JL-) P. J. Zuid - Geluid Bloesemrit-1971 een succes Jongerenaktiviteiten Onder redaktie van: H. A. HARDERWIJK Zaterdagmiddag 8 mei j.l. werd weer een „Bloesemrit" verreden. De elfde oriënteringsrit voor motorvoer tuigen in successie. Na al die jaren nog steeds een grote belangstelling voor deze rit van zowel jong als oud. De rit van 8 mei j.l. kenmerkte zich door ideale weersomstandigheden, een kleurige bloesempracht, een groot deelnemersveld (82 equipes) en een nnt al te moeilijk en foutloos uitgezet parcours. Een niet al te moeilijk parcours, maar desondanks situaties, die voor de nodige strafseconden zorgden. Het venijn school deze keer niet in de staart maar in de kop, want een groot aantal equipes verkeek zich slechts enkele tientallen meters na de start op een ,,kruispunt"-situatie. Deze situatie en andere knelpunten waren na af loop van de rit aanleiding tot levendige discussies met andere rijders. De lengte van de rit bedroeg officieel 47 km, maar er was één equipe, die 200 km nodig had om de finish te bereiken. Vol goede moed en gehuld in een enorme stofwolk bereikte ook zij nog pp tijd de finish bij motel ,,De Caisson" te Kapelle. Een kwartier na sluiting van de finish waren alle einduitslagen bekend en kon de P.J.Z.-voorzitter, de heer Ph. van den Hoek, overgaan tot de prijsuitreiking. De heer L. Vogelaar uit Steenbergen en lid van de P.J.Z.- afdeling uit die plaats behaalde met slechts 14 strafseconden de 1e prijs, een wisselbeker. Na vele jaren tot de vaste prijswinnaars behoord te hebben, lukte het hem dit jaar beslag te leggen op de meest eervolle plaats, en nam daarmee de wisselbeker over van de heer C. Kloosterman uit Biezelinge, win naar Bloesemrit-1970. De heer Vogelaar won bovendien nog medaille als beste P.J.Z.-deelnemer. De 26 best geklasseerden mochten hierna een keus maken uit de vele waardevolle prijzen. Tenslotte dankte de voorzitter allen die meegewerkt hadden aan het succesvol verloop van deze Bloesem- rit. Een bijzonder woord van dank richtte hij tot de heren M. H. van de Linde, K. van Hoeve en S. van Hoeve voor de zorgvuldige wijze waarop zij de rit hadden uitgezet en voor de snelle berekening van de resultaten. Spreker liet zijn woorden vergezeld gaan van een kleine attentie. Spreker bedankte tevens de route- en tijdcon- troles, allen P.J.Z.-leden, die deze taak geheel belange-loos, maar uiterst zorgvuldig uitgevoerd hadden. Dank zij hun aandeel en dankzij de steun van diverse bedrijven en instellingen, kunnen we terugzien op een in alle opzichten geslaagde ,,Bloesemrit-1971". De uitslag van de rit luidde als volgt: 1. L. Vogelaar, Steenbergen 14 str.sec. 6. E. Meyering, Goes 46 str.sec. 2. M. Iriks, Roosendaal 15 str.sec. 7. P. den Engelsman, Kloetinge 47 str.sec. 3. M. Janse, Wolfaartsdijk 36 str.sec. 8. J. P. de Feyter, Axel 48 str.sec. 4. C. Wondergem, Kruiningen 39 str.sec. 9. A. Roosendaal, Zuidzande 52 str.sec. (de enigste deelnemer op een brommer) 10. K. J. Janse, Wolfaartsdijk 56 str.sec. 5. P. Westveer, Kapelle 41 str.sec. SPORTDAG 1971 Het bovenstaande een snelle, opgave van deel name aan de sportdag geldt niet alleen voor de leden van de kring Zuid-Beveland, maar voor alle P.J.Z.-leden. Wacht niet af tot het afdelingsbestuur en/of kringbestuur opgaveformulieren aan de leden rondgestuurd heeft, maar reageer zelf eens spontaan op een bericht in ons krantje. Het is voor een be stuur steeds een prettige gewaarwording wanneer je merkt dat je leden eigen initiatief hebben. Dat de leden niet enkel redeneren vanuit de gedachte: „het bestuur heeft de verkiezing aanvaard. Nu laten ze maar zien wat ze kunnen. Ik betaal tenslotte niet voor niets mijn afdracht"! Wanneer je als afdeling veel van dergelijke leden hebt, dan is er voor een bestuur gauw de lol af, want het lijkt weinig meer op besturen, maar bijzonder veel op zeepieren steken. Wroeten in een grauwe taaie massa en na veel trek en sleurwerk komt er tenslotte met een zuigend ge luid iets los. Een dergelijke werkwijze is niet bijzon der geschikt om een