JVj P. J.Zuid-Geluid Erf en n klier Platteland in greep van de techniek? Congres 1971 Jongerenaktiviteiten 26 Onder redaktie van: H. A. HARDERWIJK IN het kader van het om de drie jaren organiseren van een congres door het K.N.L.C., de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen en de P.J.G.N. zal dit jaar op 22, 23 en 24 juli een congres plaatsvinden over het onderwerp „Het platteland in de greep van de techniek?" Dit congres sluit aan bij de viering van de jubilea van de Overijsselse Landbouw Maatschappij en de afd. Overijssel van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, die in de week van 1924 juli 1971 zullen plaatsvinden. Het congres zal handelen over de mogelijkheden en de gevaren van de technische ontwikkeling zowel op de bedrijven als in het huishouden. Het programma biedt ruime gelegenheid tot een gerichte discussie hierover en alles wat hiermede direkt dan wel zijdelings te maken heeft. 22—23—24 JULI ENSCHEDE HET Congres zal op 22, 23 en 24 juli te Enschedé gehouden worden op de Campus van de Technische Hogeschool, en staat open voor ca. 300 deelnemers, mannen, vrouwen en jongeren. Gedacht wordt aan onderbrenging van de deelnemers bij leden van de organisaties in de omgeving van Enschedé, maar daar naast is ook onderbrenging op de campus van de T.H. niet uitgesloten. Behalve voor discussies en inleidingen is er ruimte voor een ontspanningsprogramma. De congresdeelnemers worden in de gelegenheid gesteld om voorafgaande aan het congres te Zwolle een deel van de O.L.M. en Plattelandsvrouwenbond mee te maken. PRAKTISCHE GEGEVENS DE deelnemersbijdrage voor dit congres wordt gesteld op ƒ40,waarin is begrepen naast de deelname, de kosten voor maaltijden, voor het programmaboekje en het congresverslag. In beperkte mate wordt er rekening mee gehouden dat men in gezinsverband deel zou willen nemen aan dit congres. Voor school gaande kinderen kan bij voldoende belangstelling een afzonderlijk programma worden geofganiseerd. In verband met de voorbereiding daarvan is spoedige opgave gewenst. Belangstellenden verzoeken wij zich te melden bij hun provinciale organisatie, die nadere inlichtingen kan verschaffen. Ook kan men deze inlichtingen inwinnen bij het K.N.L.C., Prins Mauritsplein 23 te 's-Gra- venhage. STREEKPLAN OOST ZEEUWS-VLAANDEREN Jong-zijn, dat betekent interesse tonen voor en op de hoogte blijven van de jongste ontwikkelingen in je streek. Op vrijdagavond 26 februari a.s. komen de jongeren uit Oost Zeeuws-Vlaanderen in „De Halle" te Axel bijeen voor bespreking van het „Streekplan Oost Zeeuws-Vlaanderen". Niet alleen de P.J.Z.-jon geren nemen aan deze bespreking deel, maar ook K.P.J.- en C.P.J.-jongeren. Dr. Ir. W. H. Ubbink van de Prov. Planologische Dienst zal de benodigde infor matie verstrekken. De avond begint om 20.00 uur. Aan het eind van de avond zullen we ons de vraag stellen: „Wat kunnen of moeten we als jongeren met de verkregen kennis en informatie doen?" Kom naar „De Halle" op 26 februari, want het gaat over jouw gebied, jouw toekomst en jouw woon- en leefklimaat. CARNAVAL O. Z.-VLA ANDER EN De afdeling Oost Zeeuws-Vlaanderen organiseert op zaterdag 20 februari a.s. een enorm carnavalsbal in „De Krokodillebar" te Kloosterzande. Muzikale mede werking van de gerenommeerde band „Ray, Jacky and his Lords", (het bleken geen helden, maar wel heren te zijn!) We starten om 20.00 uur. We verwach ten ook u rond deze tijd, verkleed en wel. KARNAVAL IJZENDIJKE IJzendijke op 23 februari a.s. in „De Hof van Koop handel". Aanvang: 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom, maar kom vooral in karnavalstenue!!!! AL vf KERK De aideling komt op vrijdag 19 februari a.s. in het „Wapen van Emminckhoven" te Almkerk bijeen. Ver toond wordt de film „Het Maagdenhuis". De avond begint om 20.00 uur. Het hele Tana River District heeft jneer dan een week op zijn kop gestaan. Voor de eerste keer in zijn leven kwam president Yomo Kenyatta op bezoek. Hij was al in alle districten geweest, maar Tana River was er altijd