<S> Rapporten - Publikaties Hèt middel tegen duist (zwart gras) en wilde haver in uw suikerbieten. Shell Chemie Het nieuwe veelzijdige voorjaars-herbicide voor wintergranen Toepassen zodra hergroei van het graangewas zichtbaar is. Tegen breedbladige onkruiden en jonge grassen Dosering: 2 kg Gesudin in 400-600 L water/ha. Onderteelt lucerne en klaver is mogelijk. Gesudin is een produkt van Orgachemia - Boxtel L271/3 t Instituut voor de veredeling van Tuinbouwgewassen, Wageningen. Mededeling 302. Groenlof, een aantrekkelijke nieuwe groente, door Dr. J. A. Huyskes, en R. van Dam. Prijs 0,50. Mededeling 303. Onderzoek van slarassen op vat baarheid voor vier fysio's van valse meeldauw, door Dr. F. Tjallngii (I.P.O.) en C. M. Rodenburg (I.V.T.). Prijs 1,—. Mededeling 304. Chemische hulpmiddelen bij de commerciële produktie bij hybridezaad, door Ir. E. Kooistra. Prijs 1, Mededeling 306. Het kweken van stamslabonen zonder draad, door Ir. E. Drijfhout en A. van Steenbergen. Prijs 1, Mededeling 316. Resistentie tegen bacterievlek- kenziekte bij augurk, door Ir. E. Kooistra, A. C. van der Giessen, H. Inggamer. Prijs 1, Mededeling 317. Enige aspecten van de verede ling bij witlof, getrokken zonde- dekgrond. Prijs 2,50. BESTEMMINGSPLANNEN Middelburg. Vanaf 12 maart ligt een maand ter inzage het bestemmingsplan Dam plein". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. Dussen. Vanaf 15 maart ligt een maand ter inzage het besluit tot wijziging en aanvulling van de voorschriften, behorende bij het bestemmingsplan „Hank". Gedurende deze termijn kunnen zij, de zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bij G.S. bezwaren in dienen. Vlissingen. Vanaf 15 maart ligt een maand ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Waaigat en omgeving". Gedurende deze termijn kunnen schriftelijk bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Valkenisse. Vanaf 16 maart liggen een maand ter in zage de ontwerp-bestemmingsplannen „Bebouwde Kom Zoutelande" en „Koudekerke West II". Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Kapelle. Vanaf 16 maart ligt een maand ter inzage de door G.S. goedgekeurde wijziging van 'het bestemmings plan „Dorp" te Wemeldinge. Zij, die zich tijdig met be zwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. Brouwershaven. Vanaf 16 maart liggen een maand ter inzage de door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde gewijzigde voorschriften behorende bij het bestemmingsplan „Den Osse". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de ge meenteraad als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de gedeeltelijke onthou ding van goedkeuring door G.S., kunnen binnen een maand beroep instellen bij de Kroon. Tilburg. Vanaf 16 maart liggen een maand ter inzage de ontwerpen van plannen strekkende tot wijziging van de bestemmingsplannen „De Soey" en „Oerle". Gedu rende deze termijn kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. VOORJAARSMECHANISATIE AARDAPPELTEELT (Vervolg van pag 6) Om kapotrijden op de plek van keren met de suit- machine te voorkomen is naast een voldoende aantal dwarsrijen een strook waar geen aard appelen geteeld worden, aantrekkelijk. Hetgeen dat op die strook geoogst wordt is vaak meer afval dan handelsprodukt. De praktijk leert overigens dat men deze zwart te houden strook gewoon als extra dient te beschouwen. Ook met het oog op de voordelen van voldoende ruimte bij het rooien is het hier vaak de zuinigheid die de wijsheid bedriegt. Het minimum van 16 of 18 rijen geldt ook voor de strook langs de kant van gerende percelen. JUISTE GRONDBEWERKING EN GEBRUIK VAN WERKTUIGEN IN het voorgaande is duidelijk de nadruk gelegd" op een juiste grondbewerking en juist gebruik van werktuigen. De belangrijkste punten die daarbij naar voren komen zijn: de bewerkingsdiepte wordt bepaald door de dikte van de droge bovenlaag; de altijd^vochtige ondergrond dient zo weinig mo- lijk te worden bereden: gebruik vooral op zware gronden werktuigen met grote werkbreedte; spaar zoveel mogelijk de losgemaakte grond door grondschuivers te monteren voor de voorwielen van de trekker. tracht het poten te combineren met de eerste keer aanaarden, waardoor de aardappelen steeds op de juiste plaats in de rug blijven; probeer door een juiste grondbewerking de dure rijenbewerking tot een minimum te beperken. Mededeling 318. Enige aspecten van de verede ling bij de ui. Prijs 3, Deze rapporten kunnen besteld worden door stor ting van het bedrag op giro 935477, t.n.v. IVT, Wage ningen, met duidelijke vermelding welke mededeling giewenst wordt. ■Sfc 23e Rassenlijst voor Groentegewassen. Deze bekende rassenlijst wordt U toegezonden, nadat U 4, hebt overgemaakt op girorekening 897111, van de Coöp. Raiffeisenbank te Bennekom met vermelding van „Nr. 427 - Rassenlijst voor Groentegewassen". Zelf- en voorraadvoedering van vleesstieren met in gekuilde bietendoppen en -blad n een open loopstal. Mededeling 370 - I.B.V.L. Wageningen - Ir. S. Schuk- king en A. G. Hengeveld. Documentatieverslag over in de winter 1961/'62 genomen proeven, waarbij één groep stieren bietenkoppen en -blad kreeg via zelfvoedering uit een sleufsilo en een andere groep hetzelfde produkt via voorraadvoedering. Arbeids- technisch is deze laatste methode aantrekkelijk, al zullen de voerveriiezen doorgaans iets (3.4 groter zijn. De mestresultaten ontlopen elkaar praktisch niet. AVADEX Shell Nederland Chemie N.V. Postbus 187 - Den Haag. CVP 682-2 r' s V Gesudin Gesudin bestrijdt bovendien duist op lössgronden in 3 kg/ha. 1*

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1971 | | pagina 15