bestuur ook zij doen alles in iegen vrije tijd en maken veelal kosten voor eigen rekening enthousiast zijn werk te laten blijven doen. Een enthousiast en spontaan reageren van de zijde van de leden kan zoveel bijdragen aan een pret tige en goede teamgeest binnen een afdeling. Je komt tot de ontdekking, dat je elkaar over en weer ani meert. Laat echter wel de oude opvatting van een bestuur zij doen alles en wij wachten wel af! varen en werk modern, vlot en enthousiast. D.w.z. leden en bestuur werken samen aan een idee, een plan, een aktiviteit. Ieder levert daaraan zijn bijdra ge naar eigen vermogen. Dat kan dan ook weieens een werkgroepje zijn, waarin geen bestuurslid zit. Een bestur coördineert, behartigt allerlei officiële zaken, draagt verantwoording t.o.v. overheden, enz., omdat dit nu eenmaal moet, maar zie 't niet te zwaar en te gewichtig. Werk vanuit het samen verantwoor delijk zijn, voor de gehele gang van zaken in de klub In een dergelijke sfeer is het normaal, dat een lid afgaande op mondelinge of geschreven mededelin genop eigen initiatief eens bij een bestuurslid of werkgroepje informeert naar nadere bijzonderheden of zich op eigen initiatief opgeeft voor deelname aan een bepaalde aktiviteit. Jouw afdeling kan mee doen met: een volleybalteam heren een volleybalteam dames. Jouw kring kan mee doen met: een voetbalteam heren een touwtrekteam heren een touwtrekéam dames een estafetteteam (2 dames 2 heren). VOORWIEWAAROVERWAAROMW AARTOEHOE? VOORWIEW A AROVERW A AROMW AARTOEHOE? deze week is bestemd voor alle mensen vanaf 16 jaar die geïnteresseerd zijn in de problemen rond de ver houding noord-zuid, rijk-arm begrijpen dat ze daar iets mee te maken hebben in de zin van verantwoordelijk zijn zien dat de slechte situatie slechter en slechter wordt daarover meer willen weten om er meer aan te kunnen doen door deze week en na deze week verder willen en kunnen werken aan de bewustwording van dit probleem in eigen omgeving en situatie. Hoe? Samen praten, film, toneel, aktiegroepen, col lages, pamfletten, stands, sprekers, iets uitvoeren, samen praten, verder werken, dia-serie, manifestatie, woorden, klanken, kleuren, eten, drinken, slapen, samen denken, luisteren, goeiemorgen, wat zon, wat zee, hoe ver zijn we samen verder gaan, rollenspel, gesprek, samen spelen, intervieuw, muziek, wat doen we, samenpraten, goeiemiddag, krant, tijdschrift, lezen, zien, horen, een wereld, allemaal, alleen, ge luid, protest, gesprek, samen leven. KOSMOWEEK van 3 tot 9 juli 1971. Deelname aan deze week kost 72,Opgave zo spoedig mogelijk, maar in ieder geval vóór 1 juni a.s. bij: „HEDENESSE", Cadzand (01179-654). Een programma waarin staat wat je gaat doen en wat je mee moet nemen krijg je toegezon den. Er komt 5 juni a.s. ook weer een clpfinal dames voetbal. Er word gevoetbald volgens het principe „bloed aan de paal". Voel je je tot dit ambacht ge roepen, dan evenals bij de hierbovengenoemde sporten opgave bij je afdelingsbestuur of kringbe stuur vóór 25 mei a.s. Individueel kun je mee doen aan: kogelstoten, zowel dames als heren hoogspringen (dames heren) verspringen (damès heren) 100 meter (dames -|- heren) 400 meter (dames) 1500 meter (heren). Opgave hiervoor op het sportterrein bij het wed strijdssecretariaat tot uiterlijk 14.00 uur. KEGELEN OP SCHOUWEN De afdeling houdt op 22 mei a.s. ter afsluiting van haar verenigingsseizoen een kegelavond. De wed strijd wordt gehouden op de baan van de heer Geluk, Zuidhoek 100 meter van de Zuidhavenpoort, rich ting Zeelandia te Zierikzee. We beginnen om 20.00 uur precies. SCHUURFEEST OP WOLFAARTSDIJK Op 28 mei a.s. organiseren de K.P.J. en P.J.Z. op Zuid-Beveland een grandioos schuurfeest op Cam ping ,,De Veerhoeve" aan de Veerhaven te Wolfaarts- dijk. Muzikale medewerking aan deze avond van de band „Parkline" uit Bergen op Zoom. Dit schuurfeest begint om 20.00 uur Entreeprijs voor leden 2, terwijl niet-leden voor ƒ3,binnen mogen. Ver plicht voor beide groepen: een goed humeur. Tot de 28ste mei! NOG IETS VOOR DE ZUIDBEVEL ANDERS Opgave voor de P.J.Z.