P. J. Zuid - Geluid Erf en tikker op 14 MEI a s. iP\ Doorgedvaaul trui» voor selioolkintleten Bij: Mart v. Nieuwenhuyzen De avond begint om 8 uur Witte Steeweg 5 K.RUININGEN De avond begint om 8 uur 22 Jongerenaktiviteiten Onder redaktie van: H. A. HARDERWIJK een "BOOM"-avond met vrienden, vriendinnen, bekendenCiedereen, die niet chagerijnig is, is overigens welkom!) in een sfeer volle omgeving met candle-light (ja-ja) over alles en nog wat Zo in de sfeer van: een babbel op de hoek van een bar, maar bovenal met een grandioze I FOND van d :gtnm--Hf i ui eerde- aai. Eeii ouder u c -'«' happefijii üKfff 01UJe4rde,en v'an de 1 u,'lui,rheleiH) s^nT?0 ^e,k" <of«"ëIe jvan de confu^S tenslotte stiT bi) '•M vai, Nederlands* L,J? ®/en.de nationale eHandse kant steeds sterk naar U7E zitten ons hier op het ogenblik op te vreten van sjagerijn. Dat komt omdat we onze vriend Rodgers maar niet uit Kenia kunnen krijgen. Wat er precies verkeerd zit weten we niet al te best, want hij heeft nu zijn paspoort, zijn vliegkaartje en zijn koffer is in orde, het ontbreekt hem alleen nog aan een visum. Het enige kontakt dat wij met Nairobi hebben is een krakende radio, waardoor je de helft van de tijd niet precies kunt verstaan wat er gezegd wordt. De Nederlandse regering wenst volledige ze kerheid te hebben (of zo iets) dat er met Rodgers financieel niets mis kan gaan als hij in Nederland is. De eon of andere kurkdroge rot ambtenaar, we zien hem al zitten achter zijn buro, die vindt natuurlijk dat alle formulieren niet precies zo zijn ingevuld als ze moeten zijn. We dachten altijd dat zoiets in Neder land niet kon, daar gaat alles van een leien dakje meenden we! In ieder geval Rodgers is al op 31 maart naar Nai robi vertrokken. We hebben hem nog een goede uit geleide gedaan. Vertrouwelingen van hem, vertelden me dat hij het nog steeds niet helemaal kon geloven dat hij naar Holland ging. De avond voor zijn ver trek hebben we een feestje gehad op de Tana River club. Iedereen van het scheme was er. En het ene rondje volgde op het andere. Rodgers dronk nooit geen bier zei hij, maar voor die gelegenheid liet hij geen flesje aan zijn keel voorbijgaan. Maar hij hield zich kranig. En dat was dan al de eerste vrucht die hij kon plukken van zijn reis naar Nederland. Een gewone jongen mag niet eens in de Tana River club komen. Daar moet je minstens een senior officer voor zijn. Maar iemand die op studiereis gaat naar Europa is meteen al 'n beetje senior. Hij maakte ken nis met de politiecommissaris, met de gamewarden, met de gevangenisdirekteur, met de districtscommis- sioner, en ga zo maar door. Mensen die anders, al vallen ze over een man als Rodgers nog geen goeien- dag zeggen. Er werden toespraken gehouden. Er werd gezongen, en het was kompleet een grote dag voor Rodgers. Overigens vertoonde hij geen spoor van zenuwen, 's Avonds is hij nog met ons meegeweest om te eten. Corry gaf hem haar fototoestel en nog een overhemd en een pyama van mij. Hij was een klein beetje dronken toen we hem naar huis brach ten. Zijn vader en moeder, zijn kinderen, zijn neefs en zijn broers en zijn vrouw, ze waren allemaal nog op. Vooral zijn vrouw keek nogal bezorgd, ze dacht minstens dat hij al was vertrokken. Bij het flauwe schijnsel van het petroleumlampje liet hij trots zijn camera zien. IYE andere morgen ging ik hem halen om hem naar de bus te brengen. De kinderen kregen een aai over hun kroeskop. Zijn vader een hand en zijn vrouw een armzwaai. Het leek of hij niet verder weg ging dan naar het dichtstbijzijnde dorp. Geen spoor van emotie was er bij Rodgers te bespeuren. Er wer den geen zakdoeken vol tranen gestort. Overigens zijn vrouw zal wel nooit helemaal begrijpen waar haar man naar toe is geweest. Het enige dat ze kan volgen is dat ze hem een aantal volle manen niet zal zien en dat hij in een grote immense vogel naar een heel ver land wordt gevlogen. Hij ging 's morgens om zeven uur op de bus, tegen een uur of vier zou BLOESEMRIT-1971 Op zaterdag 8 mei a.s. onze jaarlijkse oriënterings- rit voor motorvoertuigen, de zogenaamde „Bloesem- rit". Inzet van deze rit is een wisselbeker, ter be schikking gesteld door de Provinciale Zeeuwse Cou rant. Bovendien wachten een groot aantal waarde volle prijzen op hun toekomstige winnaars. De rit is dit jaar wederom met de grootste zorgvuldigheid uit gezet. De route, 55 km, voert de deelnemers door de mooiste en bloesemrijkste gedeelten van Zuid- Beveland. Deze wetenschap en het vooruitzicht op bijzonder goede weersomstandigheden maken een deelname aan de rit tot een prettig en sportief genoe gen. Start: vanaf 14.00 uur bij motel „De Caisson" te Kapelle. Inschrijving: vanaf 13.30 uur bij de start. Het inschrijfgeld bedraagt 5,per voertuig, onge acht het aantal passagiers. De rit wordt verreden vol gens het K.N.M.V.