71. Denkt u deze capaciteit niet te Vraag inlichtingen over Weiger persen e bij ^*1 GOES, Dr. Philipsstraat 9, tel. 01100-8110 kunnen benutten? Geen probleem, want er zijn immers een groot aantal Weiger persen leverbaar. Voor iedereen de juiste capaciteit! En u weet toch, dat de naam Weiger borg staat voor kwaliteit!

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1971 | | pagina 12