gropatax Zitdagen Vergadering gewestelijke raad voor Noord-Brabant landbouwschap Gewone jachtakte zal f 100,- gaan kosten 4 GOES OOSTBURG: woensdag 24 febr. in café „De Windt". ZIERIKZEE: donderdag 25 febr. in hotel „Huis van Nassau". MIDDELBURG: donderdag 25 febr. in hotel „De Eendracht". SEROOSKERKE: vrijdag 26 febr. in café „Huysse", van 9.001.00 uur. THOLEN: zaterdag 27 febr. in hotel „Hof van Hol land". BERGEN OP ZOOM DINTELOORD: woensdag 24 febr. in hotel „'De Beurs", van 12.0013.00 uur. FIJNAART: vrijdag 26 febr. in hotel „De Graan- ibeurs", van 11.3013.00 uur. GOES: in het Land bouwhuis: dinsdag 23 febr. van 9.0012.00 uur volgens afspraak. dinsdag 23 febr. van 13.3017.00 uur. DISTRICTSVERGADERINGEN WATERSCHAP WALCHEREN De Griffie van het Waterschap Walcheren deelde ons mede dat door omstandigheden de openbare districtsver gadering voor de Zuidwatering (distr. IV) verzet is van 22 februari naar woensdag 24 februari a-s. Deze zal ge houden worden in café „De nieuwe Hoop" te Nieuw en St. Joosland. In een advertentie in dit nummer wordt deze vergaderdatumwijziging officieel bekend gemaakt. HOZUBRA STIERENKEURING De HoZuBra stierenkeuring zal op 23 april 1971 te Etten worden gehouden. De eigenaren van zwartbonte stieren, geboren voor 16-6-1970, die van mening zijn een stier te hebben geschikt voor de Centrale Stierenkeuring te Etten, kunnen deze voor maandag 8 maart 1971 schriftelijk opgeven aan het sekretariaat van de Stich ting voor de Rundveeverbetering in Zeeland, Landbouw centrum „Zeeland", Westsingel 58 te Goes. Aan de hand van de opgaven wordt een route samengesteld en wordt de stier thuis door de commissie beoordeeld. Van deze bezichtiging thuis wordt men tijdig in kennis gesteld. BESTEMMINGSPLANNEN Bergen op Zoom. Vanaf 9 februari ligt een maand ter inzage het door G.S. gedeeltelijk goedgekeurde bestem mingsplan „Warande". Gedurende deze termijn kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeente raad1 als tot G.S. hebben gewend, alsmede een ieder die bezwaren heeft tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door G.S., bij de Kroon beroep instellen. Valkenisse. Vanaf 9 februari ligt een maand ter inzage het bestemmingsplan „Zomerhuizenterrein Melsesweg" te Zoutelande. Gedurende deze termijn kunnen zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bij G.S. bezwaren indienen. Als de Eerste Kamer het betreffende wetsontwerp aanvaardt zullen de kosten voor een z.g. gewone jacht akte ten hoogste 100,gaan bediragen. Deze kosten zullen dan uit de volgende bestanddelen zijn samenge steld: recognitie 70,bijdrage Jachtfonds 15,en maximale leges van 15,Een en ander vloeit voort uit het op 10 februari j.l. in de Tweede Kamer gepas seerde Wetsontwerp tot wijziging van de Jachtwet, de Zegelwet 1917 en de Visserijwet 1963. Met het voorstel uit de Kamer om de jaarlijkse bijdrage van de jachtakte houder ter versterking van het Jachtfonds 5,hoger te stellen kon de minister volledig mee gaan. Op deze wijze kan dit fonds voor toekomstige taken worden ver sterkt. |N het wetsontwerp wordt ook voorgesteld in de Jachtwet een bepaling op te nemen, waarbij de minister van landbouw en visserij regelen kan stellen aan door grondgebruikers op hun erf te plaatsen klem men voor het vangen van schadelijk wild (konijnen). Tijdens de debatten hierover wees minister Lardinois er onder meer op, dat het helaas nog niet zo ver is, dat de klem in zijn geheel verboden kan worden. Met name in de landbouw kan het gebruik van een klem in enkele gevallen niet worden gemist. De bewindsman heeft zich over deze aangelegenheid door d'e Jachtraad doen advi seren, waarin behalve de jagers, ook vertegenwoordigers van de natuurbescherming en de landbouw zitting heb ben. De maatregelen gaan echter verder dan dit advies. MAANDAG 22 FEBRUARI - GOES VOORLICHTINGSVERGADERING LUCHTVERONTREINIGING De Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap organiseert op