-reglement. GASTGEZINNEN GEZOCHT Wij zoeken een gastgezin(nen) voor 10 Ieren, jon gens en meisjes, die voor een periode van drie weken in een gezin in Zeeland of West-Brabant willen ver blijven. Van de gastgezinnen wordt verwacht dat ze de jongen of het meisje als zoon of dochter in het gezin opnemen. Men is bereid om mee te helpen met allerlei karweitjes in bedrijf en gezin. Daarnaast dient het gastgezin hen in de gelegenheid te stellen, kennis te maken met Nederland, de Nederlandse landbouw, het onderwijs, enz. Eind juli 1971 organi seert de P.J.Z. wederom een praktikantenexcursie voor Nederlandse praktikanten en buitenlandse sta giaires. De P.J.Z. zal deze groep Ieren ongetwijfeld uitnodigen tot deelname aan de praktikantenexcursie. Zij verblijven in onze streek van half juli t/m de eer ste week van augustus 1971. Wilt U een Ierse jongen of meisje voor drie weken in uw gezin opnemen, neem dan kontakt op met het P.J.Z.-sekretariaat. Tel. 01100-5010. Schoolgaande kinderen hebben tegen die tijd vakantie. Geen betere gelegenhied voor hen om hun talenkennis aan de praktijk te testen. OOST ZEEUWS-VLAANDEREN ik De afdeling neemt op 9 mei a.s. deel aan een sport dag van de K.P.J. De sportdag begint om 13.00 uur en het programma bestaat uit voetballen voor de heren en handballen voor de dames. Vooraf wil len we echter trainen en wel op vrijdag 7 mei a.s. op het terrein bij de jeugdherberg te Axel. Aan vang: 19.00 uur. ik Het bestuur nodigt iedereen uit voor een wafel- eet-feest op 14 mei a.s. in „de Gehoorzaal" te Hoek Dit smulfestijn begint om 20.00 uur. ik Op Hemelvaartsdag, 20 mei a.s., gaan we varen met een vissersboot uit Breskens. We vertrekken 's morgens om 07.30 uur en keren 's middags om ongeveer 14.30 uur terug. De kosten van deelname aan deze visvangst bedragen per persoon 8,a 9,Er wordt normaal met netten gevist en de vangst wordt onder de deelnemers aan deze tocht verdeeld. Opgave voor deelname zo spoedig mo gelijk bij: 01155-2345. Snel reageren, want er zijn slechts 20 plaatsen beschikbaar hij in Mombasa zijn, en dan met de nachtbus naar Nairobi, waar hij om een uur of zes in de morgen aan zou komen. Het Irrigation Board waarvoor Rodgers werkt zou hem daar opvangen. Ze hebben zich voorzover we weten bizonder goed van hun taak gekweten. Hij werd in een aardig hotel in het centrum van de stad ondergebracht. Iets geheel nieuws voor hem. Maar zo dachten we in onze onnozele onschuld, het zou allemaal maar voor een dag of wat zijn. En nu is het al de twintigste april en nog steeds is hij niet van de grond. Inmiddels zijn er al heel wat telegrammen over en weer gegaan. Van „hij komt dan en dan", en van „hij komt niet". Vanmorgen hadden we het hoofd kantoor nog aan de lijn. Het kon nog wel een week, nog wel veertien dagen duren. Een pure ellende. Van de landbouwattaché hadden we te horen gekregen, schriftelijk nog wel, dat het verkrijgen van een visum een kunstje van een cent zou zijn. Even met zijn pas poort naar de ambassade en dan een stempel. MAAR hij komt er wel, daar zijn we van over- tuigd. Alleer. vinden we het vervelend voor alle betrokken partijen. In ieder geval beste mensen, ik weet niet hoe ik jullie moet bedanken voor het grootse gebaar dat jullie hebben gemaakt. Het is in één woord fantastisch. Om een jongen zo'n kans te geven. Je moet hier eerst een aantal jaren gewerkt hebben om dat volledig te kunnen begrijpen. Het is een pracht aktie geweest. Een harambee-project van de eerste orde. Straks staat Rodgers in de Nederland se polder. Geef hem rustig goed wat werk op, hij kan het aan, en hij is niet bang van werken. En het is goed voor hem om te zien dat de welvaart van het westen niet verkregen wordt door te slapen. Hij is voorbereid op alle soorten werk. Maar van de andere kant geef hem ook de gelegenheid om zoveel moge lijk van ons land te kunnen zien. Alles is zo nieuw voor hem. We hopen dat hij spoedig in Nederland mag arriveren. Beste jongeren en ouderen, van harte een „Santa sana kabisa" (heel hartelijk bedankt). SCHRIJFKOUTER.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1971 | | pagina 22