overgeschoten. Eindelijk was het dan zo ver. Hij zou zijn bezoek kombineren met een bezoek aan het eiland Lamu. Zoals gewoonlijk werd het be zoek een week uitgesteld. Hetgeen de verwarring TONEELUITVOERING TE ZUIDZANDE Op zaterdag 20 februari a.s. in hotel „De Rode Leeuw" te Zuidzande opvoering van het toneelstuk „Om de Karashoeve" door leden van de afdeling West Zeeuws-Vlaanderen. De avond begint om 19.30 uur. In de pauze een grandioze verloting met vele waarde volle prijzen. Na afloop van de uitvoering een sfeervol bal. Veel sfeer en gezelligheid en een machtig toneel stuk, dat je perse niet mag missen. ONTSPANNINGSAVOND THOLEN De grote ontspanningsavond vindt plaats op 26 februari a.s. in „Het Holland Huis" te Scherpenisse. Na de opening door de voorzitter een keur van schets jes en voordrachten en veel humor. Na afloop een groots bal m.m.v. „De Tophits". De avond begint om 19.30 uur. CROSS AARDENBURG Op zaterdag 27 februari a.s. om 14.00 uur een dave rende cross over 5 km op de Elderschans te Aarden burg (bij het zwembad) tussen de K.P.J.-afdelingen Oostburg en Hulst en de P.J.Z. We verwachten niet alleen wedstrijdlopers, maar ook een aanzienlijk aan tal trimmers. Deelnemen is minstens zo belangrijk als 'winnen, vind je niet? Loop dus op 27 februari ook eens mee in deze daverende cross. Tot ziens. TONEEL TE SPRANG-CAPELLE Op donderdagavond 18 februari a.s. in „Zidewinde" te Sprang-Capelle opvoering van het toneelstuk „Grand Gala des Artist" door de toneelvereniging „Intermezzo" uit Werkendam. Deze grote avond van de afdeling Sprang-Capelle wordt besloten met een. gezellig samenzijn, waaraan o.a. de band „De Erwten pikkers" hun medewerking verlenen. De avond begint om 20.00 uur. Leden en donateurs hebben gratis toe gang. onder den volke nog deed toenemen. Die zaterdag toen hij niet kwam stonden er desondanks toch kinderen langs de weg in de brandende zon. Kayumbi, onze scheme manager, verkeerde in alle staten van opwin ding. De Mzee kwam, en hij moest er bij zijn, en ieder een die er bij wilde zijn kon vrij krijgen. Foeke die dat alles wat nuchterder bezag opperde voorzichtig wat tegenwerpingen om maar een dag te gaen inplaats van twee, temeer omdat wij juist zouden beginnen met de eerste irrigaties voor het nieuwe katoenseizoen. Maar nee, hij wilde er niet van horen. De Mzee ging voor. en dan kwam de katoen pas. Heel wat mensen waren vrijdags reeds naar Tarrasa vertrokken waar Kenyatta een school zou openen. De andere dag, zater dag, zou hij, nadat hij terloops Lamu had bezocht terugkeren naar Garsen, om daar voor het chiefs- kantoor een grote toespraak te houden, 's Morgens om vijf uur reden de eerste vrachtwagens met mensen al uit Galole. Niettemin volgens het programma zou de president pas om elf uur in Garsen arriveren. Het mocht de pret niet drukken, ook al waren de meesten dan al om zeven uur in Garsen. Foeke en ik gingen natuurlijk ook. De enige twee withui'den in dit dis trict, dan kun je moeilijk je snor drukken, trouwens, het kon interessant zijn. Om een uur of half elf hadden we een goed plaatsje bemachtigd onder een rieten afdak vlak bij de zetel van de president en zijn gevolg. UITWISSELINGSPROGRAMMA'S 4H TEEN CARAVAN EN IFYE Het 4H Teen Caravan Programma en het Ifye-pro- gramma hebben in de loop der jaren een vertrouwde klank fciij de plattelandsjongeren gekregen. Het zijn unieke programma's om Amerika, het leven, wonen en werken aldaar te leren kennen. Tijdens het verblijf word je in gastgezinnen ondergebracht en neemt als gezinslid deel aan allerlei aktiviteiten en werkzaam heden in gezin en bedrijf. Daarnaast is er gelegenheid om de omgeving te verkennen en kontakt te hebben met plattelandsjongeren aldaar. HET 4H Teen Caravan uitwisselingsprogramma wordt georganiseerd van 20 juni tot half augustus. Aan het eind van het verblijf kunnen de deelnemers nog een reis van enkele dagen in Amerika maken. Van de deelnemers wordt verwacht dat ze belang stelling hebben voor het plattelands jongeren werk, enige kennis hebben van de Engelse