maandag 22 februari a.s. de voorlichtingsvergadering, ter be spreking van de schaderegeling luchtverontreini ging Zuid-Sloe en het verstrekken van deskundige voorlichting over de gevolgen van luchtverontrei niging voor plant en dier. Ir. J. Prins, voorzitter van de Gewestelijke Raad opent de vergadering en leidt het onderwerp in. De secretaris van de Raad, de heer W. Goeman, bespreekt de schaderegeling luchtverontreiniging Hoechst-Pechiney. De heren Ir. F. Spierings, Hoofd afdeling Onder zoek luchtverontreiniging van het Instituut voor Plantenziektenkundig Onderzoek, en Dr. J. Tesink, directeur van de Gezondheidsdienst voor Dieren in Zeeland, zullen over dit onderwerp inleidingen houden. Deze vergadering wordt gehouden in de Beurs- zaal van hotel „De Korenbeurs" te Goes, aanvang 14.00 uur, en is voor iedereen toegankelijk. Borsele. Vanaf 10 februari liggen een maand ter inzage de ontwerp-bestemmingsplannen „'s-Heertenhoek-Oost I en II". Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke be zwaren worden ingediend bij de gemeenteraad. Hontenisse. Vanaf 10 februari ligt een maand ter in zage het ontwerp van de eerste herziening bestemmings plan Lamswaarde. Schriftelijke bezwaren kunnen gedu rende deze termijn worden ingediend bij de gemeente raad!. Veere. Vanaf 11 februari ligt een maand ter inzage een legger van wegen voor de gemeente Veere. Gedurende deze termijn kan beroep worden ingesteld bij de Kroon. ReimerswaaL Vanaf 15 februari ligt een maand ter in zage het bestemmingsplan „Yerseke Zuid-West". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, alsmede een ieder diie bezwaren heeft tegen in het ontwerp aangebrachte wijzigingen, kunnen geduren de deze termijn bezwaren indienen bij G.S. Veghel. Vanaf 15 februari ligt een maand ter inzage het bestemmingsplan „Mgr. Zwijsencollege". Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G.S. hebben gewend, kunnen binnen een maand be roep instellen bij de Kroon. In de loop van 1970 zijn slechts 11 vergunningen ver strekt voor het gebruik van klemmen buiten de erven. Niet alleen in aantal, maar ook in tijdsduur is dit gebruik zeer sterk beperkt. Meestal zijn die vergunningen slechts voor een maand geldig. Dit betreft dan gebruik onder zeer bepaalde omstandigheden, als b.v. op een overigens behoorlijk afgerasterd fruitteeltbedrijf, waar niettemin enkele „verdwaald geraakte" konijnen zeer grote schade kunnen aanrichten. Het is thans niet mogelijk deze holen- dieren met andere middelen in korte tijdi te vangen, zo dat het gebruik van de wildklem in zo'n geval onvermij delijk is. Het gaat hier dus om het opruimen van enkele dieren, die zeer schadelijk kunnen zijn. Mede op aandringen van verscheidene Kamerleden deed de bewindsman de toezegging, bij de voorgenomen wijziging van de Jachtwet grote aandacht te besteden aan het vraagstuk van de wildklemmen. Inzet zal daarbij zijn, het gebruik van de klem zoveel mogelijk terug te dringen en zo dit maar enigszins verantwoord kan zijn, tot een totaal verbod te geraken. De minister zal over dit vraagstuk in zo breed mogelijke kring advies vragen. Minister Lardinois verwachtte, als het nieuwe kabinet daarmee kan instemmen, dat het wetsontwerp tot wijzi ging van de Jachtwet 1954, in de loop van 1972 kan wor den ingediend. Bij de „bijstelling" van deze 17 jaar be staande wet zal behalve aan de wildklem ook aan een aantal andere aangelegenheden, als bijv. een eventuele wettelijke regeling van een jachtexamen, aandacht wor den geschonken. CONSUMPTIEMELKPRIJS 1 CENT HOGER Met ingang van 22 februari 1971 zullen de op dit moment toegestane maximumprijzen voor melk en melkprodukten met een cent per verpakkingseenheid mogen worden verhoogd. In een gesprek met het pro- duktschap voor zuivel heeft de minister van econo mische zaken hiermee ingestemd. Jaarlijks wordt per 1 april de maximumconsumentenprijs voor het op die datum aanvangende melkprijsjaar vastgesteld. Bij