gropatax 12 2-jarig 9Czlm dienstjubileum van R. Hoiting Zitdagen ft] 2 Per 1 april j.l. was het 12'/> jaar geleden, dat de heer R. Hoiting in dienst trad bij de Noord-Brabantse Mij. van Landbouw en daarbij, naast secretariaatswerk zaamheden bij de N.B.M.L., speciaal belast werd met iet organiseren van het plattelandsjongerenwerk in Noord-Brabant. Als voorzitter van de plattelandsjongerenorgani satie in Drente, de B.O.D.. had hij zijn capaciteiten op dit terrein steeds getoond en kon ook de toenmalige Plattelandsjongerenorganisatie van de Noord-Bra bantse Mij. van Landbouw in de daarop volgende jaren daarvan profiteren. Door zijn talent om te orga- niseren en met mensen om te gaan groeide de jonge renorganisatie uit tot een levendige en actieve ver enigt-: Veel cursussen, sportwedstrijden, trekker- behendigheidswedstrijden en streekdagen werden in die jaren door de heer Hoiting mee georganiseerd. Toen cm overheidswege de mogelijkheid werd ge opend voor de standsorganisaties om in subsidiever- band eigen voorlichters aan te stellenwerd de heer Hoiting per 15 oktober 1963 nis voorlichter bij de N.B.M.L. aangesteld, eerst als A.S.V.-er later als E.S.V.-er. Vooral de taak van individuele voorlichting kan uiteraard moeilijk worden verricht, wanneer als uit gangspunt niet een basis van vertrouwen aanwezig is. Zonder aanwezigheid van deze basis is het geven van adviezen over belangrijke zaken als bedrijfsopvolging en vererving, b e drijf sfinanciering, beroepskeuze, sanering, bedrijfsver gr oting en intensivering een moeilijke zo niet onmogelijke taak. Bij een mijlpaal als deze doet de gelegenheid zich voor om eens open lijk te constateren, dat de heer Hoiting er ifn geslaagd is dit vertrouwen te winnen. Zijn druk bezette agenda en de vele adviezen die hem op alle terrein gevraagd worden, getuigen daarvan. Sinds ruim een jaar be hoort ook Schouw en-Duiv eland tot zijn werkgebied en ook daar zal hij ongetwijfeld zich verdienstelijk weten te maken als E.S.V.-er in dienst van de ZLM. Het jubileum van de heer Hoiting werd intussen in het verband van de andere ZLM-beambten op passende wijze gevierd en zal ook de aandacht hebben van het Dag. bestuur van de ZLM op 5 april a.s. Graag wensen we hem nog vele jaren toe in ons ZLM-team in goede gezondheid en met dezelfde werklust. K. DAGTOCHT LANGS DELTAWERKEN Met het oog op het spectaculaire stadium waarin de afsluiting van het Brouwershavense Gat zich thans be vindt, heeft de Provinciale Zeeuwse VW een dagtocht langs de Deltawerken samengesteld vanuit Rotterdam. Deze dagtocht kan worden gemaakt op dinsdag, woensdag en donderdag gedurende de periode 1 april t/m 27 mei 1971 en op maandag t/m zaterdag gedurende de periode 31 mei t/m 31 augustus 1971. Om 10.45 uur vertrek van het Rotterdam-Zuidplein per autobus naar Ouddorp. Daar wordt om 13.00 uur ingescheept op de rondvaartboot „Stad Zierikzee" en langs de Deltawerken naar Scharendijke gevaren. Van daar gaat de tocht per autobus naar Zierikzee waar om 14.35 uur wordt gearriveerd. De duur van het verblijf in Zierikzee kan zelf worden bepaald. Vanaf het RTM- Station te Zierikzee vertrekt vanaf 14.40 uur ieder uur t/m 20.40 uur een autobus naar Rotterdam-Zuidplein, via de Grevelingendam, de Haringvlietbrug en de Heinen- oordtunnel. De prijs is voor volwassenen 13,50 p.p. en voor kin deren van 4 t/m 9 jaar 6,75 p.p. Nadere inlichtingen en reserveringen bij de Provinciale Zeeuwse VW, Postbus 123, te Middelburg, telefoon (01180) 8051. 