-sportdag op 5 juni a.s. te Roosendaal dient vóór 24 mei a.s. binnente zijn bij: Voetbal: H. Harinck, Polderweg 12, 's-Heer Abts- kerke (01103-501). Volleybal -f indoorsporten; zowel dames als heren: H. van Eekelen, Gerbernesseweg 23, Nisse (01194- 350). Geef je zo spoedig mogelijk op bij één van de bo vengenoemde adressen De kring heeft grootse plan nen voor de sportdag-1971. We hebben enorm veel jonge leden met soepele spieren. Er moet succes be haald kunnen worden. We willen vooraf ook nog ver schillende trainiagsavonden beleggen. Snel jouw op gave, des te sneller kunnen wij deze zaak regelen. Merci NOORD-BEVELAND EN DE „WALVISVAART" De afdeling organiseert op zondag 23 mei a.s. een vistocht op de Oosterschelde met het m.s. „De Har poen". Men vertrekt om 09.00 uur vanaf de vissers haven te Colijnsplaat en hoopt om 16.00 uur hier weer terug te zijn Hnegels kunt U huren. Voor aas moet U zelf zorgen. Ook voor niet-hengelaars en niet of wel hengelende dames een aantrekkelijke tocht. Eten en drinken is aan boord aanwezig. De kosten bedra gen 10,per persoon. Geef je zo spoedig mogelijk op bij: H. Wissenkerke (01107-362) of K. Remijnse, Wissenkerkepolder 17, Wissenkerke. Snelle opgave noodzakelijk, want er zijn slechts 30 plaatsen beschikbaar. L^GER MAKEVO Niet op tijd, maar hij komt toch! Na vele telegram men en brieven over en weer, omdat er gegevens ontbraken om de lange schakel van benodigde papie ren sluitend te krijgen, zijn tenslotte de laatste be lemmeringen uit de weg geruimd en staat Nederland open voor de komst van onze Keniase counterpart. We zijn blij, dat de zaak rond zit, want zowel in Ke nia, als in Nederland was alles in gereedheid om Ro ger te ontvangen. Kostbare stagetijd ging verloren, terwijl bovendien de huidige temperatuur bijzonder geschikt is voor iemand uit de tropen om hier te ge wennen. De "overgang is nu niet zo enorm groot. Wanneer onze volgende rubriek bij u op tafel ver schijnt, dan zit Roger aan een Nederlandse tafel bij een gastvrij Nederlands gezin,n.l. bij de familie A. Kik te Yerseke. De heer Kik heeft 12 jaar in het buitenland ge woond en is enigszins bekend met de zeden en ge woonten uit de tropische landen en 'hij wil zich gaar ne belasten met de eerste opvang en begeleiding van Roger in Nederland. Een bijzonder belangrijke pe riode, want de overgang van Galole naar Nederland is bijzonder groot. We twijfelen er niet aan of de heer Kik zal erin slagen Roger zoveel mogelijk vertrouwd te maken met allerlei Nederlandse gebruiken en ge woontes. We houden U in de komende periode voort durend op de hoogte van Rogers verblijf hier in Ne derland. Uw financiële bijdrage is nog steeds van harte welkom op gironummer 45.72.95 t.n.v: P.J.Z., Grote Markt 28, Goes. Graag met vermelding „Roger". „HET PLATTELAND IN DE GREEP VAN DE TECHNIEK?" Een landelijk congres, opgezet door de algemene plattelandsorganisaties, dat gehouden wordt van 22 t/m 24 juli a.s. op het T.H.-terrein te Enschede. Een bijzonder interessant congres over een onder werp, dat ons allen raakt. In hoeverre voel je je be trokken bij de snelle ontwikkelingen en veranderin gen ten plattelande? Kies je voor een gelaten over je heen laten gaan of probeer je mee richting te ge ven, te stuwen in een richting, die jij wenst, naar een toekomst, zoals jij die graag zou zien? Voor de eerste groep kunnen we jammer genoeg weinig meer doen, dan hen een welverdiende rust toe wensen. Wie zich tot de tweede groep wil reke nen, mag op onze kosten aan dit congres deelnemen. Niet omdat we zo goed willen zijn, maar omdat we het van belang vinden, dat je als plattelandsjongeren actief meedenkt en meewerkt aan de toekomst van jezelf, je gezin, je bedrijf, je streek. Je mag dus gratis deelnemen aan, dit congres. Be denk echter, dat er namens de P.J.Z. slechts 14 jon geren mogen deelnemen, dus snel reageren. Er zijn al enkele opgaven. Zorg dat jij de volgende bentI Bel 01100-5010.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1971 | | pagina 22