P. J. Zuid - Geluid 7/ ROGER MAKEVO Jongerenaktiviteiten 30 Onder redaktie van: H. A. HARDERWIJK ,,Roger moet naar Nederland! Hij verdient die kans, want hij is uit het goede hout gesneden". Dit schrijft Rinus Wezel in zijn laatste brief. We kunnen Rinus geruststellen, want het P.J.Z.- bestuur heeft nu definitief beslist, dat de plannen door gaan. We zoeken momenteel nog een gastgezin(nen) voor de periode half junihalf juli en de maand septem ber. Mocht U alsnog Uw steentje bij willen dragen aan deze vorm van ontwikkelingssamenwerking, dan graag kontakt opnemen met het P.J.Z.-sekretariaat. Nu de financiën: We hebben 3.000,nodig voor de reis van Roger. We zouden, als het enigszins mogelijk is, over een groter bedrag willen beschikken, want dan kunnen we Roger b.v. zakgeld geven, een excursie aanbieden, enz. Kortom, wat meer doen aan een goede begeleiding van Roger tijdens weekenden, feestdagen, enz. Uw bijdrage daarom graag op: ONS GIRONUMMER: 45.72.95 t.n.v. P.J.Z., Grote Markt 28, Goes. Met vermelding ,,plan Roger' ERF EN AKKER (Vervolg van vorige week) Een knaap van 'n Mercedes met 'n open dak. De oude man, Yomo Kenyatta, stond fier rechtop in de wagen, ervwuifde naar het volk. Hij trok zich geen donder ;<an van het stof dat zijn grijze haren bruin kleurde. Daar was hij dan. de Vader des Vaderlands, de steun- niiaar n het fundament van Kenya. Hij had niet eens ccr, hoed op in die moordende zon. Fier voor zijn leef- 4 ging hij over de rode loper naar zijn zetel. Zija '•v Mamma Ngina volgde hem, maar haar was het o o 'ion dat ze goed de pest had aan die stoftroep riet. Hij begaf zich onmiddellijk naar een k\r n i ;n en met zijn kwast in de hoogte hoorde het. volkslied aan gespeeld door de legerband. Daarna 11 teerde hij de troep soldaten. En ver- 'gens was het de beurt aan het volk. David Rono uit 1 iole mocht alles aankondigen. Voor de gelegenheid hij oen nieuw jasje gekocht, en stikte hij bijna in - da*. De ene school na de andere trad aan om Mer wat 'e zingen. Daarna de vrou- n kwamen de geschenken, gevlochten rabische dohw, een paar Orma melk- hene duizend shilling voor'een hospi ce i P»avusuf. de grootste Arabische - '-.et i r et. nog eens duizend shilling O. tam, ook al voor een hospitaal. Het We zitten lekker in de lift. Hartelijk dank al die par ticulieren, die tot nu toe een bijdrage op postrekening 45.72.95 t.n.v. de P.J.Z. gestort hebben. Goed voorbeeld, doet goed volgen. We hopen het van harte, want het is bestemd voor een goede zaak. deed ons een beetje vreemd aan dat het bestemd was voor een hospitaal in de woonplaats van de president, maar ja, dat is hogere politiek. De dansers hadden inmiddels al die tijd zich stil gehouden al voor uren in een temperatuur die rond de vijf en veertig graden celcius schommelde, maar nu kwamen ze dan ook goed los. De Pokomos', de Orma's en de Arabieren. Al les ging tegelijk de piste in. Toen werd het pas goed stof vreten. De drums roffelden dof, vrouwenstemmen gilden door merg en been. Na een poosje stond de Mzee op en ging een kijkje nemen. Hij had nu een strooien hoedje op. De vice president Arap Moi, joeg dc politiemensen naar d-e kant. De Mzee wilde vrij en ongestoord onder het volk zijn. Het is bekend dat hij een groot liefhebber is van traditionele dansen. En daarna kwamen de toespraken. De plaatselijke parle mentariërs klaagden over het wild dat de akkertjes va:i de mensen vernielde, over de noodzaak van een goede drinkwatervoorziening, en ze repten met geen woord over ons irrigatiescheme. Wonderlijk. Maar de Mzee gaf de parlementariërs een dikke veeg uit de pan. „Die kerels, die jullie hebben gekozen," zei hij, „doen ze ook wat voor jullie? Vertellen ze jullie wat de regering voor jullie wil doen? Ik geloof het niet," zei hij, „ik zie ze nogal veel rondhangen in Nai robi, bier drinken. Als ze niet goed zijn, beste men sen," riep hij, „kies ze dan de volgende keer niet STUDIEDAG WEST-BRABANT De drie plattelandsjongerenorganisaties in Noord- Brabant houden op 12 maart a.s. in „De Nobelaer" te Etten-Leur hun jaarlijkse studiedag. Het onderwerp van gesprek deze dag: 4 X S in de akkerbouw. Dagindeling: 10.00 uur: Opening door de voorzitter der P.J.Z., de heer Ph. van den Hoek. 10.15 uur: Inleiding door Ir. A. H. Crijns, hoofd- ingenieur-direkteur van de provinciale direktie voor de bedrijfsontwikkeling in Noord-Brabant, met als onderwerp: „de struktuurnota 4 x S en onze toekomst". 