5e DRUK „GIDS SOCIALE VERZEKERING AGRARISCH BEDRIJF" Van de bekende „Gids voor de Sociale Verzekering in het Agrarisch bedrijf" is zojuist een nieuwe druk ver schenen. De tekst is aangepast aan de situatie per januari 1971. Deze brochure geeft de nodige informatie over het brede gebied van de Sociale Verzekering in de agrari sche bedrijfstakken waarbij zowel werkgevers als werk nemers betrokken zijn. De gegevens betreffende premie percentages, maximumloon, -bedragen enz. zijn zo vaak aan veranderingen onderhevig dat deze in een verwissel bare bijlage zijn opgenomen. Tevens is, in vergelijking met de vorige druk het boekje uitgebreid met hoofd stukjes over de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten, de Wet Werkloosheidsvoorziening en de Algemene Bijstandswet. Alhoewel deze laatste wet geen sociale verzekeringswet kan worden genoemd kan deze sum miere beschrijving van praktisch nut zijn. De prijs van deze brochure is 0,35 en kan besteld worden bij het A.S.F. te Goes dan wel bij één der dis trictsagenten. BI. RADIO Dinsdag 6 april a.s., Hilversum II, 12.3012.40 uur: „Enkele indrukken van de Duitse landbouw", drs. C. J. M. Spierings van het L.E.I. „Het landbouwkundig weer- overzicht", de heer M. Scharringa van het K.N.M.I. in De Bilt. Vrijdag 9 april a.s., Hilversum II, 12.3012.40 uur: „Jong leven sparen bij vroeg maaien", m.m.v. de Neder landse Vereniging tot bescherming van vogels. „De pluimveesituatie thans", de heer H. H. Garrelds, voor zitter van het Produktschap voor pluimvee en eieren". BESTEMMINGSPLANNEN Prinsenbeek. Vanaf 29 maart ligt een maand ter in zage het bestemmingsplan Kapelakkers/Molenstraat. Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen binnen een maand bezwaren indienen bij G.S. Westerschouwen. Vanaf 26 maart liggen een maand ter inzage de ontwerp-bestemmingsplannen Scholderlaan en Oude Moolweg. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de gemeen teraad. Chaam. Gedurende de maand april ligt ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Kern Chaam". Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren worden inge diend bij de gemeenteraad. Wissenkerke. Vanaf 29 maart ligt een maand ter in zage de door G.S. goedgekeurde le wijziging van het bestemmingsplan „Bebouwde Kom Wissenkerke". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. heben gewend, kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. Bladel en Netersel. Vanaf 26 maart ligt een maand ter inzage het bestemmingsplan „Veilig Oord". Zij, die be zwaren hebben tegen in het ontwerp aangebrachte wij zigingen, kunnen binnen een maand bezwaren indienen bij G.S. Kapelle. Vanaf 30 maart ligt een maand ter inzage het door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde bestemmingsplan Biezelinge I. Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de gedeeltelijke ont houding van goedkeuring door G.S., kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. LAND- EN TUINBOUWBLAD Officieel orgaan van de Maatschappij tot bevordering van landbouw, tuinbouw en veeteelt in Zeeland en Noord-Brabant Eindredakteur: J. F, Blanksma Ing., Grote Markt 28, Goes (tel. 01100 - 5010, tel. huis 01185 - 1422) Technische verzorging Combinatie drukkerij Vink N.V. - Axel en drukkerij Van de Sande N.V. - Terneuzen Advertentie-exploitatie en administratie over advertenties Drukkerij Vink N.V., Nassaustraat 1, Postbus 16, Axel, Telefoon 01155-2020, Postgiro 2069912 .Hunlui HULST: maandag 5 april in „Het Bonte Hert". WESTKAPELLE: maandag 5 april in „Kasteel v. Batavia", van 9.1512.30 uur. OOSTBURG: woensdag 7 april in café „De Windt". ST. MAARTENSDIJK: donderdag 8 april in hotel „De Gouden Leeuw". MIDDELBURG: donderdag 8 april in hotel „De Eendracht". ZIERIKZEE: donderdag 8 april in hotel „Huis van Nassau". BERGEN OP ZOOM ZEVENBERGENdonderdag 8 april in hotel Tho- lenaar, van 11.0012.00 uur. De zitdag van 9 april van St. Philipsland komt deze maand te vervallen. In de maandien april, juni, augustus en oktober worden geen zitdagen gehouden te Koudekerke en Serooskerke. GOES: in het Landbouwhuis: maandagmorgen 5 april 1971 van 9.0012.00 volgens afspraak. dinsdagmorgen 6 april 1971 van 9.0012.00 uur volgens afspraak. dinsdagmiddag 6 april 1971 van 13.3017.00 uur. Dinsdag 13 april 1971 wordt er geen zitdag ge houden. LANDBOUWCIJFERS 1971 Dezer dagen is die uitgave 1971 verschenen van „Land- bouwcijfers". Deze door de afdeling Statistiek van het L.E.I. en het C.B.S. verzorgde publikatie bevat ca. 280 tabellen betreffende de Nederlandse landbouw in al zijn facetten. Naast de laatst bekende uitkomsten van vele onderzoekingen op agrarisch terrein, treft men daarin tevens die van een reeks voorafgaande jaren aan, waardoor inzicht kan worden verkregen in de ontwikke ling van de Nederlandse landbouw. In zijn opzet is „Landbouwcijfers 1971" gelijk aan voorafgaande uitgaven en zijn de détailgegevens van de Nederlandse tuinbouw wederom buiten deze publikatie gehouden. De publikatie kan worden besteld door over schrijving van ƒ8,op girorekening no. 41.22.35 t.n.v. L.E.I. te Den Haag, onder vermelding „Landbouwcijfers 1971". C.T.D. ZEELAND - AFD. GRONDZAKEN EN O.- EN S.-FONDS ALLEEN 's MORGENS SPREEKUUR Ter bevordering van een snelle behandeling van aan gelegenheden betreffende werkzaamheden van de afde ling Grondtzaken van de Cultuurtechnische Dienst (Stich ting Beheer Landbouwgronden en het Ontwikkelings- en Saneringsfonds voor de Landbouw) delen wij U mede dat besloten is dat deze afdeling uitsluitend in de och tenduren van 912 uur voor inlichtingen zal zijn geopend in het Landbouwcentrum Zeeland, kamer 405. Gaarne doen wij een beroep op uw medewerking. BESMETTELIJKE VEEZIEKTEN Uit het weekoverzicht van de Veeartsenijkundige Dienst District Zeeland, blijkt dat zich in de week van 22 tot 29 maart j.l. te St. Maartensdijk een geval van varkenspest heeft voorgedaan. Het aantal inge sloten bedrijven met schurft en rotkreupel, bedragen aan het einde van deze verslagperiode resp. 1 en 3. MINIMUM DEKGELD HENGSTEN In haar vergadering van 25 maart j.l. stelde de Bond van Hengstenhouders in Zeeland het minimum dekgeld voor de hengsten van de bij haar aangesloten leden vast op 135,per gedekte merrie. Voor guste merriën bedraagt het minimum dekgeld 85, De aangesloten leden bij de Bond van Hengsten houders in Zeeland: C. N. den Hamer te Schoondijke, Jos. Bonte te Koe wacht, A. Serrarens te Ossenisse, mevr. I. de Buck te Grijpskerke en A. N. Steendijk AJzn. te Nieuwer- kerk. Aldus een mededeling van het bestuur van de Bond.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1971 | | pagina 2