SS? Land. Boer. Hek. Traktor en deltakorreltjes. WINDMILL HOLLAND GROENKRAAG VOEDERBIET Nogmaals verzaaibaarheid van precisiezaad en de Stanhay precisiezaaimachine Vlaardingen Hoge drogestof- opbrengst Fors loof Gemakkelijk rooibaar Zeer goed be- waarbaar ZWAAN VOORBURG Te koop; huis 25 IN december en januari is van de hand van de Zaad Cie Ned. Suikerindustrie onder andere in dit blad een artikel over de verzaaibaarheid van precisiezaad verschenen. In dit artikel werd beschre ven welke verzaaibaarheidsnormen gelden voor pre cisiezaad van suikerbieten zoals dat door de Neder landse suikerindustrie in het verkeer wordt gebracht en hoe de verzaaibaarheid van dit zaad wordt gecon troleerd. In aansluiting op genoemd artikel deelt de zaad commissie van de Nederlandse Suikerindustrie thans mee dat: 1. de fabrikant van de Stanhay een nieuwe combina tie van zaaibandje en bodemplaatje voor Neder land heeft ontwikkeld voor al het in het verkeer gebrachte precisiezaad (zowel van méérkiemige rassen als van erfelijk éénkiemige). 2. deze nieuwe combinatie bij machines van vóór 1967 te gebruiken bij een toerental van de aan drijfas van 50 omw./min. zal voor 1971 gemid deld wel een verbetering betekenen. In het alge meen is een verschuiving van dubbelen naar mis sers ontstaan. 3. toch wordt de aan het precisiezaad van erfelijk éénkiemige rassen gestelde verzaaibaarheidsnorm ten aanzien van het percentage juiste celvullingen ook met deze nieuwe combinatie van bandje en bodemplaatje nog niet in alle gevallen gehaald. 4. bij het zaaien van precisiezaad type C van méér kiemige rassen zijn met de Stanhay-machines geen andere resultaten te verwachten dan in vorige jaren. DOEKE en Huidekoper N.V. te Haarlem deelt be- treffende de Stanhay-precisiezaaimachine-kwes- tie, aansluitend op het in ons blad van 12 februari geplaatste bericht omtrent de C-apparatuur nog mede dat de resultaten hiermede op de proefbank werden verkregen met een Stanhay-precLsiezaaimachine type S 766 Super met een toerental op de aandrijfas van 50 omw. per minuut. Dit is het type met de 4-traps poelie-aandrijving, geleverd vanaf 1967 als opvolger van de Stanhay S 922, het type met de 2-traps poe- lies. Ook met de laatstgenoemde machine is het ech ter mogelijk met een toerental van 50 omw. per mi nuut te werken, n.l. door de rijsnelheid te verlagen van 4.8 km/uur naar 3.2 km/uur en daarbij de V- snaaroverbrenging op de grote poelie op de aandrijf as te leggen. Het is tevens mogelijk het type S 922 uit te rusten met een 4-traps poelie-aendrijving i.p.v. de 2-traps poelies, zodat deze machine gelijk wordt aan het type S 766. Hiervoor is een ombouwset ver krijgbaar, die uit vier 4-traps poelies met 2 V-snaren bestaat voor dé prijs van 275,excl. B.T.W. voor een Stanhay-precisiezaaimachine met 6 rijen óf een dubbel ombouwset voor de prijs van 550,excl. B.T.W. voor een Stanhay-precisiezaaimachine met 12 rijen. Voor de diverse gebruikers van de Stanhay-preci- siezaaimachines kan samenvattend gesteld worden: 1. de bekende multigerme zaden in de fraktie C (meestal kort genoemd C-zaad) zijn ook in 1971 normaal verzaaibaar met de bestaande C-appara tuur van de Stanhay-precisiezaaimachines, zowel voor het type S 766 (4-traps poelie) als het type S 922 (2-traps poelie). 2. voor uitzaai van de monogerme zaden met de aan duiding: „verzaaibaar met C-apparatuur" met het type S 766 is een nieuwe kombinatie van zaai bandje en bodemplaatje leverbaar. Hiermee kun nen eveneens de bekende multigerme zaden in de fraktie C worden gezaaid. De prijs van deze nieu we kombinatie is 13,excl. B.T.W. per element. 3. wil men monogerm zaad met de Stanhay S 922 (het type met de 2-traps poelies) zaaien, dan zijn er 2 mogelijkheden: a. de rijsnelheid verlagen van 4.8 naar 3.2 km/uur en b. deze machine eveneens uitrusten met 4-traps poelies. Voorts dient men de nieuwe kombinatie van zaaibandje en bodem plaatje te monteren. Prijs per element 13, excl. B.T.W. 4. de type aanduidingen Mark I en Mark II hebben uitsluitend betrekking op de breedte van het zaai bandje en hebben met het bovenstaande niets te maken. 5. bestellingen van zaaibandjes, bodemplaatjes en eventueel ombouwsets dienen zo spoedig mogelijk te geschieden bij: Boeke Huidekoper N.V., post bus 148, Goes, tel. 01100-5135 (hr. v. Keulen). Hier kan men ook alle verdere inlichtingen verkrijgen. Deltakorrel voor de akkerbouw 12 10 18 chloorarm 16 10 20 chloorarm 20 10 -F 0 6% MgO 0 20 30 chloorhoudend 0+25 25 chloorhoudend 15 12 24 chloorhoudend 17 17 17 chloorhoudend 21 14 7 chloorhoudend Zélfs kleuters kennen die kleine korreltjes uit de zak met de molen erop Deltakorreltjes! Van Windmill. Bijna een halve eeuw al een symbool voor kwaliteit. Elk Deltakorreltje apart bevat enorme ervaring op gebied van mengmeststoffen. Steeds opnieuw beproefd, steeds verder verfijnd, steeds beter uitgebalanceerde samenstellingen. Opdat er méér groei de grond in gaat, opdat er gróter oogsten afkomen. Dat is Windmilldat zijn Deltakorrels. Voor de akkerbouw acht uitgebalanceerde samenstellingen! Prijs I 1 10 kg 18.40 p. kil o 110 kg en meer f 8.00 inclusief B.T.W. een vrijstaand met koelcel voor aardappelen 280 ton en grote wagenberging te 's Heer Abtskerke, Kloetingseweg 6. Te bevragen tel. 02050-3210. Bijverdiensten: Thuiswerk o.a. vo' ven. plakkc; schrijven, sorteren, enz. Werk wo ook /elt door oils gele I! Inlichtingen (post/egel .sluiten): Firma MF'T.AI Postbus 51 I, 5 Hcrtogci ;.'oseh.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1971 | | pagina 25