gropatax EREGALERIJ Zitdagen ADRESWIJZIGING SECRETARIAAT P.C. RUILVERKAVELING POEL-HEINKENSZAND Alhoewel de heer J. P. Schipper, niettegenstaande zijn verhuizing naar Noord-Beveland, toch secretaris van de Plaatselijke Cie. Ruilverkaveling „Poel-Heinkenszand" blijft is om organisatorische redenen het secretariaats adres gewijzigd in Westsingel 58 te Goes. Op 18 april a.s. herdenkt de heer D. GEUZE het heuglijke feit dat hij 25 jaar geleden in dienst kwam bij de heer K. Guiljam op de „Deehoeve" te Tholen. Onze hartelijke gelukwensenl WEDEROM ZEEUWSE DAG VAN HET PAARD Het ligt in de 'bedoeling ook dit jaar wederom een Zeeuwse Dag van het Paard te organiseren en wel op 19 juni a.s. op de Ruiterplaat te Kamperland. Naast de keuringen in de ochtenduren, zullen 's mid dags na het rassendefilé wederom demonstraties van de verschillende paarderassen worden verzorgd o.a. door de leden van de Gewestelijke Bond voor Zeeland van Lan delijke Rijverenigingen. Nadere mededelingen hieromtrent volgen nog. BIJENMARKT TE DEURNE Zaterdag 24 april wordt te Deurne in Peelland voor de derde maal een bijenmarkt gehouden. Ook ditmaal wordt ze georganiseerd door de Deurnese bijenhoudersvereni ging ,,St. Ambrosius-Peelland". De bijenmarkt wordt gehouden op het parkeerterrein van hotel Van Baars (het clubhuis van „St. Ambrosius- Peellandj") en wordt om half 10 geopend. De bijenvolken kunnen tussen 8 en 9 uur worden aangevoerd. Het moe ten gezonde volken zijn; ze kunnen worden aangevoerd zowel in korven als in kasten. De honingzemerij van Boxtel zal ook aan deze derde bijenmarkt van Deurne haar medewerking verlenen. Na dere inlichtingen: C. Verspray, St. Jozefstraat 58, Deur ne (N.-Br.). BESTEMMINGSPLANNEN Wijk en Aalburg. Vanaf 5 april ligt een maand ter in- burg". Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke be- zage het ontwerp-bestemmingsplan „Dorp Wijk en Aal- zwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Reimerswaal. Vanaf 6 april liggen een maand ter in zage de door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde bebouwings voorschriften behorende bij de bestemmingsplannen van de voormalige gemeenten Krabbendijke, Kruiningen, Rilland-Bath, Waarde en Yerseke. Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door G.S., kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. Hulst. Vanaf 7 april ligt een maand ter inzage het ont werp-bestemmingsplan „Nieuw-Hulst". Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren wordien ingediend bij de gemeenteraad. Zlm LAND- EN TUINBOUWBLAD Officieel orgaan van de Maatschappij tot bevordering van landbouw, tuinbouw en veeteelt in Zeeland en Noord-Brabant Eindredakteur: J. F. Blanksma Ing., Grote Markt 28, Goes (tel. 01100 - 5010, tel. huis 01185 - 1422) Technische verzorging Combinatie drukkerij Vink N.V. - Axel en drukkerij Van de Sande N.V. - Terneuzen Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink N.V., Nassaustraat 1, Postbus 16, Axel, Telefoon 01155-2020, Postgiro 2069912 AANGIFTE VELDKEURING 1971 De Stichting Keuringsdienst Delta-Nederland van de NA.K. deelt mede dat die aangifte voor de veldkeuring 1971 van landbouwgewassen is opengesteld. Aanvragen dienen plaats te vinden op daartoe beschik baar gestelde formulieren, die op verzoek worden toege zonden vanuit het kantoor te Goes, Grote Markt 9, tel. 01100—5810. In een begeleidende circulaire wordt de nodige toelich ting op de aanvrage gegeven; alle certificaten van het gebruikte uitgangsmateriaal moeten in de daartoe be schikbaar gestelde retourenveloppe met de ingevulde formulieren opgezonden worden naar Goes. De aangifte sluit op 11 mei 1971 (voor stambonen 25 mei 1971). Voor een vlotte verwerking van de aangifte wordt ver zocht zo spoedig mogelijk na het zaaien en poten de for mulieren en certificaten op te sturen. STUDIEDAG A.C.V.