deze prijsvaststelling wordt rekening gehouden met de kostenverschillen tussen het lopende en komende melkprijsjaar. Gelet op het verloop van de kosten ontwikkeling en het belang van een evenwichtig prijs verloop in deze sector is, vooruitlopend op de nog nader voor het melkprijsjaar 1971-1972 vast te stel len toelaatbare maximum consumentenprijzen voor melk en melkprodukten, de bovenstaande verhoging gerechtvaardigd, zo deelt het ministerie van econo mische zaken mede. VERGADERING PROV. VER. v. MELKCONTROLE ZEELAND Op 26 februari 9.30 uur in de „Brasserie" te Middel burg. Spreker P. Pons, over „Ontwikkelingen in de melk veehouderij". In de op 29 januari gehouden vergadering van de Gewestelijke Raad voor Noord-Brabant van het Land bouwschap is wederom de kwestie van de leidingstraten aan de orde geweest. Op 13 januari werd door het Ministerie van Verkeer en Waterstaat hierover een hoor zitting gehouden. De Gewestelijke Raad alsmede het overlegorgaan hebben hun standpunt ten aanzien van die leidingstraten naar voren gebracht. In het kort kwam dit hierop neer dat bundeling van leidingen geaccepteerd wordt maar dat men de wijze waarop men dit wil realise ren n.l. via onteigening wordt afgewezen. De Raad heeft zich beraden over de stappen die genomen kunnen wor den om onteigening van landbouwgronden ten behoeve van de leidingstraat te voorkomen. VERGOEDING BOVENGRONDSE HOOGSPANNINGSLEIDINGEN Met vertegenwoordigers van de P.N.E.M. is onderhan deld over de vergoedingen voor een hoogspanningslei ding MaarheezeBudel. In principe is overeenstemming' bereikt over de vergoeding voor de masten zowel wat betreft de recognitievergoediing als de vermogensschade en de inkomensschade en de recognitievergoeding voor de overspanningen. Bij de inkomensschade krijgt men de keuze tussen afkoop ineens of een periodieke uitkering om de zeven jaar gedurende 42 jaar. GEMEENTELIJKE BESTEMMINGSPLANNEN VOOR HET BUITENGEBIED De bereidheid van gemeentebesturen om de Geweste lijke Raad in een vroegtijdig stadium te betrekken bij die vaststelling van bestemmingsplannen voor het buitenge bied is stijgend. Verder blijkt dat de afdelingsbesturen van de organisaties steeds meer behoefte hebben aan de no dige voorlichting betreffende deze plannen. De Raad spreekt de wens uit dat steeds meer gemeentebesturen overleg zullen zoeken met het landbouwbedrijfsleven om zo te komen tot aanvaardbare bestemmingsplannen in het buitengebied. AFVALWATERCOËFFICIËNTEN De Dagelijkse Besturen van zowel het Waterschap De Dommel als van De Aa hebben besloten uitbreiding te geven aan de afvalwatercoëfficiënten ten aanzien van de veeteeltbedrijven. Door de Gewestelijke Raad zijn in het stadium van de ter visie legging van het ontwerp besluit bezwaren ingediend. Deze bezwaren hadden vooral betrekking op de datum van in werking treding en op te weinig genuanceerde toepassing van de afval watercoëfficiënten en op het gebrek aan voorlichting. De besturen van die betrokken waterschappen zijn aan deze bezwaren grotendeels tegemoetgekomen doordat zij de bedrijven die voor 1 september 1971 de nodige voor zieningen treffen geen aanslag op zullen leggen. Boven dien hebben zij contact gezocht met de voorlichtings diensten van Rijk en Landbouworganisaties om te komen tot een goede voorlichting. Uit de ontwerpvragenlijst blijkt dat de nodige zorgvuldigheid betracht wordt om tot een juiste toepassing van de afvalwatercoëfficiënten te komen. GEBRUIK ONGEKEURD POOTGOED Door de Hoofdafdeling Akkerbouw van het Landbouw schap is bij de Gewestelijke Raad naar de mening ge vraagd over de wenselijkheid om het gebruik van ge keurd pootgoed verplicht te stellen. Na een uitvoerige discussie concludeerde de Raad een verplichting tot het gebruik van gekeurd pootgoed wenselijk te achten mits voorkomen wordt dat de aardappeltelers op hoge kosten worden gejaagd.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1971 | | pagina 4