10.45 uur: Inleiding door Ir. J. Haenen, konsulent voor de akkerbouw in Noord-Brabant, met als onderwerp: „wat zegt ons de deelnota over de akkerbouw en wat zyn haar kon- sekwenties?" 11.15 uur: Koffiepauze. 11.30 uur: Inleiding door dhr. J. Markusse, hoofd sociaal-economische voorlichtingsdienst der ZLM, met als onderwerp: „Welke sociaal-economische gevolgen heeft dit toekomstbeeld voor de toekomstige onder nemer?". 12.15 uur: Lunchpauze. 14.00 uur: Forumdiscussie met als forumleden, de heren inleiders, alsmede een jonge agra riër. 16.00 uur: Sluiting. Noord-Brabant is een provincie, waarin sedert de vijftiger jaren grote en belangrijke strukturele ont wikkelingen in de bedrijven hebben plaatsgevonden. Toch moet er nog zeer veel gebeuren om gezonde levenskrachtige bedrijven op te bouwen. Een taak, die wij als jonge agrariërs tot een goed einde zullen moeten brengen. 12 maart a.s. een dag voor jou!!! De toegangsprijs bedraagt 3,inclusief de lunch. KOOKKURSUS VOOR HEREN De afdeling Fijnaart plant op veler verzoek een kookcursus voor heren. De eerste les begint op woensdag 3 maart a.s. in de C'hr. Huishoudschool, aan de Appelaarseweg 3 te Fijn aart. De leiding berust bij mej. J. N. J. H. Oosters. De totale kursus omvat 4 lessen. Opgave voor deelname bij: A. Timmers, Blaakse- dijk 11, Fijnaart (01686513). De opgave dient vóór 27 februari a.s. binnen te zijn. ONTSPANNINGSAVOND AFD. THOLEN In „Het Holland Huis" te Scherpenisse op 26 februari a.s. om 19.30 uur. G(l)rimiachen om: het openingslied d'e operatie de papiertjësmaniak de rechtbank seks op school en vele andere schetsjes, voordrachten, enz. Na afloop een groots bal, waaraan o.a. meewerken „De Tophits" uit Bergen op Zoom. Een avond die u niet mag missen. CROSS Op zaterdag 27 februari a.s. om 14.00 uur starten de deelnemers aan een cross over 5 km bij de Elderschans te Aardenburg. Een cross tussen leden van de K.P.J.-afdelingen Oostburg en Hulst en de P.J.Z.-afdeling West Zeeuws-Vlaanderen. De organisatoren verwachten niet alleen wedstrijd- lopers, maar pok een aanzienlijk aantal trimmers. Deelname aan de cross is minstens zo belangrijk als de cross winnen. Loop dus mee met de grote cross op 27 februari a.s. GEZINSAVOND TE AAGTEKERKE De grote gezinsavond vindt plaats op donderdag 4 maart a.s. in zaal „Kodde" te Aagtekerke. De avond begint om 19.30 uur. Dhr. R. v. d. Meer vertoont dia's van de zomerreis, terwijl tevens het ZLM-journaal en een ontspannings film vertoond worden. Iedereen is van harte welkom. De afdeling Aagtekerke komt op 19 maart a.s. in „Amecitia" bijeen voor een lezing met discussie over het onderwerp: „Drugs en druggebruik". Deze avond begint om 19.30 uur. P.J.Z. AED. WALCHEREN Wie gaat er mee op 5 maart a.s. naar de P.J.Z.- happening in Roosendaal? Wij gaan (bij voldoende deelname) met een bus. Vertrek om 18.00 uur vanaf* de Grote Markt te Middelburg. Deelnemers uit Zuid-i Beveland kunnen in Goes instappen. Opgave vóór 1 maart a.s. bij Mei. J. Geertse, Mid- delburgseweg 11, Grijpskerke, tel. 011803495. meer." Voorts beloofde hij meer wildwachtsoldaten te zullen detacheren in het district. Het was vier uur toen de president vertrok naar Malindi. Uitgedroogd reden we naar huis. Onderweg lagen twee mensen en een olifant te zielepoten. Ze waren met elkaar in bot sing gekomen. De landrover was aardig opgevouwen. Een mijl of tien verder was een landrover over de kop gegaan, ze hadden maar net een giraf kunnen ont wijken. Maar gelukkig, we hadden de verzekering gekregen dat er wat aan dat wild gedaaa zou worden. Lang leve Tana River SCHRIJFKOUTER. U 9 ht 5 maart 1971 Spotlight 71 5 maart 1971 Roosendaal De afdelingen Oost Zeeuws-Vlaanderen, Goes, Fijn aart, Zevenbergen, Schouwen-Duiveland en Zevenber gen zorgen voor een bruisende show vol sprankelende humor, schalkse opmerkingen, speelse elementen, enz. Een zaaljury, samengesteld uit één afgevaardigde per kring, bepaalt welke afdeling in aanmerking komt voor deelname aan de Landelijke Culturele wedstrijd op 20 maart a.s. te Hoogeveen. Het is dus zaak, dat je je afdeling voldoende morele stéun geeft, door aanwezig te zijn bij „Spotlight 71". in „Het Gildenhuis", Damstraat 48, Roosendaal op 5 maart 1971 om 20.00 uur precies beginnen we!!! en de toegangsorijs bedraagt 2,50. We besluiten de avond met een grandioos bal m.m.v. „The Gold Stars". We gaan door tot in de kleine uur tjes, dus je konditie op peil brengen. 5 maart 1971 Gildenhuis 5 maart 1971 Spotlight 71 5 maart

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1971 | | pagina 30