-CONTROLE 1971 Op woensdag 12 imei a.s. wordt te Amersfoort de jaar lijkse studiedag van de Stichting Afnemers Controle op veevoeder gehouden in het Evert Kupersoord, Stidhtse Ratonde II. Ir. J. J. M. Hendrikx, inspecteur pluimvee voorlichtingsdienst te Zeist spreekt het openingswoord uit terwijl Dr. Th. de Man een inleiding houdt over: „Antibiotica, een doolhof?" en waarin nader ingegaan wordt hoe een keuze gemaakt kan worden in verband met het grote aantal in mengvoeder toegelaten antibioti ca. Tevens kunnen 's middags aan een forum vragen ge steld wordien. In dit forum hebben o.m. zitting Prof. Ir. S. Iwema, Hoogleraar veevoeding te Wageningen, voor zitter; Ir. J. J. M. Hendrickx, Inspekteur voor de Pluim veeteeltvoorlichting; Ir. Y. Kroes, Rijksconsulent varkens houderij te Utrecht; Dr. W. T. Truyen, Dierenarts-var kensspecialist bij de Gezondheidsdienst voor Dieren in Noord-Brabant en Dr. L. J. Schippers, Sekretaris Pro- duktschap voor Veevoeder. Tot slot wordt afscheid genomen van de heer H. Smit, die 15 jaar voorzitter van de A.C.V.-controle is geweest en' thans wegens het bereiken van de gestelde leeftijds grens aftreedt. TERNEUZEN: woensdag 21 april in hotel „Des Pays Bas". OOSTBURG: woensdag 21 april in café „De Windt". MIDDELBURG: donderdag 22 april in hotel „De Eendracht". ZIERIKZEE: donderdag 22 april in hotel „Huis van Nassau". THOLEN: zaterdag 24 april in hotel „Hof van Hol land". FIJNAART: vrijdag 23 april in hotel „De Graan- beurs", van 11.3013.00 uur. g maandag 19 april 1971 van 9.0012.00 uur volgens afspraak. dinsdag 20 april 1971 van 9.0012.00 uur voL gens afspraak. dinsdag 20 april 1971 van 13.3017.00 uur. POSTBEZORGING MET HINDERNISSEN Aardenburg. Vanaf 7 april ligt een maand ter inzage een ontwerp-wijziging van de voorsohriften behorende bij het bestemmingsplan „Aarden/burg 1966". Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren worden inge diend bij de gemeenteraad. Tilburg. Vanaf 8 april ligt een maand ter inzage het ontwerpplan tot wijziging van het bestemmingsplan „Tilburg NoordHHeikant". Gedurende deze termijn kun nen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de ge meenteraad. Eindhoven. Vanaf 13 april ligt een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan XX Stratum-West. Gedu rende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Sint Oedenrode. Vanaf 9 april ligt een maand ter in zage het door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde bestem mingsplan „Boskant". Gedurende deze termijn kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeente raad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen die gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door G.S., binnen een maand beroep instel len bij de Kroon. Vught. Vanaf 13 april ligt een maand ter inzage het ontwerp tot herziening van de bestemmingsplannen „Plan I in onderdelen december 1953". Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Terheyden. Vanaf 13 april ligt een maand ter inzage het door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde bestemmings plan voor het Buitengebied 1969 met gedeelten „De Zegge" en „Wagenberg". Gedurende deze termijn kun nen zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de ge meenteraad als tot G.S. hebben gewendi, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de gedeeltelijke onthou ding van goedkeuring door GjS., bij de Kroon beroep in stellen. RADIO Dinsdag 20 april a.s., Hilversum II, 12.3012.40 uur: „Het boerenbedrijf en het vrije vogelreservaat", de heer H. van Dongen, adviseur van de Ned. Vereniging tot be scherming van vogels. Actualiteiten van het Proefstation voor de groente- en fruitteelt ondier glas te Naaldwijk. Vrijdag 23 april a.s., Hilversum II, 12.3012.40 uur: „Landschap en boomgaard m de Betuwe", m.nj.v. het rijkstuinbouwconsulentschap te Tiel en het Staatsbos beheer. L.E.I.-PUBLIKATIES No. 2.27. De opvolgingssituatie op de land- en tuin bouwbedrijven in Noord-Brabant. Ir. J. M. Biemans en A. J. Jacobs. Prijs 3,50. No. 4.37. Tuinbouw-economische notities. Prijs 7,50. No. 3.19. Optimale combinaties van grond, arbeid en kapitaal op akkerbouwbedrijven. K. Klaassens en drs. J. de Veer. Prijs 5,50. No. 3.20. De financiële positie van landbouwbedrijven. Drs. S. Aukema en G. van Donselaar. Prijs 9,50. Landbouwcijfers 1971. Prijs ƒ8, Te bestellen door overschrijving van het bedrag op postrekening No. 41 22 35 ten name van het LE.I. te Den Haag. Op girostrookje te vermelden: „Zend publikatie/'s No(nummer van de publikatie/'s). De administratie van het ZLM-Land- en Tuinbouwblad ontvangt via de PTT elke week een aantal adresbandjes terug van landbouwbladen, die door omstandigheden zoals niet of niet tijdig genoeg doorgegeven adreswijzi ging, verhuizing enz. niet besteld kunnen worden. Waar mogelijk wordt dan door Goes getracht terug te vinden waarheen het blad dan wel gezonden moet worden. Vori ge week kregen wij echter een bandje terug waarvan wij onderstaand een afdruk weergeven. Wij hopen dat het te ontcijferen zal zijn. Zo dit niet het geval is, de post bode heeft er op geschreven: „3/4 - niet besteld wegens hond"! Wij zitten nu met het probleem hoe deze lezer nu wel bereikt kan worden. Een brief sturen heeft evenmin zin! Hopelijk zijn nu maatregelen genomen dat de bestel ler weer op het erf kan komen en bij lezing van dit blad duidelijk wordt waarom hem het nummer van 2 april niet heeft bereikt! RED. DEMONSTRATIE ARBEIDSBESPARENDE METHODEN BIJ BEREGENINGSSYSTEMEN De toepassing van kunstmatige beregening is beslist niet nieuw. Op het ogenblik komt hiervoor in de praktijk meer belangstelling. Intensieve akkerbouw op de klei gronden en doelbewuste specialisatie in de rundveehou derij met een zware melkveebezetting per ha grasland zijn hier niet vreemd aan. Intensief grondgebruik noopt tot deze maatregel. Het is bekend dat een goed toegepaste beregening veel arbeid vraagt Door uitbreiding van de normale instal latie met flexibele stangen, eventueel dunne metalen leidingen, kan op de arbeid voor het verplaatsen van de installatie belangrijk worden bespaard. Tijdens het ver plaatsen van de sproeiers kan de regeninstallatie blijven doordraaien: dus geen verliezen in effectieve draaiuren en bovendien een betere dagorganisatie. U behoeft enkel de sproeiers te verplaatsen. Om aan deze nieuwe beregeningsmethode meer be kendheid te geven zal een demonstratie worden gehouden op woensdag 28 april a.s. 's namiddags om 2 uur op het bedrijf van de heer A. C de Reyer, Moerdijkseweg 23 bij café „De Tol" te Terheyden. Aldus een mededeling van het C.AjR. te Zevenbergen.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1971 | | pagina 2