taal. De leeftijd mag liggen tussen 1825 jaar. De kandidaten moe ten bereid zijn deel te nemen aan een selektie-gespfek. De kosten bedragen 1000—1300. Dit is voor de reis Amsterdam-Washington (v.v.), inklusief verzekering. De verdere reiskosten in Amerika komen voor reke ning van d-e 4H-organisatie. AAN het Ifye-programma kunnen 3 plattelands jongeren (van ieder van de 3 organisaties één) deelnemen. Van deze deelnemers wordt ook verwacht dat ze redelijk Engels kunnen spreken, bekend zijn met het plattelandsjongerenwerk en - 2025 jaar oud zijn. Ook deze candidaten moeten bereid zijn deel te nemen aan een selektiegesprek. De kosten bedragen 1500,Dit is voor de reis AmsterdamWashing ton (v.v.), inklusief verzekering en bemiddelingskos- ten. De verdere kosten komen voor rekening van de Amerikaanse zusterorganisatie. Opgave voor deelneming voor het Ifye-programma zo spoedig mogelijk doch in ieder geval vóór 25 februari en voor h'et 4H Teen Caravanprogramma voor 15 maart a.s. bij de P.J.G.N., Prins Mauritsplein 23, Den Haag, tel. 070512541. Ook worden daar graag nadere inlichtingen verstrekt. UITWISSELING De afdeling Emmen-W eer ding e wil in het voorjaar van 1971 graeg een weekenduitwisseling met een P.J.Z.-afdeling. De groep bestaat uit ongeveer 30 per sonen, zowel jongens als meisjes. Definitieve afspra ken, inzake tijd en programma, in onderling overleg vast te stellen. Heb je belangstelling voor deze uit-» wisseling, dan zo spoedig mogelijk kontakt opnemen met het P.J.Z.-sekretariaat te Goes. o Ook de afdeling Harmeien/De Meern, provincie Utrecht, wil uitwisseling, maar dan in de periode eind aprilbegin m-ei 1971 met een Zeeuwse P.J.Z.-af- 'deling. De groep bestaat uit ongeveer 20 personen, zo wel jongens als meisjes. Heb je belangstelling neem dan kontakt op met het P.J.Z.-sekretariaat te Goes. Graag zo spoedig mogelijk in verband met de planning van de programma's. KOR RESPOND ER EN Welk meisje in de leeftijd van 1517 jaar voelt er voor te korresponderen met Paul Nussbaumer, lid van de Duitse plattelandsjongeren. Paul zou het fijn vinden, als zij in sport (paardrijden en voetbal) en in de natuur geïnteresseerd is. Voel je ervoor, dan schrij ven naar: P. A. Nussbaumer, 7951 Hetzisweiler, Wur- zacherstrasse 10, Deutschland. o Een 23-jarig meisje (analiste) uit Yoegoslavië wil graag in het Engels korresponderen met jongeren van andere landen. Zij is geïnteresseerd in wat de jongeren daar bezighoudt (leven, werk, ontspanning). Wil je met haar in kontakt komen, schrijf dan naar: Miss Jozefata Kucinic, Zagreb, Banatska 14, Yugo slavia. Nu was de president er nog niet. Een groep soldaten stond stram in de houding en een kleurige legerband stond er achter. Maar na een minuut of tien mochten ze inrukken. De mannen sloften terug naar een afdak. Na een half uur moesten ze ineens weer aantreden. Iedereen ging wat rechter zitten. Nu zou hij komen. Na een kwartier in de brandende zon te hebben ge staan rukte alles weer in. De soldaten sleepten hun geweer achter zich aan, en wisten het zweet van hun koppen. Het werd al één uur, en de president was er nog steeds niet. De hitte had inmiddels zijn hoogte punt bereikt. Er was ook een stevige bries opgestoken, die zich soms ontaardde in wervelwinden. Hoog joeg het stof op. Het kroop in je neus, je oren en je ogen, maar vooral in je keel, en nergens was er wat te drin ken. De Arabische winkeliertjes hadden angstvallig hun winkels gesloten, en stonden vooraan in de rij. Het is altijd beter opvallend een goed staatsburger te zijn dan gewoon door te gaan met rijst af te wegen. Langzaam maar zeker druppelden er steeds belang rijkere personen binnen. Het hele gezelschap dat uit Lamu kwam stond namelijk een paar mijl verderop rustig zijn beurt af te wachten bij de trekpont die plaats biedt aan twee personenauto's tegelijk. Er wa ren al een stuk of zeven ministers, en ja hoor, 't was half twee toen de presidentiële auto voorreed. Wordt vervolgd)-

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1971 | | pagina 26